Bývalý agent CIA Ben Logan (Aaron Eckhart) dúfa, že sa mu podarí znovu naštartovať vzťah s pätnásťročnou dcérou Amy (Liana Liberato), s ktorou sú si pomerne odcudzení. Získa prácu v Belgicku ako bezpečnostný expert pre veľkú nadnárodnú korporáciu. Jedného dňa však príde Logan do práce a zistí, že divízia, v ktorej pracoval, už neexistuje - kolegovia zmazali všetky materiály a jeho asistent je v skutočnosti trénovaný agent s jasnou úlohou - zabiť Logana aj jeho dcéru. Nie je čas premýšľať, čo sa stalo a prečo ich niekto chce zabiť - Logan a Amy musia utiecť a v pätách majú dokonale vyškolených zabijakov. Otec a dcéra, ktorí si vôbec nie sú blízki, sa musia zrazu naučiť spoliehať sa jeden na druhého a budovať vzájomnú dôveru. Tá začne byť ohrozená v momente, keď sa Amy dozvie pravdu o otcovej minulosti. (TV Markíza)

Ydrosten

Takový ten film, který už se v kinech a TV oběvil v rúzných variantách. Někdy lepších, někdy horších. Mění se jen představitelé, jména a místo dění. Tento je zajímavý 2 věcmi. Za prvé, má Aarona Eckharta, který je tu za takového celkem i sympaťáka ( a navíc je tady lepší než v pozdějším Já Frankenstein ) A za druhé je tu slušná atmosféra, kterou podobné filmy většinou postrádají. -- .Co bych uvedl jako hlavní negativum je neherečka ( a nikdy herečkou nebude ) Olga Kurylenko, které její postavu prostě nevěřím. Tahle - jako smrt vypadající - holka, patří jen nějaké ty hambaté fotky, protože na fotce nemluví. Jakmile otevře pusu a " zahraje " nějakou roli, jde to celé do kytek. ---- Bez nějakých kliček a spikleneckých vytáček, dávám 3 slušné placky. ()

Heroine odpad!

"Zabíjím lidi. Dělám špinavou práci, to, co je potřeba. Někdo to dělat musí!" Aha! Ono je to potřeba? Tak to jo! V tom případě jsi borec, táto! Zabíjení tam, kde je to potřeba, to je dobrá věc! ()

Faila

První půlka mě rozhodně nadchla víc než druhá, celkově mě ale tenhle snímek příjemně překvapil. Relativně propracovaný, za mě s minimem blbin, a toho si dost cením. ()

Kingjiri

Aaron Eckhart v hlavní roli bude nejspíš jedinej atribut, kterej může potenciální diváky přesvědčit, aby Expatriate nakonec zkoukli. S timhle vědomim jsem si film pustil a po skončení projekce můžu tuhle domněnku jen potvrdit. Kromě Eckharta je všechno ostatní jen absolutní rutinou žánru - od barevnejch filtrů, neoriginálního konspiračního příběhu až po pár průměrnejch akčních scén. Technický zpracování občas nemá příliš daleko k video filmu. Nejvíc mi lezla na nervy Eckhartova přechytračelá dcera, která vzhledem ke svymu nízkymu věku pronášela často hodně dospělácký dialogy. Třetí hodně slabá hvězda za Eckharata. ()

bararich8

Taken samozřejmě nebyl poražen ani náhodou, ale zase tak špatné to nebylo. Akce je pravda pomálu, ale dá se. Vlastně dalo by se, kdyby byl film kratší, čímž by se zvýšilo tempo a vynechali se nudné "emotivní" a prázdné dialogové pasáže, které spíše nudí, než posunují příběh kupředu. Začátek dobrý, střed nudí a na konec se to všechno jako obvykle semele a máme tu americký happy-end. Výsledek? Průměrné béčko. 3* ()

Ivo

Stokrát viděné mega klišé - supertajné spiknutí tajných služeb, všichni K.O. jenom náš velice schopný borec ne, dojemný otec (byť ne bez chyb) a jeho akční dcerka, agentka - pečlivě namejkapovaná supermodelka (jak jinak). Na mocné a vysoce postavené padouchy nakonec sólo borec vyzraje a při happy rodinném endu i slza se urinoní ... ()

Ondr@932

Celkem napínavý akční thriller v podobném stylu jako je film 96 hodin. O žádnou takovou lahůdku se nejednalo, ale jinak to se celkem povedlo. Aaron Eckhart zde hraje skvěle. Některé situace byly opravdu kvalitně vypjaté. 65% ()

dakarin

Nečekané překvapení. Herci, dialogy, scénář a také výborná kamera jak technikou, tak i nádhernými záběry belgických měst z nadhledu. Téma, tedy přesněji stále ještě zlatonosné téma letitého agenta ve smrtonosné pasti kořeněné zradou v jednom z těch nejlepších zpracování. Svižných 100 minut doporučuji jako sic nikoli hlubokomyslná, však zajímavá vyvedená záležitost ... 85% ()

Torgal

Neoriginálne sa pridávam k všetkým ostatným okolo mňa, ktorý tento kúsok prirovnávajú k 96 hodín líznutých Bourneom. A rovnako neoriginálne prikyvujem na to, že je to kríženec pomerne nepodarený. Zo začiatku si film ešte drží pozornosť a zápletka je rozohraná zaujímavým spôsobom, ale kým sa film dostane do polovice tak sa všetko strašne skomplikuje, zneprehľadní a stratí tempo. 5-/10 ()

ISAJ

No tak tento film vyzera presne ako drahsy film z televiznej produkcie. Aaron sa sice snazi, a aj tie fighty mu pristanu, ale je ich extremne malo a tiez nestoja za vela, takze prirovnavat to k Taken naozaj nema cenu. Reziser je naozaj uplny rutiner bez uplne hocijakeho osobitneho rukopisu. Pribeh sa snazi na nieco hrat, na volaku vysoku hru, ale je to akurat tak beckova zapletka. Naozaj som sa dost nudil, ale hlavne co mi vadilo je ze na tych miestach kde sa ten film tocil sa dali spravit naozaj dobre sceny, pretoze na vacsine tych miest som osobne bol, a to je asi jedine co ma z tohto filmu zaujalo. Ci uz je to ta dcera, alebo Kurylenko obidve nehraju nic, kedze ani nevedia, takze konstatujem asi tolko ze su tam uplne zbytocne tak isto ako aj ta hudba ktora sem tam zaznie a pri tom pripomina mixi uz davno znamych soundtrackov. 2.1/10 ()

Acrobat

Opäť jeden z tých filmov zo série „podnecujem paranoju“, zákaz zhliadnutia pre psychicky nestálych divákov. Osobne však ako Európan vítam všetkými desiatimi vidieť primitívnu, rozumej gravitačnú akciu v úzkych historických centrách Európy, pokochať sa imaxovým Bruselom a Antverpami. Cítiť dôjdenie náboja a nulový, rozumej antisubwooferový zvuk zbraní. Na dôvažok treba povedať, že z posledných akčných jednohubiek sa nikto tak brutálne, bezhlavo, priam koncentračne nepohral s civilistami tak ako Stolzl Phillip. Jeho eliminovanie civilov bolo tragicky už úsmevné v štýle „tak toto stačilo“. Moslimská štvrť poteší, absolútne bez ataku na akčné zmysly diváka je perfektné pretočenie tatkovského Saabu. Z každého cítiť zraniteľnosť, a to, že fyzicky na tom nie je tak dobre a scenárista im nechce pridať nadľudské schopnosti. Pre všetky pozitíva sa však nájdu aj klasické negatíva v konštrukcii (predtým stokrát) videného príbehu, dcéruška a ocko, airport, a pocitovo dlhých len 1:40. Takže. To, že CIA je po KGB (FSB) druhou najhnusnejšou organizáciou nepotrebnou nikomu je jasné len občanom, politici si nad mobilnými telefónmi a bytmi, väznicami nelámu hlavu, lebo tu existuje naoko priateľsky sa tváriace priateľstvo. Aaronovi fandíme, ktovie či tú loď smerujúcu do Pchjongjangu z Kuby panamská polícia chytila na príhovor Bena Logana. Ja som však s celým rutinným filmom spokojný, pretože „slobodná“ spoločnosť mi dovolila zažiť Oľgin odchod nedôstojným spôsobom, pričom pri telefóne vyzerala tak maliarsky...Ži život, pretekaj, strieľaj, miluj, plač....(videné 25.10.2013, BDrip) ()

ER

Tak tu máme agenta,který je zabiják a zároveň špičkový expert na bezpečnost. A ještě k tomu se snaží být "tatínek". Přičtěte si poslabší akční scény,retušované střihem,dceru,která jako puberťačka snad nikdy neposlechne a k tomu z ničehonic začne řídit auto,byť nemá řidičák, auto nikdy doposud neřídila,a vesele šlape na plynový pedál,rychlost přes 100km ve městě a jízda na červenou pro ní není problém. Jo a ještě zvládne výslech taťky. Uf..... ()

ZnalecH

Nechápu, jak jsem se k tomuto filmu dostal. Proč jsem si ho sakra pouštěl? Vám to nedoporučuji. Alespoň ušetříte 100 minut času. Neříkám, že to bylo až tak zlý, ale bylo to hrozně protáhlý a přestože se to zpočátku tvářilo docela dobře, tak se to tak jenom tvářilo... 50% ()

rublik05

Z dnešního pohledu je Agent na útěku těžce průměrný akčňák, jehož zápletka o agentovi, který je odsouzen k likvidaci a snaží se očistit své jméno, je extrémně tuctová a nenabízí nic moc nového. Snaha o dějové zvraty vyzní dost povrchně, postavy se chovají místy dost nelogicky, což samozřejmě filmu dost ubližuje. Nesedla mi ani moc kamera, konkrétně efekty, díky kterým vypadají záběry dost tmavě a vůbec tak nevyzní ani různé změny lokací či natáčecích exteriérů. Jediné co relativně ušlo, byly některé akční scény, v těch mě Aaron Eckhart bavil. Jinak má film dost nevýrazné herecké obsazení, což se samozřejmě odrazilo na nic neříkající atmosféře. Kdyby měl film kvalitnější scénář a režii, mohl z něj být mnohem lepší špionážní akčňák. Potenciál by tam byl. 4/10. ()

Nix

Dost dobrý špionážní thriller s akcí a perfektní atmosférou, jak to mám rád. Příběh je klasicky zamotaný a dlouho nevíte co proč a jak a tak se mi to líbí. Zmizení firmy, kde agent pracoval a zabití všech lidí krom Aarona a ten se jen tak nedá. Už to samo o sobě mne fakt bavilo. Aaron je dobrej herec a tuhle roli jsem mu uvěřil. Akorát ta jeho dcera byla občas na ranu, ale nic co by se nedalo přežít. Celkově film odsýpá a inspirace od Bourne a spol je zjevná a vůbec mi to nevadilo. Takhle to mám rád a byl jsem rád, že jsem to objevil. ()

papadoce

2,5 aby som bol presný. Aaron je fajn chalan, ale myslím, že nemá na to, aby utiahol film v hlavnej úlohe. Vedľajšie role, tie mu sedia ako uliate. ()