Fate/strange Fake -Whispers of Dawn-

• angličtina Fate/strange Fake: Whispers of Dawn

Od poslední války o Svatý grál v japonském městě Fuyuki uběhla již řada let. Mocichtiví mágové z vlivných rodin a organizací však touží tento krvavý rituál obnovit, tentokrát v americkém Snowfieldu. Jenže plány ani jedné ze stran nadcházejícího konfliktu nejdou podle představ. Do hry vstupuje náhoda a vzájemná nevraživost, a tak proti sobě stanou zkušení mágové, tajné zabijácké organizace, nerozvážný mladík a v neposlední řadě legendární bojovníci z lidské historie. (Myslivir)

TaanStari

Z Fate univerza jsem viděl jen trošku přihlouplé Fate/Stay night a dokonalé Fate/Zero a v tomhle jsem se šíleně ztrácel. Moc nechápu, jestli jde o pokračování nebo alternativní realitu a tenhle film toho moc nenapoví a k tomu nové postavy jsou představeny dost minimálně, pokud vůbec. Na druhou stranu atmosféra připomínala právě Fate/Zero, kde se s tím vůbec nesrali a krev tekla po galonech, takže jestli tohle má být prolog k seriálu, tak mě navnadili maximálně. Ale samostatně to prostě nefunguje. ()

Jeoffrey

V podstatě jde asi o prolog k chystanému seriálu, pokud jsem vše pochopil správně, který mě nalákal dvěma věcmi. Zaprvé v trailerech a ukázkách animace vypadala víc než dobře, bylo vidět, že animační studio A-1 Pictures prostě umí. No a zadruhé je autorem předlohy Rjógo Narita, u kterého mám za ty roky, co sleduji snad všechno, co napsal a co kdy dostalo anime adaptaci, vždycky tak nějak jistotu, že dostanu velmi zajímavé a výrazné charaktery, které se mi budou dobře pamatovat a hodně bláznivý a zábavný příběh. A nakonec nejsem vůbec zklamán, všechno z toho, co jsem očekával že dostanu, tam nakonec opravdu bylo, plus navíc jsem si i užil hudební stránku, která mi krásně dotvářela ten celkově nadprůměrný zážitek. S čím jsem musel chvíli bojovat bylo úplné pochopení toho, co se tady děje, co je to ta falešná válka o grál a také kdo je vlastně kdo, protože jsem sice z Fate universa viděl hodně, ale ne všechno. Naštěstí tenhle speciál ze začátku dokáže poměrně obstojně vysvětlovat, takže se to dá docela pochopit. Každopádně jako lákadlo na případný chystaný seriál to u mě docela zabralo, zkrátka tomuhle Fate/… bych dal v budoucnu šanci. Prolog tedy zaujal a navíc už teď vím, že stejně jako v Gantzu i tady budu asi nejvíc fandit psovi (dobře, tady je to vlk). 7/10 ()