Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

Mr.Hackels

Celá ta syrovost filmu je opravdu dech beroucí. Na druhou stranu, když se přežene první vlna útoků indiánů, veškerá racionálnost jde stranou. Nesmrtelný Leonardo nejenomže dokáže sám sebe zázračně uzdravovat za pochodu, ale dokonce ani necítí chlad a nejeden otužilec by mu záviděl. Scéna s Grizzlym top. Ale celkově jen průměr a dost pochybuji, že se na to ještě někdy podívám. A osobně si myslím, že i přes všechny výkřiky "Dejte mu konečně Oscara!" , tohle by na zlatou sošku stačit nemělo. 55% ()

sopticek

Film je dobrý, respektive hodně dobrý, ale velice mu škodí nelogika děje. Člověk, který by se v takové míře potýkal se zraněními, způsobených medvědí samicí, by se po pár dnech nedokázal producírovat krajinou v celkem fit stavu. A ta plavba v té obří kožešině, která musela mít tak sto kilo, tomu už jsem se opravdu smál i já. Jinak herecky je to dokonalé a příroda, je neuvěřitelná. Chce to určitě vidět v kině. ()

Majrek

Dobře napsané, výborně natočené, přesvědčivé, surově realistické, parádně zahrané, spravedlivě končící, pro koně raději nepřístupné (až si koně všimnou, že si někteří z nás dělají z jejich břicha obývák, přestanou se s námi tahat).... Ale jednu hvězdu musím strhnout za tu zfušovanou tracheostomii (nedostatečný výkon medvědáře a jeho svěřence). Medvěd chudáku Leonardovi musel prorvat i jícen, když mu z krku při pití crčela voda... Nu, až si pan Glass přijde do pojišťovny pro bolestné, čeká ji jistojistě krach. ()

Kacaa26

Dvě slova! = TOM HARDY!!! Ne Leo, ale on. Od DiCapria v podstatě nemůžeme čekat špatně zahranou roli, byl samozřejmě taky vynikající. Scéna s medvědem byla dokonale realistická, jeho pohyby naprosto přirozený (občas neudělal úplně nejchytřejší věc, ale právě tím si mě získával) a několikrát mě z něj byla taková zima, že mi přejel mráz po zádech i v kině. Ovšem, jak už tady někdo zmínil, přišel mi málo mrtvej na to, že ho pocuchal medvěd takovymhle stylem a ještě buhvíjak dlouho ležel bez pohybu v ukrutný zimě. NICMÉNĚ!!! Tom Hardy na rozdíl od pana herce Lea vypadá, jako magor, kterýho Iñárritu našel během natáčení někde uprostřed lesa jak stopuje indiány. Jeho styl hraní prostě ani není hraní. On je John Fitzgerald, hajzl do morku kostí, co s výrazem šílence vykuchá malýho kluka a nemrkne okem. S naprostým přehledem DiCapria přehrává a i když je jeho role vedlejší, strhává na sebe pozornost od první chvíle, co se objeví. Já jsem upřímně čekala na okamžik, kdy se objeví zas. Těšila jsem se na to, až zase promluví tím svým neuvěřitelným redneck přízvukem (nechápu!!!) v podstatě celou dlouhou část filmu, která se soustředí na DiCapria. Jestli za to nedostane Oscara, tak fakt nevim, kdo v tý akademii dřepí. Druhá věc, která mě zaujala hned po Hardym byla kamera. Neskutečně dlouhý záběry bez jedinýho střihu a tak detailně blízký natáčení kolem herců mě zaujaly hned od prvních vteřin filmu a nepustily mě až do konce. Nic podobnýho jsem snad ještě neviděla a myslím, že by bylo fér kdyby za to byl mistr Lubezki náležitě oceněn. V neposlední řadě musím vypíchnout i lokace, který teda nemají chybu a podtrhli do posledního detailu dobu a prostředí, do kterýho měl bejt film zasazenej. Kdyby to šlo, přidám ještě šestou*. ()

Cor-Angar

Revenanta určitě nebylo jednoduchý natočit. Ta těžká práce je vidět, film vypadá skvěle. Ale bohužel má jeden velkej problém. Hlavní postava Hugha Glasse mi byla tak nějak ukradená. Prostě tam je a my s ním máme soucítit, bát se o něj, fandit mu. To u mě úplně nefungovalo. Ne že bych chtěl hlavní postavu po půl hodině vidět mrtvou, ale přikovanej k obrazovce jsem zrovna nebyl. Je sice hezký vidět Leošův boj o přežití, o to víc když to je +- pravda, ale když se celou dobu tak nějak víc těším na scény s Hardym, tedy vedlejší zápornou postavou, je asi něco špatně. A těch 156 předlouhých minut se pak celkem vleče. Revenant rozhodně není špatnej film (ikdyž to tak možná vyznívá), je dobře natočenej, zahranej (hlavně skvělej Hardy) a má i pěknou hudbu, ale...prostě působí docela prázdně. Znova ho asi vidět nepotřebuju. 3,5* ()

Inkognito_CZ

No já nevím, zase taková sláva to není. Ano, surová příroda bere dech, slintající Leo si určitě trénoval plivání do vousů před zrcadlem aspoň měsíc v kuse a snímku nelze upřít jeho monumentálnost. Vzhledem ke stopáži to ale všechno začne být poněkud ohrané a to docela brzo. Co víc, film je čitelnější než pohádka o zatoulaném klubíčku a od začátku všichni víme, jak skončí. Netvrdím, že je to kdovíjak hrubý nedostatek, ale sem tam nějaký výraznější dějový zvrat, který divák opravdu nečeká, bych uvítal. Když se to vezme kolem dokola, jde určitě o kus dobře odvedené práce. Nemůžu ale říct, že bych se z Revenanta posadil na zadek nebo se na něj vyloženě toužil podívat znovu. ()

jardas

Předvídatelný příběh, navlas podobný filmu Gladiátor. Jen toto se odehrává v zimě a jinde. Souboje realistické, zvířata aj lidé tam umírají tak snadno jako asi aj tej době...prostě mě to nijak zvlášť nenadchlo. Jen mi díky tomu byla neskutečná kosa, protože...ale podívejte se sami. Slušné tři hvězdy...Troufnu si říci, že by celková hodnocení byla i níže, kdyby tam nehrál di Caprio.... ()

s_ga

The Revenant jsem vidět nechtěla. Nemám filmy, ve kterých je moc násilí a krve, ráda. Ale slyšela jsem všude kolem, jak tam Leo skvěle hraje, dře svoje výkony do krve, jak to má super kameru atd. Musím uznat, že film překonal moje ne moc velká očekávání. Všechny ty krvavý akce byly neuvěřitelně skutečný.. To mě vlastně fascinovalo.. Leo tam předváděl drsný věci a musím uznat, že byl skvělej, ale není to pro mě TEN top film.. ()

athena07

Trailer ani téma mě nezaujali, nemám ráda DiCapria a na filmy od Iňarrita musí mít člověk náladu. I přesto jsem v kině 2,5 hodiny téměř nedýchala. Dokonalá práce s kamerou a silný příběh, více film nepotřebuje. Jo, ještě kromě skvělého Toma Hardyho ve vedlejší roli, který byl pro mě ještě o kousek lepší než DiCaprio. ()

blackmag

Tohle je rozporuplný film.. jedním slovem "syrová filmařina", alespoň to mě napadalo hned po jeho shlédnutí. Celý ten příběh mi trošku kazila všude tolik zmiňovaná scéna s medvědem, kdy jde bohužel dost vidět, že je medvěd digitální, nehledě na to, že kdyby ten medvěd ucítil Leonardovu krev, nejspíš by Leo nenašel svoje končetiny pohromadě.. minimálně končetiny. Jinak samozřejmě co se příběhu a hloubky myšlenky týče, je tento film ve své podstatě jedinečný. Mě se líbil. :) ()

Forman21

Prezentaci filmu jako skutečného příběhu považuju téměř za klamání diváka. Skutečný Hugh Glass nejen, že neměl žádného syna a finální vendeta se vůbec neodehrála, ale především by nepřežil koupel v ledové řece, nemluvě o horymírovském skoku ze skály. A Leův závěrečný pohled do kamery je všeříkající (co už víc mám proboha pro toho Oscara předvádět?!). Nicméně jde i tak o vizuálně neuvěřitelně působivé dílo, které si ocenění jistě zaslouží. ()

zbynek.poliv

The Revenant je jeden z mála filmů, který dostal mé pozadí do kina. A no stálo to za to? Inu stálo, stálo... Pokud bych jej měl popsat z hlediska příběhu, tak ten je "pravý americký" a pomsta prováděná se ctí je ctnost sama o sobě. Trochu plytký a trochu předvídatelný, ale ne vyloženě špatný. Ovšem technická stránka věci, to je jiný příběh. Kamera je prostě boží, světlo pouze přírodní, masky jsou naprosto parádní, herci se sice někdy moc snaží (Leo), ale při sezení v kině bych mu uvěřil i že zná osobně i mojí babičku. Hodně se mi líbil mladý Gleeson, snad z něj jednou bude takový formát, jako jeho otec.O záběrech na krajinu a výjevech asi netřeba mluvit, kapitola sama pro sebe. To samé hudba, nenásilná, ne až ta klasická filmovka, ale lehčí amientní/minimalistická záležitost, která je mi po chuti. Atmosferická podívaná, která mi za přesunutí mého pozadí do kina rozhodně stála a klidně bych se tam přesunul ještě jednou.Nebo dvakrát. ()

lubica1995

Kamarátka mojej kamarátky, ktorá nemá rada prespríliš prepracované a komplikované filmy mi povedala, že to bolo super. ( ten útok medvedice bolo COOOL) A tak som zobrala seba a svoju sestru do kína... odpočinúť si, vypnúť mozok ok.. . Vôbec som si neodpočinula, bo som sa priklincovala do sedadla a pozrela som si film, ktorý vôbec nebol ani trošilinku nekomplikovaný. Patril do mojej obývačky, kde by som....zababušená v deke a teple svojho gauča... mohla nechať moje pocity rozliať sa a nie strnulo sedieť na sedadle v kíne. Tak koľko k jednoduchosti. PS: ale mala pravdu aspoň v tom, že to napadnutie medvedicou bolo COOL. Inak si myslím, že keby som sa jej opýtala, že o čom to bolo, by povedala, že o tom, no nie? Medzi nami DiCaprio je hrozne hrozne sexy, keď je taký...realistický a ľudský. ()

TheReflektor

Nebýt toho přehnaného tlaku na obrovskou symboličnost, duchovno a sílu lidské vůle, byl by to výborný film. Revenant padá na chabém scénáři, který mnohé věci popisuje zcela návodně (touha po pomstě), postavám vkládá do úst mnohdy nesmyslné žvásty a nedrží pohromadě. Iñnaritu celkově odvedl precizní práci. Ústřední dvojice, DiCaprio a Hardy své role žila a je to vidět, jejich kreace nemají obdoby, každá jejich společná scéna ční nad ostatními svým napětím a sílou. Začátek snímku je opatrný, jen hrubě uvádí postavy a příběh, obávaná plazící pasáži uprostřed filmu avšak příjemně překvapila. Naopak stupňovaným tempem ideálně směřuje ke strhujícímu závěru. Posledních dvacet minut diváka položí do kolen. Souboj dvou entit, touhy po pomstě a strachu, zhmotněných ve dvou geniálních hercích překypuje syrovostí a epičností. Kamera bezkonkurenční, hlavně závěrečná bitva je nasnímaná výjimečně. Bál jsem se zklamání, nakonec jsem ale dostal kvalitně zpracovanou, skvěle zahranou, jen bohužel dost křečovitou podívanou. ()

Bilbo.cz

Příroda je nádherná a monumentální, každá postava je geniálně vymyšlená a obvykle taky skvěle zahraná, příběh je dost drsný. O jeho jeho reálnosti bych sice moc nepřemýšlel, to mu ale na kráse neubírá. Rozhodně stojí za to se na film podívat. ()

bjehna

Holywood vydal novou zfilmovanou příručku 100+1 smrt (kterou jsem přežil) by DiCaprio. Hodí se hlavně zálesákům, ale i westernovým fanouškům také a vlastně komukoliv, kdo by si rád natrénoval tango se smrtí a pokaždé překvapil nevině přihlížejícím kolemjdoucím burácivým ´Překvapení! Nechcípl jsem...´ vyrazil pušku z čela. DiCaprio, ač to pro něj není typická role, zahrál svoji úlohu výborně, ale sorry milovníci nestárnoucího mladíka, na oskara to není. Oskara bych dal buď za efekty (teda jen za toho Grizzlyho, u kterýho jsem chvíli myslel, že je jen pod steroidy a litry vodky ojemnělý mazel z cirkusu - tak vypadal reálně) ale spíše za kameru, jež mě uchvátila skvělými a nerozsekanými záběry a hlavně žádnou posranou roztřeseností (jak je v poslední době moderní). 85% (15% dolů za to, že ani kdyby jste zkřížili Norrise, Černohlávka a Bear Grillse tak nedostanete tak moc anti-smrťáka) ()

Zaba

Prostředí filmu je bezesporu TOP. Leonardo je můj oblíbený herec, takže spokojenost... nicméně, film by mohl být o něco kratší. Velice si mě získaly scény se zvířaty. Medvěd byl opravdu úžasný. Ovšem něco, mi k té páté hvězdě chybí, ale nedokážu to definovat. Film je velice kvalitní, ale... nevim no, možná mi to pokazil incident s pavoukem (který nesnášim) a přeběhl si po mě, po tmě!! a zapříčinilo to hysterii a zastavení filmu :D ()

Meniha

Jak co nejdramatičtěji natočit americkou legendu:-))) Ale jo, když se na to člověk naladí a řekne si, že do toho nebude rejpat a že tomu bude teda fakt věřit, tak jo, super film. Čtvrtá hvězdička je za výkon DiCapria, za ten jeho posun od Titaniku. Nikdy mne jako herec moc nebral,ale tady klobouk dolů, tady se fakt sakra nadřel a ani na minutu bych s ním neměnila, ani kdyby mi nabízeli sto milionů (kecám a závidím honorář:-))) ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)