Bedári

Veľká Británia / USA, 2012, 157 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Tom Hooper

Predloha:

Victor Hugo (kniha)

Kamera:

Danny Cohen

Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Samantha Barks, Aaron Tveit (viac)

Keď bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) prepustia na podmienku, netuší, že za chrbtom bude mať ako večný tieň posadnutého inšpektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zlodej zostane navždy zlodejom a Valjean sa zdá byť jasným príkladom, zvlášť keď pravidlá podmienečného prepustenia vzápätí poruší. Lenže Valjeanovi sa darí unikať, začne žiť pod zmenenou identitou, stane sa ctihodným občanom a dokonca starostom, avšak ani tak nie je pred sliedivým Javertom v bezpečí. Po smrti továrenskej robotníčky Fantine (Anne Hathaway), ktorú si kladie za vinu, sa ujme jej dcérky Cosette. Spoločne s ňou potom pred Zákonom uteká do anonymity francúzskej metropoly. Tam na nich po pár rokoch relatívneho pokoja čakajú okrem Javerta aj ďalšie nebezpečenstvá – revolučné vrenie v uliciach, ktoré rozdúchavali mladí chlapci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), sa pri letmom stretnutí zamiluje do dospievajúcej Cosette (Amanda Seyfried) a tá jeho city opätuje. Kvôli svojej dcére a jej šťastiu sa Valjean rozhodne riskovať, dokonca sa vydá na barikády v predvečer rozhodujúceho súboja medzi revolucionármi a armádou, aby z vopred prehratej bitky zachránil Mariusa. Na mieste, kde história napísala jednu zo svojich krvavých kapitol, sa zároveň odohrá finálny súboj medzi ním a Javertom. (TV Markíza)

Cihlinka

Pro mě Bídníci splnili očekávání - je to muzikál, takže mě nepřekvapilo, že se tam celou dobu zpívá; jsou to bídníci, a tak se tam většinu filmu herci válí ve špíně; znám příběh a nepřekvapilo mě, že trvá tři hodiny... (to jsou všechno stížnosti, které jsem slyšela) Je to můj oblíbený muzikál, převedení z jeviště na plátno pro mě byl zážitek: ) ()

optimus0s

65% Jsem zklamán z toho, jak to bylo povrchní, bez emocí. Postavy si tam umírali jak na běžícím páse a nic. To je docela chyba u epického romantického muzikálu. Ale vše vynahradily hlavní postavy (všechny herecké hvězdy) a vynikající písně, více zde: http://blog.snowskyfilm.com/?p=5 ()

Páně

Muzikál ve filmu to nikdy nebude můj šálek kávy a pohled na zpívající hvězdy hollywoodu mě naplňuje bezbřehými rozpaky bez ohledu na kvalitu materiálu. Kdyby tam ovšem nějaká ta kvalita byla. Bídníci 2012 mi nabídli jen šílenou nudu s pekelnou stopáží završenou neskutečně natahovaným koncem, který se z vás tím nejlacinějším způsobem snaží tahat emoce. A když navíc vzpomenu, že při některých pěveckých eskapádách jsem potlačoval výbuchy smíchu, tak přinejmenším nenacházím na tomto díle nic, ale zcela nic pro mě interesantního. Trpěl jsem až do konce. ()

Fawkes

Z nejnovějšího zpracování Bídníků jsem velmi mile překvapen. A přál bych jim ve zdejším hodnocení ještě aspoň 10 % navíc. Všechno vzájemně skvěle ladilo, kostýmy, hudba, zpěv, herecké výkony, vizualizace i stará Francie. Některé melodie mi zní v uších ještě teď. Z hereckých výkonů vůbec nezklamala A. Hathaway, od které sem nic jiného nečekal a překvapila mě i H. B. Carter. V mužské roli pak naprosto exceluje Hugh Jackman, kterému postava J. Valjeana mu padla dokonale. Hned za ním Russel Crowe. Muzikály tohohle typu fakt můžu, škoda že se netočí více. Hodnotím pěti a z řad muzikálů Bídníky stavím ještě nad Moulin Rouge. Teď už mě jen štve, že mi nevyšlo zajít na tento film do kina, protože by to pro mě byl ještě mnohem silnější zážitek. (93%) ()

Mii

Never more. Clovek, ktery vymyslel ze v tomhle filmu bude 99% (!!) DIALOGU ZPIVANYCH a bude to mit 3 hodinovou stopaz by zaslouzil poradnou facku. Dalsi facku by zaslouzil za obsazeni Rusell Crowa a jeho zpevu z kteryho mi krvacej usi do ted (tezce se budu snazit Bidniky vypudit z pameti a pamatovat si ho jenom jako gladiatora), dalsi za to, ze si kvuli takovyhle fancy prisernosti musela Anna Hathaway ostrihat vlasy a dalsi za ty uplne nepochopitelny zabery z divnejch uhlu kdy lidem cpali kameru snad 10 centimetru od ksichtu. Jsem pro inovaci ale fakt ne timhle smerem. Dejove dulezity veci trvali pet minut a omacka okolo trvala vecnost. Nemam nic proti Bidnikum jako takovym, pred nekolika lety jsem byla na jejich divadelnim zpracovani a neuveritelne se mi to libilo. Ovsem tohle 3 hodinovy utrpeni plny divnejch digitalnich efektu jenom potvrzuje to, ze nektery dila by vazne mela zustat jen na divadelnich jevistich. Vydrzila jsem to jenom kvuli Hugh Jackmanovi, kteryho mam proste rada. Ale jestli bude jeste nekdy nekde zpivat tak mu to neodpustim. ()

char_t

Mno. Muzikály můžu, ale tenhle, a navíc v tomhle provedení, mi vážně nesedl. Už samotná muzikálová předloha byla hodně mimo v tom, že se snažila vyrušit mluvené části, a tak se zpívá i ve chvílích, kdy není co zpívat - několikaminutové monology na jednom tónu v muzikálu prostě nemají co dělat. Palec nahoru snad jen za to, že autoři donutili zpívat herce, do kterých bychom to neřekli, a hlavně že nahrávali zpěv přímo při hraní, ne až v postsynchronech. ()

Georgee27

Co se týče vizuální stránky tak pěkně udělané a propracované. Je vidět, že si dal někdo práci. Herecké obsazení dobře zvolené. Všechno hezky šlape, ale nemůžu si pomoct...Muzikál není prostě můj šálek kávy. ()

Ben Nevis

Proti muzikálům vcelku nic nemám, i když to není oblíbený žánr. Tady jsem trpěla se všemi Bídníky, protože zpívané dialogy byly strašné. "Jmenuji se žán vajžááán. A jáá jsem žavééér." Někdy se přezpívávali až čtyři interpreti a vytvářeli nelibou disharmonii. Přitom samostatné písničky byly OK. Stačilo ponechat víc mluveného slova, prokládat ho písničkami a nesnažit se o moderní operu. Nejlépe zpíval Redmayne (kterého nevím proč obsazují do rolí okouzlujících mužů), ale skladatel se postaral o to, aby ani on neměl čím vyniknout. Musím však pochválit kostýmy a výpravu, protože chudáci byli špinaví a rozcuchaní, jak to člověk od historického filmu očekává. ()

Gaja Gamini

Miluji příběh Bídníků a miluji muzikál. Jenže podprůměrné pěvecké výkony v tomto filmu mne tak iritovaly, že jsem to po tři čtvrti hodině raději vypla. ()

Anduril

Môžno sa pýtate prečo 5 hviezd? Muzikál je môj najobľúbenejší divadelný žáner. Ale vo filme bol pre mňa prvú hodinu utrpením. Potom som však nabehol na strunu tvorcov a skvelých hereckých výkonov, a nechal som sa unášať dejom. Ktorý je na nezaplatenie, hoci neviem ako sa držal originálneho diela a zámerov Viktora Huga. Páčila sa mi obetavosť matky za svoju dcéru, páčilo sa mi ako sa z väzňa stal šťastný (svätý) človek, páčil sa mi posledný obraz "neba" (aj keď Francúzska revolúcia určite nebom nebola), páčila sa mi myšlienka "Kto miluje druhého človeka, pozerá sa do tváre Boha", páčilo sa mi odpustenie ktoré dal Jean Javertovi a naopak, páčilo sa mi ako nevlastný otec bojoval za šťastie svojej nevlastnej dcéry, ku koncu sa mi páčili aj chytlavé pesničky a melódie... Kvôli tomuto vám odporúčam pozrieť si tento "film" až dokonca. Kvôli tomuto všetkému sa to oplatí. Určite je to jeden z náročnejších filmov pre vyzretejších divákov. ()

Heroine

Napíšu to jednoduše: líbilo se mi JENOM, a to navíc jen trochu líbilo, jak zpívala/hrála Anne Hathaway. A to ji nemám ani ráda. Jinak je to hloupý, trapný, nudný, zdlouhavý, a hlavně PŘÍŠERNĚ zazpívaný!! Nemůžu moc hodnotit dílo jako takové, protože to už se v žádném provedení změnit nedá, ale ten příběh je pitomý, a žádná skladba tu nemá melodii! Ale fuj, ještě to zazpívat takhle! ()

lemonova

Nie som fanúšičkou muzikálov a konkrétne tento považujem z hľadiska hudobnej predlohy za jeden z tých slabších. Oceňujem však, že tvorcom sa v podstate podarilo vydolovať z predlohy, čo sa dalo a stvárniť ju na slušnej úrovni. 75% ()

Clu

Tyhle tři hvězdičky jsou pro mě výsledkem protikladů, zmítajících se mnou těsně po shlédnutí stejně, jako protichůdné hlasy které měl hlavě před sebevraždou Javert. Hned v první scéně si mě film získal pompézní hudbou a epickým prostředím. Co na tom, že zpěv Russella Crowea je sporadický aspoň je zábava na to koukat. A opravdu je Wolverine jakožto zkušený operní pěvec se svým otravným vibratem o tolik lepší? Nebo na Oskara hrající Anne Hathaway? Nejhorší hřích filmu asi je, že občas musíte prostě odvrátit zrak, protože se prostě nedá koukat na lidi z deseti centimetrů jak s nudlí u nosu dvě minuty drží závěrečný tón táhle nudné písně. Ten film se zdá tak dlouhý, že jsem si ho doma pouštěl napříč dvěma dny, protože jsem ve dvou třetinách prostě ztratil jakýkoli zájem o jakoukoli postavu. To mám opravdu fandit naprosto ničím nepodložené "lásce na první pohled" dvou postav, které nemají žádné charakterové rysy, kromě vykulených pohledů do prázdna? Nebo se bát o toho otravného fracka co tam zpívá o revoluci, když je mu šest let? Na druhou stranu, některé scény a některé písně stojí opravdu za to shlédnutí. V podstatě kdykoli se ozve pompézní "look down" motiv a nebo když scéně dominuje badass Javert. ***** There is nothing on earth that we share. It is either Valjean or Javert! ()

issoumaila

1* len tak z hecu... dostal som sa po "spev" Anne Hathaway čo je asi 20 minút z celkovej stopáže - ďalej som už ozaj nemohol. A pokiaľ sa niekomu páči "spev" Russell Crowa tak nech sa páči. Mohol to byť super film výprava a námet vyzerali fajn no v kombinácii akože s muzikálom mňa úplne minulo. ()

Hapretor

Úvodní píseň je úderná, má šťávu, dobrý text i atmosféru. Myslel jsem si, že tímto budu sledovat dobrý muzikál. My fair lady ale zůstává a nejspíš i zůstane nepokořeno. Po úvodní písni nastává jen nuda a zmatek ve změnách lokací. Přehmat. A ten zpěv je nic moc. ()

canucks333

Nemám slov. Film o ľuďoch... o ich citoch, túžbach, utrpení o ich viere, o ich slobode.... Victor Hugo vytvoril klenot, ktorý Tom Hooper dokonale zrežíroval... Ja som stratil sovje slová... Bedári si získali moje srdce vďaka toľkým citom, emóciám, dokonalej hudbe.... a dokonalým hereckým výkonom Hugh Jackman, Eddie Redmayne, Russel Crowe, Anna Hathaway, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Amanda Seyfried ------- 200% ()

Faila

Originální muzikál neznám (až na pár profláknutých songů...) a po tomhle ani nemám chuť si ho pustit. Ale asi to zkusím, protože nevím, zda mi ty písně přišly tak nezáživné svým provedením nebo takové prostě jsou už v základu. Ale na druhou stranu jsem neměla problém s protagonisty a jejich pěveckým a souběžně hereckým výkonem, konec konců ti asi byli právě to jediné, co mě na tomhle filmu bavilo. Příběh hodnotit nechci, Hugovy Bídníky už vůbec neznám a asi mě nezajímají natolik, abych zjišťovala, jestli byly tak připitomělí už z jeho pera nebo je zpitoměli až autoři muzikálu... ()

alambert odpad!

Viděl jsem už hodně. Hada srát, žábu bušit pěstí do skály, koně zvracet v barvách francouzský trikolóry, dokonce jsem viděl i stíhačku couvat... ale zpívat s prostřeleným hrudníkem, to sem teda ještě neviděl. ()

Haide

Když ono to moc film není. Je to muzikál, který je prostě hozený na plátno... Což je přesně to, co jsem od toho čekala a v co jsem doufala!!! Naprostá bomba. Samozřejmě to není úplně mainstream zpracování, takže chápu, že nejde o film pro každého, ale pro fanouška muzikálů obecně a především Les Misérables, jde o velice příjemné tři hodinky. Pěvecké výkony jsou povětšinou velmi obstojné (drazí kritizující, pojďme se na to dívat tak, že se jedná o herce a ne o zpěváky, takže...), obsazení perfektní. Krásné byly detaily obličejů při sólových partech (ono taky co pořád s tou kamerou dělat při 5 minutové písni, že?), kde opravdu mohli herci ukázat co umí. Čekala jsem daleko méně, dostala jsem super muzikál, na který nemusím letět do Británie do divadla, ale mohu si ho pustit doma. ()

Freddie Mercury si hledá holku

Freddie Mercury si hledá holku

25.03.2013

A taky režiséra. Kandidáty jsou Blake Lively a Tom Hooper. O jaký projekt vůbec jde? Biografický film o zpěvákovi legendární britské rockové skupiny Queen prozatím nemá název, ale hlavní roli už má… (viac)

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

17.03.2012

Právě v Británii natáčí muzikálové Bídníky, potom si nabrousí drápy pro The Wolverine a začátkem příštího roku se vrhne na thriller Prisoners. Jde o dlooooouho připravovaný film, kolem kterého se… (viac)

Crowe jde po krku Jackmanovi

Crowe jde po krku Jackmanovi

12.09.2011

Už víte, že natáčení The Wolverine bylo opět odloženo, protože Hugh Jackman si chce zazpívat. Konkrétně ve filmové verzi muzikálu Les Miserables, inspirovaném slavným románem Victora Huga. Není divu,… (viac)

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011

Už ten příběh znáte. Katastrofa v Japonsku, odstoupení Darrena Aronofského, přesun natáčení na podzim. Teď se situace opakuje. Když už se myslelo, že pokračování X-Men Origins: Wolverine, inspirované… (viac)