Smrť na koľajniciach pod vlakovou súpravou. Koniec života. Nie však pre dve hlavné postavy, ktoré sa zrazu ocitnú v prázdnom byte s ďalšími rovnako zmätenými ľuďmi. Ako sa tam dostali? Prečo sú tam? Na tieto otázky nájdu odpoveď počas hrania čudesnej hry GANTZ. Pravidlá sú jasné. Ulov čo najviac mimozemšťanov a preži. Hrá sa len o tvoj život.

Tento japonský seriál má 26 častí, ktoré zachytávajú osudy viacerých ľudí. Ich smrť, a následný boj o holý život. Krvou sa v seriály rozhodne nešetrí, bez ohľadu na jej farbu. Smrť je jeho bežnou súčasťou a brutálne bojové scény prichádzajú ako na bežiacom páse. Nič pre citlivejšieho diváka. (oPICKA3773)

Vesman

Četl jsem, že v Gantzovi se krví a násilím rozhodně nešetří. Po shlédnutí však musím konstatovat, že jsem mírně zklamán. Akce i mrtvol je zde sice dostatek, ale nadměrný psychologický balast mi požitek trochu zkazil. Nemám nic proti hlubším motivům v anime, ale tady toho bylo trochu moc. Abych ale jen nekritizoval, zmíním i klady. Dost bych vyzdvihnul animaci, které je velice kvalitní a oproti jiným seriálům dost realistická. Teď k samotnému seriálu. Mezi vší tou akcí, psychologický rozjímáním a erekčním problémem hlavního hrdiny, byly příjemným zpestřením takové decentnější hentai vložky. Dakším znakem seriálu je nelítostné zbavování se postav. V jednom díle se objeví nové postavy, v druhém jsou už na kusy. Co mě na seriálu hodně znechutilo byla pacifistická nálož v posledních pár dílech, kdo neviděl, nepochopí. Další věcí, co v Gantzu chybí je objasnění pozadí příběhu, včetně nejasného závěru, i když to u anime není tak neobvyklé. Závěrečné zúčtování: Gantz nebyl špatný seriál, každý, kdo chce vidět něco neobvyklého by ho měl zkusit. Já osobně jsem od Gantze nic extra nečekal, a ani jsem to nedostal, přesto shlédnutí nelituji. ()

Hitman_47

O existenci tohodle anime jsem se dozvěděl až po zhlédnutí filmové adaptace (na Perfect Answer se teprve chystám), nutno říct, že v anime se to narozdíl od filmu vyvíjí o dost jinak... což je asi dobře. Navíc, co jsem koumal na různých forech, tak tahle anime adaptace je z velké části filler a tak samo se to má i s koncem :) Mi se konec zamlouval, díky mnoha hintům k "samo-prezentaci". Za všechno můžou skvělé postavy... teď je řeč o Kuronovi (hlavní hrdina), jenž je tak trochu hajzl, který si hledí svého a všichni a všechno kolem něj ho strašně sere. Jak už je u těch lepších anime zvykem, tak tu postavy projdou nějakym vývojem charakteru a v tomhle případě si to každý užije naplno, bo o tom to vlastně celé je, že-ano. Druhá nej postava je jednoznačně pes.... ok, kecám, ale je to sympaťák, kterej se nebojí jít "dolů" a ještě si to strašně užít ... stejně jako já xD Animace a kresba je hodně v pohodě, sice občas "laggy", ale mi to sedlo perfektně. Navíc si k tomu přičtěte střeva, krev a vybuchující části těla plus hentai vložky (ale zase tak moc jich tam není... tak akorát, mkay?) a jak se říká: SMĚLE DO TOHO ! ()

Monoxid

Moje hodnocení osciluje někde mezi dvěma a pěti hvězdami. Téma je pro mě naprosto perfektní. Posmrtná bitka s mimozemšťanama. Mé morbidní já se tetelí, protože takhle nejspíš ještě v žádném seriálu nažrat nedostalo. Doslova od první vteřiny jsem „věděla“, že tohle se mi bude líbit. Opening ve mně vyvolal jiskřivé Juchú, konečně jiné v lepším slova smyslu! - ale přecejen to nadšení nebylo samonosné. Už od začátku moje unešení atmosférou na druhé misce vah vyvažoval pocit nepohody při chování, nebo spíš ne-chování postav. Vím, že se to nejspíš odehrává v jiném a mnohem krutějším světě, než je ten náš, ale to oddálení, někdy až zpřetrhání vazby akce-reakce, mi vážně drásalo nervy. Naštěstí jsem zjistila, že se můžu bez obav ponořit do třistatříaosmdesáti kapitol mangy, kde tempo ubíhání děje budu určovat jen já a dozvím se i to, co bylo za zdejším ne úplně jasným (takže nijak překvapivým) koncem. Přes všechny věci, co mě na něm štvou, myslím, že si seriál prostě zapamatuju jako ten 'jiný', což takové nové 'lepší'. ()

Subjektiv

Děj - Kamarádi z dětství Kurono Kei a Katou Masaru se náhodně potkájí ve stanici metra a hned aby zachraňovali bezdomovce spadnuvšího do kolejiště. To se jim sice podaří, ovšem za cenu toho že jim vláček oddělí hlavy od těla. Pro většinu dobrodružství by to mohlo představovat neotřelý konec, Gantz však terpve začíná. Těla našich hrdinů jsou totiž obnovena v jakémsi obyčejném bejváku v Tokiu. A nejsou sami, neumrlých umrlců se sejde selá banda - ovšem za zapamatování stojí snad jen úchylný drsňák Nishi, dvojnásob neúspěšná sebevražedkyně Kei Kishimito (řečená Prsomila) a zvrhlý antropofilní pejsek se zálibou v cunnilingu. Nyní je čas věnovat se hrátkám, jež jsou pořádány černou koulí jménem Gantz, vyplněnou futuristickými zbraněmi, přiléhavými oblečky a nesympatickým naháčem, jemuž je možno z nedostatku lepší zábavy strčit prst do ucha. Vzhůru na mimozemšťany, řežba začíná. Postavy - Nejzásadnější problém Gantzu spatřuji v psychologii postav. Jejich jednání mi přijde naprosto nevěrohodné. Ve smrtelně nebezpečných situacích postávají kolem jako idioti a vedou hloupé řeči. Když v desátém díle jakýsi robot levitoval 6 metrů nad zemí a jistá postava to komentovala slovy:"Už můžu jít domů?" a pak onen robot začal demolovat okolí a tatáž postava prohlásila, že je to zajímavé a tudíž domů ještě chvilku nepůjde, nevěřícně jsem kroutil hlavou. V dalších nezvyklých situacích se chovají zcestně též. Když v devátém díle vybouchla kámošovi jisté bandy hlava, ti vedou za pár minut řeči jako že jdou domů (jojo, všichni jsou to Hamleti:"To go home or not to go home, that is the question!). Zřejmě je takové věci jako vybuchující hlavy nudí, neboť to prostě patří k životu. Naprosto nejeví zájem se dozvědět nějaké info od někoho, kdo o situaci zjevně víc než oni. Sice chápu, že napsat věrohodnou plnokrevnou postavu není legrace, ale to nemohli tihle moulové aspoň jednoduše řvát strachy, ustrašeně se ptát:"Co se to děje?", vzít nohy na ramena, schovat se nebo nějak, i když třebas nezkušeně jednat? Normálně až takový cynik nejsem, ale tentokrát si to neodpustím...To, že jsou tihle pablbové, jak říká Vesman, "v dalším díle na kusy", je naprosto zasloužené. V poslední třetině sice k jistému zlepšení dojde, ale že by se konalo nadšení z psychologie, tak to ani náhodou. Asi by mi to vadilo méně, kdyby se autoři tak zoufale v tomhle ohledu nesnažili. Další propriety - Ultranásilí, sex, mléko (i když ne mnoho mléka), ne, nejsme v Mechanickém Pomeranči. A nemáme ani tak nosnou myšlenku, ani tak dobré dialogy, ani tak pěkné výtvarno. Máme občas napínavou atmosféru, iritující žvanění, chvílemi solidní akci a těžko dekódovatelný konec. Lepší tři lze dát. BTW - Když Vesman hovoří o erekčním problému hlavního hrdiny, tak tím nemyslí, že Kei nemůže erekce dosáhnout...On se jí nemůže zbavit :) V posledním díle se vtípek povedl překladatelům. JIstý šmudla tam zrovna vede jakési řeči o válce a zmiňuje Palestinu, Blízký Východ a Čečensko. Nevím proč se z Čečenska stala Czech Republic, ale stala. Takže bacha na kalašnikovy až půjdete ráno do práce či do školy. () (menej) (viac)

Zíza

O něco lepší než hraná verze, ale i tak... nelogické až otravné chování postav zabíjí téměř veškerou akci a když akce není, tak se jen díváme životy těch, co jsou po smrti. Nebo ne? Až v posledním díle v podstatě dostaneme nějakou tu filozofickou chvilku, ovšem mám pocit, že z úst dost nevhodné postavy. A nakonec to, co jsem si z anime odnesla, je střídání kňourání postav s hrdinským to zvládneme, případně do toho, ty to zvládneš, kozomile! Má to násilí, anime se s tím nepárá a zabíjí bez rozdílu - to velmi oceňuji. Ale jinak netuším, co jiného bych dokázala dále pochválit. Příběh? Nic pořádného. Charaktery? Haha. Animaci? Nezaujala. Opening? Ending? Stejný dojem jako z animace - téměř žádný. Na druhou stranu je pravda, že to zase nebyla taková nuda a utíkalo to celkem svižně. Slabší 3*. ()