Najhľadanejší muž

• Česko Nejhledanější muž (viac)

Issa Karpov je utečenec z Čečenska, ktorý je v Nemecku ilegálne. Dostane sa do hľadáčika nemeckej tajnej služby, ktorá monitoruje aktivity militantných moslimských kruhov a predovšetkým činnosť dr. Abdullaha, bohatého filantropa, ktorého podozrievajú z financovania terorizmu. Keď vysvitne, že Karpov má v hamburskej banke uloženú veľkú sumu peňazí, začne sa o prípad zaujímať aj americká ambasáda. (STV)

Lukoboss

Já nevím no, mně to zase jako taková pecka nepřišlo. Resp. thriller/drama škatulky měly neskutečně evropskej nádech, což dělá snímek jiným od velké většiny ostatních, ale trhliny na kráse to má. Jako např. pro mě nekonečná zdlouhavost, a to má film "jen" dvě hodiny, což je dneska standard víceméně. Jsou tam výborný pasáže, ale pak přijdou dostu hluchý místa, který film ubíjí... a diváka taky. Každopádně P. S. Hoffman hraje výborně a dává tomu všechno, věčná škoda tohoto herce. ()

Lexion69

Dokonale vycizelované dílo. Chladné, nevstřícné a nepřístupné, přesto uhrančivé, svým tichem ohlušující, svou šedí oslepující. Zdánlivě bez motoru, katarze jakoby odnikud a přesto naprosto zdrcující. Velký Philip Seymour Hoffman snad ani nemohl odejít lépe. ()

klukluka

Konečně špionážní film, který mi dával smysl, ve kterém jsem se orientoval. Většinou z nich mívám pocit, že jedou taky pod nějakým tajným kódem. O Nejhledanějším muži to neplatilo. Fakt, že syn zrazuje vlastního otce, nutí k zamyšlení, ale vyloučit to nelze. Zbývá jen rozlousknout, proč se FBI spokojila s návnadou, proč neprahla po velké rybě..? Corbijn to možná ví, nechal si to ale pro sebe, syčák... ()

bruceman7

Takhle nějak si představuju realistické ztvárnění toho, jak to ve zpravodajských agenturách chodí. Jen škoda, že když se jednalo o film z německého prostředí, že tam nezněla z úst hlavních aktérů spíše němčina (na druhou stranu se angličině jakožto univerzálnímu jazyku pro domluvu nedivím). 7,5/10 ()

F.W.Colqhoun

Style is not something that comes in a bottle pěje Prince v jedné celkem dobré písni. Kdyby se styl lavhovat dal, z Corbijnova druhého neo-noiru by se mohl stáčet po paletách. To ostatně znalce jeho vysokokontrastních fotografií, odkazujících na estetiku černobílého filmu, nepřekvapí. I když se mi sedmdesátkový chlad Američanův velmi zamlouval, z Nejhledanějšího muže je znát, že Cobijn sebekriticky přitlačil na místě, v němž dosud v kramflecích nejpevnější nebyl, totiž v obsahu. Zjevný respekt k vybroušené literární předloze v souladu se smyslem pro precizní formu vnucuje srovnání s Alfredsonovým Tinker Tailor Soldier Spy, z nějž vychází dobře přesto, že se Corbijn nehalí do lahodného retro hávu. Nepřehledná spleť zápletky se šine pomalu jako řeka dehtu a vy jen čekáte, kdy se logický řetěz vymkne z vlastních pravidel. To se nestane, což neznamená, že by události nemohly pár naivů [včetně mě] zaskočit. Která z postav špionážní hru odkadí se špatně odhaduje už jen proto, že vyprávění nikoho nelakuje na růžovo - peklo by si z různých důvodů zasloužili všichni. Málokdy se povede, že zdánlivě žánrový snímek vykvete do výpovědi o nejsmutnějších zákonitostech [nejen] špiónské existence. Corbijn měl šťastnou ruku i ve výběru ansámblu. Dafoe a Robin Wright byli jasná volba, Rachel McAdams zachraňuje své angažmá cyklisticky vyšpulenou zadnicí. Hoffman si pro roli zakukleně idealistického [a tudíž zranitelného] operativce obstaral nejen nový přívuk, ale i hlas. Scéna, s níž se s filmem loučí, Corbijn jisto-jistě zařadil, aby odkazovala na jeho předčasný odchod. Tenhle film čeká v mé domácnosti pravidelná rotace. Alespoň než se dočkám Smiley's People. ()

divak84

půjdu proti proudu. neberu všem nadšencům jejich chválozpěvy. mě film s jeho dost komorní poklidnou a anti-dynamickou povahou nijak nezaujal. Hoffman hraje prakticky sám sebe. Mít film pod taktovkou Greengrass, byla by to jiná sodovka. film jsem nedosledoval, takže nehodnotím. zklamání.. ()

HArna

Je to špionážní film a velmi dobrý. Nedávno jsem viděl snímek jeden musí z kola ven a nejhledanější muž se kvalitou tomuto filmu přibližuje. Myslím, že za celou dobu filmu se nevystřelí. Velká škoda Seymoura Hoffmana, který ten film neuvěřitelně táhne. ()

ti88na

V prvej polovici som bola ešte celkom navnadená, no prenesením sa do tej druhej ma už nudné dialógy a žiadna atmosféra prestali baviť. A vďaka záveru som si musela priznať, že aj ten príbeh nebol nič moc. Hoffman to síce pozdvihol, ale nepotiahol. ()

Hanys_

Na Hamburském písečku si hrají dvě bandy agentů, a když se objeví nová bábovička, tak ji chtějí všichni. Ten Corbijnův lehce ospalý styl podobným špionážkám sedět bude, ale tady se to prostě ještě všechno nesešlo. ()

bloodline

Exkluzívny filmový bonbónik z horkej čokolády umenia, s príchuťou bourbonskej kamerovej vanilky a scenáristickým šafranom. Celkové hodnotenie spadá do hladiny irelevancie a samotný proces klasifikácie splýva s úrovňami milovať alebo nenávidieť. Komorne dusná atmosféra buď pohltí alebo odradí a všetko s tým späté sa odvíja od toho. Žiadna akcia, zhon, panika... Film existuje vlastným plazivým životom, technicky dokonale odmakaný a nad tým tróni (ďalší) herecký opus magnum pána Hoffmana, žiaľ posledný... Pre niektorých zrejme uspávanka pre hady, ale každému by som doprial ten blaženo-vznešený pocit po poslednej scéne. Bravissimo! ()

kolemjdouc

velmi strhující politické špionážní drama.Málokdy se mi stává že po ukončení děje a po docházejících titulcích mi šrotuje hlavou:co jsem to ,sakra ,viděla?!Práci německé rozvědky a CIA?Kdy Němci měli propracovaný postup a CIA prostě na ulici naložila do auta domělého teroristu a už ho nikdo neuvidí?Slízli smetanu téměř bez práce.Viděla jsem dobře?,Připomíná mi to zatčení Nikulina a nedávnou akci CIA kdy si odvezli soukromým letadlem někoho hledaného ze Slovenska..Jak pracují cizí rozvědky viděli jsme ve filmu Fair Game.Bezvadná práce  Hoffmana.Velmi kvalitní režie,scénář i kamery ()

DannyBoy80

Cinestar, Ostrava, 6.9.2014: Velmi slušný špionážní film s poslední rolí Hoffmana. A opět je vidět, že jeho smrt je velká ztráta, on prostě uměl. Film samotný nemá přílišné tempo, jakoby plynul svým vlastním tempem. Žádná akce, vše jede tak nějak skromně, což ovšem navozuje správnou realitu. Vyústěná je hodně překvapující a Hoffmanův výstup byl bržděný, aj bych byl nasraný mnohem více :) ()

Hadriel

Konečně zase nějaký špionážní (protiteroristický) thriller, který za něco stojí. Těšil jsem se na to. A nejsem zklamán. Dokonalé šedé a ponuré prostředí Hamburgu (proč to tak není i doopravdy? :( ). Není tu moc akce a zdánlivě se nic neděje, proto si dokážu představit že pro spoustu diváků to není natolik atraktivní. Já ale tenhle žánr opravdu žeru. Tohle se výborně povedlo. Pomalá atmosféra, luxusní kompozice, dlouhé záběry, málo informací o postavách, trochu zmatek a zdánlivě žádné motivy. Surově zpracované, mistrovsky podávané. Skvělé obsazení. A Hoffman, to je něco. Dokážu si představit že skoro nemusel hrát, stačilo vynechat heroin a v podstatě je to snad on. Spousta cigaret a alkoholu. A ten způsob jak kouří. V podstatě nic se o něm nedozvíme, ale i tak je to pro mě nejzajímavější postava. V závěru filmu jsem se do jeho (Bachmannovo) pocitů natolik vcítil, že jsem si zkazil náladu na zbytek dne, pohádal se s několika lidmi a večer zakončil se flaškou. Jeden z nejlepší kinozážitků roku (zatím). + Poser konec. + Hoffman. ()

angloumene

Tak nakonec pro mě byl nejhledanější muž celkem zklamáním. Asi nejvíc ze všeho mě rozčaroval ten divácky nepříznivý konec, který nejenže ochromí dosavadní fungování celého děje, ale navíc tak nějak zhatí pointu celého filmu. Když ho pominu, tak musím přiznat, že celá závěrečná scéna točící se okolo podpisu byla dost nervy drásající, ale jinak zůstalo všechno spíš takové utlumené, bez hlubších emocí. ()

Itar

Překousnu změny oproti předloze. Překousnu nevstřícné vyprávění. A překousnu i v některých případech nešťastný casting. Co ale nepřekousnu jsou těžkopádně, špatně odehrané dialogy, ve kterých se utápí veškerý potenciál výborné zápletky. Těžké zklamání. Corbijn jde níž a níž. Vytrápené tři hvězdy za skvělé výkony Philipa Seymoura Hoffmana a Robin Wright, a za závěr, kterému se přeci jen podařilo, byť jen vzdáleně, navodit ten mrazivý pocit, který jsem čekal od celého filmu. ()

ondrula

Na film jsem se dost těšil, a tak pro mě bylo docela zdrcující zjištění, o jak velkou sračku se jedná. Předesílám, že budou následovat SPOILERS. Tak předně mi přišel jako neobyčejně stupidní děj: mladý Issa vyplave v Hamburku, kde si má vyzvednout špinavé peníze, které ale nechce. Následně je vmanipulován do akce, v níž prachy dá nějakýmu mudžáhidovi, kterej je pošle teroristům - no to je příběh fakt jak z prdele a koukat na to 2 hodiny bylo solidní utrpení. Celá ta manipulace je prováděna za přispění psychicky rozhozenýho Hoffmana, kterej ovšem díky svý vyžraný piknický postavě opravdu nepůsobí jako zvláštní agent a vlastně jsem si celou dobu říkal, jestli by ten člověk třeba uběhl v kuse 10 metrů; tahle perzóna mi byla dost odporná, což je (pro diváka) u hlavního hrdiny celkem problém. Myslím, že to bylo jasný i režisérovi, a tak tam musel vložit scénu, v níž se Hoffman pokouší vlísat divákovi do přízně tím, že svou buclatou pěstičkou knokautuje nějakýho obrovskýho násilníka. No a pak tam ještě lítá nepřirozeně naivní Rachel McAdams, která má hlavu odbarvenou tak obludným způsobem, že je to k zblití. Unylá a ukecaná pitomost, která ani není (jak by se na thriller slušelo) okořeněna žádnou akcí. Jen tak na okraj - v tomhle filmu maj všichni (včetně ženských) načesanou nějakou podivnou patku - fajn, ale má to ten efekt, že při různých prostřizích v dialogu má postava na každým záběru trochu jinej účes než na tom předchozím, což je neuvěřitelná amatéřina, že tohle nikdo neohlídal. ()

vander19

Svojim hereckým obsadením ma tento film už na začiatok dostal. Príbeh z prostredia Hamburgu mu pridával na atraktivite. Čakal som napínavý thriller s pozadím teroristickej hrozby zo strany islamistov. A čo som dostal? Výkonne fajčiaceho a popíjajúceho hlavného agenta - Hoffman, ktorý sa podľa mňa do takto charakterizovanej postavy vôbec nehodil. Daniela Bruhla, ktorému napriek očarujúcemu výkonu v Rivaloch venovali nesmierne málo času a netreba zabúdať, že kvalitne nudný príbeh. Jediné oživenie nastalo, keď sa na scéne objavuje Defoe. To som netušil, že aj jemu dajú len malú úlohu. Síce na príbeh podstatnú, ale je len na škodu filmu, že nemal viac scén. Rachel McAdams učaruje svojou krásou, no na druhej strane je jej postava trošku naivka. A totálnym vyvrcholením bolo, ako každý nemčúr bravúrne zvláda angličtinu. Nudný príbeh, nudné postavy, Defoe to sám zachrániť nemohol, ešte ako tak mu pomáhal Grigorij Dobrygin. Inak je pozoruhodné ako radi majú v Nemecku meno Malyk... ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)