Fate/Zero

• USA Fate/Zero
Japonsko, (2011–2012), 10 h 50 min (Minutáž: 25–50 min)

O tajemný svatý grál, který svému držiteli přináší zázračné vlastnosti, svedli už tři bitvy bez jasného výsledku. A teď chystají čtvrtou. (Netflix)

SonGokussj

Vcelku se divím, že jsem tento seriál zapomenul po 2 roky hodnotit. Patří k jednomu z mých nejoblíbenějších (a tím se mé nejoblíbenější pomalu rozšiřují). Kombinace vydatného a komplikovaného příběhu, mystiky, úžasné atmosféry, krásných detailů, pochmurné historie, názorů, hudby... Komplexně považuji Fate/Zero za jedno z nejlepších posledních let. Dá se říci, že se anime dělí na 2 části. První půlka je diplomatické uzlení věcí, druhá rozuzlení. Jedna z nejlepších postav bude jistě Emiya Kiritsugu společně s Kotomie Kirei, které si prostě nelze neoblíbit. Pro nedočkavce se tu možná vyskytuje občasná přemíra "nudnějších" dialogů, hlavně mezi Kireiem a Gilgameshem, ale ti, co se zamyslí, si v tom určitě něco najdou. Pro mě určitě potěšení sezóny i prozatimního 20. století :-) 95% ()

Soundtrack

Nelíbilo se mi, že čím byla postava zajímavější, tím méně prostoru dostala (Caster, Ryuunosuke, Kariya) a naopak (Kirei, Saber, Kiritsugu). Díky bohu za Ridera, který to sám o sobě celé vytáhl o něco výš. Pochválit ale musím suprovou animaci, epickou hudbu, souboje, které mě zaujaly, i když je jinak v anime vůbec nemusím (když 20 minutový díl vyplňuje 10 minutový souboj, tak mi to příjde už trošku moc) a především to, že se seriál nebojí krve. Bohužel tam těhle momentů není tak moc, jak jsem po druhém dílu očekával. Z tohohle pohledu trochu zklamání. Lepší 3* ()

sheen

FZ se mi líbí více než FSN, hlavně díky zajímavějším pánům a služebníkům. / S cca 3 letým odstupem jsem se na seriál podíval znova, sjel jsem ho za dva dny, tentokráte jsem volil ale FZ před FSN a je to pro mne daleko lepší volba než naopak. Osobně doporučuji sledovat FZ, FSN a UBW až nakonec. Jak jsem velký fanoušek Saber, tak musím napsat, že tady byl nejúžasnější hrdinský duch Rider, ten si to vyloženě užíval, je výborně napsaný! Celou seriálovou trilogii jsem si nesmírně oblíbil. ()

Scalpelexis

[1. série] Wow. Takovýhle obrat po Fate/ Stay Night jsem vskutku nečekal. Vykolejený jsem z toho důvodu, že všechny výtky, které jsem vůči Stay Night měl, byly naprosto zahlazeny a já byl drsným způsobem umlčen. Plytký příběh s nedospělýma dětma a divnýma rozhodnutíma? Ne zde. Jen 2 zajímavé postavy? Ani náhodou, tady má každý svůj čas, svou racionální motivaci bytí a boje o nejvzácnější trofej. Bezzubé hrdinské kecy a dialogy lvl ukrajinský dělník? Vedle jak ta jedle! Jistě, člověk čeká (a nakonec se i dočká) hlavně velký souboje, překvapivé twisty, ale já osobně jsem i přivítal pár "ukecaných" dílů, které mě svou hloubkou a předneseným posláním nechali zamyslet. Celkově inteligence se Fate/Zero nedá upřít, i když mě malinko štvou různé výmluvné situace, když už musí dojít na nejhorší, jenže z nějakého poťouchlého důvodu se to odloží na později. Atmosféricky je vše na jedničku: Brilantní kresba, dobrá hudba, epické momenty a vůbec potemnění scény vás snadno vtáhne k neobvyklému zážitku. Abych pravdu řekl, nevím, co chybí k tomu, abych Fate/Zero dal maximální hodnocení. Asi jsem zdrženlivý a zkusím se vymluvit na ne tak silný konec či mou ne velkou oblibu k přehnanosti. Trapné co? Moc si to tento seriál nezaslouží, uznávám. Velmi silné 4* ()

Hitman_47

Druhé sérky bývají, co se anime týče, ve většině případů větší (dražší) a o dost drsnéjší (temnější), a Fate/Zero není vyjímkou. Tedy zatím můžu hodnotit jen prvních 13 dílů.. a i přes to, že to nejzajímavější nás teprve čeká, tak doporučuju všema deseti. Naprosto skvěle zvládnutá animace a kresba spolu s geniálním soundtrackem dává dohromady ten nejtěžší audiovizuální nářez s více než propracovaným a poutavým scénářem! A ono vůbec nezáleží, jestli jste viděli Fate/Stay Night (pokud jo, tak je tohle automaticky povinnost) nebo ne... jedná se totiž o prequel, ale fandové původního Fate/Stay si tohle jednoznačně užijí víc. Pokud to s anime myslíte vážně, tak tohle na vašem seznamu rozhodně NESMÍ chybět ! ()

• Původně měl mít seriál jen jednu řadu o 26 dílech, nakonec se však producenti rozhodli rozdělit jej na dvě řady o 13 dílech. (Agita)