Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

štěpule

Strašně roztahané, mít to o hodinu míň, mělo by to aspoň nějaký spád, takto se snad ani nedá mluvit o nějakém vyvýjejícím se ději. K tomu nestabilní kamera, spousta rádoby uměleckých i rádoby realistických záběrů a protivná hudba mi prostě dohromady nedají dobrý film. Ale Leo se snažil co mu síly stačily, tak toho Oscara chápu. ()

nezavisle

Nový spôsob snímania špeciálnou kamerou dal tomuto snímku iný rozmer a viac vtiahol diváka do samotného deja, ktorý je niekedy až príliž rýchly a akčný, inokedy ťahavý až nudný. Trpezlivosť v mene pomsty si vyberá svoju daň. Na oboch stranách... ()

kodwin

Jako drsnější pohádka pro dospělé dobré. Indiánská linie moc nefungovala, zbytek ano. Těšil jsem se a nebyl zklamán. Scény jako spánek uvnitř vyvrhnutého koně se zaryjí pod kůži, příběh není moc originální, zpracování ano. I když bych je rád dal, na pět hvězd to není. ()

Tom_17

Tak konečně dostal Leo Oscara. Nevím jestli tady předvedl svoje nejlepší herectví, ale rozhodně předvedl skvělý výkon. Stejně jako Hardy v role "záporáka". Ocenil bych zde hlavně kameru, která byla naprosto fantastická, stejně jako okolní příroda na kterou se moc hezky dívalo. Vytkl bych jenom, podle mě, zbytečně dlouhou stopáž, která mnoho lidí naštve a proto se sníží hodnocení. Je to skvělý film, ale kvůli délce filmu si rozmyslím, kdy se na něj podívám znovu, tři hodiny jsou dost času. To ale neznamená, že nedám plné hodnocení - 5 ***** ()

zeromen

Konečně film co si oskara opravdu zaslouží. Obsazení úžasné, Dicaprio úžasný, příroda úžasná, kamera úžasná. Toť vše o filmu, teď z druhé stránky. Hodně lituji Indiánů že tak dopadly, měli amíky vyhnat nebo pozabíjet, škoda jak to dopadlo ve skutečnosti. Američani odpad a zhouba společnosti. //viděno na DVD: 89% ()

Pythonator

Iňařiťů výjimečně nenudil, ale setsakramentsky bavil. Syrový brutální western na motivy skutečných událostí. Alespoň, jó říkal to Džim Bridžr. Ať už se to stalo přesně tak či nikoli, film je to skvělý. Málo westernů zobrazuje dobové reálie tak přesvědčivě. Úvodní útok indiánů mi připomněl Spielbergovo vylodění v Zachraňte vojína Ryana - naskakovala z toho husí kůže. DiCapria mám stále radši - už dávno to není ten odporný protivný šupák z Titaniku. Revenant považuju asi za nejlepší survival film všech dob. A co se týče filmografie pana Iňařiťů, kterého mám jinak úplně u řitě, tak tam Revenant září jako vzácný klenot. ()

freshprince

DiCaprio ukázal že si toho Oscara už vážně zaslouží. Jednoduchý příběh který funguje, film je spíše o celkovém nádechu a atmosféře a ta se rozhodně povedla. Nádherná kamera, scenérie a uchu lahodící soundtrack od mého oblíbence Ryuichi Sakomoto. To všechno dohromady tvoří velice zajímavý snímek. ()

ragtime

5. hviezdička je za famózneho Lea, ktorý podal doslova živočíšny výkon. Po nemastnom neslanom Birdmanovi zásah do čierneho. ()

maara666

Hodnotím tak 50 %. Moc nemám rád dobrodružné filmy z minulosti, které se odehrávají v zimě. Capriův výkon byl standardní, ostatní herci byli maximálně průměrní, už si je ani nepamatuju. Moc mě scénář ani herci neoslovili, proto nechápu ten humbuk okolo a ani bych nikomu, kdo není milovníkem Aljašky, shlédnutí nedoporučoval. Filmu by se dalo vytknout spoustu věcí. Od nepochopitelného uzdravení po fatálních ranách ve špíně od medvěda, až po nevěrohodně rozšlapaný a nastříkaný sníh ve spoooustě záběrů až po nesmyslnou úvodní část, která by se klidně mohla celá vystřihnout. Působí to na mě, překvapivě, skoro až jako nudný film. ()

sarianna

Tak jo, tohle pro mě bylo překvapení roku. K Revenantovi jsem přistupovala značně kriticky a upřímně jsem se obávala, že to bude nekonečná nuda, kdy na mě z obrazovky (viděno na HBO) bude DiCaprio dvě hodiny dejchat. Ale nakonec mě to docela bavilo, k mému údivu tam byl i děj. Některé momenty mi přišly teda docela přehnaný (kůň??? - no ale říkal to Jim Bridger, tak to bude pravda:)), některý celkem dost zbytečný (veškeré hrdinovi flashbacky) a člověk si říkal, že tohle chtělo mít opravdu nezničitelnou imunitu (pokud hrdinova matka nebyla polární medvědice, což by možná vysvětlovalo i úspěšný střet s grizzlym), ale jinak celkově zajímavý a docela poutavý film, jehož největší předností je zcela určitě kamera, ale i střih. Ale zase že bych to chtěla vidět znovu, to ne. Silné 3,5, nahoru zaokrouhluji nejen podle matematických zákonitostí, ale právě proto, že to mě to mile překvapilo. Zajímavý komentář: Golfista - to mě fakt rozsekalo:) ()

Slahy94

Tak tohle je po hodně dlouhé době skutečně úchvatný velkofilm. Velký biják, který vznikne tak jednou za 10 let, biják, který má smysl vidět na velkém plátně. Syrovost, naturalita, živočišnost a především ta úchvatná kamera. Nádherné exteriéry a přírodní světlo, tahle posedlost Iňarrita autentičností se vyplatila, tohle je prostě špičková řemeslná kvalita a pastva pro oči, která nikoho nemůže nechat klidným. Snad nikdo nemůže říct, že DiCaprio si toho Oscara nezasloužil, tahle jeho odyssea poháněná touhou po odplatě je naprosto strhující. Není ani třeba mnoha slov, jeho heroický výkon mluví za vše a jen potvrzuje jeho postavení jednoho z nejlepších herců současnosti. Nemluvě o vynikajícím výkonu Toma Hardyho a profesionálního vedení ostatních herců. Není ani třeba hlubokého psychologického příběhu, jde o návrat k těm nejpůvodnějším příběhům, kdy hlavní je prostě přežít a hnát se za marnou pomstou. The REVENANT je nový filmový mezník, film, o kterém se bude mluvit i za 50 let. A Iňarritu je génius. 95 % ()

rinnovka odpad!

...a fakt si za tím stojím! Proč? Proč? Proč? Proč se ptám já, dokola a kokola se sama sebe ptám proč se mi ten film prostě nemohl líbit jako všem, proč zrovná já musím vybočovat z davu, proč musím dokola přemýšlet, roč? Jsem stejná jako vy, mám ráda filmy, mám ráda Leonarda DiCapria, mám ráda ten pocit, když mě film pohltí, když sedím, koukám a svět kolem přestane existovat, mám ráda to napětí až do samého konce, ráda fandím hrdinovi a mám ráda ten pocit úlevy, když to dopadne jak má (nebo jak já chci). A v tom to přesně je - tohle všechno mi u Revenanta chybělo. A to jsem se prosím snažila dvakrát. Napoprvé jsem zvládla asi hodinu, napodruhé celé, ale jen proto, abych zjistila Proč?? Protože mě to prostě nebavilo. Nebavilo mě koukat na toho pána, co mu zabili syna a polomrtvýho ho tam nechali a on se, hnán touhou po pomstě, dokázal sebrat z hrobu, na pokraji smrti dajít až tam někam a nakonec se teda pomstít. Celou dobu mi to bylo jedno a myslela jsem na Lassie, který jsem fandila, když se vracela a na Tanec s vlky a na další filmy, jen ne na tenhle. Tenhle mě nebavil, od začátku až do konce. Nehodnotím herecký výkon Leonarda, nehodnotím prostředí, nehodnotím realistické scény (třeba souboj s medvědicí - pecka), nehodnotím filmařinu, hodnotím film. Myslelte si svoje prosím, ale tohle byl pro mě prostě zbytečnej odpad. ()

Santala

Další ze zajímavých filmů na který sem se chtěl podívat, do hlavní role se vžil Leonardo DiCaprio, ale jak se říká, že když se na něco člověk těší tak se to většinou nevyvede. Podle mého to bylo až moc přehnané, medvěd ho rozsekal na cucky, sekl ho do krku, roztrhal mu záda, ale on přežije a ještě se pomstí... Film dobrý, skvěle natočený, srozumitelný děj, ale jak říkám, docela přehnaný s tím, že je jakoby DiCaprio nesmrtelný. ()

michael99

Nechápu, proč dostal oscara zrovna za takový bulšit výkon. Mám Lea rád, ale v tomto filmu to nebylo ke koukání. Příběhy, které se zaměřují na jednoho herce nejsou vůbec špatné například Gravitace, ale toto. Dle mého názoru měl dostat oscara za Vlka z Wall Street, nebo za Gilberta. Příběh se mi nelíbil, čekal jsem od něj daleko více, když se všude mluvilo o tom, jak za to dostal konečně toho oscara.... Ztráta času to nebyla jen jsem od toho čekal opravdu více. ()

Smashed

Podobnejm filmům se vyhejbám jak Jehovista odběru krve, ale tenhle film mě presvědčil o tom, že dobrodružný drama říznutý westernem může být super podívaná. Revenant je prostě doko film. Je to skvěle napsaný, skvěle natočený, herecky dokonale přesvědčivý a navíc se to odehrává v krajině, která tomu dodává šmrnc. Zima a mráz z toho sálá jako teplo z krbu. ()

Cigalone

Neviem, či to je aktuálnym citovým rozpoložením, ale jednoducho nemôžem napísať tak extravagantné hodnotenie aj napriek tomu, inak všeobecnému, extrémne pozitívnemu ohlasu. Film má mnoho pozitív - plot, realistické prostredie natáčania, skutočnosť, že DiCaprio a ostatní si to ozaj v nehostinných podmienkach odmakali atď. A práve v tom je problém. Nedokážem sa odpútať od myšlienky, že to jediné "úžasné" na filme bolo prostredie. Krajina Kanady, nezničená ľudskou rukou v Britskej Kolumbii, ponúkajúca originálne prostredie, ktoré už takmer ani v National Geographic HD nevidieť. Navyše, niekoľko medicínskych nedostatkov (prepichnutá ruka pri záverečnom súboji s Fitz,, medveďom prerezaná tepna na krku) a súboj s medveďom v podstate takmer nemožný prežiť, uberá filmu realizmus. Naopak, na upokojenie je to ideálna lahôdka. Plot nesúci sa v duchu vyjadrenia DiCapria, že "ide o hľadanie seba samého", žiadne extra diálogy či prefilozofované monológy (miestami by však sebareflexia Glassa/Glassovi/filmu pomohla), teda dokonca málo slov, ponorenie sa a vlastné premýšľanie, príp. vypnutie, má blahodárny účinok. Avšak, na to, akým filmom to chcelo byť, chýba určitá iskra, a DiCapria síce veľmi môžem, no tu ma nepresvedčil. Oscara mohol dostať pokojne už za iné roly. Nakoniec, nová kamera sa ukázala ako dobrá investícia a strih spolu s chronologickým natočením celého filmu tiež. Prosto zlatý stred. A čerešnička na torte - Tom Hardy - ten nesklamal ! ()

MegaBite

To je ten film, který ukončil posměšné obrázky na sociálních sítích směřující k DiCapriovi ohledně jeho Oscara. Film akční, tak jak by to mělo opravdu vypadat, skvělá kombinace westernu a "survival hry o přežití". Jediné co mi tam vadí, je ta nereálnost, ale to už k filmu odjakživa patří. Nevidim jedinej důvod proč nedat plný počet, avšak na stovku to není, 90% ()

Pintenta

Leovi som verila každú jazvu, každé jeho au, každý "škrabanec" od medveďa. Presvedčila som sa, že je to naozaj pán herec, ktorý zahrá všetko a všetko až živočíšne naozajstné. Našla som si veľa recenzií o tom, ako sa herci, ale aj filmári museli popasovať s prírodou a počasím, a aj preto radím tento kúsok medzi moje TOPky, patrí tam plným právom. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)