Tři lidé beznadějně uvíznou v chatce uprostřed hlubokých lesů. Každý z nich směřoval jinam a každý se tu objevil z jiného důvodu. Nedostatek jídla a vody je nutí jednat. Postupně ale zjišťují, že něco není v pořádku. Zvláštní sny jim ukazují cosi z jejich života a přes vzájemnou odlišnost nakonec zjistí, že toho mají společného víc, než je na první pohled zřejmé. (Teabag)

PetrPan

Nízkorozpočťák od soudných tvůrců   aneb jak by řekl František Peterka: Nebudem se pouštět do žádnejch větších akcí.  Svítat mi začalo poměrně brzy, ale přesto jsem byl zvědavý na rozhřešení.  . Ač je pak celá tahle jednohubka vhodná i na malá prkna, co znamenají svět, herecky  by si  tahle parta neškrtla ani v regionálním divadle, ale opět se tu projevila soudnost pánů tvůrců a do složitějších dialogů se nám nikdo příliš nepouštěl. Příběh tak plyne bez větších faux pas až do svého konce a tady se přiznám, že jsem byl zase jednou příjemně překvapen pozitivním a vlastně kouzelným  završením. A tak i za to kokinko v úvodu a na konci trochu nadhodnotím a za čtyřhvězdí! ()

POMO

Nízkorozpočtová hříčka o pár hercích a dřevěné boudě v lese, která průběžně baví a zainteresovává, no nakonec nezodpoví klíčovou otázku “Proč se to všechno vlastně dělo?” a zůstane hříčkou zbytečnou a nesmyslnou. ()

J*A*S*M

Výlet do oblasti deja vu se nepoved, je tady pěkná zima, že se úplně klepou ruce ... Ale ne, tenhle výlet se povedl :) Přestože má člověk od začátku pocit, že sleduje kompilát mnoha dřívě viděných snímků, nakonec z toho spletence mysteriózních / thrillerových / hororových motivů vyjde Enter Nowhere se ctí. Herci slušní, atmosféra pochmurná, zápletka se zajímavě vyvíjí, napětí se dostaví. Hlavně je třeba mít na paměti, že film je víc než cokoli jiného nízkorozpočtová konverzačka - pokud vám toto vadí, pak s ním raději vůbec neztrácejte čas. PS: Film si svoje počáteční "neoriginální" postavení v rámci žánru moc dobře uvědomuje a baví různými odkazy (např. na Deliverance) a hláškami... - Shit! It's Michael Myers! - You know him? ()

LIVINGDEAD

Les, chata.....A v chatě, matka, dcera, otec, vnuk, babka, děda, prostě celá zprzněná famílie... Už tam chyběla jen teta, strýc, švagr, snacha, tchýně, sestřenice, prababička, pradědek.... 10% ()

ricci.s

Pekná kamera... a to je všetko. Druhý bodík dávam len za Saru, lebo musím uznať, že je to naozaj kočička na pomaznanie. Ale mám taký pocit, že má sklon hrať vo filmoch, v ktorých sa celú dobu "nič nedeje" (a tu to platí ešte omnoho viac ako v Innkeepers). Presnejšie mi to pripadalo tak, že som sa trištvrtinu filmu díval na diskusný krúžok najprv troch, neskôr štyroch postáv. Nemám veľmi čo hodnotiť. Celý film sa vlastne snaží fungovať len na základnej zápletke, v ktorej sa hlavné postavy stretnú na chate v lese a snažia sa zistiť, aká je medzi nimi spojitosť a ako sa z toho lesa dostanú. To je celé. Nie, prežiť sa to dalo, ale nebol to teda "horor" pre mňa, ja sa chcem báť, alebo kúpať v krvi, alebo... hocičo, len nie nudiť. A pri tomto som väčšinou zaspával. ()

EvilPhoEniX

Divím, se že já jako Jediný z hororových fanoušků dávám filmu s popiskem Drama/Horror 4 hvězdy! To byl pro mně Absolutní Atmosférický Nášup! Tady platí pravidlo za málo peněz Hodně Muziky !! 3 neznámí lidé se sejdou v chatě uprostřed Ničeho.. Snaží se utéct, hledají všechny možné způsoby, ale marně.. at se vydají doprava, doleva,rovně či dozadu pořád dojdou na stejné Místo. Postupem času začínají zjištovat, že mají hodně věci společných, a že tady nejsou jen zcela Náhodou! Byl jsem napjatý celých 90 minut, protože to byl tak nepředvídatelný Film, že jsem musel být neustále v pozoru a přemýšlet, aby mi nic neuniklo! Je to Film pracující s RetroSpekcí..Který mně bavil mnohem více než Looper či Uvězněni v Čase! Fakt Překvápko ! ()

Flipnic

Plnej počet, ať nežeru!!! Sice tak tak,ale jo, prostě jo!! Sebejistej film s malým rozpočtem, kterej jasně ví, co chce předvést a protáhne diváka několika "vlnami" úžasné dokonalé atmosféry, neskutečně podivných událostí, které hraničí s naprostým šílenstvím (zde jsem si vzpomněl na pár výpovědí pacientů v psychiatrické léčebně), docvákávání jednotlivých vazeb, kdy je všechno tak suprově promyšlený!! No paráááda!! To co působí z počátku jako nejistý amatérský mysteriozní "mazanec" se brzy zvrtne v perfektní, skvěle zahraný, skvěle vykonstruovaný skvost... Psychologie postav výborná, atmosféra a ta chata (fakt nechápu, jestli někdo takovýhle chatičky ve skutečnosti v lesech staví a proč) .. lesy, nejistota a absolutní WTF vývoj, který do sebe docvakne jak švícarský hodinky. Scénárista Shawn Christensen je génius a režisér Jack Heller machr. Klobouk dolů, tohle má být chatovým kultem, místo přeceňované voloviny Cabin in the Woods (2012) ... ()

Zeck

Více než polovina filmu působí jak kdyby jí napsal King. Mysteriózní atmosféra plná tajemství a záhad, které divák má chuť společně s dějem rozkrývat. I přes naprosto tragické dialogy a chvílemi ochotnické výkony ústřední trojice v čele s Eastwoodem, který fotrovi zatím nesahá ani po kotníky, to svým způsobem funguje naprosto správně, minimálně na poli béčkových mysteriózních thrillerů. Problém nastane tehdy, kdy se všechna "tajemství" odhalí (postavy se k nim konečně prokecají). Po nich se totiž celá záležitost zvrhne v neskutečně překombinovanou a přehnanou sračku, která celkem dobrý dojem nekompromisně pochčije a zařadí film do šedého průměru, na který si divák druhý den ani nevzpomene. 40% ()

Gilmour93

New Hampshire? Wisconsin? Nebo snad Jižní Dakota? Kdepak, tahle trojice se nachází v 51. státu USA - v Prdeli a jejím guvernérem je prodavač za pokladnou, co čte jakoby náhodou knihu s názvem „A Timescape“.. Zajímavá, patřičně mysteriózní zápletka o činech a jejich důsledcích, kterou sráží otálení hlavních hrdinů s položením si klíčových otázek, prkennost mladého Clinta či třeba tragikomicky natočená scéna leteckého bombardování. Píseň při úvodních titulcích (Stellastarr - My Coco) byla na Vejdi nikam asi to jediné, co mi utkví v paměti.. ()

George Stobbart

Príjemný mysteriózny thriller s hororovým nádychom o troch ľuďoch, ktorí sa nezávisle od seba, vďaka nehode ocitnú pri chatke v lesoch, odkiaľ sa im však nedarí vymotať. Od prvých scén som bol v tom, že viem o čo tu pôjde (Reeker, Dead End...) a bolo mi až divné, prečo by to urobili tak predvídateľne. Napokon ma to ale prekvapilo a prišiel zvrat, trochu podobný tomu v Identity, ktorý zamiešal karty. Bohužiaľ sa však od tohto momentu upustilo aj od všetkých hororových náznakov, ktoré sa tu objavovali, film zmenil smer v štýle Butterfly Effect a takto doplával až do finále, zakončeného odfláknutým vysvetlením. Na druhej strane som rád, že sa aspoň o nejaké pokúsili, keďže v závere som už mal pocit, že to proste ukončia a objasnenie vypustia úplne. Celkový dojem mám ale pozitívny; bolo to pekne natočené, s dobre vybratými hercami, zaujímavou atmosférou a napriek niekoľkým nudným a predvídateľným úsekom sa mi to páčilo. ()

Eliott

Propracované Mysteriózní thriller/drama. Série nešťastných událostí svede malý vzorek lidí na podivné místo ze kterého, jak se zdá, není vůbec lehké se dostat. Atmosféra je ponurá, herci jsou dost dobří a zdá se, že je pojí něco nevysvětlitelného, což se v průběhu pomalu rozkrývá. Přestože, dílo působí od začátku velice komorně a nízkorozpočtově, nakonec je výsledek senzační. K mému překvapení i celkem překvapivá a originální zápletka. 79% ()

*CARNIFEX*

Zhoda náhod a okolností spojí osudy troch ľudí v malej chatrči v lese. Po niekoľkých vzájomných pokusoch dostať sa z lesa si všetci uvedomia, že niečo nie je v poriadku. Všetky pokusy totiž končia neúspešne. Skupinka mladých ľudí sa neustále krúti dookola a opätovne končí pri chatke. Všetko však má svoje príčiny a ich stretnutie nebolo až takou náhodou ako sa mohlo na prvý pohľad zdať. Označenie psychologická sci fi dráma bude rozhodne presnejšie. Ste fanúšikom popleteného deja? Potom klopete na správne dvere. Horor, ale ani z ďaleka. Bez napätie s minimálnou akciou, no presto všetko nápadom a príbehom dostatočne zaujme. Príjemnú zábavu - 60%. ()

Davies182

Přípravka na letošního Aliena v hodně silným mystery, který vám nic nedá zadarmo. Je důležitý, nenechat se ze začátku odradit na první pohled lacinou formou a taky zdánlivě provařenou pointou. Ten film totiž moc dobře ví, jak navenek působí, a je mu to úplně jedno. Režisér si je vědom silnýho scénáře, a divák by mu měl věřit: nechat se vést za ruku až ke konci. Sice několikrát zakopnete, ale to nevadí. Nevzdávejte to a vydržte. ()

darkrobyk

Tenhle film jsem z nepochopitelných důvodů odkládal, až jsem nakonec zjistil, jak už to bývá, že je výborný. Nenápadný snímek, který by šlo zahrát na jevišti bez kulis. Zpočátku máte pocit, že se jen náhodně sešlo několik lidí v opuštěné barabizně uprostřed lesů, co vytvářejí báječnou kulisu tajemna, neznáma, stísněnosti a nebezpečí. Bavilo mě hádat, o jaké místo se jedná, své tipy ale nezveřejním. Každá bližší zmínka příliš vyzrazuje, a ochuzuje tak diváka o vlastní představy. Nakonec bylo vše vysvětleno, proč zrovna tyhle postavy na daném místě, a já se přistihl, že jim fandím, že si přeji dobrý konec. Drama, mysteriozní, thriller, ano, ano, z horroru toho moc nezbylo, snad jen nevlídný a syrový les. Nevadí. Mozkové buňky si trochu zacvičily a příště si odpočinou u nějakého šťavnatého gore, co mi zde tentokrát nechybělo. ()

Hrabka

Určitě to má povedenou mystery atmosféru a dobré zvraty, ale i přesto, že v tomto žánru je možná ledasco, tak mi ten příběh přišel jako až moc velká šílenost. A i když to má opravdu povedený a nečekaný momenty, tak to místy může působit i trochu utahaně. Pro fandy mystery (hororů) je to ale víceméně povinnost a takové příjemné a nenápadné zpestření ve vodách tohoto mnou velmi oblíbeného žánru. 60% ()

Fiftis

Mám rád filmy tohto typu. Mysteriózne. Kedy celý film netušíte o čo ide a nedesia vás žiadne príšery ale zvláštne javy a okolnosti. S hereckým obsadením som bol spokojný. Navyše dívať sa na mladého Eastwooda je ako keby ste sa dívali na starší film s jeho otcom. Nezdedil len jeho podobu ale aj herecký talent. S pomalším začiatkom príde neskôr prekvapujúci stred, ktorý je najlepšou časťou filmu. Keď sa dozviete o hlavných postavách niečo prekvapivé, nečakáte že sa o pár minút dozviete ešte niečo horšie. Záverečné zhodnotenie: Príjemné prekvapenie. ()

TedGeorge

Kudos PetaBlackovi že mi to doporučil. Spíš než horor mysteriózní povídka s pointou (pointami) roztažená na celovečerní formát. A to bude moje hlavní výtka. Na ploše třiceti minut by to půosbilo mnohem líp. Hned na začátku varování. Nelezte na CSFD, Livingdead prokecl pointu a pokud jeho komentář přečtete, nemá cenu se na ten film dívat. A proč by jste se vlastně na něj měli dívat? Jedna chata, 3 navzájem se neznající osoby a rozplétání může začít. Opravdu nečekejte nějaké klasické hororové propriety. Neleknete se ani jednou, bát se budete akorát chvíli na začátku. Ale hlavní důvod je právě ta pointa, kterou prostě neodhadnete. Už první pointa po první půlhodině vás překvapí. Ta druhá vás už vcelku smete. No a třetí, která už se dá odvodit, naprosto uzemní. Velmi originální, velmi chytré, velmi zajímavé. Škoda té délky. 7/10 ()

S.Quentin QUALE

Snaživý filmek s velmi slušným a zajímvým námětem, který však brzdí nízký rozpočet a hromada keců. Naštěstí má snímek jen snesitelných 90 minut, takže i přes to, že se jen mele pantem, aniž by se něco pořádného dělo, jde to vydržet v pohodě, načež musí člověk i zlehýnka popřemýšlet, o co vlastně šlo. Na podívaní a průměrné hodnocení to stačí, každopádně enter nowhere only once. 65% ()

misterz

Originálny, zaujímavý námet. Sejf, ktorý človeku dokáže zariadiť možnosť vysporiadať sa so životom, ale len v prípade, že má na to žalúdok. Myslím, že filmu veľmi neprospelo, keď mu nejaký filmový "mudrc" pridelil nálepku horor, pritom to horor nie je ani omylom. Logicky to priláka kopec hororových fanúšikov, ktorí sú potom sklamaní, že nedostali klasickú vyvražďovačku a krv bola preliata iba minimálne, raz a úplne bežným spôsobom. A na druhú stranu to odláka ľudí, čo nemajú horory radi. Od toho sa potom aj odvíja ich hodnotenie a podľa mňa totálne nezaslúžene. Dej ma vtiahol hneď od začiatku ani neviem ako a vzbudil moju zvedavosť, ktorá bola poháňaná pocitom tajomna a slušnej atmosféry. A som veľmi rád, že som sa na konci nedočkal žiadneho sklamania. Všetky čriepky deja sa poskladali do nádhernej skladačky a logickým spôsobom. Takto si predstavujem čistokrvnú mysterióznu drámu. A aby som nezabudol, kamera jedna báseň. 85/100 ()

pornogrind

Tenhle film mám už dlouho. Tudíž jsem do něho šel bez nejmenšího tušení co se bude dít. Hned ze začátku jsem si říkal, že půjde o nějakou tuctovou lesní vyvraďovačku. Navíc ten týpek byl divnej a já jsem nevěděl co od něho čekat. Po pár minutách jsem začínal mít tušení, že nepůjde o žádný lesní jatka a můj prvotní dojem byl na hony daleko od pravdy. Děj se ubíral naprosto jiným směrem a já byl napnutej jak guma na trenkách. Film mě naprosto pohltil a já jen nevěřícně kroutil hlavou co z toho vyleze. A výsledek ? Těžko komentovat bez spoiler(ování) ikdyž tagy stejně vše prozradí. Každopádně jsem nad míru spokojenej. Tenhle scénář byl vyšperkovanej a příběh měl hlavu a patu. Ikdyž to byla Heller(ova) prvotina věděl co dělá a já mu můžu jen zatleskat. Tomuhle říkám za málo peněz hodně muziky. Problém jsem měl jen se Sarou Paxton, která mi jako herečka nesedí. Další věc, která mi trošku zkazila celkovej dojem byla kamera. Celej film v pohodě, ale v posledních minutách mi přišlo jako by kameraman chytil parkinsona. I tak jsem nadšenej a dávám zasloužený 4 hvězdy. Tenhle film za sebe klidně doporučím a jen chci dodat., že čím míň o filmu budete vědět, tím líp, protože si ho víc užijete. ()