Automata

Země, rok 2044. Sluneční erupce vyhubily téměř celé lidstvo a povrch zamořily radiací. Svět prodělává politickou a ekonomickou krizi a roboti jsou součástí našeho každodenního života. Jsou jištěni dvěma základními zákony. Jacq Vaucan je obyčejným pojišťovacím agentem robotické společnosti, kterému je svěřen na první pohled rutinní případ robota, který se stal obětí manipulace. Během vyšetřování však začíná docházet k závěru, že se někteří roboti dokážou vyvíjet mimo svoje naprogramování. Tento objev může mít vážné důsledky pro budoucnost celého lidstva, jenomže Jacqův zaměstnavatel to nenechá jen tak. Před Jacqem tak stojí volba - postavit se na stranu vlastního druhu, nebo dát přednost robotickým bytostem. (TV Nova)

viperDavid

Tak to se teda moc nepovedlo. Divný roboti, špatná prezentace, často spíš nudné. Jsou tam zajímavé momenty, ale těch je málo jako vody na poušti. Na to, že mám tyhle filmy hodně rád jsem neuvěřitelně zklamaný. Ani pointa tam nebyla vysvětlena. Taková škoda ()

FaceMan

Trochu mi to pripomenulo ja robot. Kde si režíser zobral podstatu zákonov a vložil tie zákony do svojich robotov. Tieto roboty však ani zďaleka nie sú tak dokonalé. Príbeh ale celkom fajn spracovaný miestami originálny. Čo sa však o zvyšku filmu povedať nedá. Na tomto filme je dosť vidieť že to je európsky film. ()

ecceHOMMO

Já robot v post apokalyptickej budúcnosti s koncom, ktorý diváka akurát tak znechutí (pretože nielen, že nie je nijak zvlášť dramatický, ale ani inlelektuálne na výši). **/*** ()

Jizni Tlapa

Poměrně zajímavý úvod a akce v samém začátku naznačovala slibnou podívanou. Stejně tak Antonio se sestříhem na "skinhýýda" nevypadal uplně blbe a já si říkal, že ho budu mít šanci pozorovat ve zcela novém podání. Bohužel všechny superlativa vzaly rychle nohy na ramena a děj se začal neskutečně vláčet. Opentlil to pak samotný příběh, který se ubíral směrem nevhodným a naprosto nudným.... Takový potenciál? ..zklamání... ()

Johnny.ARN

Pokiaľ ho neodvliekli do tej púšte, bolo to celkom fajn. S filmami o umelej inteligencii sa roztrhlo vrece, ale toto bolo ešte aj do dobrého prostredia zasadené, s dobrým obsadením a fajn réžiou. Škoda lem, že potom sa to už sústredilo na niečo iné ako na začiatku a pre diváka to prestane byť atraktívne. Ale aj tak je to pozerateľné a hodné zamyslenia. A Banderas potešil. 3 z 5 ()

LadyPupu

Postapo filmy nemusím. Co napsat k tomuhle... 1) Líbil se mi plakát k filmu 2) Líbil se mi kompletně vizuál filmu 3) Líbila se mi hudba. Jinak děj se na můj vkus moc táhnul, padla na mě tíseň z něj a na konci jsem nevěděla, co si myslet. Velmi smíšené pocity. ()

Ryuuhei

Obsazení zajímavé. Týpek z pojišťovny, robotka z bordelu... Zpracování taktéž, kdy jsem zpozoroval jen málo typicky počítačových speciálních efektů. I roboti se zdáli býti vesměs mechanickými. Celkový děj a všechno kolem bohužel takové divné. Popravdě jsem nenašel lepší pointu, než to, že roboti se rozhodli myslet i sami za sebe a ne jen sloužit lidstvu, z něhož díky sluneční erupci přežilo jen asi 24 milionů. Záporák se vyrojil odnikud a taktéž nijak to celé skončilo. V žánru bych spíš doporučil Já, robot. Tohle působilo jako jeho méně dokonalý parazit, který ovšem i přes svou malou hloubku docela rychle odsýpal. 50% ()

rowdys

Euro sci-fi o tom ako nám roboti musia pripomenúť čo je to humanita. Nebyť tu a tam utrúseného "fuck," tak na to môžete zobrať i svoje deti, ktoré sa rady hrajú s Bionicle legom, smerom ku ktorému sa to koncu začína uberať. Škoda, že momenty dystopie sú stále len jemne naznačené a v najlepšom sa pozornosť odvráti buď na Banderasa s robotickým púštnym záprahom, alebo na konšpiračnú linku, ktorá nestojí za reč ani za 01 0 10 110. Sebauvedomelé plechovky našťastie nemajú na svojom skelete žiadne strúhadlá na mrkvu (viď Ibañezova prvotina "Maquina") a dizajnérom sa podarilo vdýchnuť im atraktivitu, ktorou si získajú dostatočné sympatie diváka. Ja som tým pokrivkávajúcim sa lútkam celkom fandil. ()

elanius

(9/2015) / Bolo vidno, že nápad dobrý ale rozpočet malý. Aj tak ale ide o obstojné scifičko, ktoré držia nad vodou tri veci. Skvelý Antonio, ponurá depresívna atmosféra a dobrý námet (aj keď už hrozne obohraný). (7/10) ()

Bobik9

Velmi ponuré a depresivní. Atmosféra se tomuto snímku rozhodně upřít nedá. Sebere vám to jakoukoli chuť do života, když vidíte, co se za pár let stane. Banderas je výborný a moc se mi líbil i McDermott. Jedná se snímek, který ve svém žánru a ve svém tématu vybočuje tím, že se nesnaží být velkofilmem, co bude naplňovat kinosály, ale více se soustředí na divákovu psychiku, což zase nemohu říci, že by bylo vyloženě ku prospěchu. Zajímavá věc, kterou bych ale podruhé vidět nepotřeboval. Chvilkami to bylo až příliš přetáhnuté. ()

venison

Nebylo to až tak zlé jak jsem dopředu předpokládala.. Antonio Banderas se statečně držel i v poněkud náročnější roli, než je mu zvykem.. Po stránce filmařské, herecké i post-produkční = příjemná a profesionální práce.. Bohužel snímek má jednu silnou vadu na kráse = hlavní myšlenkou filmu nás už Hollywood pěkně dlouho masíruje.. Variance na filmy "Andrew - člen naší rodiny", "Já, robot" nebo novější "Chappie", "Ex Machina".. Rozvleklost příběhu a částečnou nelogičnost hlavních postav bych jim i odpustila, pokud by se nedrželi klišoidních témat a nesázeli na starou dobrou jistotku s kopcem neoriginality.. De facto vyjde nastějno jestli vidět a zapomenout nebo nevidět vůbec.. ()

Trustme

Holohlavě i citově odhalený Antonio, kultovní potenciál a téma. Španělský talent vydřený do bulharských robotů. Přesto okouzlující a dojemné. ()

VanTom

Neutěšená budoucnost 2044 plná robotů může připomenout A.I. a vyšetřování jejich "nemyslitelného" chování dokonce Blade Runnera, nicméně Autómata se vydá vlastní cestou. Jenže ta vede zdlouhavě přes zamořenou poušť a nepříliš úspěšně se pokouší o filosofický přesah, stejně jako emocionální odezvu. ()

sskrblik

Delší dobu jsem neviděl film s Bramborasem, a tak jsem si řekl, že je na čase dát Andalusanovi šanci, aby se předvedl co dovede. Nuže po herecké stránce to symfonie nebyla, naopak hudební motivy se mě do tohoto post-apokalyptického světa pozdávaly atraktivní. V globálu mohu konstatovat, že technická stránka je nejsilnější stránkou. Příběh má poutavé nápady, především se snaží reflektovat ješitnou lidskou povahu. Film zaujme, ale zárověň nenabídne víc. ()

fefee

Zaujímavé a veľmi podarené klasické sci-fi, ktorého prvky sú už rutinne ovládané a jednoduché, no o to viac pútavejšie a diskutabilnejšie čím viac sa blíži finále. Banderas svoju rolu zvládol dokonalo a nebyť trocha toho "lacnejšieho" a predpokladanejšieho finálneho zvratu bol by z toho poriadny megahit. Fajné sci-fi. (3,5*) ()

JohnSmith

Trochu napodobenina filmu Já, robot. Podotýkám, že celkem nudná napodobenina, která je trochu o ničem. Nemluvě o nepříliš povedených efektech, ale se slušnou výpravou. ()

pursulus

Prostě dobrý film.¬         Co vlastně očekávají ti štěkaví psi ode mne, tuláka? Na medvěda se neodváží, tak si hledí mých roztrhaných kalhot, do kterých si utírám nůž od slaniny. To na pana starostu by se neodvážili, na dálku voní voňavkou, z jeho naleštěných baťovek páchne krém budící uctivost.¬                 Nemám rád tyhle potentáty. Tváří se laskavě a vypadají vzdělaně, ale většinou jsou hrubí a hloupí. Tak to život naučil mě, tuláka všech zemí a všech dob.¬                 Takový Počátek od Nolana, to je přece něco! Ten nápad, ta mnohovrstevnost! A hraje tam DiCaprio. Bomba. Gravitace vod Cuaróna! Špičkový provedení, Bullocková exceluje, chce to 3D a pak to nemá chybu. Marťan! Ridley Scott je prostě třída. Matt Damon, co hrál v Instellaru, teď rozjel na Marsu pěstování kukuřice pro popcorn. To musíš vidět!¬                 Tahle utahaná herka, tenhle pojišťovák Banderas? Tyhle Automata jsou bez nápadu, člověče. Jo, jsou přímo vo hovně. Hele, to bys šel špatným směrem. Vizuál ubohej, počkej si radši na Avatara 2, to ale bude opravdu veledílo, to tě povalí. Jasně, že Cameron.¬                 Co že je špatně na těch Automatech? Prostě na nich nic není. Jsou mimo mísu. Já si radši počkám na další Star trek, a tobě doporučuju to samý.¬                 [Poznámka odcházejícího tuláka. Automata nejsou v žádném případě "o hovně". Kdo to tvrdí, dokazuje, jak mnoho je jeho mysl už zpracována na oko skvělými výpravnými bláboly "o něčem", jak málo je už schopen vnímati a chápati obyčejný, skutečný lidský svět.] ()

zigíš

..v poklidném tempu plynoucí melancholická dystopie, co si od svých starších brášků (minimálně blade runner je tam jasně patrný) bere právě ty kolečka co v strojku správně zazní (!) a i když to není vždy dokonalá muzika, sympatie k robůtkům hodnocení spolehlivě nadsadí.. ()

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

06.03.2015

Druhý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate expanduje po loňském úspěchu v Praze i do Brna. Festival přinese příznivcům science fiction a nových technologií čtyřdenní přehlídku nabitou novými… (viac)

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (viac)