Rivali

• Česko Rivalové (viac)
Dráma / Životopisný / Športový / Akčný
USA / Veľká Británia / Nemecko, 2013, 123 min (Alternatívna 118 min)

Réžia:

Ron Howard

Scenár:

Peter Morgan

Hudba:

Hans Zimmer

Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde, Alexandra Maria Lara, Pierfrancesco Favino, David Calder, Natalie Dormer, Stephen Mangan, Christian McKay (viac)

Populárny, charizmatický a príťažlivý britský playboy James Hunt (Chris Hemsworth) už ani nemôže byť väčšmi odlišný od svojho súpera, rezervovaného a puntičkárskeho Rakúšana Nikiho Laudu (Daniel Brühl). Ich rivalita sa začala na pretekárskej trati Formuly 3. Už tu medzi sebou ostro súperili, kým cieľavedomosť a priam chirurgická presnosť za volantom nedoviedli Laudu až do Formuly 1, kde sa zakrátko stal pilotom číslo jeden v špičkovom tíme Ferrari. Onedlho si aj nespútaný zlatý chlapec James Hunt vybojoval miesto vo Formule 1 a získal si obdiv svojho národa, keď po dramatických udalostiach na pretekoch v Tokiu, ktoré sa konali v hustom daždi na zaplavenej trati, uchmatol Laudovi titul majstra sveta a dokázal kritikom aj sebe, že za jeho štýlovým zovňajškom sa skrývajú aj skutočné športové schopnosti. Neúprosné pravidlá a súperenie v nebezpečnom svete pretekov najrýchlejších monopostov na svete doženú Hunta a Laudu až na samotný okraj ich fyzických a psychických schopností. Prichádzajú posledné preteky sezóny a obaja muži vedia, že k titulu nevedie žiadna skratka a nesmú si dovoliť žiadnu chybu. V tomto športe urobíte chybu a ste mŕtvi... (TV JOJ)

Julius

Film je postavený na skutočnej udalosti, ktorá sa stala jednému z najlepších pilotov Formule 1. Aj keď v skutočnosti, boli Rivalové priateľmi, bol vytvorený snímok tak, že sa nenávideli. Vo filme je ukázaná reálna nehoda, obetavosť a ľudská odvaha pri záchrane života z horiaceho auta. Oceňujem zvuk, ukážku reálnej nehody a možnosť nahliadnúť do sveta Formule 1. Niki Lauda musel pred natáčaním filmu podpísať to, že nebude zasahovať do scenára filmu. ()

HolyKeeper

Trochu mě zklamalo, že v mnoha ohledech je film "přitaźenější za vlasy", než reálná předloha a Lauda s Huntem vlastně byli vcelku kamarádi. Čert to vem, aspoň je to celé mnohem napínavější. Z herců se mi líbil hlavně Dan Brühl, který ztvárňoval Laudu a působil velmi věrohodně. Docela mě překvapilo, že "šéf" projektu Ron Howard není žádný fanda do formulí a vlastně jsou pro něho tak trochu španělskou vesnicí, protože ty vymazlené kamerové záběry, hlavně teda v závodech, to je opravdu pastva pro oči. Nevím co víc dodat, lepší film o motoristických závodech snad neexistuje a staré ef jedničky jsou oproti těm dnešním podstatně atraktivnějším tématem. Doporučuju i laikům, kteří o těchto okřídlených monopostech nemaj páru. Sexappeal tomuto filmu rozhodně nechybí. ()

WalterIK7

Proste jeden z najlepších športových filmov o najznámejších rivalov.Krásne prostredie,sympatický herci a niekedynie dosť ďaľeké autentické zábery.Takto by som ho nazval. ()

Lukys

Kvalitativně výborně natočený snímek o lásce ke sport i životu, přátelství i rivalitě a vítězství i prohře. Film vás na dvě hodiny v pohodě zabaví, vytvoří silné emoce i hluboký zážitek z finále. Akční stránka v podobě závodů je jak silně napínavá, tak i emočně vypiplaná na jedničku. ( A odpustil jsem si u ní i přestávku na vyprázdnění :D ) ()

monalisa69

Rakúsko...Taliansko....Formula 1...Enzo Ferrari.....Niki Lauda....fantastický herecký výkon, kostýmy, masky.... Sfilmovaný životný príbeh na 5***** Film ma až tak nadchol, že som sa musela ísť pozrieť do múzea Ferrari do talianskeho Maranella... ()

Ace.A.T.L.

Tohle je prostě paráda. Ukazuje to dokonale oboustranný pohledy jednoho epickýho příběhu. Celý to je pocta Nikimu Laudovi a Ron Howard rozhodně věděl kde, kam a jak sáhnout, kde co a jak zdůraznit a tím se člověk přenese do děje a doby, kdy se události staly. Je to silný, skvělý, reálný, rychlý, obdivuhodný. Za mě bezpochybných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

ariari

ron howard sícve odviedol krásnu jazdu, ale bez Petra Morgana by to asi ťažko uzrelo celuloid. Je jedno, či si raketový inžinier alebo kanálnik čuk, pokiaľ robíš veci dokonale, lebo inak nemôžeš, si odsúdený na úspech. ()

Dezolátos

Za mě nejlepší sportovní film. Příběh o legendárním jezdci Formule 1 Niki Laudovi v roli, kterého ztvárnil Daniel Bruhl. Na druhou stranu jsem neviděl moc filmů podle skutečné události, které by se nepovedli. To ale neznamená, že tenhle za to nestojí. ()

Danny Nolander

K tomuhle snímku jsem se dostal úplnou náhodou. Koukal jsem na žebříček nejlépe hodnocených filmů a mezi nimi našel i Rivaly. Jakmile jsem zjistil, že je to o formulích, měl jsem tendenci pátrat po něčem jiném. Jenže jakmile se spustil trailer a já uslyšel Zimmerovu hudbu, dostalo mě to do ouzkých! Už jen ten vzhled filmu byl pro mě zajímavý, takže jsem se rozhodl, že to zkouknu. No a jak to tak vypadá, ze snímku se těší, stejně jako já, i ostatní, kterým jsem ho doporučil! ()

Kajman26

Když od filmu čekám hodně, ve většině případech mě poté zklame. Naopak, když od filmu nečekám nic, Někdy se mi zalíbí a mám z něho dobrý pocit. Nejlepší je ale, když od filmu čekáš hodně a taky toho hodně dostaneš. A tento případ se skvěle hodí pro tento film. ()

Muf911

Dnes, na počest velkého závodníka Nikiho Laudy shlédnuto znova. Ráno jsem se dozvěděl smutnou zprávu, že včera zemřel a tak jsem na večer uspořádal s kamarády promítání. Skvělý film. Potvrzuji svoje starší pětihvězdičková hodnocení ()

albiebennett

Perfektně natočený životopisný o dvou nekompromisních osobnostech. Škoda, že Hunt a Lauda jsou už pro mě poměrně velká historie, docenil bych film jistě ještě více. Jednoznačně nejlepší film z prostředí závodů, jen doufám, že za několik let vznikne podobně perfektní snímek o rivalitě Michaela Schumachera a Davida Coultharda. ()

Rian_witcher

První polovině filmu dominuje hejsek James Hunt a druhá část patří neuvěřitelnému bojovníkovi Niki Laudovi a jeho silnému příběhu "zmrtvýchvstání". Celé perfektně natočeno a skloubení reálných dobových záběrů s filmem je excelentní. Všem "klukům" s nižším datem narození lze jedině doporučit. ()

panki9922

Aj opakované zhliadnutia veľmi bavia. Čo si na Rush cením najviac, je jeho schopnosť vyvolať v divákovi obrovskú dávku napätia a emócií. Brilantne zvládnutý film tiež po hudobnej a castingovej stránke (skvelý Daniel Bruhl). V žánri športovej drámy už laťku len ťažko možno posunúť vyššie. ()

Ron Howard se vydá do thajských jeskyní

Ron Howard se vydá do thajských jeskyní

03.05.2020

Příběh chlapců uvízlých v thajských jeskyních byl v roce 2018 velkou událostí. I z toho důvodu se několik filmařů rozhodlo celou událost zfilmovat. Po několika oznámených projektech ovšem nyní… (viac)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

Na Febiofest přijede Daniel Brühl