Captain America: Zimný vojak

• Česko Captain America: Návrat prvního Avengera (viac)
USA, 2014, 136 min

Predloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (viac)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (viac)

Captain America bojuje s profesionálnymi zabijakmi, ktorí majú umlčať jeho snahu odhaliť obrovské sprisahanie skupiny zloduchov proti celému ľudstvu. V boji proti presile sa spojí s Black Widow, ďalšou superhrdinkou z tímu Avengers. Po odhalení skupiny sprisahancov a ich diabolského plánu na zotročenie všetkých obyvateľov Zeme požiadajú o pomoc nového spojenca, okrídleného superhrdinu Falcona. Čoskoro sa však ocitnú zoči-voči nečakanému a neporaziteľnému nepriateľovi, ktorým je maskovaný bojovník Winter Soldier.

Po katastrofických udalostiach, ktoré ochrancovia Avengers prežili v New Yorku, sa Steve Rogers, čiže superhrdina Captain America, utiahol do ústrania, pokojne žije vo Washingtone a snaží sa prispôsobiť modernému svetu. Keď však dôjde k útoku na jeho kolegu z organizácie S.H.I.E.L.D., zapletie sa do pavučiny intríg okolo pripravovaného sprisahania skupiny zločincov, ktorí si chcú podrobiť celú Zem. Spoločne s ďalšou superhrdinkou Black Widow, v súkromí Natashou Romanoff, sa Captain America pokúša odhaliť chystaný globálny útok, ktorého cieľom je zotročenie celého ľudstva a súčasne na každom kroku čelí útokom profesionálnych zabijakov, ktorí ho majú umlčať. Keď odhalia skutočnú šírku zákerného plánu nepriateľov Zeme aj ich identitu, Captain America a Black Widow povolajú na pomoc svojho okrídleného spojenca Falcona. Čoskoro sa však ocitnú tvárou v tvár nečakanému a veľmi zdatnému nepriateľovi, ktorým je maskovaný bojovník Winter Soldier. Pod maskou bojovníka na strane zla sa však skrýva muž, ktorého Captain America dobre pozná z minulosti, ba dokonca boli kedysi najväčší priatelia... Problém je, že jeho súčasní velitelia mu vymazali pamäť, aby zabudol na minulosť a on už nikoho nespoznáva. (TV JOJ)

stuj

Zase pohádka. Ale musím uznat, že choreografie osobních soubojů byla docela dobrá. Jen škoda těch klišoidních hrdinsko-akčních momentů - i když jeden byl tak dobrý, že mě opravdu rozesmál. A to objevení černýho parťáka orlíka sokolíka. :) ()

maxi_tom

Z Prvého Kapitána si už ani nespomeniem na nejakú fakt dobrú scénu a podobne to bude po pomerne rýchlom čase aj s tým Druhým. Priemerný marvelovský blockbuster, ktorý neprináša nič prevratné a nové, čo by sme nevideli u iných marveloviek. Akcia to je síce solídna a vcelku prehľadná, ale film (čo aj blockbuster) nemôže byť postavený predsa len na nej. Absentuje akákoľvek chémia postáv, motívy ich konania atď. Pozitívum je pre mňa štýlovosť záporaka, ale aj to len v prvej polovici filmu. Potom to už scénaristi zhovadili. Za mňa teda slušné 3* (6/10). ()

eexDon

Für mich - 80%, - /ty americký kecy mě už unavujou, naštěstí jich tady nebylo až tak moc, některý akční scény kvůli ještě větší velkoleposti se odehrávaly ve vzduchu a nebylo z nich nic vidět, dávám přednost bitkám a honičkám na zemi/, + /parta herců se naštěstí nemění, ještěže a dbá se na zařazení do Marvel univerza - proč ne, dobrá úderná hudba, výborné honičky/souboje - ty byly opravdu špičkové a tempo pěkně jelo, film nenudil, pořád se něco dělo/, hodnocení - dobrá akční jízda, lepší než 1. díl, z posledních komiksovejch filmů asi nejlepší, jenom, aby to vydrželo i ve 3. dílu, poznámky - to Furyho opancéřovany supersuv bylo mocny, to chcu, jezdil bych tím po dálnici s patřičným respektem a Scarlettt byla hezoučká, brzo z ní a ze Stevea bude fantastickej rusko - americkej dokonalej pár, beztak ve 3. dílu :) ()

mikla

Je priam niekedy neuveritelné ako sa dá genialita z filmu preniesť do žvota človeka. Dnes večer pri sledovaní tohoto filmu sa mi to stalo. Bol som ohúrený že na aký film sa to práve pozerám. Len som čučal na tie efekty, tú akciu..proste tento film vo mne zanechal dojem ako už dávno nie- naposledy si Zrodenie planety opic. Dej sa s 2 svetovej vojny prehubne do súčastného sveta..a to dodáva filmu viac tej modernej ackie, vznešenosti zbraní a podobne, Som neskutočne rád že po AVANGERS nestiahli Marvelci z hry velkého Nicka Furreyho- priznám že som bol najprv SPOILER...zaskočený ked ho zabili, ale tušim som že taký chlap ako Furrey sa nemože len tak stratiť- ved ešte bude tretí THOR či další AVANGERS a bez Nicka tieto filmy proste nejdú. Jednoducho povedané Jackson alias Furrey zostal a znovu dokázal že je to jedna z najlepších postáv na filmovom plátne...Správnym ťahom bolo aj že Natasha zostala pri Rogersovi a verím že spolu v tretom filme vytvoria párik. HI HIDRA ()

Mate0

Po prvním díle jsem v mnoho nedoufal,ale Winter soldier mne příjemně překvapil a určitě je po všech stránkách kvalitnější blockbuster !!Určitě to pro mě neni "marvelovka roku" apodobně....ale kvalitni marvelovka to je. ()

goodridge

Uprimne velmi nemam rad Chrisa Evansa, takze kvoli nemu musim jednu hviezdicku ubrat. Ale co sa tyka filmu vyhrady mat nemozem. Dobry scenar, trikovo vynikajuce samozrejme. Lenze tentokrat sa podarila aj dejova zapletka ktora vobec nenudi. ()

Kajuga

Film dost kritizovaný, ale podle mě má standardní kvalitu v daném žánru. CA už není takový naivka, příběh se pohne dost dopředu a exkurze do současných problémů (terorismus, nárust špehování občanů vládami s možným zneužitím....) je mnohem lepší, než jsem od toho čekal. ()

Jazziek

Třetí nejlepší MARVEL film (po Avengers a Iron-Manovi). Kapitán už není takový moula jako v Avengers, Black Widow konečně poznáme trochu blíž a skvělí tým doplňuje vtipný Falcon. Kromě příjemných hrdinů je tu i dobrá zápletka. Nápad, že nad SHIELDem získá kontrolu zločiná organizace a naši hrdinové se musejí skrývat, je skvělý. Co bohužel není až tak skvělé, je fakt, že tato organizace je zase Hydra. Největší (a možná jediný) problém tohohle filmu, je že neustále odkazuje na film předchozí. Znovu vzkřísení Hydry je trochu hloupé a moc nezapadá do příběhové line (proč Hydra nevyužila Teserakt k ovládnutí světa během doby, kdy ho měl SHIELD). A obešel bych se i bez věcí typu Kapitánovo muzeum, 90 let stará přítelkyně apod. ()

Martinesis

Po pro mě průměrné jedničce a po tom, co v avengers nedostal tolik prostoru, tak jsem od kapitána v jeho druhém pokračování tolik neočekával. O to víc jsem nadšený, jak se winter soldier povedl. Kapitán/Human torch Evans sice stále v některých scénách vypadá, že neumí do 5 napočítat, ale oproti výše zmíněným filmům je to zde sníženo na minimum. Bojové scény se mi zdají hezky přehledné a jsou dobře zvládnuty. Celkově se mi líbí obsazení vedlejších postav. 5 hvězd nedávám jen proto, že winter soldier jakožto hlavní záporák, zde díky ději nemusí prakticky být a i tak vás ten film baví a já se přeci jen těšil na tohoto sovětského zabijáka, jak to zavaří celému S.H.I.E.L.D.u. To, že se vše stihne vždy na poslední vteřinu mě u komiksových filmů už nedokáže ani rozhodit, takže suma sumárum výborná akce, skvělé souboje, vedlejší postavy, které mi sem všechny pasovaly, sexy scarllet, zkrátka jedno z nejlepší co z marveláckého universa zatím vzešlo :) ()

Sinuhette

Milovníci komiksů určitě aspoň trochu ocení další film z Marvelovské dílny, nicméně pro mě byl druhý díl Kapitána poněkud zklamáním. Akcí a skvělými scénami nabitý trailer diváka naláká a navnadí na opravdu skvělou podívanou, v závěru ale přinese spíše zklamání. Nejlépší scény byly ukázány právě už v něm a to bylo tak vše, co mohl film nabídnout. Nic víc nic míň. Děj byl už od začátku předvídatelný a to nejen u osudu postavy Furyho, ale stejně tak i v tom, kdo je náš hlavní záporák. A celé to korunovalo závěrečné rozuzlení a odhalení celé sítě zlotřilých neřádů. Neznám přesně komiksy a tak nemůžu soudit, zda to tak mělo být nebo šlo jen o další zoufale přeplácaný pokus natočit pokračování a vytřískat tak z diváků peníze, protože jako ovce určitě budou chtít vidět další pohádku o udatném Avengerovi. Jisté je jen to, že mě film zklamal a to i tím, že "Winter soldier", podle kterého nese druhý díl název v originále, je zde ukázaný víceméně sporadicky a zachránily ho jen pěkně zpracované efekty a skvělá scéna se Samuelem L. Jacksonem (nebudu prozrazovat která, pro případ, že by přece jen někdo měl potřebu film vidět). Pokud ale chcete film k večeři, u kterého nebudete muset přemýšlet hlavou, pak můžu vřele doporučit, ať tak či onak, Kapitán Amerika jako postava je zde ukázaná v příjemném světle a pokud jste ho někdy považovali za nudnou figurku, tak aspoň v tomto film mile překvapí. Na tři hvězdičky to stačí. ()

Drinovak

Líbila se mi tam ta vážnost a ta nejistota.Záporný hrdina celkem cool,ale proč tam za každou cenu museli dát postavu z prvního dílu-To je ale náhodička,že zrovna bývalý nejlepší kamarád Steva Rogerse byl zmražen jako on a zrovna se utkali mezi sebou.Taková malá zbytečnost ve filmu podle mě.Jinak ale jedna z těch lepších Marvelovek. ()

Aresko123

Jednoznacne najslabsi Avangers (teda okrem trapneho sladkeho blondacika Thora , a vecne rozmyslajuceho nudneho Ironmana a prihriateho Spidermana). Jeden z dalsich precenovanych filmov. Ty co to este nevideli nech radsej dalej necitaju. Scenar? hrozny grc, prekvapive zvraty ???? Hahaha, asi v 5 minute som vedel ze zaporak je Kapitanov kamarat z vojny a ze Samuel Jacksonm nezomrie??? Iha to bolo uplne sokujuce a drtive...Hahaha. Uz tolkokrat pouzity napad s umtrtim... hahahaha. Inak celkom by ma zaujimalo ze SHIELD a ani nikto zo "znamych" nepatral po mrtvole zosnuleho riaditela !!!! DEBILITA a uz nikdy viac......... ()

Edwin44

Je to v mnoha ohledech lepší než jednička.....více akce, více moralizování a řekl bych že více Scarlett Johansson což považuji za plus.... jedinej důvod proč nedám plnej počet tak je jednoduchej, prostě tady nebyl žádnej kvalitní záporák. V jedničce byl aspon redskull v podání Huga, ale tady proste nějakej Bucky prostě nestačil.... sám byl takovej horší kapitán s umělou rukou, ale nic pořádně neuměl. ()

Zrzavakocka

klasická Marvelovina zasazená do dnešní doby kdy je svět plný intrik a prachy všemu vládnou,to jak se tajné organizace jenž celou dobu "spali" snaží znova rozpoutat peklo, tak jako konec prvního dílu naznačil že by mohlo být pokračování tak tady už je to řečeno na plná ústa :) u prvního dílu si člověk říká tak bude něco nebo ne ale tady já říkám sem s dalším pokračováním zápletka bude hodně zajímavá ........dobrá zábava ()

Isfio

Takže ak to zhrniem, tak nejaký šašo v smiešnom kostýme pobehuje hore dole, ničí všetko čo mu príde do cesty, skáče z lietadla bez padáka, po nepriateľoch háďže štít, ktorý sa za záhadných okolností vracia ako nejaký bumerang a na konci zvíťazí láska a pravda. Technicky na úrovni, ale inak je to hlúpa zlátanina všetkých možných akčných filmov. ()

KT_2011

Velká produkce, velké efekty, ale neskutečně ukecané, divně režírované, akce nenadchla, identita winter soldiera zklamala, postava winter soldier výrazně slabší než jsem čekal. ()

Neo83

Filmu nič nechýbalo,dokonalé akčné scény,zrada na najvyšších miestach a Captain America v úlohe utečenca ktorý musí dokázať na ktorej strane je pravda. 136 minút filmového zážitku. ()

vampvegetar

Komiksová akčná ponuka pre amerikanizovaných divákov, za účelom natočiť kasový trhák. A celkom im to vyšlo, zaujímaví herci, solídne triky, propagácia filmu a výsledný efekt je vysoký zárobok. Nie žeby to bolo zlé ( také nelogickosti ako šialená streľba na Captaina do jeho štítu bez pokusu trafiť do nekrytých nôh a pod.), ale ak to mám porovnať s ozaj výborným komiksom ( myslím Batmanov nových a aj starých prvých dvoch, niektoré X-meny a pod. ), tak sa prikláňam za kvalitné 3 hviezdičky. Ale Scarlett bola fajn a niektoré jej narážky :- o. ()

ferdomravec

Bez debaty najlepsi Captain America. Ale z Homixovych hrdinov mi pride Captain ako najslabsi. Co sa tyka filmu je nabuchany akciou a tych 136 minut zbehne ako voda. Zvraty su neocakavano ocakavane. Velkolepe finale. U mna 4* zasluzene. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Chad Stahelski (John Wick, 2, 3) má – jak vidíte – plné ruce práce s řízením jedné velmi populární akční série, to ale neznamená, že se mu mezitím v Hollywoodu nehrnou další projekty. Zejména po… (viac)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (viac)

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)