Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

teriktm

Jak již zde bylo zmíněno, role ušitá Leovi pro získání oskara, opět se plazí velmi věrohodně, že je fyzicky po napadení medvědem v kelu, opět prožívá věrohodně city, je to jeho koncert co dokáže jak zahrát. Líbí se mi, že to je natočený film ve skutečné přírodě, že i v dnešní době si dá někdo práci natočit film v "divočině" a ne jak se vyjádřil režiser " před zeleným plátnem s kafíčkem v ruce" Divák stále čeká co se bude dít a ono se vlastně děje stále to samé a to dvě a půl hodiny podmanivé hudby udržující v napětí které prospívá v tulení se k druhé polovičce....Proč ne. ()

Mates Hradecky

Síla tohoto filmu nespočívá v dialozích či složitém ději - jedná se o jednoduchý příběh pomsty. Film působí na diváka především bombastickou vizuální stránkou nasnímanou dokonalou kamerou a podpořenou výborným zvukem. Pokud nezajdete do kina, ztratíte polovinu zážitku. Například scéna napadení medvědicí grizzly posouvá trikové umění o stupeň výš. A takových je ve filmu více, že místy člověk ani nedýchá. V roli dvou duelantů exceluje Leo DiCaprio a film od filmu lepší Tom Hardy. Palec dolů uděluji pouze českému distributorovi za upatlaně podbízivé doplnění originálního názvu idiotským dovětkem pro mentálně retardované diváky. ()

koldin

Výborně natočené. Jde strašně vidět rozdíl zelené plátno x opravdové lokace, akce. Vysloveně vtáhne do děje. Jediné, co mě začalo po chvíli iritovat, byly neustálé prostřihy na oblohu. ()

DEJWIX114

Teď už ho Leonardo dostane!!! Neskutečný film. Má to děj, nechybí akce, těžko odhadnutelný příběh.. Nemám slov! Jdu se dívat znova. ()

Skokan44

Film mi přijde po dějové lince hodně plytký a od začátku předvídatelný. Oceňuji výbornou práci s kamerou, nádherné záběry přírody a boj s medvědicí mi přijde jako jeden z nejpovedenější CGI, které jsem vyděl. Výkon Leonarda mi ale na druhou stranou přišel dost ucházející, ani on nedokáže svými schopnostmi zachránit nicotný scénář. ()

Montana

Souhlasím s každým slovem komentáře od Marigolda, až na celkový pohled na film. Nevidím to jako takový propadák. Dlouhé záběry mi tady nevadí, myslím, že dobře střídají rychlé akční záběry, tak aby divák také rozdýchal, co viděl a mohl se vžít do hrdinových pocitů. "Duchovno" mi taky nevadí (myslím si, že do děl o indiánech patří, stejně tak jako čest do samurajských). Režie výborná, kamera excelentní, hudba skvělá, zvuk perfektní... Chápu proč je DiCaprio nominován na Oskara, ale myslím si, že polovina herců by to zahrála v těch podmínkách stejně. Chvilkama jsem mu ty zranění vůbec nevěřil a samotné jeho oči (IMHO) únavu, vyčerpání, odhodlání k pomstě, smutek...apod. zahrát prostě neumí. (I Tom Hanks, když se v Trosečníkovi řízne do prstu, zahraje bolest líp :D). Pozn: film jsem viděl ve "4d", protože v kině netopili a byla tam skoro stejná zima jak v těch horách :) ()

surprise

Nic pro fanoušky Leonarda, jen pro fanoušky Iňarrita. Trapné recenze v mnoha našich periodikách a to i na netu, jen dokazují, jak jsme bezradní, když se setkáme s filmovým uměním. Jak se ulpívá na povrchnostech typu digitálních zvířat, nebo dost zarputilých výrazů na Oscara. Zde se ale ve skutečnosti na nic nehraje, zde se tvoří. Tak jako Stvořitel z prachu země stvořil člověka. ()

Viiny

Na film jsem se těšila, DiCapria jako herce mám velmi ráda, jelikož dle mého je to jeden z herců, který dokáže ztvárnit jakoukoliv postavu. Jeho role byla naprosto v pořádku, řekla bych, že si tu nominaci na Oskara i zaslouží (ačkoliv dle mého ve Vlku z Wallstreet apod. dostal více prostoru ukázat co v něm je). Film je surový, krvavý a celkově velmi brutální, což mi vůbec nevadí, ale něco mi v tom filmu chybělo .. nedokážu popsat co přesně to je, ale není to pro mě 5*. Ale určitě stojí za shlédnutí, názor si každý musí udělat sám :) mimochodem, hudba i prostředí film je vynikající! ()

Motherlovebone

Takže tohle má bejt to dicapriovo přelomový dílo... K výkonu scénáristy a střihače se nedá říct nic, protože zřejmě vůbec nebyli součástí štábu. Původně to asi měl bejt dokument o krásách středozápadu, ale pak si leonardo vydupal roli a udělali z toho nejočekávanější snímek roku. Výsledek je takovej, že krásný záběry přírody jsou narušovaný tou blbostí, kterou tu herci předvádí. Dicaprio se tu teda (opět) moc nevytáh. Ani to hekání a kulhání se mu nedá věřit. Obzvlášť, když se občas zapomene a začne poskakovat jako čamrda. Na oskara tu výkon je, ale předvádí ho Hardy. Film, u kterýho mě nebavilo čekat na závěr. ()

Lecho

Nedá se říci, že by mě film zklamal, ale od Inarrity jsem čekala pecku. Jediným motivem je pomsta, proto i herecky vypjatý výkon DiCapria má pouze jeden rozměr, bohužel. Hardy to měl v tomto ohledu jednodušší, proto je jeho herecký výkon dle mého mnohem lepší. Ovšem dechberoucí scéna je útok medvěda, ta prostě nemá chybu, šel z toho opravdu mráz po zádech. Co na filmu nakonec nejvíce oceňuji je náhled atmosféry té doby, drsný život v ukradené zemi, je to bez příkras, realistické a jen s minimem amerických klišé. Byť přírodní scény byly mistrně natočeny, kamera skvělá, možná by jim prospělo prostříhání. Ty 2,5 hodiny v kině byly zážitek, filmařsky zdařilé dílo, ale podruhé si jej asi nepustím. ()

Ludka11111

Tak.... Na film Revenant som sa chystala 2,5 mesiaca, odkedy som videla trailer. Už samotný Leonardo DiCaprio urobi z filmu FILM, avšak toto bola súhra filmárskeho majstrovstva. Ako mi spadla sánka na úvod, tak som ju dvihla až keď sa v kine rozsvietilo. To, čo predviedol DiCaprio sa už inak ako Oscarom nedá ohodnotiť, verila som mu všetko, každý jeden boľavý pohyb. Tom Hardy ako vždy veľmi dobrý, roly záporákov a zlých chlapcov mu sedia. K réžii nemám slov, ale čo si naozaj zaslúži poklonu až po zem je kamera. Exteriér je tu famózny, príroda a prirodzené svetlo dotvárajú toto dielo. Film nemá strhujúci dej, ale to mi ani trošku nevadí. Absolútne som miestami ani nevnímala dej, len samotný film. Do bodky sa stotožňujem s komentárom od užívateľa POMO. Pre toto je filmová tvorba umením. Ďakujem za toto dielo ()

klaranapoli

Mám velmi rozporuplný názor na tento a film (což byl možná účel) a dlouho jsem se rozhodovala kolik hvězdiček že mu vlastně dám. Ani teď když to tu píšu, nějak nevím co o tom vlastně mám říct. Takže radši nebudu říkat nic, ale za kvalitu filmu, herecké obsazení a za to co všechno si ti a herci a okolo museli vytrpět při natáčení, tak dávám 4*. ()

Motyuek

DiCardio se v dalším filmu plazí, ale tentokrát jsem se tomu nesmál. Spekuluje se jestli dostane oscara, ale toho by měl dostat Hardy. Zahrál toho vymaštěnce bez chyby. Chování, mluva, pohyby, nemělo to chybu. Jinak hodnotím umělecký dojem, nádherná práce s kamerou. Nicméně příběh je roztáhlý (spousta záběrů na slunko za mrakama a tak) a vlastně o ničem, což korunuje konec. Takže jako dokumentární film o kanadské přírodě naprostá paráda, jako filmový trhák palec dolů. ()

Glowlady

Koukam na ta rozporuplna hodnoceni, ale nevim no, DiCaprio sice dobrej, ale dle meho pohledu ho Tom Hardy ve vedlejsi roli hnusaka nejak predbehl... Jinak film je velmi surovy a cloveku jde mraz po zadech nejen z te zimy, ale pri uvedomeni si, ze takto to proste mohlo byt. Tezka to doba lovcu kozesin... Paradne natocena scena bitky s medvedem a i ta zaverecna rvacka "hlavnich" hrdinu byla vyborna, verohodna a velmi drsna... No za me 4 hvezdy, cca tak 85% ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)