Keď Jay (Jay Baruchel) odcestuje do Los Angeles navštíviť najlepšieho kamaráta Setha (Seth Rogen), nič nenasvedčuje tomu, že ich práve čaká najväčšie dobrodružstvo ich života. Hoci návrh ísť sa večer zabaviť na jeden z vykričaných večierkov v dome hollywoodskeho búrliváka Jamesa Franca (James Franco) je v podstate istým prísľubom toho, že to všetci prítomní (čo v preklade znamená najväčšia koncentrácia celebrít na centimeter štvorcový) poriadne roztočia! Teda, až na taký malý, malilinký detail... Že túto párty nečakane preruší nefalšovaný koniec sveta! No, veď to poznáte – zemetrasenia, monštrá, démoni, kanibali a podobná apokalyptická háveď... (TV Markíza)

uiu

Přesně takový film mi chyběl. Film o hercích, kteří vlastně hrají sami sebe, pijí, fetují a nadávají. Je tu spousta cameo rolí - Michael Cera opět vede - a i když je humor fekální až vulgární, pořád se to dá odpustit, protože hlavní hrdinové, scénáristi a režiséři jsou herci béčkových komedií (promiň Sethe Rogene). Sice si myslím, že se z toho dalo vytěžit víc a celková pointa nábožensky zaměřená je trochu mimo, ale i tak bezva jízda, která nenudí. ()

mickyreed

Chvílema je to fakt trochu moc ujetý a lidi co neznají hlavní aktéry a jejich filmy asi budou těžko stravovat některý skrytý narážky. Ale pro ty, co maj něco nakoukaný je to lahoda :))) Film, ve kterým si komediální hvězdy současnosti hláškujou do ksichtu, dělají si ze sebe navzájem prdel a je jim to fuk - má to fakt skvělej nápad, jejich humor mi sedí a je to jedna z nejlepších komedií, co jsem za poslední dobu viděl :) "Welcome to Heaven, motherfuckers!" ()

BS

Přesně takovýhle typ filmu můžu, několik tvůrců se sejde, napíše ujetý scénář, seženou pár známých, aby jim v tom zahráli a já si to pak neskutečně užiju. Trailer na Pineapple Express 2 je jedna z nej scén tohoto roku!!! :) ()

Wraight1

Původně jsem chtěl dát dvě, ale nakonec jsem ještě jednu přidal za množství odkazů na jiné filmy. Párkrát se člověk zasmál, ale mnohokrát jsem se cítil trapně. Zkrátka absolutně rozporuplná komedie. Možná se na ní ještě někdy podívám, až budu mít tak dvě promile alkoholu v krvi (protože jiné drogy neberu). ()

T-pack

Kdybych se já stal slavnym hollywoodskym hercem, možná bych do konce života nechtěl ve filmech ztvárňovat nikoho jinýho, než jen sám sebe. Předpokládám, že to je jeden (z velké hromady) důvodů, proč nejsem hollywoodským hercem. Všichni v týhle partě ale jsou a patřičně si toho užívaj. Myslim si, že fanoušek kohokoli z hlavní šestice (snad možná pravděpodobně asi vyjma těch Jamese Franca) na něco podobnýho čekali a když uslyšeli, že This Is the End, museli slintat blahem. Popravdě, pokud dokážete přijmout fakt, že skupina kokotů už přijala svou image skupiny kokotů a natočí komedii o tom, jaká jsou neskutečná skupina kokotů, už se pak nedá filmu moc co vytknout. Nafouklé ego každého z herců postupně posere všechno, co se dá, omšelé spasení protagonistů ani nemá prostor nasrat, protože z celé šestice to do nebe dotáhnou jen tři a ještě se tam div nerouhají, zatímco zbylí tři doplatí na to, že se chovaj jako kundy. Film, kterej těží z absurdity, ale naštěstí jí neždímá. O výbuchy smíchu není nouze a člověk se občas zasměje i otřepanějším fórům, za což může z velké části určitě i tempo, které nenechá diváka ani přemýšlet nad tím, jak moc by se mu měl tenhle druh nízkého humoru příčit. V tomhle snímku se bere vážně maximálně tak ten ozdobnej penis ve Francově domě, a to jen protože tolik váží. ()

venison

Parta slavných looserů se rozhodla, že využijí slavného jména a zbaslí nějaký ten filmeček, u kterého si užijou hroumadu švandy.. Divák, který zrovna 2x nefandí fekálnímu homoru založenému na hromadě slovíček "shit" a "fuck", polovinu filmu prosedí s pozdviženým obočím a tu druhou se nudí.. Začalo to příjemně krvavě a skončilo to přestárlými Backstreet Boys.. Ups! ()

geklon

Ty seš artefakt. Partička postpubertálních herců, kteří se skrz fekální, nekorektní snahu o humor, v některých případech propíčovali až k nominaci na Oscara, snažící se o hromadnou kultovní všeho parodii na úrovni Jaye a mlčocha Boba už docela dlouho, snad konečně dovršila svojí spahnilou jízdu napříč žánry. Seth musel upsat duši ďáblu ve filmu s Barbarou Strajsandovou aby, jí mohl v této hovadince spasit. Začátek se mi líbil moc. Hlavně jak se v postavách reflektuje všeobecná představa toho, jaký by ti šašci mohli být ve skutečnosti. Bohužel po deseti minutách, co do hry vztupí Dany Mc, se je snímek jen infatilní blbinou co šetří prachy na angažování BSB, aby jako zachránily situaci. Nezachrání. Jsem zvědav s čím pánové přijdou příště... třeba parodie na Gravitaci, či Šindlerův seznam. ()

elanius

(1/2014) / Škoda, že takto obsadený kúsok je v konečnom dôsledku slabší ako štandardný film hociktorého zo zúčastnených. Veď toto mala byť predsa väčšia pecka. Áno, má to pár momentov ale nič z čoho by sme padli na prdel. Jonah v úzadí, ovšem Seth a Jay paráda. Najlepší jednoznačne Craig a cameo Tatumove. (6/10) ()

noriaki

Ale jo, je tam pár skvělých scének (dělání znásilňovacího dojmu, nanebevzetí Jamese Franca, Channing Tatum) a navíc několik situací, kdy atmosféra sklouzla do hypnotické absurdnosti, jenže to samo o sobě nestačí. Ty dobré části drží pohromadě spousta vaty a sem tam násilná improvizace přecházející do hluchých pasáží. Filmu by prospěl rafinovaněji napsaný scénář a pořádně vypointované dialogy. Myšlenka projektu byla bohužel úplně jiná. Taky se nemůžu zbavit dojmu, že kromě Franca nepředvedl nikdo nijak skvělé herectví. Emma Watson všechny dala o třídu, jenže taky strávila na plátně stěží minutu. Malé plus dávám alespoň za konec, který ukázal Nebe jako luxusní Hollywoodskou párty. ()

Redi

Hollywoodská verze Misfits u Franca doma bez superschopností (až na teplého Jonah Hilla, kterého ojede démon v podobě ďábla s gigantickým dickem...tomu sem to fakt přál... a stane se posedlým). Absence nějaké baby, která by přežívala s klukama, trochu zamrzela, a tím pádem nasraná Hermiona se sekerou mohla mít víc prostoru. Bylo fajn sledovat, jak jdou ti nesympatičtí (ve většině případů) hollywoodští mentálové hromadně pod kytičky. Konečně taky vím, jak by vypadalo pokračování Pineapple Express a doufám, že to někdy spíchnou. Jak Michaela Ceru nemusím, tak tady byl geniální :D . 70min by tomu slušelo lépe. ()

PetrVabruscak

Spíš než komentář k filmu, tak veřejné poděkování panu Rogenovi... Milý Sethe, sprznil si sen nejedné puberťačky a oplodnil si sen nejednoho muže. Brutalní vražda Michaela Cery, který trpěl jako zvíře, zahřála srdce nejednoho milovníka romantických komedií. ()

Pavlínka9

Jak jsem tu několikrát viděla "to bylo tak blbý, až to bylo vtipný" :D :D Jako čekala jsem všechno možný, ale takovouhle pakárnu ne :D :D Na jednu stranu výborný téma - reální herci v prostředí, kde jsou i ostatní většinou celosvětové osobnosti, na druhou stranu mega fikce v podobě "apokalypsy", která nastala. Žasla jsem každou minutu, jelikož spojení těhlech 6ti šílenců bylo dokonalé :D Dost sprosté, trefné, vtipné, napínavé a hlavně Backstreet boys :D :D " James Franco je pro mě dobrý herec už několik let a i tady u mě uspěl. Různé narážky na herce, jejich filmy a filmový průmysl, kupa drog, zábava a skvělé prostřihy a zpomalené záběry :) Fakt dobrý :) VENKU JSOU MÝVALÉ A BANDITI :D :D PRÁVĚ NÁS OLOUPILA HERMIONA :D :D ()

terunka003

Ujeté, americké, hysterické, zhulené, vtipné, strašidelné, velmi poučné. Čekala jsem neskutečnou hovadinu, a nakonec se z toho vyklubal vtipný film s překvapivým morálním ponaučením. Herci kteří hrají sami sebe (u některých doufám, že ne doslova), a kteří se musí poprat s apokalypsou a samotným přežitím. Když odmažete věčné hulení, dialog o mužské masturbaci a rekordních výronech semene, je to celkem vtipná podívaná. Parodie na Rosemary má děťátko a Vymítání ďábla. Občas celkem strašidelné scény. Co musím kvitovat je, že Emma byla neskutečně neskutečná, naprosto famózní. Proč ne? ..takže, děcka, buďte na lidi hodní, pokud chcete, aby na vás taky byli hodní a abyste se dostali do nebe..jinak vás sežere nějaká stvůra z pekla.. ()

Buzzz

Solidní oddechovka. Má to několik nudných míst a film by mohl být o 20 minut kratší, ale hlášky a soundtrack všechno zpraví. Vizuálně taky OK. Celkově to je tak na 7/10. Čekal jsem víc. ()

hroubek

Tak tohle mě naprosto sedlo. Jsem naprosto přesvědčený, že pokud máte rádi humor zmíněných herců, tak oceníte i tento film. Pokud je nemůžete vystát a nebo Vám někteří z nich vadí, tak docela těžko u tohoto filmu pochodíte. Já naštěstí většinu herců mám rád, takže jsem si tento film naprosto užil a bavil se po celou dobu. Seth Rogen a Evan Goldberg napsali a natočili opravdu vtipnou komedii, která si dělá legraci z katastrofických filmů, Hollywoodu a všech herců co se tady objeví a z jejich filmů. Plus další spoustu narážek na všechno možné od trávy přes Milkey Way až po správný způsob masturbace. Ústřední šestice prodává každou dialogovou scénu s takovým zápalem, že je radost je sledovat a poslouchat. Seth Rogen je tady za sympaťáka, který je trochu hovado, ale pořád je to sympaťák. Jamec Franco hraje rozmazlenou celebritu, která se snaží tvářit, že se to nějak vyřeší, přitom je vystrašený jako malá holka. Craig Robinson je černoch a taky ho tady předvádí, gesty, vtipy a hlášky. Jay Baruchel se jako jediný chová normálně a racionálně a taky je díky tomu terčem pro ostatní. Danny R. McBride si naprosto užíva, že se může chovat jako totální sobecký hovado, kterému záleží jen a jen na sobě. A nakonec jsem si nechal Jonah Hilla, který je tady za patolízala, pokrytce, lháře a ke všemu se chová a vypadá jako blb, a proto mě přišlo velmi vtipné co se mu stalo. Tahle šestice táhne celý film, ale ani herci v cameo roličká nezůstávají pozadu. Emma Watson se sekyrou ukazuje, že není slušné probírat téma možného pocitu zneužití, Michael Cera by zas neměl tolik pít a brát tolik drog, Rihanna potěší tím, že není otravná. To nejlepší cameo jsem si nechal nakonec, protože je nesmírně vtipné a povedené a jediné co prozradím jsou dvě slova : Channing Tatum. Těžko se vybíra nějaký moment, který by dokázal naplno vystihnout celý film, ale scéna s utrženou hlavou, kopání tunelu nebo vymýtaní by k tomu mohly moc dobře posloužit. Film má pár slabších momentů hlavně v závěru a někdy zbytečně tlačí na pilu, přesto ve výsledku je to stále zábavné. Apokalypsa v Hollywoodu je nesmírně vtipné a uvědomilé dílo, které se správně trefuje do všeho na co namíří a pokud máte rádi herce co tady hrají, tak je to pro Vás jasná volba. PS: Jako bonus je ve filmu pokračovaní Travičky zelené v nízkorozpočtovém podání. ()

VanTom

Tak nějak neustále konstantně humorné, jenže právě ta monotónnost tomuhle šílenému námětu hodně ubližuje. Po výborné úvodní párty to chtělo víc osvěžujících vybočení (jako vlámání Emmy Watson - jaktože ta se nedostala do nebe?!?) namísto hádek, zmatkování a rozmluv Dannyho McBridea o stříkání. ()

Kicune

Rogen a Goldberg se totálně zhulili a vyplodili tuto… komedii. Pozvali pár dalších kámošů, řekli si, že se navzájem budou oslovovat reálnými jmény, dělat kraviny a srandu ze sebe sama, všem a všemu se vysmívat brutálním černým humorem, inspirují se pár béčkovými filmy, zaplatí trikaře a na závěr pozvou slavný boyband. Hrubozrné a nepředvídatelně vtipné. ()

Comicsový Preacher má obsazení

Comicsový Preacher má obsazení

21.04.2015

Seth Rogen a Evan Goldberg zabodovali komediemi Apokalypsa v Hollywoodu a The Interview a nyní se na chvíli přesouvají do televize. Povedlo se jim totiž sehnat práva na Preachera, kultovní comics… (viac)

Franco, Rogen a hollywoodské legendy

Franco, Rogen a hollywoodské legendy

27.10.2014

James Franco a Seth Rogen se po Travičce zelené, Apokalypse v Hollywoodu a The Interview vrhli na další společný projekt. Jejich novinka nese název Zeroville a jde o adaptaci stejnojmenného románu od… (viac)

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

09.10.2013

Ještě ani naplno nevypukla „oscarová sezóna", ale bývalý šílenec z videopůjčovny už se vytasil s prozatímní TOP 10 nejlepších filmů, které letos viděl. Proč by to mělo svět zajímat? Protože Tarantino… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013