MINDHUNTER: Lovci myšlenek

• USA Mindhunter
USA, (2017–2019), 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvorcovia:

Joe Penhall

Predloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Hannah Gross, Joe Tuttle, Cotter Smith, Albert Jones, Lauren Glazier, Michael Cerveris, June Carryl (viac)

S oběma hlavními hrdiny, agenty FBI, se vracíme v čase do roku 1979. Společně s mladým agentem Holdenem Fordem (Jonathan Groff) a jeho zkušeným kolegou Billim Tenchem (Holt McCallany) se podíváme nejen do věznice, kde jsou vězněni ti nejhorší a nejbrutálnější sérioví vrazi, ale především do jejich hlav – s cílem dopadnout ty násilníky, kteří stále běhají po svobodě. (geklon)

KoudyTheAlko

Skvěle propracovaný seriál, který vizuálně dokonale pluje na vlně 70. let a každý záběr je pastva pro oči. Realističnost práce agentů FBI je skvělá hlavní linka a osudy samotných agentů skvělá linka vedlejší. Pátrání po vrazích nebo samotné výslechy nejsou nijak přehnané a prostě jsou udělané neskutečně zajímavě. Jakože netflix zase top. ()

TesterX

Musím se přiznat, že mne to úplně nestrhlo. Holden s tím jeho zaraženým kukučem a neustálými přešlapy mne vyloženě s*al, ale vynahrazovala to protipólní postava jeho kolegy Billa. Zatímco v první sérii se v některých dílech přešlapuje naprázdno a dostává se pocit stereotypní nudy, ve druhé se přidává na intenzitě a rozhodně zasáhne víc. Je proklestěna osobními problémy hlavních postav, které je ovlivňují po pracovní stránce a hlavní vyšetřovací linka je vskutku balíkem beznaděje a znepokojení. ()

Veber

Jsem neskutečně smutná, že seriál nepokračuje. Přála bych si víc. Postavy se začaly vyvíjet, jejich charaktery i osudy soukromé i pracovní byly zajímavé. Velká škoda, že se dalších sérií nedočkáme. ()

WugWugs

Skvelý analytický seriál o neľahkých začiatkoch nového spôsobu vyšetrovania extrémneho násilia. Kto však očakáva obsiahlejšie rozhovory s vrahmi a detailné vyšetrovanie, bude možno sklamaný, pretože drvivú väčšinu času zaberajú profesionálne a osobné debaty a konflikty hlavných postáv. Inými slovami, seriál nesie rozpor vyšetrovacia byrokracia verzus fascinácia motiváciou násilných zločinov. Výsledkom je veľmi kvalitný hraný dokument, ale nemôžem súhlasiť s velebením atmosféry, ktorá je zväčša akademická - naproti tomu Narcos alebo aj spomínaný Zodiak sú atmosféricky celkom inde. ()

skrob

Podle těch hvězdných hodnocení tady jsem na to byl natěšený jak malý Jarda. Ale prozatím první 2 epizody daleko za očekáváním. Zatím je to takový konverzační seriál - něco jako Mlčení jehňátek, ale absolutně bez jakékoliv akce, napětí, charismatických postav ...a vyřešených případů (nebo alespoň nalezení jedné jediné stopy). ()

Radim100

Paráda, lahůdka, luxus...superlativu by se dalo použít nesčetně. Očekávání na druhou řadu využiji k nenucenému návratu ke knihám ze studií, takže Freud a Goffman je jasný. Za mne seriál roku a dal bych 6*. ()

KraLuban

Na samé hranici pěti hvězd a velice, velice dobrá záležitost. Pouze neukončenost celé série a vlastně i některých epizod mi brání hodnotit plným počtem - protože Mindhunter opravdu není seriál, je to jeden film, který je pro svoji délku rozložený na deset dílů. Samotný film je to ale skvělý - je fascinující pozorovat vývoj hlavního hrdiny z dušínovského klaďase na začátku v protřelého a manipulativního agenta na konci, pro něhož účel světí prostředky. Ale i ostatní hlavní charaktery jsou výborně zahrané, vrahy nevyjímaje. Přidejme výbornou retro atmosféru a skvělou hudbu a máme tu opravdu seriál, na jehož druhou sérii se velmi těším. BTW - pokud FBI opravdu funguje na takové osobností integritě, jakou série naznačuje, pak mají vynikající materiál. Extra body i za fantastickou, precizní mluvu, kterou jsem neslyšel nikde jinde snad s výjimkou Hannibala. 85%, rozhodně stojí za shlédnutí a překonání pomalého tempa (nejen) rozjezdu. ()

gatuso

Videny prvni tri dily, tema, zpracovani slusne ale neskutecne me irituje predstavitel hlavni role. Ten jeho vyjukany a detinsky vyraz me vubec nesedi k tematu serialu. Paradoxne jeho kolega to vyrovnava. Uvidime dal jak agent Ford prestane byti jelimanem... ()

Wez

Seriál,kde se opravdu hodně kecá,samý psychologický žvásty a akce tam fakt moc není,ale-kurevsky mě to bavilo!!!Sám nevím proč,ale hlavní postavy(hlavně ústřední duo agentů+ poradkyně)jsem si doopravdy oblíbil,herecký výkony jsou špičkové,vše jsem jim věřil a děj seriálu-zkoumání sériových vrahů za ůčelem předcházení dalším vraždám je také myslím dost neotřelý...Fakt jsem se u toho bavil a už už vyhlížím další sérii-90%(víc tomu nedám pouze z úcty k jinému seriálovému počinu,který je podle mě nedostižný :-)) ()

BlackWizard

Skvelo natocene,to je bez debat,70s atmosféra parádna,postavy a herecke vykony na jednicku,ale....chybala mi jasnejsia hlavna linka resp pokial sa mindhunter bude zaoberať hlavne charakterom uvodneho dua môžme pozerať dalsich 10 sérií a na to sa mi čakať nechce..... ()

Kamil111

Není to úplně jednoduché a bezbolestné k naladění se, proniknutí do hloubky a přežití prvních dílů, během kterých vaše přibližování pouze probíhá. Navíc celý seriál je postaven na dialozích - a to celkem náročných - se sériovými vrahy a mezi vyšetřovateli navzájem, což opět omezuje okruh potenciálních diváků. Ale jakmile jste tam a vezete se na Fincherově zodiakovské vlně, je to jízda. Druhá polovina obsahuje geniální momenty, jak formálně, tak obsahově, a celková atmosféra včetně chladné barevnosti vizuálu přesně odpovídá morbidní podstatě námětu. Sedmdesátá léta jako pozadí jsou vystižena bez chybičky. ()

GinaT

V bezbřehá záplavě amerických seriáů poslední doby, na které se nedá povětšinou koukat,je tohle naprostý klenot. Mrazivé, znepokojivé, čisté. ()

rengers

Seriál je na úrovni. Je emotivní s části zvrácený, tím čím se hlavní hrdinové zabývají. Dalo by se to porovnat s filmem Mlčení jehňátek. Dva detektivové co navštěvují ve věznicích sériové vrahy a snaží se pochopit jejich činy. Otázka zní, proč to všechno dělali? Jaký mají motiv, co jich k tomu vedlo? Spouštěč, to je to slovo které se ve filmu často vyslovuje. Herecké výkony na výbornou. Doporučuji. ()

Radim98

Uuuu, tak tady bychom měli trochu ubrat, což? Když vidím takové hodnocení, nemůžu se dočkat až sám napálím 5 hvězd a budu si vychvalovat, jaká to byla pecka. Ehm. Tak tohle tedy zas taková pecka nebyla. Chybělo tomu na 5 hvězd tolik základních věcí, že se mi to ani nechce vypisovat. Ale chápu, je to reflex, takové místní CSFD Goffmanovo divadlo, které pomáhá sem zapadnout - když vidíte jméno Fincher, napalte 5 hvězd a střílejte kolem sebe superlativy s povinným nadužitím všech tvarů slova "geniální". V pořádku. Dobrá série. Dobrá. ()

zekon

Táhnoucí se nuda kterou přeruší vždy na pár minut nějaké krátké skutečné vyšetřování. Film má bavit ne uspat...... 5 dílů stačilo..... ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)

David Fincher odhalil nový projekt

David Fincher odhalil nový projekt

14.10.2021

Tajemný tweet stránky Netflix Film tento týden nalákal filmové fanoušky na nové oznámení od režiséra Davida Finchera (Sedm, Zmizelá). Spekulovalo se o třetí řadě Mindhuntera, případně filmovém… (viac)