MINDHUNTER: Lovci myšlenek

• USA Mindhunter
USA, (2017–2019), 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvorcovia:

Joe Penhall

Predloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Hannah Gross, Joe Tuttle, Cotter Smith, Albert Jones, Lauren Glazier, Michael Cerveris, June Carryl (viac)

S oběma hlavními hrdiny, agenty FBI, se vracíme v čase do roku 1979. Společně s mladým agentem Holdenem Fordem (Jonathan Groff) a jeho zkušeným kolegou Billim Tenchem (Holt McCallany) se podíváme nejen do věznice, kde jsou vězněni ti nejhorší a nejbrutálnější sérioví vrazi, ale především do jejich hlav – s cílem dopadnout ty násilníky, kteří stále běhají po svobodě. (geklon)

Elanornegra

Trvalo mi jednu, dva časti sa zorientovať, lebo som čakal fakt, že sa bude riešiť jeden prípad na jednu sériu. Ale postupne si ma hlavná dvojica detektívov namotala. Skvela atmosféra 70tych rokov. Skvelý vizuál aj kamera, jednoducho Fincher to vie. Výborný scenár a pôsobive, aj historické pozadie. Výsluchy väzňov niekedy fakt, človek dával maximálny pozor.Holt McCallany dával skvelý výkon počas oboch sérii. Na Jonathana Groffa som zvykla trosku dlhšie ale tiež to potom dával nadpriemerne.  Aj finálny prípad v Atlante veľmi zaujímavo, ale na základe skutočných udalosti ukázaný. Takýchto seriálov je pramálo…..100%. ()

M.Fish

skvělý 2 serie, který kazí jen odpornej lesbickej vztah ( ne proto že je homo, ale kvuli tomu ,že kráva obdivuje trosku za to, že se vykašlala na svoje dítě atp. ) a občas naprosto divný postoje v rodině agenta Tenche. Naprosot nechápu, že kolem roku 1979 nedostane sedmiletý chlapec výprask za to jak se chová.... ()

hypnos11

Za ukončení tohohle majstrštyku zaslouží pohlaváři Netflixu shnít v pekle. Skvěle obsazený, perfektně natočený, bravurně napsaný seriál, pro který měli tvůrci od začátku plán na 5 sérií. Škoda. ()

Honza.Hlavac

Po zhlednuti asi po 4x musím uznat ze je to nejlepší true crime co byl natočen . Od kamery , hudby , hereckých výkonu i držení se reality je na té nejvyšší úrovni . Začátek je trosku pomalejší ale jak se seriál rozjede do obrátek člověk nemůže přestat . Za mě 95% ()

Gnukleus

Neviděl jsem nikdy seriál nebo filmové dílo, které je natočené tam tak impozantně, zohledňující reálně jak psychologické, filozofické a ostatní vědecké poznatky obsažené v těch nejlepších knižních dílech. Například, Mandelbrotovy fraktály o kterých mluví S1E6 nebo zrcadlení které obsaženo ve stejném díle, uvedené v knize o vyjednávání od legendy Alexe Vosse. A je toho tam mnohem ale mnohem víc... Kdo tohle dělal je génius a to jsem viděl kde co.. Seriál popisuje skutečný vývoj práce hned několika vědeckých milníků v oblastech souvisejících s kriminalitou ale nejen tou. Je to dramatické a poučné současně. Doporučuji všem kdo mají rádi nejen tuto tématiku. ()

Forrestovi

Velmi zajímavý seriálový počin. Jakmile jsem si zvykla na rozvlácnější tempo děje, Mindhunter mě dostal. Působí velmi realisticky, inteligentně a nenuceně. Perličkou jsou pak samozřejmě samotné rozhovory ve věznicích; Ed Kemper byl nezapomenutelný! Proměna Holdena v průběhu času v sebevědomého až arogantního detektiva byla moc dobře vystižená. Ač mi Holden byl v první sérii o dost sympatičtější, fandila jsem mu až do konce. Moc mi "nesedla" upnutá Wendy, ale to není chyba postavy ani Anny Torv. Já zkrátka vidím Annu stále jako skvělou Olivii Dunham (Fringe, jeden z mých srdcových serialů). Naopak potěšilo i obsazení dalšího herce z Fringe (Michael Cerveris), který jako by si zrovna odskočil z natáčení Fringe do Mindhunter :) ()

KarlN

Samozřejmě seriál, provedení, vizuál, gradace děje i případy super...navíc atmosféra 70-80tých let výborná. Fincher a tým kolem něj prostě umí a dokazují to jednoznačně skvělým provedením po všech stránkách. Jediné co mě mrzí a dost jsem se na rozuzlení těšil, byly dvě vedlejší dějové linky a to jednak brýlatého muže s knírem, který se odchodem od kopírky z knihovny víceméně vytratil také z děje a pak umně vybudována a až mystická aura kolem adoptivního syna jednoho z vyšetřovatelů. Škoda, čekal bych jasnější vysvětlení, nebo minimálně třetí sérii. Pod čarou...kdo mi ale neuvěřitelně lezl na nervy a kazil dojem ze seriálu, byla kupa přechytralých afroameričanek, kterým se neustále, a přes veškerou snahu policie, něco nelíbilo a měly zjevně pocit, že nikdo jiný kromě nich netrpí. Bože!! ()

Karel321

Absolutně nechápu nekonečnou řadu kladných hodnocení. Ty postavy vedou rádoby intelektuální debaty, ale ve skutečnosti jde o směs banalit a nesouvisejících nesmyslů. Čekal jsem něco, na čem se člověk rád zamyslí, pozastaví, ale tohle je Psychologie v růžové zahradě 25 řada. Asi jsem už profesionálně poznamenán. Ale ty sračky se fakt nedají poslouchat. ()

emde

Moc som sa tešil na tento seriál. Recenzie a hodnotenie vôbec nechápem. Nuda, nuda, nuda... Pomalé, bez energie, predvídateľné.. A tá vedľajšia linka v deji zo života agenta H? Keď mi vylížeš, tak ti vyfajčím. Koho to zaujíma? Nedokázal som dopozerať tretiu časť. Silný podpriemer. ()

Tomasianov

Po dlhej dobe konečne seriál ktorý sa ničoho nebojí a prirodzene vytvorenou atmosférou vťahuje diváka do deja ohromne rýchlo a efektívne. Postavy sú tu rozkreslené do detailov až natoľko že niekedy ozaj stačí len obyčajný pohľad jednej z hlavných postáv a okamžite vám je jasné o čom práve premýšľa , čo si myslí alebo načo si práve spomenul a samotné napojenie príbehu na reálnych sériových vrahov tomu celému dodáva ozaj mrazivý šmrnc pretože niekde v kútiku duše vám je stále jasné že tie nechutnosti čo sledujete v tomto seriály sa nie až tak dávno naozaj stali. Je to proste heavy shit určite nič pre milovníkov My Litlle Pony. Taktiež treba povedať že pri sledovaní som mal pocit ako keby sledujem reálne postavy a reálnych agentov a nie len nejaké obyčajné figúrky ktoré len reagujú na veci čo sa práve dejú a ich dialógy šuštia papierom to je možno práve to čo ma najviac potešilo. Nedočkáme sa taktiež žiadneho happy endu ale skôr reálneho vyústenia vyšetrovania a danej situácie čo ma tiež celkom hreje pri mojom modrom srdiečku. V skratke sa určite jedná o jeden z mojich vôbec najobľúbenejších seriálov a fakt že dostal len 2 série beriem ako zradu voči ľudskosti a všetkému svätému hlavne preto že v dnešnej dobe všelijaké sračky ako napríklad Riverdale ich majú 7 a absolútne ničím si ich nezaslúžili samozrejme okrem celkom okej sledovanosti pretože to sledujú 14 ročný honiči a honičky a cítia sa u toho ako keby práve objavili ôsmi div sveta . Ale tak bohužiaľ svet skrátka nie je fér. Ale tento seriál je aj tak šupa takže určite odporúčam aj napriek tomu že mám pocit že bol seriál ukončení s obrovským potenciálom k aspoň ďalším dvom sériam. 9.5/10. ()

kusl

Já jsem prostě musel dát 5 hvězd. Výborný obsazení, námět, režie. Byť je téma temný a fakt nepříjemný, je to super pohled do hlav vrahů, který většina lidí nepochopí. Jo a Anna Torv je zatraceně sexy.. ()

Honzyg

Napsat pilotní díl tak, aby vůbec nezaujal, nevytvořil žádné napětí, neotevřel žádné zásadní otázky, na které budete chtít znát odpověď, to je vskutku tvůrcovská fušeřina. Je dost možné, že v součtu ten seriál bude dobrej, celkové hodnocení napovídá, že tomu tak skutečně bude. Ale prokousejte se k tomu přes zoufale nezáživný začátek, když nic nenaznačuje, že by to mělo být brzy lepší. Soudě dle dalších pár negativních komentářů nestrádá jen první epizoda a tak jen těžko odhadovat, kdy by se mělo dostavit kýžené nadšení. Existuje tolik různých skvělých seriálů, že koukat na něco tak zoufale nudného jen kvůli tomu, že to má dobré hodnocení, je zbytečný luxus, respektive nesmyslná ztráta času. Na první dojem má každý jen jednu šanci. ()

hafak odpad!

Kecy, kecy, kecy! První díl měl pocitově 2 a půl hodiny, dále se nenechám týrat! A ty postelové dialogy byly jak mezi mentálama! Bylo by zajímavé celkové hodnocení, kdyby nikdo nevěděl, že za tím stojí Fincher! 😒 ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)

David Fincher odhalil nový projekt

David Fincher odhalil nový projekt

14.10.2021

Tajemný tweet stránky Netflix Film tento týden nalákal filmové fanoušky na nové oznámení od režiséra Davida Finchera (Sedm, Zmizelá). Spekulovalo se o třetí řadě Mindhuntera, případně filmovém… (viac)