Superhviezdy magického sveta Burt Wonderstone (Steve Carell) a Anton Marvelton (Steve Buscemi) kraľujú už od nepamäti pódiám Las Vegas a minimálne rovnako dlho sa im sypú milióny od sponzorov i vďačných divákov, uchvátených ich jedinečnými ilúziami - čo je spolu so všetkým tým bombastickým haló okolo. neoddeliteľne spojeným s týmto biznisom, ako voda na mlyn pre Burtovo neprestajne sa zväčšujúce ego! Nik zatiaľ netuší, teda okrem hŕstky zasvätených, že ich najväčším trikom v súčasnosti je... Balamutenie publika predstieraním ich priateľstva na život a na smrť, pretože v súkromí už dávno nemôžu jeden druhého vystáť! Ich najväčším problémom ale je nekonvenčný pouličný kúzelník Steve Gray (Jim Carrey), ktorého fanúšikovská základňa exponenciálne rastie doslova každým dňom – vďaka mimoriadne extravagantným trikom, vo svetle ktorých aj ich hviezdna šou vyzerá len ako nudné a vekmi otrepané nedeľné matiné. Osud im však predsa len dopraje poslednú šancu vzchopiť sa a znovu nakopnúť vzájomnú, v poslednom čase trestuhodne pokrivkávajúcu spoluprácu... Ibaže to môže vyjsť len za nie práve najreálnejšie vyzerajúceho predpokladu, že si Burt konečne spomenie, čo ho pôvodne doviedlo k mágii – a že z nej obaja opäť nájdu poriadny kus vo svojich srdciach! (TV Markíza)

MMR

Já osobně si myslím, že se tato komedie povedla, i když nemá typické rysy jako jiné komedie s Carreym či Carellem. Každopádně za břicho se u tohoto popadat nebudete, leda že by vám bylo z něčeho zle. ()

Spooner

Rozpačité. V jednu chvíli si to hraje na pomalu rodinnou komedii, na kterou se můžete kouknout s desetiletým prckem, a za minutu tam začne Jim Carrey zvracet sladkosti a provrtávat si vrtačkou hlavu. I tak se zde ale pár vtipných momentů najde a herci to drží hodně nad vodou, i když Carrey už začíná být při některých svých obličejových kreacích dost scary. Příště by si ale mohl režisér nejdříve rozmyslet, co za komedii chce vlastně točit. ()

HOCKEYKA

Najviac ma šokovalo dokonale vyšportované telo Jima Carreyho.Vždy mi pripadal akýsi nedokončený a určite som si ho nikdy nepredstavovala s činkou v ruke.V tomto filme však vyzerá tak výborne,že keď mal scénu ,,hore bez",padla mi sánka až na úroveň hrudnej kosti.Wau! ()

Davies182

Na rodinný film moc "kontroverzní", jako explicitní komedie ne zcela využité. Ze začátku je Wonderstone typickou ukázkou takové té scénáristické (ne)jistoty, kdy jsou extrémně trapné scénky ne vtipné, nýbrž nepobíratelné i pro diváka. Je to dost na hraně. Pak ale na scénu dorazí Carrey, a šlape to o dost lépe, i když i tak pořád zdaleka ne na 100%. Whatever, man, těšim se na tebe v Kick-Ass dvojce, seš furt kápo. ()

Xmilden

Ani jsem netušil že něco podobného Carrey kutí, nicméně jako výplňovka před Kick Ass 2 poslouží i film, ve kterém se po vzoru Prestige trumfují dva kouzelníci. Jim zde nedostává tolik prostoru kolik jsem očekával, přesto je v mých očích hlavním magnetem. Carrella nemusím, nikdy jsem se tím netajil. S přibývajícím časem film získává body navíc, hlavně tedy samotný závěr stojí za to. 70% PS: Určitě o mnoho lepší než minulí Tučňáci pana Poppera a tentokráte se i ten Carrell dal přežít. ()

LiVentura

Jsou tam opravdu tři velmi humorná čísla, jinak se jednalo o klasiku, kterak arogant procitne do reality a teprve, až se začne dobre chovat, je odměněn úspěchem.. ()

JohnnyD

Incredible Burt Wonderstone je najhorší film Willa Ferrella... ups, tu žiaden Will Ferrell nehrá? Ktosi sa pokúsil nakrútiť lacnú kópiu Semi-Pro/Ricky Bobby/Blades of Glory a obsadil do hlavnej role Stevea Carella, ktorý žiaľbohu zrejme nie je najlepší herec (a toto zistenie je to najsmutnejšie na tomto filme) a jeho výkon je priamo tragický. Jediný ako tak dobre obsadený je Steve Buscemi, lebo ani Jim Carrey napriek zdaniu nemá čo hrať (jeho postava nemá vôbec žiaden charakter a je to len sled viac či menej vtipných "trikov"). A to nie je všetko - príbeh je mizerný a je znôškou klišé, čo by síce nerobilo problém duu McKay/Ferrell, lebo oni ten sentiment pretavujú do absurdnej paródie, no Don Scardino (kto to je?) kulminuje svoju neschopnosť v jednom z najhoršie nakrútených finále za dlhú dobu. Priemer, priemer... ()

Boogeyman

Pár scén je dobrých, solidní jsou Carreyho parodie na kreténskýho Chrise Angela, ale opět by člověk zaplakal nad trapností scénáře kontra hvězdné obsazení. ()

playboxguest

Zajímavý, v prvních minutách jsem si říkala "Kde je Carrey?", ale ve chvíli, kdy se objevil (cca 20.minuta), mě film přestal téměř úplně bavit a nebýt Olivie Wilde, nechám si snad ujít i ten jejich "dokonalý trik". 40% ()

Ruut

Steve Grayyyyy! Největší kouzelník všech dob! Za mně fajn oddechovka, kterou si pro sebe celou na ploše 10 min krade Jim Carrey jako šílený experimentátor se zdravím. ()

mchnk

SPOILER: Klasický "crazy" humor, v podání stále skvělého Jima, mne dostával do kolen, ovšem, také klasický, kýčovitý, až sračkoidní scénář o morální i profesní nápravě jednoho přehnaně zhýčkaného mága, zakončený tím, že dostane zpět své angažmá v Las Vegas, mne v žádném případě nemůže pustit výš. Poznatek z filmu přece jen mám - Bohdan Tůma je daleko lepší, než Jim v originále - viděno dvakrát. ()

liskam

Naivní připitomělá pohádka, která i přes všechnu svou hloupost a průhlednost diváka pobaví, (místy). Dlouho jsem přemýšlel, že bych dal pouhé dvě slunce, ale přišlo mi to nějak málo a nefér vůči všem těm hercům kteří v tomhle snímku hráli a snažili se, co to šlo. Takže dávám nakonec 3*. A 55% ()

kingik

Kouzelník Criss Angel (jeho vychloubačné "Mindfreak" je tu solidně parodováno jako "Przničmozků", ale český divák neznalý jeho kouzelnické show to nepochytí) žasne a Pavel Kožíšek se diví, jakou že to mají ve svém oboru zdatnou konkurenci v Burtu Wonderstoneovi (překládaném zde jako "Zázračný"). Po několik let se svým parťákem (Steve Buscemi) plnili divadelní sál v Las Vegas (bez pomoci Jaro Slávika), ale nyní přišla krize, únava, pocit rutiny, navíc se na scéně objevil dravý, moderní, excentrický a sám sebou posedlý kouzelník Steve Gray, který svá pouliční kouzelnická čísla žene do extrému. O retro styl dvou omšelých kouzelníků ztrácí publikum postupně zájem a popularita nového mága naopak prudce stoupá. Chce to přijít s nějakým opravdu vrcholným číslem, které drzému floutkovi zavře krám, a to i za cenu rozpadu dlouholeté dvojice. Souboj retro náfuky proti moderně nekonvenčnímu náfukovi může začít. Vítěz bere nejen kouzelnickou prestiž, ale doslova vše. Jima Carreyho mohlo být víc. Kdykoliv se v nepravidelných intervalech zjevil na scéně, nalil do filmu neobyčejnou energii. Scén s ním však nebylo dostatek. Po vynikajícím rozjezdu film neudržel své dobře nasazené tempo a postupně upadal, ale zase ne tak moc, nýbrž šlo jen o dočasnou dějovou stagnaci. Až do konce se sice film, tak jako na začátku nerozjel, ale špičkování kouzelníků drželo moji pozornost, která za film nijak citelně neochabla. Na tom mělo zásluhu především skvělé herecké obsazení v čele s bezkonkurenčním Jimem Carreym. Steve Carell v hlavní roli plnil svůj lepší (komediální) standard a svým vzhledem dával pochybovat, umocněné spojením se Stevem Buscemim, zda je dostatečně hetero. Olivia Wilde zde byla citelně navíc, neměla moc, co hrát, ale byla hezká jako obrázek. Scénář nedovoloval být až tak do detailu propracovaný a celý svůj potenciál nenaplnil, což je dáno částečně tím, že byl psán převážně pro televizního režiséra Dona Scardina, který režíroval poměrně na jistotu a bez rozmáchlostí, na jaké jsem zvyklý od filmových režisérů. Vedle toho pak scénář trpěl dějovou předvídatelností, a tak nemusím snad ani zdůraznit, že arogantní náfuka tak trochu prozře, ale přece jen nějaká ta originální překvapení v ději se přece jen přihodí a nebylo jich zrovna málo. Prozrazovat se je nesluší, protože je to jako s kouzelnickými triky. Taky se nemají vyzrazovat. 70% ()

dr.horrible

Strašne nevtipná komédia. Ak som pri I Give It a Year písal, že natoľko nefunkčná komédia tu už nebola dlho, tak vďaka Burtovi Wonderstonovi, tu máme hneď ďalší prírastok do rodiny absolútne nudných, schématických zbytočností. Carella normálne môžem, ale tu mi stále tou istou jedinou grimasou po 90 minút, neskonale liezol na nervy. Arkin sa vyslovene strápňuje a Carrey síce možno párkrát rozosmeje, furt je to ale aspoň o dve úrovne nižšie, než by človek od komikov ich mien, v podobnom filme čakal. Dokonca ani to cameo Gillian Jacobs nebolo vtipné. 30% ()

Jordan

prekvapili ma slabé hodnotenia, pretože je to síce stávka na istotu, trochu klišé, trochu schéma, šablóna, ale inak nadpriemerná komédia s výborným ústredným triom a príjemným humorom; ()

Dzeyna

No čekala jsem rozhodně větší palbu. Takové herecké obsazení, které není vidět jen tak v kdejakém snímku by mělo předvést naprosto excelentní show, ovšem opak je pravdou. Je to naprosto tuctový, chvílemi i nudný americký film. A navíc předvídatelný až hrůza. Kdyby zde nebyli mé oblíbené tváře, nevím, zda bych to vůbec dokoukala. ()

predators

Od dob Prciček Reunion jsem neviděl pořádnou komedii. A ani magie a čáry nebo kouzla, chcete-li, to nezmění. A že obsazení je více než dobré! Na začátku si ještě řeknete "jé, to bude hezké", ale prdlajs...v půlce už budete jedním krokem pryč ze sálu. 25% ()

cukorek

Ďalší výstrel mimo úspešnej komediálnej reality. Osobne som tu nenašiel nič čo by vo mne vzbudilo oslňujúce pobavenie. V tomto prípade sa mojou návnadou stala príťažlivá Olivia Wilde, ktorá ma v každom ponúknutom zábere potešila. Nepresvedčil ma však scenár približujúci vzájomný súboj dvoch "kúzelníkov", v ktorom nakoniec Jane podľahla citom a otvorila srdce namyslenému, stroskotanému kúzelníkovi. Niekto sa možno pobavil na na tom ako kúzelník na dôchodku "zmizol" a pri tom bol pod posteľov, či vŕtanie si do hlavy, či triku s holubom, ktorý vyletel zo soľničky, ale pre mňa to bolo len istou formou trápnosti. Nakoniec jediné v celku úspešné prekvapenie prišlo, keď Jim Carry sa objavil v kostýme metalového burana. Film som dopozeral tak dávam 20%. ()

Ratemus

Nějak mi ušlo, co chtěl básník říci, obsazení dobré, přímo výborné, ale někde se muselo něco pokazit a přitom to mohla být tak dobrá komedie..Carrey není špatný, ale ani nevyniká, film je místy fakt nudný. Tam, kde jsem se měl smát, jsem kroutil očima, scénář fakt nevyužitý stejně jako potenciál a talent herců, škoda. ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Ve světle nedostatečných tržeb Ligy spravedlnosti (655 milionů dolarů nestačí ani na výdělky Muže z oceli) se filmový vesmír od DC maličko překopává. Jeho řízení teď bude mít na starost Walter Hamada… (viac)

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (viac)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)