Môže byť napravený zloduch vôbec ešte zábavný? Keď rozpráva rozprávky na dobrú noc? Keď sa bojí o nevinnosť svojej najstaršej dcéry? Keď už nechce vôbec nič ukradnúť? Gru našťastie neskončí ako obyčajný civil, pretože v jeho vnútri sa stále ukrývajú schopnosti, ktoré by hocikto rád využil. Ako napríklad šéf mocnej Antizlodušskej ligy, Sílas. Sílas síce zbabelcami všetkého druhu hlboko opovrhuje, ale kto sa môže do myslenia zlosyna vcítiť lepšie ako zlosyn bývalý? A tak vyšle svoju najlepšiu agentku Lucy Wilde, aby Grua prinútila k spolupráci. Tej sa to s pomocou paralyzéra prezlečeného za rúž podarí a Gru začne na staré kolená páchať dobro. A čoskoro bude mať plné ruky práce, pretože na radare Antizlodušskej ligy sa objavil obzvlášť ostrieľaný zloduch Eduardo, nevysvetliteľne začali miznúť Mimoňovia, Margo sa zapaľujú lýtka, Edith je aj naďalej životu nebezpečná a Agnes sa všemožne snaží zohnať ockovi nejakú mamku. A práve to môže byť pre Grua vo finále tou najväčšou hrozbou. (TV Markíza)

E lan

Kvalitní pokračování, které je už po prvním výborném dílu trochu vytěžené. Přesto dobrá zábava a vynikající minoni. ()

BigBang

Děti to pouštějí dokola. A já si jen marně lámu hlavu, jak někdo může vytvořit takto skvělé dílo: spoustu kreativní láskyplné grafiky, ale současně jednoduchý srdečný srozumitelný příběh a jasná vize tvůrců. Pastí takovéhoto díla je samozřejmě kýč. Ale zatím jsem neměl ani jednou dojem, že by hranici kýče Padouch překročil. ()

neo93

Svěží pokračování oblíbeného animáku. Tentokrát musí Gru, který je nečekaně kontaktován a požádan o pomoc od antipadoušské ligy, najít a zneškodnit padoucha s nebezpečným sérem spolu se sličnou agentkou Lucy. Skvělá zábavná podívaná se spousty humoru, kterou především obstarávají mimoňové, což vůbec není na škodu. A parádní hudba přidává filmu ještě víc. Veselá pohádka, která potěší jak malé diváky tak i ty trochu větší. ()

boni

O dost lepší než jednička, a to ze dvou prostých důvodů. Za prvé to konečně naplno využilo potenciálu těch malých roztomilých stvoření, Mimoňů, a za druhé to má oproti jedničce mnohem větší spád, neztrácí to tempo, takže to pak nemusí nahonem něčím kompenzovat, aby to udrželo naši pozornost – jako první díl. Pro mě osobně, jakožto antifanouška obdobných filmů, jeden ze dvou nejlepších animáků poslední dekády (spolu s Na vlásku). Hravé, dospěle dětské a velmi vtipné, kéž by takto dopadaly i ostatní počítačem vystajlované výtvory. Ale toho se už já, poctivý filmový fanoušek, asi nedožiju. A to jsem mladý kluk. ()

rublik05

Opět se jedná o velmi příjemný snímek plný zábavy, skvělých scén a velmi kvalitních animací. Oproti prvnímu dílu zde přibylo víc rodinných citečků, dále pak nová hlavní postava, která mi však zrovna dvakrát sympatická nebyla. Mimoni jsou opět skvělí, dodávají filmu potřebný šílený nádech, i když mi trochu vadily ty jejich ještě šílenější zombie verze. Tak či onak se tvůrcům podařilo natočit další velice kvalitní animák, ale první díl je pro mě o trochu lepší. 8/10. ()

Nix

Ale pořád to jde. Je pravda, že po jedničce už to nepůsobí tak skvěle a bohužel už tu jsou hluchá místa, ale pořád jsou tu mimoni a poslední část filmu už je zase velice zábavná. Akorát ten příběh už začíná být dost klasickej. Ale i tak se jedná o dobrý animák. A mimoni vedou prostě i před veverkou. ()

xpantherx

Dej mohol byt viac sustredeny na hlavneho zaporaka a Grua. Ale inak nemam co vytknut. Animak postaveny na gagoch hlavne Mimonov, co mi vobec nevadilo, prave naopak. Asi jediny animak v poslednej dobe, na ktorom som sa naozaj z chuti zasmial a nie raz. Slovensky dabing bol vyborny (a to inak vzdy preferujem titulky). Dufam ze sa uz vari niekde dalsie pokracovanie. ()

Marty7CZ

O chlup slabší než jednička, ale záchvaty smíchu v kině byly dost velký, takže 4 hvězdy minimálně! Je to můj nejoblíbenější animák posledních let... ()

kyLuke

Na druhé shlédnutí mě druhý "Já padouch" přesvědčil, že není jen další průměrnou podívanou, která dokáže pobavit jen děti, ale je i velmi chytrým dílem, u kterého se skvěle zasmějí i dospělí diváci. Když jsem vyšel z kinosálu, měl jsem smíšené pocity, bylo to tak mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale domácí projekce mě přesvědčila, že je to výborný animovaný film, kterému přeji Oscara rozhodně více, než průměrnému a okoukanému "Ledovému království". A Oscara přeji i skvělé písničce "Happy"! ()

frmoll

Přivázal se k raketě s žralokem, dynamitem a nechal se vystřelit do jícnu sopky. Většina vtipů mě prostě dostávala ať se týkala žlutých potvor, fialových potvor či mezilidsko-žlutých vztahů. Byly tam i podivné, velice primitivní vtipy, ale menší děti se díky nim samozřejmě v kině dobře bavily, takže myslím že je to výborný letní film, do kterého se vžije snad každý. ()

beso74

Film pri ktorom som sa v kine tak kráľovský bavil, až mi syn zakrýval ústa a prosil ma takmer na kolenách, aby som sa už tak nesmial, že sa za mňa hanbí. :D Najlepší animák za posledné 2 roky a už sa teším, že tí malí polo-inteligentní poskoci budú mať na budúci rok sólo jazdu, nie žeby som trio rozkošných sestričiek a ich otecka, odborníka na výrobu želé nemal rád, ale popravde sem tam mi na platne prekážali, pretože odsúvali moje milované žlté tik-taky na vedľajšiu koľaj. ()

Hexa

Občas tam jsou scény, u kterejch bych se nejradši chytla za hlavu, ale hned si uvědomim, že je to primárně určené pro děti. A pro ně je to skvělej film. Kdybych byla malá, tak to žeru! ()

DadysGirl

To nač jsem se těšila takovou dobu konečně přišlo!!! mimoňové, Gru a Agnes... Pro mě stejně dobré jako jednička a klidně bych si dala trojku... Scénáristická dvojice nám má jistě stále co nabídnout! :) ()

katu147

Příběh nic moc... čtyři hvězdičky dávám jen za ten konec, který mně přišel bezvadný. Myslím - obecně- že celkově záleží na konci filmu. Mimoni úžasný jako v předchozím díle, další plus ke 4 *. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)