Po dvaceti letech života v Anglii se Bill Bryson (Robert Redford) vrací do Spojených států. Spolu se svým starým přítelem Katzem (Nick Nolte) se rozhodnou, že se společně vydají po 3500 km dlouhé dálkové turistické trase "Appalachian Trail" vedoucí územím čtrnácti východních států USA. Tato dobrodružná komedie je natočena podle bestsellerových memoárů Billa Brysona. (mac000)

mac000

Rozhodně příjemná podívaná a nutno smeknout klobouk před oběma "turisty" a jejich výkonem. Film je ovšem trochu pomalý a rozvláčný, hodně se v něm povídá a akce je pramálo. Úvahy obou přátel, které pronášejí v často mezních situacích hodně vypovídají o životních hodnotách, věcech podstatných i nepodstatných. R.Redford se zfilmováním Brysonovy knížky zabýval řadu let, původně chtěl do role Katze obsadit svého přítele, herce Paula Newmana (ten však roku 2007 přestal točit filmy a rok poté zemřel). I s Nickem Noltem však tvoří homogenní herecký pár a v dialozích mezi nimi to správně jiskří. ()

AnnaMae

Fascinují mě filmy, u kterých si po shlédnutí řeknu "hm" a jdu spát. Ale další den si začnu vybavovat některé jejich momenty, zůstane zvláštní hezký dojem a donutí mě to napsat komentář. Tohle byl jeden z nich, žádné velké zvraty, žádné ohromující scény, žádné pointy, kdy do sebe všechno najednou zapadne. Prostě jen tak skromně plynul. Řekla bych, že příběh do vínku dostal velkou myšlenku o svobodě, odvaze a překonávání překážek, ale pak ho realita života plácla přes prsty a nechala pěkně při zemi. Možná tím se nakonec člověku dostane pod kůži. Atmosférou mi připomněl film All Is Lost – jen tady bylo víc postav :-) A scéna s mluvícími stany byla nej, doufám, že jednou bude kultovní ;-) ()

NeMiQ

The Way (2010) bol jednoznačne vtipnejší, pútavejší a mal aj istý druh posolstva. V tomto prípade bol celý film akýsi neohrabaný, nie veľmi pútavý a veru ani vtipný moc ()

jfaba

Staříci na výletě, vtipné, dobré, s pěknou přírodou, bez filozofování (podle některých je ho tam plno), normální film na nic si nehrající, pobavil... zkrátka odpočinkový film, který je možná lepší, než je vidět na procentech. Ale to mě zde moc nepřekvapuje. Všichni jsme tu kritici a umělečtí vědci :-) Já taky. ()

Sympy

Jako pro vandráka to pro mě byl milý zážitek,brát se to musí jako komedie. Má něco čím to upoutá,u mě to byla hlavně příroda,která je zde nádherná. ()

Tomas_PO

Celkom brutálna americká škatuľka o tom, ako sa Robert Redford v strednom, či skôr až pokrízovom veku namiesto kupovania Porsche rozhodol vybrať na miliónkilometrovú apalačskú púť s prepitým kamarátom, ktho nevidel od strednej školy. Cele americké poňatie života dokresľuje totálne dokonalá 'divočina', v ktorej chýba snáď už len letiskový eskalátor. Jediným pozitívnym momentom je Redfordov sarkazmus, ktorý žiaľ okrem dvoch zábleskov rozvinutý nie je, hoc by tento jeho pohľad na spolocnosť mali šancu scenár zachrániť. Inak komu táto osvedčená americká schéma nevadí, tak celkom pohodovka. 2/5 ()

Ace.A.T.L.

Takový relaxační odpočinutí, bez nároku na náročnýho diváka. Robert i Nick si jedou každej svoje a oběma jim to jde super a společně to je zajímavý, že to funguje. A je to hodně fajn. Neni to nic průlomovýho, ale neurazí to. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

v0jt1s3k

Feels good filmy moc nesleduji, ale Redford a Nolte byli celkem pěkné pokoukání. Občas mi přišlo, že Redford musí hrát, kdežto Nolte je sám sebou (což je bohužel smutné, vzhledem k tomu, jaký to býval švihák, věk a alkáč si berou svoje), ale fungovalo to mezi nimi a příroda luxus a i pár fórů dobrých. Na kino ne, ale doma si poslechnout nějaký ten životní zen ok ()

KraLuban

Skvělí herci (byť je bolestné pozorovat, jací jsou už Redford a Nolte stařečkové), krásná příroda, vtipné ladění a pár skvělých hlášek...a přesto, rychle zapomenutelný film. Hlavním problémem je žánrová neukotvenost - není to ani drama, ani komedie, je to tak nějak mezi. A proto to opravdu nakonec nezanechá dojem, jaký by mohlo. Ani ryba, ani rak. Tenhle film měl na víc, škoda. Na jedno slušné podívaní ale postačí. ()

Labacan

Áno, bavil som sa. Áno, herecké výkony boli skvelé.. Bol to super film no aj tak mi po jeho zhliadnutí, ostal divný pocit. Pocit nedokončenia, nedotiahnutia a nevyužitia potenciálu.. Supiš ale... Something wrong... ()

Koškin

Prostě mě to bavilo. Děj plyne hladce, žádná hluboká poznání, cesta, možná dobrodružství, připomíná život. Nemám potřebu se vymezovat proti civilnímu herectví obou hlavních hrdinů. Fakt jsem si tu hodinu a třičtvrtě užil. ()

Tezuka

Státy USA východně od Mississippi mají obrovský dar v podobě husté lesní vegetance, která je prakticky souvislá, od Maine přes Missouri až po Louisianu na jihu. Proto když jsem se dozvěděl, že námětem filmu je hike po Appalachian Trail, což je dálková turistická trasa skrz nádherné lesnaté horské pohoří Apalačských hor z jihu Georgie až do Maine na severu, neváhal jsem ani sekundu si jej pustit. Kamerové záběry přírody byly opravdu dechberoucí a představovaly to nejlepší z celého filmu, protože jinak tam toho moc není. Dva veteráni, v podobě Redforda a Nolta, jdou a jdou, sem tam se někde zastaví nebo někoho potkají, ale to je tak vše. Navíc Nolte byl šíleně ukecaný a pořád jen remcal. Redford chudák by nejraději nemluvil vůbec, a divím se, že ani jednou nevyjel. Způsob jakým to celé skončilo mě mrzí, ačkoliv bylo jasné, že to tak muselo dopadnout. Film si prostě na nic nehraje a servíruje nám to po lopatě, jak to v běžném životě bývá, bez příkraz a zveličování, což není na škodu. Moje 4 hvězdy dávám primárně za tu nádhernou přírodu. V Evropě bychom se měli stydět, že ačkoliv se nacházíme ve zhruba stejné zeměpisné šířce, nemáme tu prakticky žádné souvislé lesy, vyjma Skandinávie a Balkánu. Bez lesů, není prostě života a brzy se nám to začne vymykat z rukou. ()

Robert Redford si vyšlápne do hor

Robert Redford si vyšlápne do hor

06.05.2014

Legendární Robert Redford se v nedávné době objevil v dramatu Vše je ztraceno a comicsovce Captain America: Návrat prvního Avengera. Návrat na stříbrné plátno se mu očividně zalíbil, dnes totiž… (viac)