Od jeho první mise uplynulo pět měsíců a Kurono stále po nocích bojuje proti mimozemšťanům na rozkaz GANTZe. Jeho skóre už se blíží ke stovce bodů, které potřebuje k oživení kamaráda Kata. Přes den se snaží žít normální život a spolu s Tae se stará o Katova bratra Ayuma. Ve stejnou dobu dostane mladá modelka Erika malou černou kouli, která ji donutí zabíjet vybrané lidi. Samotný GANTZ se však začíná chovat divně a zadává čím dál podivnější mise. (Raztubyl)

sniper18

Je to dosť dobrý akčný sci-fi film, ktorý je priamym pokračovaním vydarenej jednotky. Má veľmi dobrý príbeh odohrávajúci sa niekoľko mesiacov po udalostiach z predchádzajúceho dielu, mladík je so svojimi priateľmi stále súčasťou konfliktu a nevie sa dočkať, kedy konečne získa potrebný počet bodov, aby mohol oživiť svojho najlepšieho priateľa. Zatiaľ žije so svojou láskou a priateľovým bratom, ale čoskoro si uvedomuje, že sa niečo výrazne zmenilo a to môže ohroziť úplne všetko. So spracovaním som dosť spokojný, tentoraz už prvok prekvapenia a celková originalita samozrejme nefungujú tak, ako predtým, ale aj tak ma už spočiatku veľmi príjemne prekvapilo, ako si na tom dali tvorcovia viditeľne záležať a hlavnú líniu, ktorá zostala vlastne totožná, len sa už postavy správajú skúsenejšie rozvili o ďalšie zaujímavé línie, či už s modelkou, novinárom a niekoľkými ďalšími, vďaka čomu sa doterajšie univerzum podstatne rozšírilo a pôsobí to skutočne zaujímavo. Rovnako tá čiastočná naivnosť z jednotky je už takmer úplne preč a pôsobí to podstatne serióznejšie, čo určite oceňujem. A tak ma to vtiahlo už od začiatku a celé dve tretiny filmu ma to veľmi bavilo, pričom poteší aj niekoľko skvelých zvratov v strednej fáze, len škoda, že následne už ide úroveň filmu čiastočne nižšie. Stále ma to bavilo, ale tu už pribudne niekoľko prvkov, ktoré ma moc nebavili, hlavne línia s dvojníkom a tiež škoda, že viaceré otázky zostali nezodpovedané, čo ma mrzí, keďže ma dosť zaujímali. Ale výsledný dojem je aj tak veľmi dobrý. Akcie je tu celkom dosť a páči sa mi. Už nie je tak rozmanitá a nápaditá, ako v predchádzajúcom diely, keďže o originálnych záporákov tu už vôbec nejde, ale aj tak je hlavne perfektne natočená a nadmieru dynamická, takže sa na ňu aj tak dobre pozerá. A najviac sa mi páči celá akcia v metre, tá sa skutočne vydarila. S hereckým obsadením som spokojný, väčšina postáv zostala samozrejme totožných, pričom ma aj bavila prakticky rovnako, no sadli mi aj všetky nové postavy, hlavne spomínaná modela a novinár. Réžia a technická stránka sú výborné, Shinsuke Sato už tie čiastočné nedostatky doladil, pričom navyše cítiť, že aj rozpočet bol tentoraz o niečo vyšší a tak mi to v rámci žánru prišlo až prekvapivo kvalitne zvládnuté. Jednotka sa mi dosť páčila a toto pokračovanie mi príde približne rovnaké, za čo ale môže tá slabšia posledná tretina a nezodpovedané otázky, inak by to bolo ešte o dosť lepšie. A keďže táto mytológia stále ponúka slušný potenciál, bol by som veľmi rád, keby vzniklo aj ďalšie pokračovanie. 78% ()

Emjecko

Je spíše výjimkou, když druhý díl předčí první, ale "Gantz: Perfect Answer" se to podařilo. Největší práce byla odvedena v příběhové rovině. Již nejsme svědky stále se opakujících stejných motivů, ale jednoho pořádného s pro někoho až nečekanými zvraty a vyústěním. Přibylo postav i více akce, rozumějte ještě více soubojů s emzáky (a to chcete!), zůstalo nezdravé váhání s mačkaním spouště, o to více prostoru dostaly samurajské meče a na závěr mě vždycky potěší, když se nedostaví typický happy end, na který jsme tolik zvyklí ze "západní" tvorby. Japonský rukopis se holt nezapře. ()

Martrix

Z nějakého důvodu jsem se s GANTZ seznámil tak nějak odzadu...jako první jsem totiž viděl GANTZ: O a to mě tak zaujalo, že jsem toho chtěl vidět víc. Ale z nějakého dalšího důvodu, jsem si nevybral první díl, ale hned ten druhý. A víte co? Nebyl to dobrý nápad. Ne snad proto, že bych se neorientoval...tvůrci stejně hned na začátku divákovi osvěžili paměť a události prvního dílu připomenuli. Bylo to proto, že i když nemůžu GANTZ upřít originalitu, tak tentokrát byla ta WTF nikoliv obdivná a užaslá, ale spíš nevěřícná a rozpačitá. Jakožto živák to vše působilo trochu blbounce a ať jsem se snažil sebevíc, stejně mi u některých věcí nedocházelo, proč se dějí. Což by nemuselo vadit, ale když on je tento film s výjimkou akčních scén, trochu nudný. Takže závěr zní...pokud GANTZ, tak animovaný GANTZ: O ...dostanete gantzí best of. ()

liskam

"GANTZ se však začíná chovat divně a zadává čím dál podivnější mise...." To je fór né.?:) Nevím u čeho začít. Celé to bylo hodně slabé. Takový Japonský Chaos. Herecké výkony, hudba, scénář. Být to ještě o trošku horší a zmatenější. Neváhal bych napsat "Kravina Roku!" takhle tomu dám jednu hvězdu, a budu doufat, že rychle zapomenu. Za mě 25% ()

kaylin

Pokračuje se v nastoleném trendu a příběh se ještě víc zamotává, a to ani do této doby nebyl zrovna přehledný, protože zde bylo velké množství neznámých. No, popravdě doufám, že výsledek mangy bude o něco lepší, než výsledek této hrané verze. Není moc o co stát, i když v akčních scénách je to dobré. Chce to hrát i na strunu trochu emotivnější, ale nevím proč, nemůžu se tomuhle snímku dostat pod kůži. Ano, konec je doslova epický, ale nemůžu si pomoct, jako kdyby se tady potenciál mangy vyplýtval neskutečně rychle. Přesto o chloupek lepší než první film. ()