Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

Dumaru

Na pokračovanie Dňa nezávislosti som sa dlhšiu dobu chystal do kina, ale vlažné ohlasy divákov ma odradili od kúpenia vstupenky do kina. Počkal som si na dabing a s kľudom angličana som si pozrel tento film doma z kresla. Nič som neočakával a preto som vlastne spokojný. Keď porovnám prvotinu spred 20 rokov s pokračovaním, prvá časť bola originál a pokračovanie je len "remake" už položenej myšlienky, takže nič nové. Stále útok na zem, americký patriotizmus a samozrejme v závere očakávané víťazstvo nad mimozemskou inteligenciou. Oproti jednotke je dej viac priamočiary, štúdiá sa vybláznili na efektoch a to je asi celé s čím dvojka prišla. Ale na druhej strane ako nenáročné pozeranie je to stráviteľná záležitosť a film nenudí, u mňa hodnotenie 6/10,,, ()

GIN_

Jak padlo na zaslouženém konci - "Jen nevím jestli tato planeta přežije další útok." Tak na to snad opravdu raději ani nemyslet. Neuvěřitelně vykradený první díl a ještě špatně. Celý film mi přišel odfláknutý, akční scény na mne působily... - no nepůsobily. Hlavní postavy - tragické, frajírek Liam a nějaký nesympatický černošský kluk, nevěřil jsem jim nic. Naneštěstí vrátka zůstala otevřená a v závěru to vypadalo, že se tu někdo snaží nabídnout seriál. ()

kyblik2

Mrzí ma to. že musím dať takéto biedne hodnotenie, ale je to proste tak.....nič inovativne, všetko len vyčačkanejšie....vo filme síce za 20 rokov technologicky postúpili, Emmerich po stránke nových vecí nepostúpil nijak....škoda, jednorázovka.....prvý diel (ktorý bol určite destruktívnejší a lepší) si pustím kedykoľvek, toto už nie... ()

JaryKury

Tak jsem zazil znovu "Den Nezazivnosti" a byla to katastrofa vice filmova nez svetova. Milionkrat odehrane pasaze a deje, ktere sice fungovaly v jinych filmech, ale tady ne. Navic byly trapne a tlacily umele na pilu. Hlavni postavy byly nesympaticke, bez vtipu. Dej uchylny a nastavovany pres kopirak, ktery vse neprosvita. Ke konci, kdyz lode utocili dal i po zabiti kralovny, jsem na chvili mel pocit, ze film bude chytrejsi nez jsem myslel, ale nakonec jsem zjistil, ze mu vymyslim lepsi scenar, ktery by scenaristi ani nikdy nedokazali vytvorit. A vubec film byl strasne zbytecny a ani jeden jediny zaber prichazejici katastrofy ( coz je tak 0,5% filmu ) nic nezachrani. Na konci jsem si uz ani nepamatoval zacatek a po vypnuti televize, jsem si uz nepamatoval ani konec. Tresnicka na dortu- nektere efekty pusobily Beckove a hudba byla usi drapajici vzdech. Film dostava krasnych 14%, puvodne jsem mu chtel dat 13%. ()

neon13hc

Před dvaceti lety americká sračka, která v dané době fungovala, byť s přimhouřeným okem. Po dvaceti letech jsem ale čekal teda mnohem víc, dostal jsem ale oklišovaný americký Bčko, retro s úplně stejně rozpatlaným dějem, postavama a s ne úplně povedeným upgradem na vizuální efekty. Špatná investice 2 hodin života. ()

Andy.222

Nepřišlo mi to tak hrozné. Pravda i já si říkal, jestli se spíše "vracím do známých míst" nebo koukám na "to už tady bylo". Jinak normální akční podívaná. Příběh jen jako kulisa akčních scén, které jsou vizuálně úžasné. ()

KraLuban

Den nezávislosti je zpátky - je větší, bombastičtější, američtější, blbější než první díl. Jsem příznivcem prvního Dne nezávislosti, taková příjemná blbina, na kterou se dá koukat, ale tohle byla fakt chujovina. 50% ()

rime

Jednička byla mega sračka, přesto dosahla jistého divackého uspechu a tohle je trest za prizen, ktera byla prvnimu dilu venovana. Kazdej nakonec dostane co jeho jest:). ()

Malda26

Sci-fi, konečně film, co pro mě tenhle žánr splňuje – mimozemšťany, lasery, vesmírné lodě, výbuchy. Mimozemšťani, které jsme viděli v jedničce, se vrací a nejsou sami. Donesli větší zbraň, na kterou si sami nemůžeme dovolit, naštěstí se našla bytost, která nám v tom pomůže. Konec filmu byl přímo nekonečný a úplně vás pohltil a také naznačil, že by se mohl natočit i třetí díl. ()

mansonn

Takze kvazi zopakovany prvy diel. Velke plany na dalsie dva diely v kozme bohuzial zostanu asi nevypocute.Budget 165 a v USA nezarobili ani 103 i ked celosvetovo cez 208. Je to stale prepadak. Bez lepsieho noveho napadu sa to ani nedalo inak cakat, zkopirovat verne uspech jednotky po 20 rokoch je tazke kedze sa meni i zaujem publika. I tak dufam i ked viem ze to tak nebude,ze Emmerich preboxuje dalsi diel v kozme a bude to nakladacka ()

Grizzlac

Nic mě neodradí od skvělého hodnocení. Miluji žánr. Miluji původní ID a tohle mělo k původnímu filmu sakra blízko. Starej Emmerich ještě nepatří do starýho železa. ()

DanielW94cz

Může mi někdo říct,proč jsem pořád lezu? Akorát odcházím vždy naštvaný,hodnocení zase tak nízké.Pravda,ze začátku asi prvních 20 minut nic moc a uvažoval jsem že to vzdám.Ale pak to přišlo,super akce,super digitální triky a i super konec.Myslím že hlavní problém proč je hodnocení tak nízké je ten,že většina lidí tady srovnává první díl s druhým.Ano,posun žádný,začátek nudný,sem tam i hluchá místa které by tam ani být nemuseli.Přesto,pokračování nebylo špatné! Doporučuji se vykašlat na hodnocení místních rádoby filmových kritiků a expertů,a podívat se na tento film. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)