FBI moc stop nemá, zato veřejnost je vyděšená hodně. S případem proto pomáhá nový typ detektiva, který musí najít nechvalně proslulého Unabombera. (Netflix)

BoredSeal

Seriál na slibné téma začíná sympaticky přiblížením vzniku jazykové analýzy. Scény, kde FBI tým debatují o jazyku a gramatice, jsou zábavné, i když touhu po kvalitním díle typu Mindhunters nebo Mlčení jehňátek nakonec seriál jako celek neukojí. Tvůrci se reality moc nedrží a ve snaze udělat z hledání Unabombera duel nadprůměrně inteligentního zločince a schopného agenta ala Hannibal Lecter si dokonce vymýšlí fiktivní rozhovory (a výlet autem!), což je úplně debilní. Worthington není moc dobrá volba a velmi brzo mě jeho postava i stylizace do posedlosti atentátníkem začala otravovat. Lepší je o případu si něco přečíst než trávit čas seriálem. ()

ER

To ostentativní odříkání se behaviorální techniky při vyšetřování je velkým kladem seriálu a navíc přesvědčivě zahraný. V rámci probíhajícího vyšetřování se před námi odvíjí svět lidských povah se všemi klady, ale i zápory. Ale jako vždy jsou to zaběhané rutiny, které svazují zdravý úsudek a podkopávají nohy exaktnímu myšlení. ()

diccon

Solidni serial, kde jeden nesympatickej psychopat honi druhyho. Ma ale celkem spad a napeti. Sam Worthington ovsem do hlavni role vubec nesedi a od tretiho dilu mi vylozene lezl na nervy. Krome toho se ukazuje, ze ani omylem neni dobrej herec a staci tak akorat na to autisticky pomrkavani v Avatarovi nebo plytkejch predelavkach Souboje titanu. Jeho postava (kladna) se k rodine se chova jako idiot a svine, ke kolegum taky. V konecnym vysledku samotnej Unabomber vzbuzuje vic sympatii i kdyz je jasny, ze je to magor a je dobre, ze az do konce zivota bude za mrizema. ()

LabySo69

Solidni kriminalka s absolutne skvelym Bettanym a uchazejicim Worthingtonem, kterej mi ale s pribejvajicima epizodama spis zacal bejt protivnej, protoze jsem mu to moc nezral. Skoda jen, ze se tvurci nevydali vic do hloubky Kaczynskiho motivace pro svy bombovy utoky, protoze pokud se budem bavit o jeho manifestu, tak s nemalo nazorama se s nim rozhodne da souhlasit, ac ho nemam najetej celej a pro Kaczynskiho ciny nemam pochopeni, jde o hodne zajimavou latku, kterou tvurci bohuzel nedokazali uplne vyuzit. Nejvetsi perlou tak je sestej dil, kterej se venuje vyhradne "Tedovi", to bylo neco tak zkurvene nervydrasajiciho a spickove natocenyho, ze jsem snad mrknul jen dvakrat..skoda, ze takovejch dilu nebylo vic. ()

hypnos11

Skvělá věc s úžasnou atmosférou, důrazem na napínavě podané vykreselní vyšetřování, vkalitními herci. Pravda, Bettanyho jsem tam nějka nemohl poznat, tak dobrý herec to je.. Jeho postava je orpavdu velký podivín, který se schovává za svůj manifest k obhajobě svých hrozných činů. Jeden by řekl, že tak inteligentní jedinec přece musí vědět, že něčím takovým ničeho nedosáhne. Ale každý správný psychiatr-teoretik Vám řekne, že nějaký jeho manifest a schovávání se za boj za ekologii a kdovícoještě, nesjou skutečným důvodem jeho činů. Těmi je prostě a ejndoduše pomsta lidstvu. Za to, že mu nidko nerozumí, za to, že je sám, za všechno příkoří.. To jenom někteří uživatelé tady si asi myslí, že posílat vražedné balíčky (někdy) nevinným lidem pomůže spravedlivému boji za .. kdovíco vlastně. To už je lepší to přilepování se na silnice, které nezmůže vůbec nic, akorát to nasere lidi a popudí je proti demonstratnům, ale jinka to nikomu zase tak moc neublíží. Možná, že Teddy se uchýlil k takovému extrému jenom proto, že jej ani nenapdalo vyzkoušet něco tak geniálního, jako přilepit se k siolnci na odlehlém americkém zapadákově, a přispět tak k boji za mír, spravedlnost, proti globálnímu oteplování, za rovnoprávnost všech pohlaví, náboženství a ras, proti buržoazii, kapitalismu a diktátu Evropské Unie.. Nebo mohl k tomuto bohulibému boji přsipět zapálením pár aut, vyrabováním několika obchodů, znásilněním blíže neurečeného množství osob všech pohlaví, náboženství a ras, prostě mohl nejprve zkusit všechny ty věci, které na pokojných demonstracích za mír všichni máme tak rádi.. Jo, a taky ho k tomu všemu přimělo to, že to byl jednoduše magor. Což někteří místní znalci oboru dosud nezjistili. ()