Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

Africanus1

Poctivý, naturalistický revenge & survival dramatický flák. DiCaprio si to oddřel, Hardy přidal i nějaký ten herecký um a někdo možná i pár omrzlin. I přes dost dlouhou stopáž jsem se vůbec nenudil, takže u mě dobrý. ()

karel63

Absolutní syrovost, krásná a drsná příroda. To co předvedli všichni herci v tomto snímku - klobouk hodně dolu. Top kamera, která dokázala zachytit i to, co je normální v dokumentárních filmech posledních let. Funění medvěda do kamery a následně kapky a krev - to dodává filmu jistou autetičnost, kterou jsem viděl poprvé. Honba za pomstou je přirozená a tady dokonalá. V dnešní přetechnizované době děkuji za nádherný zážitek. ()

WikingVik

Tak už i v Hollywoodu mají svého Alexeje Petroviče Maresjeva. I když ten americký nespadnul s letadlem, ale pokousal ho Grizzly, výsledek je stejný. A tak se DiCaprio jako hlavní hrdina plazí a plazí, funí, heká a sem tam se mu zdá o nějakém huhlajícím indiánovi. Tato dech beroucí scéna zabírá podstatnou část filmu. Člověk je během ní držen v bdělosti pouze obavou, že pokud by začal klimbat, mohlo by se mu při tom všem hekání a funění zdát, že sleduje nějaké obskurní porno. Když se poté v poslední třetině DiCaprio trochu zmátoří, skočí ještě ze skály a ač to jeho Šemík nepřežije, on podruhé obelstí smrt. Happy End formou propíchnutí padoucha je už jen malá náplast na závěr za dvě hodiny nudy. Jestliže dostal DiCaprio Oskara za toto dílo, tak ho prostě musel dostat na základě nějakého pořadníku. Jinak se to vážně vysvětlit nedá ;-( ()

marketpla

Tak tady má někdo hodně rád přírodu. Každopádně film jako takový, mě nijak nezaujal. Leonarda DiCapria si mnohem víc cením za jiné filmy. Upřímně Oskara nedostal za Revenanta, ale za celoživotní dílo, protože ve filmu, byť byl hlavním hrdinou a na obrazovce se objevoval z 90% hlavně on, tak ztvárnil hekajícího, slintajícího muže, který nic neříká a vlastně je docela nezajímavý. Co se mi ale ovšem líbilo moc, bylo realistické zpracování. Myslím si, že herci to během natáčení neměli jednoduché. Napadení medvědem bylo pro mě ale jen koukání na plátno bez emocí. V souhrnu, to asi byl jeden z těch lepších filmů na začátku roku. ()

camomilla

Na syrovy film se mi vzdycky spatne diva. Zabijeni zvirat, utrpeni, smrt... nedela mi to dobre. A timhle filmem se syrovost tahne od zacatku do konce. Jenze bez syrovosti by byl tenhle snimek nebyl tim, cim je. Vzdavam hold Leovi, Alejandrovi i kamerananovi. A vlastne i celemu stabu, ze neco takoveho vytvorili. Silny okamzik - nabidka dohody, medved, kun. Pobavilo - v zaverecnych titulkach James W. Skotchdopole :-) ()

Johny Mist

Ale tak to víte, že jinak bych dal 3*, jenže ta příroda, ta mě prostě dostala. Hardy mne už po několikáté přesvědčil, že je to naprosto výborný herec ()

Andy.222

Po technické stránce se tomu filmu nedá nic vyčíst - DiCaprio hraje parádně (přímo oskarově), kamera fajn, atmosféra super. Dokonce i příběh je docela zajímavý. Ale celou dobu mě ten film nepohltil, díval jsem se na něj s odstupem, trochu zvědavostí a než že bych Glassovi fandil, tak jsem si říkal: "Tech chlap je snad nesmrtelnej, to není možný." ()

Vopice2

Tři hvězdičky za indiány, který jsem doposud viděla jenom ve Vinnetouovi. No a tak jak někdy přidávám hvězdičku za snahu, tak tady ubírám za zkurvení. Jeden by řek, že takový plazení se divočinou bude celkem napínavá nuda, ale Leo neměl chvíli klidu, za jednim stromem stádo bizonů, za dalším válčí indoši, za šutrem číhá hlavní záporák, po dalších odkulhaných 200 metrech znásilňování. Chápu, že Iňarritu (fakt sem byla na konci v šoku, že to točil von) asi chtěl, aby to mělo koule, ale čeho je moc toho je moc. A tady bylo moc všeho. ()

Naby

Celkem zajimavej pribeh, i kdyz na muj vkus zacal skoro banalne. V nekterych chvilich hodne malo uveritelnej, takze je asi poskladanej z nekolika povidacek, nebo je hodne smyslenej. Osobne mi to uplne nesedlo, prave kvuli uveritelnosti a kvuli samotne delce celeho filmu. Nicmene film bych klidne doporucil. Celekem 3,2* ()

lepinla792

Film je kvalitní, ale jsem rád, že už to mám za sebou. Strašně se to vleklo, od toho, jak se parta rozdělila už se vlastně nestalo nic neočekávaného. Vše směřovalo k jasnému finále. Samozřejmě jsem doufal, že ještě něco mě překvapí, ale ne. Takže spíš je to drsný film o tom, jak přežít v drsné přírodě a v drsných podmínkách. ()

adako

Fajn, najprv čo mi nesadlo. Príbeh nie je, je to skôr téma. Vedľajšie dejové vlákna sú odveci a pôsobia nasilu (Powaqa). S hercami to je podobne, Leo má jeden herecký výraz od začiatku do konca. Podobne Tom Hardy, len ten jeho je zaujímavejší. To mi vadí, celkovo však dávam 5 hviezdičiek - prečo to? Lubezki skvelo zachytil atmosféru prostredia, tá príroda je jedným slovom strhujúca. Boj na začiatku je najlepšia časť filmu, dlhé zábery niekoľkonásobne zvyšujú prežitie celej scény. A to je všetko, atmosféra, je hutná, a zabezpečuje že sa to dá prežiť aj napriek vyššie spomínaným prekážkam. ()

J.Gotti

Leo? Víme OSCAR Masakr. Některé scény (spánek v těle koně), (Pojídání všeho skoro živého) masakr. Záběry jako z oka létajícího orla, masakr! Kanada je prostě krásná země! Děj? Asi si to už nepustím. ()

CheeseFigure

Niekto sa tu sťažoval, že je tu až veľa záberov na scenérie. Bohužiaľ, to bolo to najzábavnejšie na tom to dielku. Ďalej to bola scéna keď zúrivý medveď trhá DiCapria na kúsky. To bolo filmársky zvládnuto skvele. Ďalšími plusmi boli Hardyho dobre zahratá zmrdská postava a finálový súboj, ktorý je rovnako ako scéna s medveďom, natočený skvelo. Inač sa jedná o nudné dielko, ktoré čím viac sa blížilo ku koncu, tím viac som hádzal očkom na hodinky, kedy ma konečne zachránia titulky. Trvalo im to celkom dlho. ()

chosan

Kam se na tenhle film hrabe western Osm hrozných tento film má grády, spád, dobrodružství, drama a hlavně je dost záživný a ne ukecaný jak Tarantino. Pro mě super film doporučuji a dávám 90%. ()

dauby

Strašně jsem se nudil a přál si, aby už byl konec. Velké zklamání. Paradoxně Leo získal Oskara ve snad nejhorším filmu, ve kterém hrál (čímž neříkám, že hraje špatně!)... Alespoň já si na žádný horší nevzpomínám. Stokrát omílané klišé o křivdě a pomstě, nuda. ()

štěpule

Strašně roztahané, mít to o hodinu míň, mělo by to aspoň nějaký spád, takto se snad ani nedá mluvit o nějakém vyvýjejícím se ději. K tomu nestabilní kamera, spousta rádoby uměleckých i rádoby realistických záběrů a protivná hudba mi prostě dohromady nedají dobrý film. Ale Leo se snažil co mu síly stačily, tak toho Oscara chápu. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)