Vincentov svet

• Česko Vincentův svět (viac)
USA, 2015, 104 min

Réžia:

Doug Ellin

Scenár:

Doug Ellin, Rob Weiss

Kamera:

Steven Fierberg

Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara, Billy Bob Thornton, Jeremy Piven, Haley Joel Osment, Emmanuelle Chriqui, Emily Ratajkowski (viac)

Film Vincentov svet je dlho očakávaná adaptácia oceňovaného seriálu HBO na veľkom plátne. Zažiaria v nej pôvodní herci zo seriálu - Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara a Jeremy Piven. Filmová hviezda Vincent Chase (Grenier), spolu so svojimi kamošmi Ericom (Connolly), Turtleom (Ferrara) a Johnnym (Dillon), sú späť... späť v biznise so super agentom, z ktorého sa vykľuje vedúci štúdia Arim Goldom (Piven). Hoci sa niektoré ich priority zmenili, puto medzi nimi ostalo stále silné. Spoločne budú musieť zvládnuť nestály a často náročný svet Hollywoodu. (Continental film)

ecceHOMMO

Tak ja veru neviem, mne to prišlo ako odnikiaľ nikam. Možno keby som sledoval seriál tak by spätosť s postavami bola väčšia, ale takto? ()

Lachtaan

S původním seriálem jsem nikdy do styku nepřišel, tak jsem byl doopravdy zvědavý, co Vincentův svět dokáže nabídnout. Příjemná komedie z autentického prostředí hvězdného Hollywoodu, ve kterém se vše nezdá být tak jednoduché, jak my diváci vidíme v konečném finále v podobě filmu, za jehož produkcí stálo nemálo nepříjemných komplikací. Na celém snímku jsem si nejvíce užil množství komických i příhodných cameií nejrůznějších tváří, které jsou nám z obecně úspěšných i neúspěšných filmů dobře známy. Ať už na své miniroličky kývli herci kvůli vtipným, až ulítlým scénkám, v nichž se mihli například Jessica Alba či Liam Neeson, filmu dosti dopomohly na světlo úspěšnosti. Komediálním filmům už téměř neholduji, avšak filmy plné pěkných ženských těl a oddechového tématu jednou za čas přijdou na chuť. ()

Johnny.ARN

Toto bol asi nejaký seriál že, lebo tie postavy už majú medzi sebou vzťahy, do ktorých nezainteresovaný divák neprenikne v plnej miere. Inak je to len rádoby komédia so zbytočnými spomaľovačkami, prepálenými scénami, chabou zápletkou. Prostredie je ale pekne, vidieť tie autá a camea rôznych celebrít ma potešilo. Za tých pár trefných vtípkov 1 z 5 ()

ywo666

Seriál nepoznám vôbec, ale ako samostatný film je to vtipné svižné zaujímavé. Celé je to postavené na odlahčenom vnímaní Holywoodskeho sveta. Sú tu výborné postavy a výborné cameá. Z hercov jasne vládne Jeremy Piven a celkom dobre mu sekundujú Dillon a Billy Bob Thornton. Partička je relatívne sympatická. Rkový rating je osviežujúci. Teraz je otázka či sa mám pustiť do seriálu, ktorý mi príde pridlhý alebo ostať len pri filme. 75%. ()

neoBlast

Původní HBO seriál jsem si zamiloval - ano je natvrdlý, ale půhodinová stopáž je přesně kolik potřebujete, abyste se nepřejedli a dostali spoustu radostných cliffhangerů. V celevečerním zpracování je úplně všechno špatně a je až neuvěřitelné kam některé příběhové linky (ne)směřují. Hned několik postav se dostavila pouze z povinnosti a scénářem opravdu jenom nuceně bloumají. Návrat ke staré partě byl až příliš bolestný a lehkost a ladnost se kterou se seriálový popcorn prezentoval je tu tam. Postavy jsou najednou nesympatické a Ellinovi a Wahlbergovi jde o to předvést co největší počet cameo roliček a svých nových známostí - a mnohé z nich jsou úplně nesmyslné. Rozloučení to mohlo být ve velkém stylu, místo toho zůstává pachuť a nečekaná neupřímnost (nebo je to všechno meta?), kterou si tahle grupa nezasloužila. 30 % ()

venison

Seriál neznám, a proto mi celkově film přišel nezajímavý.. Navíc s mizerným a "no name" obsazením.. Jediná postava na kterou se jakž takž dalo herecky koukat byl Jeremy Piven.. A jediná sranda, která ve filmu opravdu byla, způsobovali opravdu hodně slavní a hodně dobří herci, kteří filmem "procházeli".. Vědět do čeho jdu, asi bych si nic podobného nepustila.. Nebylo to až tak "příšerné", jako spíš "zbytečné" vidět.. ()

terunka003

Hollywood, peníze, miliony, drahá auta, velké párty, sexy kočičky, všichni krásní, děj o ničem. . Někdo to tu už napsal - filmaři si udělali film pro sebe. Film, který nemá hlubší myšlenku a jen chce ukázat nám obyčejným dělníkům, že oni žijí zcela mimo naše všední trablíčky. Snímek je to ale pozitivní, barevný vtipný, odlehčený a občas stupidní. ..L.A. musí být ráj na zemi.. ()

Master19

Seriál neznám a abych se přiznal, film jsem nepřepnul jen proto, že mě zaujaly polonahé ženštiny, které se od začátku filmem míhají a to bohužel naprosto samoúčelně... Až komická je jejich zarputilá snaha zakrýt se aby nedejbože nebylo vidět něco víc, než tolerovaný zadek a prsa. Na seriál se rozhodně dívat nepotřebuju, předpokládám, že je to takový Sex ve městě pro "chlapy". Ovšem tuhle jednohubku už jsem dokoukal, zajímal mě závěr, který tohle veledílo kupodivu neshazuje. Bohužel pár dobrých hlášek stereotypní ptákovinu nezachrání... ()

Hollohlaway

Seriál neznám, nemohu srovnávat. Ale takhle od boku to bylo celkem zábavné, i když umělé natahování je na filmu znát. Postavy pořád někam jedou, jdou, vysedávají... Ale hlavní partička je místy velice vtipná a i když je hláškování občas dost málo, zasmál jsem se. Krásné ženské v bikinách se válí všude možně jako naplavené dříví, a Jeremy Piven je vynikající jako cholerický žid Ari, a opravdová smršť cameo rolí film opět táhne o něco víc nahoru. Herci, zpěváci, sportovci... Za mě příjemně strávený čas v kině. L'chaim bitches! ()

Trapper33

Překvapivě pohodový snímek v kterém je humoru akorát a ač neznám seriálovou předlohu (na kterou se hodlám podívat), tak jsem nebyl zmatený kdo je kdo a co se děje. Jeremy Piven je naprosto super a na filmu mě jeho scény bavily opravdu nejvíc. Filmový víkend 2015 ()

P1tr

Povedená filmová nástavba mého oblíbeného seriálu, která ale upřímně jako celovečerní film příliš nefunguje a tato forma je těžce obhájitelná, neboť snímek působí pouze jako delší verze klasického dílu. Odprostím-li se od tohoto faktu a budu hodnotit pouze zábavnost jako takovou, musím být pozitivní, neboť filmový Vincentův svět nabízí vše, co bylo na původním seriálu dobré a je moc fajn sledovat celou partu zpátky pohromadě na jejich další cestě. Neduhy jsou taktéž totožné s předlohou a samotný příběh tak není příliš originální ani zásadní a občas se tvůrci s humorem netrefí. Film je zkrátka Vincentovým světěm se vším dobrým i špatným, co k tomu patří, zkrátka se vším všudy a jde o stylovou rozlučku s těmito postavami. ()

herr_carter

"Víš, moje žena má čivavu za 12.000 dolarů, tři roky po sobě byla v soutěži nejlepší, poslední sudí řekl,že má to nejlepší péro a koule,jaké kdy viděl..ale zas tak dokonalá není..pořád mi chčije na boty..". No, druhá polovina celý film dá se říct vytahuje z bláta kamsi do průměrné jednohubky,které ale co nevidět zůstane zapomenuta. Nebo možná jinak - Piven tu předvedl hodně kvalitní komediantský výkon, ale zbytek těch hajzlíků si na všudypřítomný snobismus a pozlátko asi ani hrát nemusel, takhle prostě oni žijí reálně................ moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

sedm.1

Jó, kdyby to v tom hulyvůdu fungovalo skutečně tak, jak se nás o tom zde snaží přesvědčit právě tvůrci Vincentova světa, tak to by byl asi skutečný ráj na zemi. Jenže jen těžko mě někdo přesvědčí o tom, že tento pohled na onu mašinérii v kolébce filmu není jen jedna velká, naivní a manipulativní pohádka. Že by se totiž zrovna v tomto prostředí našlo tolik dobra, lásky a porozumění? Tak to určitě 8D. Jak se tu všichni podrželi, jak si tu všichni podrželi, jak si promíjeli, slibovali a sliby plnili, a té ochoty a spolupráce, a jak zde každý svého štěstí a úspěchu dosáhl, no prostě úžasný 8D. Pro mě je to v podstatě jen pozlacený kýč, který lže divákům přímo do ksichtů a zároveň celosvětově verbuje „inteligentní“ vrstvy mládeže do svých řad, k využívání a zneužívání jejich naivních mozečků a tvářiček pro své vlastní zájmy. Anebo je to jen jedna velká, nekompromisní parodie? Nicméně, pryč od tvůrčích záměrů a jejich myšlenkových pochodů, samotný film a jeho zpracování je líbivá a vlastně i poměrně podmanivá podívaná, kdy z nejednoho koutku úst poteče slina závisti. Kdo by se totiž nechtěl mít a užívat si, jako právě aktéři v tomto snímků? Já tedy rozhodně ano. Co se zápletky týče, je jednoduchá, přímočará, nenáročná, zároveň ale i v celku zábavná, mající slušné tempo a několik opravdu vtipných narážek. Obsazení je jinak sympatické, snad jen Kevina Dillona jsem moc nedával, naopak jasnou hvězdou Entourage je Jeremy Piven, který tu hraje a hláškuje jak o život a neskutečným způsobem mě bavil. Radost pak samozřejmě udělala i spousta cameo výstupů hollywoodských hvězd, které vesměs patří vůbec k těm nejzábavnějším momentům filmu a snad už jen kvůli nim stojí tato podívaná za to. Seriálovou předlohu tedy sice vůbec neznám, každopádně, Entourage na mě zapůsobil skutečně dvěma způsoby. Na jednu stranu tomu filmu nevěřím jednu jedinou scénu, jedinou větu, jedinou postavu, na druhou stranu musím ale přiznat, že natočené je to prostě fakt dobře a nuda v tomto případě vážně nehrozí. ()

Kaceris

Rozhodne chápem prečo má tento film toľko málo percent. Aby sa na tento film pozeralo dobre, tak je dobré poznať aspoň trochu o čom pôvodný Entourage bol. Pre mňa to ale bola decentná rozlúčka s Entourage svetom (teda asi rozlúčka, špekuluje sa o pokračovaní). Viac ku tomu netreba povedať. Zbohom, Vinnie, E, Drama, Turtle a Ari, strávil som s vami krásny čas pred obrazovkou. ()

Tom:)

Už dlouho se mi nestalo, abych věděl, že je film špatný a přitom nevěděl proč. Některé filmové reference byly suprové (bohužel ne vždy v titulkách). Avšak jediné, co mě při odchodu z kina napadlo bylo, slovy klasika z Braku, "Že já radši nezustal doma a nečuměl na Ramba" ()

KoRner

Film je prakticky o ničom, ale ponúka zaujímavý pohľad do zákulisia Mesta hriechu, kde spí, fetuje asi úplne každý. Je tu asi najviac cameo rolí na meter štvorcový vôbec a vo filme nie je JEDINÁ priemerná ženská! Do toho krásne počasie, plno peňazí a človek má hneď chuť sa presťahovať. Proste pohodová komédia o bežnom živote milionárov. [6/10] ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (viac)