Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

vieriX

Tak tohle se sakra povedlo úžasně drsná a realistická krajina, kde by člověk nechtěl žít. Dicaprio tu nějak extra nemluví, ale jeho hrdina si prožije muka, kde většina by to nezvládla už po několika hodinách. Extra hutný a drsný survival film o přežití a pomstě přes všechny nástrahy. Pro mě třešnička na dortu těsně před koncem roku. ()

Hatred

Skvělý vizuál a kamera, dokud se bojuje a přežívá, není co vytknout, ale jakmile se jenom přežívá, začne to jít trochu z kopce, někdy docela skokem. Kdyby DiCaprio měl stejnou odolnost vůči ledové vodě i na začátku kariery v Titanicu, mohli jsme se dočkat úplně jiného konce, ve kterém by zřejmě doplaval zpátky do Southamptonu. ()

MikeMyers

Dobrej příběh a atmosféra. Krásná příroda. Nejsem úplný znalec tohohle řemesla, ale podle mě naprosto skvělá kamera, takové záběry se vidí jen málokdy. A samozřejmě skvělý DiCaprio a Hardy, opravdu se to chlapcům povedlo. Sem zvědav jestli konečně dostane Leo za tuto roli Oscara. Minimálně za posledních pět let by si ho zasloužil. Revenant je pro něj další skvělá příležitost. Rozhodně film všem doporučuju. P.S.: Přestaňte toho chudáka Lea pořád koupat v naprosto ledové vodě :)) ()

mac000

Tak to je tedy skutečně nářez! Měl jsem možnost v krátké době po sobě shlédnout Hateful Eight a The Revenant a druhý jmenovaný vyhrává na celé čáře. Oba dva filmy nesou silný rukopis svého tvůrce, ale Iñárritu má jeden významný trumf navíc- úžasného Leonarda di Capria, který předvádí strhující herecký víkon a dodává věrohodnosti téměř neuvěřitelnému (scénář ovšem vychází ze skutečného příběhu Henry Glasse, který popsal v románu M.Punke). Ve filmu nebyly použité žádné počítačové animace či triky, vše se natáčelo v reálných exteriérech (Kanada, USA, Argentina). Je je to na něm vidět... ()

bohhous22

Určitě adept na plešouny.Mistr Di Caprio jde na jistotu a když nezabral fantastický Wolf of Wall Street,tak Revenant zkrátka musí.protože do toho dává maximum (jestli ovšem nepromění tu 5 6 nebo jakou už vlastně nominaci,nemá už dále smysl předávání cen Akademie jakkoliv sledovat,pač to kráčí úplně jiným směrem než by filmová díla a tvůrci zasluhovali a nemyslím si,že je to fér.Redaktoři v Cinemě toto podhodnocování a nadhodnocování děl nazvali konzervativní.To ve finále sedí!).Faktem ale také bohužel je ,že komplexně Revenant sice posloužil jako velmi kvalitní,napínavá a vizuálně pohedná podívaná,ale napodruhé šli dojmy strmě k zemi.Není to ten tip filmu,co schovává přehršel detailů a odpovědí a především postrádá cokoliv,co by mu zajistilo nesmrtelnost....Zkrátka (jako Avatar třeba) bude Revenant jednoho dne průměrná podívaná. ()

DassemUltor

Nemůžu jít níž než 4 už jen proto, že takových filmů moc není a prostě je mám rád. Poctivá survival podívaná hnaná mou oblíbenou filmovou motivací - pomstou. Očekával bych lepší soundtrack. Délka dlouhá přesto jsem se nenudil. Leonardo se fakt hodně snažil, ale myslím, že mu tu sošku zase nedají. Navíc Tom Hardy mi prostě přišel lepší, je to bůh. Co mě ale nejvíc potěšilo, že magor jako je igaritu (nebo jak se to píše) dokázal natočit takovouto pecku. Dává mi to totiž naději, že někdo tak mimo, kdo natočil sracku jako je Birdman, má pořád naději na.. No prostě naději na to nebýt úplný kokot. ()

george82

Paráda. Prostředí, příběh člověka co bojuje s přírodou proto, aby došel pokoje ze smrti svého syna. Vše je syrové a surové tak, jak to v těchto filmech má být. Spokojenost. ()

MartinTerran

Pěkné drama o pekelně dlouhé cestě z hrobu až domů. I když dramata nevyhledávám, tak musím uznat, že to bylo dobré jak zpracováním, tak i herecky jen se mi to zdálo občas nudné. Sem tak to oživovali akčnější pasáže, takže se to dalo. Pro mě jen nadprůměr, ale fanoušci žánru nechť si ještě hvězdu přihodí. Z celého filmu plyne jedno důležité ponaučení: "Nikdy, ale opravdu nikdy jsi v lese nehrajte s medvědem", ono to většinou nedopadá dobře i když to není zrovna grizzly. Hodnocení: 66/100. ()

Romeroo

Film začíná naprosto fantasticky. Krev, syrovost, prostředí a kamera v úvodních cca 30 min diváka naprosto uorgasmuje k úplnému nadšení! Absence střihu dělá z úvodní bitvy jednu z nejlepších v žánru co jsem kdy viděl. Ostatně kamera funguje naprosto úchvatně celý film. Zcela zaslouženě tady čtu o výtkách na délku filmu. Na zbytečné záběry stromů a řeky. Kdyby bylo na mě, škrtal bych, ale ne kompletně. Herecky Hardy výtečný padouch a bezpáteřák. DiCaprio by si už zasloužil tu sošku, jinak nás uheká a udýchá k smrti. Finále úchvatné, až na Leonardům 5 vteřinový konečný pohled do kamery...nemohu jinak, naprostá spokojenost se vším všudy! Těch zbytečných 40 min bez problémů vydejchám jako Leo medvěda. ()

Freza77

Tak pokud za tento film Leo DiCaprio nedostane Oscara tak už asi za nic, super film a zpracování je vidět že si s tím pohráli :) :) ()

anyonecek

Zezačátku jsem se těžko dokázal dostat na příběh filmu a ke konci se to bohužel moc nezlepšilo, ale jak přišla černá obrazovka s muzikou tak mi to tak nějak docvaklo. Musím pochválit Leonarda DiCapria a Toma Hardyho za skvělé výkony, ale například i takového Willa Poultera. Věřím že natáčení tohohle filmu musel být opravu "mrazivý" zážitek a to doslova :). 156 minut mi uběhlo jako nic, ani jsem nezaregistroval, že ten film má vlastně 2,5 hodiny. Hudba krásně seděla na mrazivé momenty a ještě více je prohloubila. Málokdy se povede natočit takový snímek u kterého člověk hltá každou minutu a film ho naprosto vtahuje do děje. Jediné co bych mohl vytknout je možná trošičku slabší příběh, ale zrovna u tohoto filmu mi na tom nesejde, protože to bylo celé o vizuální stránce, která mě totálně dostala! A množství brutality a syrovosti filmu no jejej, zde rozhodně režiséři nešetřili a dali nám plnou dávku. ()

Coliseum

Za mě jasnej úspěch, tentokrát se Leo, byť postavou plochou až nijakou, pro toho pozlacenýho blba doplazí. Hardy klasicky nesnesitelně neodolatelnej sráč s pochopitelnym charakterem (a případ pro logopeda), Gleeson od Franka jistotnou zárukou poctivý práce, medvědice si to dává mateřsky, krajina jak z pohádky, milovníci dlouhejch záběrů a sekvencí na první dobrou pohoní. Dort jak brus! ()

Mamlas

Porad jsem preskakoval a ani jsem se nedodival do konce. Divat se pres 2 hodiny na usmudlaneho, chlupateho, skaredeho chlapa, ktery se furt tvari nasrane, pricemz film nema zadne grady, je to nebetycna hlemyzdi nuda a jen nuda. Jednu hvezdu davam za zapas s medvedem. Ten stal za to. Nastesti je hned na zacatku, tak to muzete zkouknout a pak klidne vypnete. ()

rezistence

Sakra, ta Lubezkiho kamera. Nový, tříletý vítr. Při psaní tohohle komentáře jsem si musel vyhledat, kdo mu vyfouknul sošku v roce 2007 za Children of Men. Snad se to Hollywoodu neokoukalo. V kostce 1/3 filmu +, Lubezki +, Hardy +, závěrečné titluky +, bloudění prstem po mapě po Missouri +, ale ten scénář? Nesedl. Jak nesedl? On to posral. 70% ()

jafuska

Doted nechápu proč Leonardo nezískal ještě oscara, Kdekoliv hraje, je to filmový zážitek, a tady bezesporu ukázal další jeho skvělé herecké kvality, Velmi povedený film, kéž by se točilo takových filmů více, Smekám, fakt filmový zážitek, ()

Moiseiwitsch

Film je docela slušné drama, ale nic výjimečného. Dobře zahrané, naprosto předvídatelné a akcí nabouchané westernové představení. Scéna s medvědem je zajímavě natočená. Z filmu jsem měl nakonec smíšené pocity. Čekal jsem od toho asi něco víc, hlavně po dějové stránce. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)