Po dvaceti letech života v Anglii se Bill Bryson (Robert Redford) vrací do Spojených států. Spolu se svým starým přítelem Katzem (Nick Nolte) se rozhodnou, že se společně vydají po 3500 km dlouhé dálkové turistické trase "Appalachian Trail" vedoucí územím čtrnácti východních států USA. Tato dobrodružná komedie je natočena podle bestsellerových memoárů Billa Brysona. (mac000)

Zagros

Film A walk in the woods se mi přesně trefil do nálady, proto nemám potřebu rozebírat filmařské kvality a budu jen chválit a snít o podobné bilancující cestě někdy v budoucnu. Nic od Billa Brysona jsem ještě nečetl (hned to napravím) a nebyl jsem zatížený předlohou. Ač vím, že nějaké změny byly, dramatizace byla v pohodě a to, jestli medvěda ve skutečnosti autor potkal, nebo jen slyšel, vlastně není pro vyznění snímku vůbec podstatné. Nevadí mi ani o zhruba dvacet let starší hlavní hrdinové (oproti knize). Naopak to jen opět pomohlo dobrému vyznění filmu. Životní bilancování na podobně dlouhém výletě v lesích zní lépe od sedmdesátníka než od padesátníka. Robert Redford a Nick Nolte mi pasovali do filmu výtečně. Jejich vzájemné popichování a vzpomínky jsem si moc užíval. Dřív jsem pár týdenních výletů jen s krosnou v lesích absolvoval. Při sledování filmu mě nejvíc mě bavila myšlenka, až si to za pár desítek let v důchodu zopakuji, jak u toho budu vypadat? Budu moudřejší, nebo jen tvrdohlavější? Budou mě bolet záda, kolena, nebo už všechno? Jaké bude moje vlastní bilancování a s kým půjdu? Každopádně se už teď na to těším! ()

POciSEM

Zombík a vychlastanej bezdomovec jdou na pěkně dlouhou tůru po emerice a zažívaj přitom.... no vlastně toho ani tak moc neni.Prostě jdou pěknou přírodou a kecaj důchodcovský pindy,občas potkaj nějakou šílenou postavičku nebo medvěda.Žádnej zázrak ale průměrná komédie o dvou dědcích co si chtěj před tim než si pro ně přijde zubatá,dokázat že ještě nepatří do šrotu.Jenom teda Redford vypadá jako odporná slizká mrtvola a Nolte zas jak kdyby před každym záběrem vyžahnul flašku metanolu. ()

aquiver

Dva staří přátelé se v úctyhodném věku rozhodnou jít Appalačskou stezku. Chůze přírodou mě baví a poskytuje mi vnitřní energii, a stejně tak mě baví tematicky spřízněné filmy. Mile optimistické pojetí. 70 % ()

lucijelucije

Dvojice Redforda a Noltýho mě opravdu brala. Dobrodružné komedie tohoto typu mám ráda, a myslím, že mé očekávání A Walk in the Woods splnil. Nečekala jsem bombu, která mě donutí dát plnej počet bodů, ale čekala jsem pohodu, vtipný inteligentní humor a to se mi dostalo. 6/10 ()

aLPaC

Tyto filmy, kdy se jedinec nebo pár vydává do divočiny, aby zažili nějaké dobrodružství nebo se s čímkoliv vyrovnali mám rád. A i když například na "Útěk do divočiny" s Emilem Hirschem to určitě nemá, i tak se jedná o hodně dobrý film. Tentokrát jsou v hlavních rolích dva kdysi dobří přátelé, jež už se oba nacházejí v pokročilém důchodovém věku. Přesto se vydávají se předalekou pouť po Appalachian Trail. V hlavních rolích se nám představí nestárnoucí Robert Redford, který v 81 letech vypadá na 60 a obtloustlý Nick Nolte, který v 76 vypadá na 85 a navíc mu není absolutně nic rozumět. Konec možná příliš rychlý, přesto mě jejich dobrodružství a Redfordova neústupnost velmi bavili. ()

Hapretor

Zabavilo. Je to sice o ničem. Žádná hluboká myšlenka se nekoná, ale dva dobří herci to dokážou utáhnout. Hlavně Redfordovo charisma na mě jen sálalo. ()

Heavyman

Příjemná ušlapaná pohodička pro nudný odpolední lenošení. Dědci šmajdaj o sto šest. Že bych brnknul kámošoj, co jsme dřív jezdili na vandry. ()

Veronica27

Někdy je potřeba udělat rozhodnutí a vydat se vstříc dobrodružství.Příjemná hudba, nádherá příroda a fajn herci.Pro mě pohodovka za každého počasí.A vtip tomu taky rozhodně nechyběl. ()

Henry Morgan

Přišlo mi to jako milý film, který si nezakládal tolik na cestopisné věrnosti, ale především na pocitech, fungování herecké dvojice a jemném humoru. Celkově vzato všechna úsměvná i dramatická dobrodružství, která cesta hlavním představitelům nachystala, krásně podkreslila atmosféru a film dokořenila tím, co by žádný podobný svého druhu neměl postrádat. Putování po plátně díky všem těmto aspektům neztratilo dynamiku, švih, ani zábavnost. Hvězdu však ubrat musím, a to za samotný závěr. V mých očích se jednalo o příliš rychlý skok, ačkoliv chápavější divák porozumí oné logické posloupnosti a důvodům přerušení, vždycky ale zalituje, když něco příjemného skončí. Na druhou stranu se jednalo o potřebný krok, aby vše nevyšumělo do ztracena. ()

Kocourek

Moc příjemný film, vskutku. Inteligentní humor, takhle už jsem se dlouho nezasmál a scénku z noclehárny dlouho nezapomenu. Redford je úžasný a Nolte ho výborně doplňuje. Mimochodem krásné písničky. ()

Franc1s

Parádní film, s nádhernou přírodou, zábavnou ústřední dvojcí, hláškami... Hned bych se vydal s těma dvěma někam na čundr :) 7,5/10 ()

pasty

Príjemné prekvapenie, nechcem síce porovnávať, ale podľa mňa lepšie ako Wild. Tiež sa tam filozofuje, (hlavne o ženách) ale nie tak veľa a hlavne tam nieje toľko pseudo-filozofie. Dráma s humorom je veľmi dobre vyvážená. Takže som mal možnosť sa zasmiať, ale aj sa zamyslieť. Čo sa týka ústrednej dvojice, tam nieje čo dodať. Hádam len to, že v niektorých scénach, som mal nutkanie Nickovi neveriť... že to hrá. Neuveriteľne charizmatický chlap a Redford detto. ()

Psycho.R

Redford je ve filmu sympaťák a Nolte, překvapivě, nehraje týpka, kterýmu bych dal pěstí. Není to nic zvláštního, párkrát jsem se uchechtl, ale i tak jde o jednu z nejlepších amerických komedií posledních let. Není tam totiž vulgární ani fekální humor a to je osvěžující návrat ke starším kouskům žánru. Divočina mě však bavila více. ()

mira.l

Tohle se mi trefilo do noty. Příjemný film, který si jen tak pomalu plyne asi podobným tempem, jakým dva staří kamarádi (ano, opravdu už docela staří:) ) zdolávají nástrahy Appalačské stezky. Nádherná příroda, příjemná hudba, břitké dialogy obou ctihodných (skoro)kmetů s trefnými poznámkami, tohle si klidně dám někdy znovu. ()

Robert Redford si vyšlápne do hor

Robert Redford si vyšlápne do hor

06.05.2014

Legendární Robert Redford se v nedávné době objevil v dramatu Vše je ztraceno a comicsovce Captain America: Návrat prvního Avengera. Návrat na stříbrné plátno se mu očividně zalíbil, dnes totiž… (viac)