Superhviezdy magického sveta Burt Wonderstone (Steve Carell) a Anton Marvelton (Steve Buscemi) kraľujú už od nepamäti pódiám Las Vegas a minimálne rovnako dlho sa im sypú milióny od sponzorov i vďačných divákov, uchvátených ich jedinečnými ilúziami - čo je spolu so všetkým tým bombastickým haló okolo. neoddeliteľne spojeným s týmto biznisom, ako voda na mlyn pre Burtovo neprestajne sa zväčšujúce ego! Nik zatiaľ netuší, teda okrem hŕstky zasvätených, že ich najväčším trikom v súčasnosti je... Balamutenie publika predstieraním ich priateľstva na život a na smrť, pretože v súkromí už dávno nemôžu jeden druhého vystáť! Ich najväčším problémom ale je nekonvenčný pouličný kúzelník Steve Gray (Jim Carrey), ktorého fanúšikovská základňa exponenciálne rastie doslova každým dňom – vďaka mimoriadne extravagantným trikom, vo svetle ktorých aj ich hviezdna šou vyzerá len ako nudné a vekmi otrepané nedeľné matiné. Osud im však predsa len dopraje poslednú šancu vzchopiť sa a znovu nakopnúť vzájomnú, v poslednom čase trestuhodne pokrivkávajúcu spoluprácu... Ibaže to môže vyjsť len za nie práve najreálnejšie vyzerajúceho predpokladu, že si Burt konečne spomenie, čo ho pôvodne doviedlo k mágii – a že z nej obaja opäť nájdu poriadny kus vo svojich srdciach! (TV Markíza)

SeBig

Příběhem to není žádná sláva, ale Carrel a Carrey mě dokázali tak rozesmát, že si to ty 4 hvězdy odemně prostě zaslouží. ()

Chrustyn

Nápad komediálně zpracovat souboj kouzelníků, kteří si utahují jak z kouzelnických legend, tak i novodobých trendů magického umění je jistě zajímavý, ale výsledný dojem, není zdaleka tak dobrý, jak by mohl být pod taktovkou zkušenějšího režiséra. Herci jsou celkem fajn, ale z amatérské režie, nic nevykouzlí. ()

Arsenal83

Vôbec som sa nebavil. Mňa komédie typu oblečiem sa ako buzna (Carell) alebo ako tranzvestita (Carrey) absolútne nezaujímajú, baviť sa mám na scenári. Ten tu samozrejme ale chýba, všetko majú ťahať inak kvalitní komediálni herci svojim ksichtom, gestikuláciou a oblečením. Celé to je nemastné neslané a hviezdy dávam len za Oliviu Wilde a Jamesa Gandolfiniho. Buscemi ok, ale nedostal správny priestor. ()

mcb

Konvenční americká komedie - chvíli vtipná, chvíli trapná, chvíli křečovitá, podivně poslepovaná a nakonec obsahující i nějaké to ponaučení podkreslené líbivým popovým songem, který by vás měl ujistit v tom, že to vlastně nebylo tak špatné. Bohužel bylo. P.S. Steve Carell je zde naprosto nesnesitelný, Carreyho přehrávání už ani zdaleka není to, co bývalo. Bojím se Kick-Ass 2. ()

Stanislaus

Už samotný trailer vypadal potrhle, ale jelikož nebyl v autobuse Student Agency žádný jiný na přemýšlení nijak náročný film, tak jsem se rozhodl, že Kouzelníky zhlédnu. No, a byla to fakt šílenost. Nejvíc mě asi na tom všem štvaly naprosto úchylné a nesympatické postavy, a film na mě celkově nepůsobil vůbec jako komedie. Jediným větším kladem, který by snad stál za zmínku, bylo obsazení Alana Arkina, toť vše. Zkrátka snímek, který mě zklamal, i když musím přiznat, že jsem od něj zase na druhou stranu tolik neočekával. ()

honajz

Slabé tři, za pozitivní vyznění... I když ten konec, pod titulky, no nevím... Každopádně film o síle partnerství, přátelství a vážení si hranic, za něž by se nemělo jít. To celé na příběhu dvou kouzelníků, jejich asistentky a jednoho nováčka, který uchvacuje publikum velmi nechutnými kousky, ale díky nim se proslaví. Jenže nezná hranice. Třeba že dětem se podobné kousky neukazují. Osobně si myslím, že podobně nechutný kouzelník by asi velké terno neudělal - koho by bavilo se na to koukat? Takovou půlhodinu se to pomalu, ale příjemně rozjíždí. První střet s pouličním kouzelníkem mě zklamal - nějak jsem čekal, že zaujme něčím bombastičtějším. Prostřední část se pak mění v nudnou konverzačku, kde sice je pár džouků (kouzelník nabízí v supermarketu prací prášek), ale jinak je to o ničem, a pak zbývá solidní závěrečná čtvrthodinka, která je sice jasná, jak to udělali (ačkoliv bude doslovné vysvětlení), ale nakonec vlastně není až tak překvapivá. Nevím - hodně rozkolísaný film, jenž má své světlé stránky, ale celkově tak nějak nakonec se slabým vyzněním, byť pozitivním. ()

Ivoshek

Bart Zázračník a Anton Divotvor jako dva týpci zaseklí v osmdesátkách - super. A Jim Carrey, prznič mozků, co vypadá jak další člen Metallica, a trik se zadržovaným chcaním... Většinu času jsem se buď usmíval, nebo chechtal. Povedenej film. ()

Roman.Ticka

Přehled citací: "Utratil jsi minulý týden 75.000$ za prostěradla....Jediný majetek cenná listina v hodnotě 200$ z roku 1973 má dnes hodnotu 248$....Zjistil jsem, že hotelová služba mimo hotel nefunguje...Lidi dostali, co chtěli!" hovoří za vše. Závěrečná ukázka praktického mizení diváků ve jménu iluze mě ujistila o jednom, už se o své kufry na letišti nebojím.☺A konečně "Jim Carrey" bez komentáře. ()

Pítrs85

Jim Carrey byl jako parodie na Chrisse Angela libovej, jinak je tenhle Úžasník (nebo jak si to Carell říkal) fakt jedna velká nuda a hlavně- není to sranda, Steve Carell prostě není dobrej komediální herec, škoda, že víc prostoru nedostali Carrey s Buscemim. Co se týče děje, tak ten je sterilní, předvídatelnej, hloupej a celkově voničem, od setkání se svým kouzelnickým guru a zamilování se do své asistenky už to hraničilo s odpadem, patos nad patos. Krize současných amerických komedií bohužel pokračuje. ()

MáŠa

Paráda. Jen přechody od toho, že blbec najakou není blbcem a naopak, jsou zbytečně rychlé, kazí to celkový dojem. Ale u komedie přivírám oči ()

Morholt

Tak tohle mě nechytlo. Klasická hříčka o nafoukaném maníkovi, kterému se jeho dosavadní život zhroutí, aby mohlo přijít prozření a on se mohl vrátit v plném lesku do světa reflektorů. Nijak na atraktiitě tomuto otřepannému tématu nepřidalo ani kouzelnické prostředí. Carell tady zahrál svůj průměr a na Carreyho herecký projev jsem alergický. Nijak zvlášť mě neoslovil ani Buscemi. Alespoň že Olivia Wild tady ukazuje, že je jednou z nejkrásnějších současných hereček. ne-li nejkrásnější. Pobavilo mě jen závěrečné vysvětlení posledního triku, ale i to bylo trošku přitažené za vlasy. Čekal jsem trochu víc. 30% ()

Shaqualyck

Vidět Jima Carreyho zatloukat hřebík vlastní hlavou je zážitek na celý život. Criss Angel hadr :-) Jinak některé džouky zhusta nekorektní (Kambodža), jiné výrazně slabší. Obsazení prima, Copperfieldovo cameo potěšilo. Jo a Alan Arkin je pořád badass jak cyp. ()

ScarPoul

Možno nie blow minder ako som čakal, ale predsa len si to drží svoju formu a neprestáva pridávať na plyn aj napriek jednoduchosti. Jeden s tých filmov, ktoré v dobrej nálade dokážu spríjemniť večer, alebo deň. Inak budú skôr nudiť. Problémom je tak trocha nekonzistentnosť ukazovaného. Chémia medzi hlavnou dvojicou Buscemi a Carell je rozdelená na začiatku a tým sa podľa mňa dištancuje od pozitívnejšieho alebo zaujímavejšieho prístupu. Olivia Wilde ako obvykle sexi, ale tiež tomu chýbal akýsi presah. A Jim Carrey má oficiálne to najlepšie za sebou. Sú to stále tie isté ksichty, stále tá istá maska. Ale aj napriek tomu je to dielo, ktoré neurazí, hlavne ak sa od neho nič neočakáva. A cameo Davida Copperfielda je dosť super. ()

BoPo

Dvakrát som sa zasmial. To je vhodná kadencia pre pacientov s respiračnými ťažkosťami. Majú šancu to rozdýchať. Na Oliviu sa tentoraz o niečo príjemnejšie kukalo. Asi konečne jedla tri dni po sebe. Jimovi veľmi pasuje tá staroba, ktorú chytol v mladosti. Mám rád filmy, kde sa po pozretí dajú takto z fleku sypať pozitíva. Výstižná bola paródia na hollywoodské celebrity typu Angelina Jolie, ktoré chodia do Kambodže a spol spasiť detičky. Tam to sedelo ako vymodelované fúzy na ksicht Plekanca. A konečne niekto ukázal bez ostychu, ako zaobchádzať s platiacim divákom. ()

Lacike

Je to dost nerozhodny film. Miestami sa to tvari ako totalne infantilna komedia a hned na to su sceny, ktore by mali byt dokonca dojimave. Ale vôbec to nejde dokopy. Steve Carell je vo svojej ulohe neuveritelne nesympaticky. A ani nie je zabavny. Pritom patri k mojim oblubencom. Jediny ktory navzdory reziserovi a nepodarenemu scenaru je zabavny je Jim Carrey. Ale ten ma vo filme velmi maly priestor, takze dokazal filmu v mojich ociach vybojovat len 2 hviezdicky. ()

jayspolek

Pár chvil bylo super, a asi nejvíce jsem se smál když Carrey zatloukal hřebík s tím že si tak postavil chatu :-D Jinak bych řekl že potenciál to mělo větší... Škoda... ()

Marsik

Student Agency (Fun Relax Bus) - Tentokrát jsem si na cestě z Prahy do ČB zkrátil cestu touto komedií, která má aktuálně ne moc závratné hodnocení (58%). Na film s komiky jako je Carrey, Carell a Buscemi to je určitě málo. Mě to náhodou přišlo legrační a kouzelnické triky tomu dodávaly šmrnc. CZ dabing super (opět jsem si ověřil, že USA komedie je daleko lepší dávat v našem jazyce). 68% ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Ve světle nedostatečných tržeb Ligy spravedlnosti (655 milionů dolarů nestačí ani na výdělky Muže z oceli) se filmový vesmír od DC maličko překopává. Jeho řízení teď bude mít na starost Walter Hamada… (viac)

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (viac)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)