Najhľadanejší muž

• Česko Nejhledanější muž (viac)

Issa Karpov je utečenec z Čečenska, ktorý je v Nemecku ilegálne. Dostane sa do hľadáčika nemeckej tajnej služby, ktorá monitoruje aktivity militantných moslimských kruhov a predovšetkým činnosť dr. Abdullaha, bohatého filantropa, ktorého podozrievajú z financovania terorizmu. Keď vysvitne, že Karpov má v hamburskej banke uloženú veľkú sumu peňazí, začne sa o prípad zaujímať aj americká ambasáda. (STV)

Fiftis

Najhľadanejší muž je tak trochu zaujímavý film aj pre bežného diváka. Určite tomu napomáha aj príbeh zo súčasnosti. Aj teraz si to vyžaduje pozorného diváka pri plnej sile, pretože prípadná únava vám to poriadne skomplikuje. Dôležité informácie a momenty buď zachytíte, alebo máte proste smolu. Film sa však podobne necitlivo ako k divákom správa aj k postavám. Philip Seymour Hoffman vo svojej poslednej hlavnej úlohe predviedol nadštandardne kvalitný výkon. Ak máte radi špionážne filmy a hľadáte niečo realistické a inteligentné, nebudete ľutovať. ()

Shakers

Zaujímavý príbeh, no bohužial zo slabou gradáciou, za to s brilantným hereckým obsadením na čele zo skvelým Philip Seymour Hoffmanom. Mňa tieto tiché, pomalé, politické thrillery nikdy moc nebrali, ale tento mal k tomu blízko, aby ma zo sebou zobral. 70% - 3* ()

Pepinec

Škoda, že Holanďák Anton nezahodil foťák dřív. Už Američan byl dobrý tak, že ani sami Američani si při své zpupnosti o sobě tolik nemyslí, no a Nejhledanější muž je v tom bordelu filmů o tajných operacích, terorismu a vůbec zločinu všeho druhu jako koště, co si mete vlastní cestu. Zkrátka je jako holka, kterou nenajdete v žádném katalogu, ale stejně ji chcete. Neváhej a toč, Antone! ()

Big Bear

Tak tohle byl ukázkový současný zástupce politicko-špionážních thrillerů. Doba je jiná, teď už tajné služby nehoní po velkých metropolích západního světa ruské špiony, ale spolupracujíc navzájem se snaží odhalovat a likvidovat buňky islámských radikálů. Jedni sledují druhé, jedna tajná služba sleduje druhou. Pokud je to v souladu se zájmy té či oné země, sledovaná tajná služba ani netuší, že je sledována jinou. Nad tím vším kolotočem však rozhoduje někdo úplně jiný a dle vlastního uvážení a potřeba tak se moc nekouká na ty obyčejné pěšáky v ulicích, bez kterých by však nebylo o čem rozhodovat. Nejdůležitější je však co udělá v ulicích sám Alláh. Tohle byla super záležitost se skvělým Philipem (ostatně jako vždy). On není typem šlachovitého agenta, který devítkou trefí z půl kiláku do hlavy prchajícího gangstera ani tím, kdo při jeho pronásledování bude přelézat ploty a přeskakovat ze střechy na střechu... Tím je však uvěřitelnější. Málem jsem také nepoznal Robin. Mamča nám krapet zestárla a s těmi černými vlasy nakrátko byla k nepoznání.... Moc se mi to líbilo a i když závěr jsem lehce tušil, přesto mně dostal naplno. Paráda a rád dávám 5 karet SD do krabky od cigár. * * * * * ()

Madsbender

[AFF 2014] Bez debaty dôležitý film, ktorý nahliada na globálny hon na teroristov a spravodajské služby trochu inak, než sme zvyknutý. Tam, kde iní prezentujú túto poľovačku ako rafinovanú hru, Corbijn na ňu poukazuje ako na rizikový podnik, v ktorom nič nie je isté a jeden chybný krok môže znamenať definitívny koniec. Nesúdi, ale poukazuje na fungovanie vnútropolitických relácií a skutočnej špionáže, ktorá je často manipulovaná k žiadanému výsledku alebo má zviazané ruky. To spolu s nečiernobielym pohľadom z druhej strany barikády utvára celistvý obraz o modernom boji s terorizmom, z ktorého sa stáva výhodný biznis obchádzajúci zákony, manipulujúci s hráčmi v prednej línii a preťahujúci dôležité persóny na svoju stranu šachovnice. Skvele zvolené herecké obsadenie, pedantná, sústredená réžia a zručné remeselné prevedenie z neho robia jeden z najkvalitnejších špionážnych thrillerov súčasnosti. Deziluzívny drastický záver zážitok ešte umocňuje. 85% P.S.: Metafora rybolovu je dokonalá. ()

S.Quentin QUALE

Serióziní špionážní talky thriller z evropského prostředí, který je vystavěný na nekompromisních hereckých výkonech a pesimistické drama zápletce-pointě. Akce zde moc nenajdete, takže kdo nevydrží dvě hodiny sledovat dialogy, ať se od tohoto drží dál. Jako poznámku bych doplnil, že začínám být averzní na Willema Dafoea, je to už několikátý film, ve kterým mě ten jeho špiclovský xicht nasral. Jinak fajn zábava na aktuální téma dneška - terorismums. 75% ()

HAL

Předchozí le Carrého adaptace Tinker Taylor Soldier Spy nasadila laťku příliš vysoko, Corbijn se o její přeskočení každopádně ale vůbec ani nesnaží. Noří se do špionského žánru úplně jiným způsobem, místo horoucího pekla emocí ohlodávajícího slupky psychiky postav až na dřeň jako Alfredson, tu naopak chladně a nezúčastněně pozoruje, místo detektivního odhalování co se stalo nechá postavy bojovat o to, co se stát má. Na moderní vlnu protiteroristických špionážních filmů film velmi atypický, statický a pomalý, ale daří se mu to hlavní - přenést na diváka pocit, že ty větrné mlýny na které se žene, jsou k idealistickým rytířům kolem až příliš netečné. Tak jako je k divákovi netečný celý film, když ho frustruje nikoli nechtěně, ale naopak zcela záměrně. 7/10 ()

Snorlax

Hoffman hrál tak dobře, že bych mu uvěřila i roli sexy milovníka. Navíc přítomnost Dafoa mu umožnila nebýt nejméně přitažlivým mužem tohoto snímku. Film byl krásně pomalý, s jistotou budoval atmosféru a vše postavil na námětu a výkonu Hoffmana. V obou případech udělal hodně dobře. ()

IQ Tiqe

FIlm zajímavej, ale abych ho mohl nazvat i „poučnej“ a udělal si z něj závěr, musel by být podle skutečnosti. Takhle vidím jen fikci a bez hlubšího kontextu nevím, kdo je parchant – v průběhu filmu se navíc mé názory měnily – muslim, právnička, jedna agentrura, druhá agentura... ok, ale co je za tím? ()

Anderton

Som veľký fanúšik videoklipov Antona Corbijna a som rád, že je už aj kvalitným režisérom filmovým. Najšťastnejší som ale z toho, že hviezdne obsadený "teroristický" triler zo súčastnosti môže byť aj kompletne antigreengrasovský a vzbudí patričný rozruch. Oproti Tinker Tailor Soldier Spy je o dosť prehľadnejší, asi by som tieto dva filmy nehádzal do jedného vreca a Američan je určite omnoho viac nedejový. Lenže... ak si prebehnem dej a poviem si ho v jednej dvoch vetách, vychádza mi z toho celkom tuctová historka. Hádajte, z koho sa vykľuje ten najväčší terorista a ktorá strana nakoniec nebude hrať fér. Navyše mi postava naivnej, ľavicovo označenej aktivistky nepripadala v podaní Rachel nijak zvlášť sympatická, skôr som mal pocit, že by potrebovala prefackať. Ide tu aj o chlapské egá a ztoporené penisy, čo mi pripadal ako najlepší vedľajší motív filmu. 70%. ()

DwayneJohnson

Pečlivá,hodinářská práce. Bez zběsilých honiček, přehnaných soubojů, monstrózních výbuchů a sladkobolného konce. Tenhle film jde na to úplně jinak. Pomalu, krůček po krůčku ukazuje práci různých výzvědných služeb po 11. Září 2001. Od malé ryby, po tu větší, od té větší, až po žraloka, na kterého nemá rozhodně každý, to je nad slunce jasné. I když to není úplně bezchybné, tak hlavně za konec a také vzhledem k úcty k Philipovi, jehož výkon je tradičně výborný, dám první letošní, listopadovou pětku. ()

swamp

John le Carré prostě nebude mým šálkem kávy. Vše je v adaptacích jeho knih tak dokonalé a chladné... jenže na mě je to chladné až příliš - a běda vám, kdo na chvíli nebudete dávat pozor! :D ()

silentname

Musím povedať, že tento film ma celkom prekvapil. V niečom pozitívne, v niečom zase trošku negatívne. Je pravda, že príbeh je občas trošku nudný a chýba tomu trošku dych, ale má to strhujúci záver, ktorý skutočne zaútočí na tie správne miesta. Plus, a verím, že tu budú so mnou mnohí súhlasiť - "Vďaka za Phillipa Seymoura Hoffmana v tomto filme" . Je jednoznačne najlepším hercom a zvláda svoju postavu skvele. Presne ten typ role, kde si ho človek predstaví. Má adekvátne množstvo sympatií a antisympatií, ktoré potrebuje. A je veľká škoda, že už nie je medzi nami. Ale okrem toho mám pocit, že ostatní sú okey, vizuálne je to okey, atmosféra je okey a aj postavy sú celkom okey. Neviem čo viac by som dodal. S výnimkou Gunthera je všetko v tomto filme podľa mňa okey. Rozhodnite sa sami. Hodnotenie: B- ()

eLeR

Výborný film. Strohý, pomalý, prehľadný ... s dobrým príbehom a ešte lepším koncom a Philip sa s nami rozlúčil teda parádnym výkonom. ()

Bachy

Hoffman je bohužel tím jediným co táhne film ke kvalitám Tinker Tailor. První půle kaše bez ničeho a emoce až v závěrečných minutách. Kaši nerad. Kaši bez ničeho tuplem. ()

klerik

Výborná atmosféra. Aj keď sa nič nedeje, film má vnútornú silu a napätie. Ak vám lezú na nervy všetci tí namachrovaní lovci teroristov a špiónov typu Bourne a páčil sa vám napríklad ZRADCA, je tento film pre vás... ()

classic

Od majstra špionážnych thrillerov Johna Le Carrého,ešte majstrovskejšie spracováva režisér Anton Corbijn+kameraman Benoit Delhomme v neistej,súbežnej,vygradovanej pointe,vzdávajúcej Hold starým klasikám zo 70 rokov,kde herecký ansámbel v podaní nebohého velikána P.S.Hoffmana,ktorého charakter postavy Gunthera Bachmanna je podobný tomu skutočnému.Celú pozornosť strháva na seba P.S,a keď je na plátne,tak z neho nespustíte oči.Dopĺňajú ho obstojne Rachel McAdams a Willem Dafoe,ktorí odohrajú klasicky,čo je v ich silách,P.S ešte o niečo viac... Od začiatku do konca,extrémne pomalý,napínavý snímok,kde som práve do poslednej sekundy nevedel ako to skončí a scéna,ktorá to ukáže,je excelentným vysvetlením... PS:P.S.Hoffman urobil jednu zásadnú,fatálnu chybu,a to,že podľahol drogám... ()

Chrustyn

Pomalý, neakční thriller, který od diváka očekává, ba přímo vyžaduje trpělivost a ohromnou pozornost. Kdo jí filmu nevěnuje, unudí se k smrti a nebude vědět co se na plátně děje. ()

Marze

Hrdina přesně vystihuje starosvětsky neefektní, gabinovský typ špiona, jenž je módně řečeno „sexy“, i když třeba jenom břichatě funí. Navíc dokonale zapadá do konceptu žánrové čistoty bez levných škatulek dobra a zla, jaký umí John le Carré napsat. Studená nálada města, běženec jako lehce zdivočelý Ježíš, styl nedořečených replik, který drží zvědavost i bez krve, honiček a přestřelek. Tak vypadá dar filmařské vytříbenosti pro zmlsané labužníky špionážních případů. Režisér Anton Corbijn se až příliš opájí prostředím, výjevy bez Hoffmana volají po rychlejším tempu, ale sotva se vrátí na scénu, uhraje i zamlklé pauzy, otázky po smyslu práce, mikroskopický humor. A finále, kde má velké hořké sólo. ()

Arsenal83

Silná pointa na záver a mimoriadna rozlúčka Hoffmana, to bol fakt majster "vedľajších rolí", ale tu si struhol s ešte väčšou cťou tú hlavnú. Že nebol nominovaný posmrtne na žiadnu cenu je hanbou. Film je veľmi politický, dejová kostra sa zdá byť chabá a určite bežného diváka môže nudiť. Ale keď sa človek vžije do filmu, dočká sa aj napínavých scén a ten koniec ho ťahá hore. Pre mňa prekvapenie, špionážne filmy nevyhľadávam, tento je však výnimkou. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)