Fate/Zero

• USA Fate/Zero
Japonsko, (2011–2012), 10 h 50 min (Minutáž: 25–50 min)

O tajemný svatý grál, který svému držiteli přináší zázračné vlastnosti, svedli už tři bitvy bez jasného výsledku. A teď chystají čtvrtou. (Netflix)

fr3ak

Tak první série je za mnou. Původní Fate/Stay Night patří mezi to nejlepší anime co jsem měl zatím možnost vidět, takže krom vysokých očekávání jsem měl samozřejmě i jisté obavy jestli si náhodou tvůrci nevzali příliš velké sousto. No musím říct, že se „Zero“ více než povedl. Velmi mne překvapila opatrnost vyprávění, kdy se pomalu seznamujeme s pány, kteří už tu nejsou jen takové ty jednoznačné postavičky, u kterých vám bude jedno, jak to s nimi dopadne a to samé platí i pro „služebníky“ kteří také nejsou prezentováni pouze jako zbraň určená k ničení, ale více se seznámíme s jejich touhami a vůbec se k nim dostaneme blíž, než jako tomu bylo u FSN. Samozřejmě se setkáme i se starými známými, z nichž (alespoň pro mě) nejvíce vyčnívá Rin a epizoda s ní spjatá, ve které je atmosféra, která by se vyloženě dala krájet. Výborná animace, slušně rozběhnutý příběh plný intrik a několika nečekaných situací, ale taky pár logických lapsů (nechci spoilerovat - epizoda 18 a ta scéna u stromu) a dost mizerný opening/ending. Ale i tak dávám plný počet a jdu na druhou sérii :) ()

John8

Mám tehdenci tlouct každáho kdo mi řekne že viděl dřív prequell Hvězdných válek před původní trilogií, proto tak nějako stále nemůžu uvěřit že jsem Fate/zero shlédnul před stay night, ale tak nějako ničeho nelituju... ze začátku jsem byl trochu zmaten zákony tohoto světa ale ty po chvíli přejdou do krve a zbydou tu jen skvělé souboje, špičková grafická stránka, příběh bez hlavních postav a hlavně jednotlivé charaktery které tak nějako jsou proti tomu co by jste čekali, hlavně potom můj oblíbenec Rider jehož charisma a srdnatost zastíní všechny ostatní na scéně. Teď jsem jen na vážkách jestli se do Stay night mám vůbec pouštět ale za tento zážitek dávám 5* ()

kubka4

Výborné anime, které mě zaujalo již od prvních minut. Není příliš časté, že ani na konci první série vlastně nevíte, kdo je ta hlavní kladná postava a kdo hlavní záporák. Tuhle tajemnou atmosféru zvládá první série skvěle, stejně jako kvalitní souboje a zajímavé, unikátní postavy. Prakticky u každé najdete jak kladné, tak záporné vlastnosti. Já si osobně nejvíce oblíbil celý tým Enzbernů, ale Kariya nezůstal příliš za nimi. Musím vyzdvihnout animaci, která je ohromující a vypadá božsky. Díky tomu i souboje působí přímo epicky, což jen umocňuje výborná hudba. Vzhůru na druhou sérii! - 100% ()

CyriC

Z hlediska produkce Typemoon je Zero asi nejpovedenější hned vedle Unlimited Bladeworks. Temné, fatalistické, ale přesto napínavé akční i vtipné (Waver s Alexandrem). Oproti FSN se ukazuje, že i samotný master může dost razantně zasáhnout do výsledků boje. Zároveň jsou jednotliví masteři mnohem lépe vykresleni z hlediska aspirací a emocí. Konečně je vidět, proč o grál bojují. ()

Lettanea

Vážne ľutujem že som najprv videl Stay night. Zero je lepšie snáď vo všetkých ohľadoch (chýba mi len Rinina tsundere povaha :3 ) Od začiatku sa nikomu nenadržuje, postavy sú zaujímavé a Servanti majú skutočnú historickú predlohu čo naozaj oceňujem. Osobne som si obľúbil Emiyu, Kotomineho a Ridera, na Saber mám rovnaký názor ako Rider, ona nieje kráľ ale otrok. Jediná vec čo však fakt ľutujem je že po Stay nighte už viem ako to skončí, musí to byť veľmi zaujímavé pozerať najprv Zero. Asi najlepšie bojové anime ktoré som zatiaľ videl. ()

DaweForeman

No vzhledem k tomu, že Zero je rozdělený na dvě série, tak to člověk nemůže hodnotit v plným měřítku a tudíž se v hodnocení prvků musí uskromnit. To tomu ovšem neubírá na kráse. Těžko říct, co je lepší, zda si pustit první tohle (vzhledem k tomu, že se jedná o události, který byly před předchozím seriálem, ale je to natočený později) nebo "předchozí" sérii. Každopádně já viděl nejprve tu dřívější a pak tohle. Možná bych řekl, že díky tomu jsem si mohl užívat už první minuty prvního dílu užívat naplno, kdy napětí a očekávání stoupala čím dál výše (na druhou stranu zase znám pár střípků, které se tu mají stát a tudíž vím dopředu, jak některé věci dopadnou). Člověk si postupně doplňuje chybějící informace a pozadí z předchozí série. Navíc napětí se tu udržuje díl od dílu pořád na vysoké úrovni, takže člověk doslova hltá díl za dílem. Navíc tu udělali spoustu změn a to k lepšímu - souboje parádní, animace suprová, hudba dokonalá, vyspělost maximální, promyšlenost vysoká. Především ony strategické prvky a pikle jsou tu úžasné + ještě větší snaha o určitý čestný rytířský kodex. Skoro všichni pomocníci vystihují své pány. Nejvíc jsem byl unesenej asi z Ridera a naprosto jsem nestíhal pak to šílenství Castera. Samozřejmě je také velkým plusem to, že se dozvídáme postupně pozadí každého z účastníků. ()

Herr_Karotte

Trošku jsem měl obavy, jak bude na mě působit anime, jehož konec již částečně znám (viz. předchůdce Fate/stay night, ktere je však dějově až po Fate/Zero), avšak na mě čekalo příjemné překvapení. Velice dobrá animace (hlavně Berserker), promýšlenost a vývoj postav, parádní thriller-atmosféra a super souboje, tak se mi jeví Fate/Zero! ()

darthvader77

Je dobré vědět, že i Saber už má svůj vlastní harém. ;) Fate/Zero je ve všech ohledech lepší než původní Fate Stay Night a jeho remake. Nejde jen o to, že je temnější, dospělejší a krvavější, ale hlavně o fakt, že se to celé neodehrává na pozadí žáků střední školy a opustila se úplně celá ta dětinská škatulka shounen. Hlavní hrdina je pěkná svině (a ne nic mne přesvědčí, že není a předloha je příliš nudná na to, abych to zjišťoval) a proto je radost sledovat každou epizodu. Navíc Kotomine Kirei (jenž je kvalitním záporákem už v původní sérii) zde začíná svoji cestu na temnou stranu síly a tím celé anime získalo super drive. A ze všech postav jsem si asi nejvíc oblíbil svého jmenovce Iskandara, který je zábavnou vložkou a jehož charisma a sebevědomí pobaví. A hudba ta je naprosto perfektní. Vrcholem je banet králů :D Zápory jsou asi minimální, možná trochu moc soubojů při kterých nikdo neumře (to je vždy problém) a pak samozřejmě celý ten koncept je z toho cítit, že už tu to někde bylo. ()

kirmakX6on

mě od tohoto anime dlouho odrazovalo, že jsem si myslel, že půjde o nudnou arénovku. Bojištěm je ale celé město a nejde o žádnou organizovanou férovou soutěž, ale spíše o chaotické utkání zabijáků. Minimálně ze začátku je to opravdu hodně napínavé a taky smutné, protože divák by přál vítězství všem a prohru nikomu. Zdroje jsou holt omezené :-( Z anime taky pochází velkolepý citát: "Porazit, ne zabít. Ovládnout, ne ponížit. To je pravé vítězství!" a ještě velkolepější kritika utilitaristické morálky (která je teda až ze závěru druhé série). Anime jsem viděl jako první z cyklu Fate/.. , ale určitě ne jako poslední. Laťku (animace, souboje, hudba, příběh) toto anime ale nastavilo hodně vysoko, příběhově druhého dílu se proto celkem bojím. Komentář se vztahuje k oboum sériím (tzn. celkem 25 dílů) a hodnotím jej jako celek (tato série by spíše byla na pět hvězdiček, ale druhá série je o něco méně akčnější a více šablonovitá). Edit: po zhlédnutí následujícího Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works (2014) musím zvýšit hodnocení na pět. Jako celek jde snad o dokonalou sérii ...neumím si představit vidět FSN: UBW bez tohoto seriálu. Přitom Fate Stay Night i přesto, že hlavními hrdiny jsou tentokráte středoškoláci (v několika případech potomci v tomto seriálu padlých mágů), nejspíše ve všech ohledech tento už tak kvalitní seriál překonává. ()

Víteček

Potenciál tam rozhodně byl a první díly navnadily, ale postupně, hlavně ve druhé řadě se to rozbředne do nekonečného tlachání spousty nevýrazných postav. Ten koncept si říkal spíš o cool souboje různých hrdinů z rozdílných ér, ale těch byl vlastně pomálu, obzvlášť v té druhé řadě a většinou se odbyly dost rychle, jen aby někdo mohl vysvětlovat jak mu na něčem strašně záleží, jak trpěl a jak moc se musí každý obětovat. Největší pozitivum rozhodně Alexander, s tím byla alespoň zábava. ()

blade23mc

No parádní řežba, skvělé boje a napětí, postupné odhalování identit jednotlivých summonů. Nad dějem je lepší se moc nezamýšlet a spíš si užívat ten skvost při anime bitvách, které jsou místy vážně epické. Velká nadšenost! 80% ()

wojciech

Otřesná hudba a místy divná animace, ale hlavně povětšinou neskutečná nuda se spoustou zbytečných řečí a natahovaných linek. Jediným pozitivem tak zůstavají veskrze sympatické postavy (Kiritsugu, Iskander, Kariya, aj.). P.S.: Fate/stay night jsem viděl kdysi dávno, dropl po pár dílech a od té doby úspěšně zapomněl. ()

Axchoo

Jsem rád za nové, zajímavé hrdiny. Hodně pobavil Alexander, klidně bych mu věnoval víc prostoru. Hlavní (lidští) hrdinové mě úplně neoslovili a v podstatě mi bylo jedno, jak to dopadne, což ale úplně nevytýkám. Jsem rád, že Saber šla stranou, protože mě těžce nebavila už ve Fate/Stay night a její hodinové souboje jsem tak trochu proskakoval. Pohřeb v "angličtině" mě ale solidně rozsekal:D ()

Wyrmhord

Kombinácia bojujúcich avatarov a skutočných historických postáv je skvelá. Príbeh úžasný, postavy, ktoré si zapamätáte a súboje oku lahodiace. No a Berzerker ? Ďalších 5 hviezd ! ()

paveltommy

Jak já jsem se obával toho co za slátaninu tohle bude. Dělat pokračování k předchozímu, o pět let staršímu seriálu, navíc retrospektivně? Chronologicky vypráví tento Prequel o předchozí válce o Grál, která byla o deset let dříve. Z původní série je tu navíc mnoho indikací a zmínek, tedy že v této dřívější bitvě chce hlavní hrdina grál zničit, že se jej zmocní nesprává osoba, a všichni ví že to skončí takovou malou apokalipsou uprostřed města. Tedy udělat kvalitní vyprávění o příběhu kde známe jeho konec, to přece nemůže fungovat. A věru, funguje to - a jak perfektně. Rozhodně doporučuji pro umocnění zážitku nejprve shlédnout první seriál z roku 2006. Tahle série umocňuje všechno dobré z té původní, a zároveň napravuje všechny hlavní problémy. Je opravdu mnohem temnější, bitvy jsou mnohem intenzivnější, dozvíte se o minulosti většiny postav a především hlavního hrdiny, a dost prostoru je vyhrazeno také pro příběhy služebníků. Už jen kvalitou bitev s hudebním doprovodem je tohle dílo na špici, moc mě nenapadá co tomu vytknout. Za mě super, jediné co je tak trochu jiné byl pocit když tohle dílo skončilo. U většiny anime si říkám jak to asi mohlo pokračovat, ale tady už všichni víme jak to skončí a za 10 let bude vypadat díly předchozí sérii. Díly jsem viděl všechny dohromady bez časového odstupu, a objektivně tak nevidím rozdíl mezi Sérií 1 a 2. Dohromady dávám 85-90%. Spokojenost! ()

Matrek69

Nejlepší anime které jsem dosud viděl. Změnilo mi to život. ten jenž si tenhle masterpiece nevychutná je buran. 10/10 *mike drop* ()