Bedári

Veľká Británia / USA, 2012, 157 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Tom Hooper

Predloha:

Victor Hugo (kniha)

Kamera:

Danny Cohen

Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Samantha Barks, Aaron Tveit (viac)

Keď bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) prepustia na podmienku, netuší, že za chrbtom bude mať ako večný tieň posadnutého inšpektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zlodej zostane navždy zlodejom a Valjean sa zdá byť jasným príkladom, zvlášť keď pravidlá podmienečného prepustenia vzápätí poruší. Lenže Valjeanovi sa darí unikať, začne žiť pod zmenenou identitou, stane sa ctihodným občanom a dokonca starostom, avšak ani tak nie je pred sliedivým Javertom v bezpečí. Po smrti továrenskej robotníčky Fantine (Anne Hathaway), ktorú si kladie za vinu, sa ujme jej dcérky Cosette. Spoločne s ňou potom pred Zákonom uteká do anonymity francúzskej metropoly. Tam na nich po pár rokoch relatívneho pokoja čakajú okrem Javerta aj ďalšie nebezpečenstvá – revolučné vrenie v uliciach, ktoré rozdúchavali mladí chlapci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), sa pri letmom stretnutí zamiluje do dospievajúcej Cosette (Amanda Seyfried) a tá jeho city opätuje. Kvôli svojej dcére a jej šťastiu sa Valjean rozhodne riskovať, dokonca sa vydá na barikády v predvečer rozhodujúceho súboja medzi revolucionármi a armádou, aby z vopred prehratej bitky zachránil Mariusa. Na mieste, kde história napísala jednu zo svojich krvavých kapitol, sa zároveň odohrá finálny súboj medzi ním a Javertom. (TV Markíza)

Michi88

3,5* Muzikál je žánr, který jde velkým obloukem mimo mě. Samotný film je tak na tři a ani úžasné herecké obsazení nebo celkem hezká hudba (musím vyzdvyhnout skladby I Dreamed a Dream, Do You Hear the People Sing, Masters of the House a On My Own jinak zbytek nezaujal a trochu víc nudil) film nezachránily. Herecké výkony jsou vynikající (hlavně Anne Hathaway - (edit 25. února 2013) Oscar je nakonec opravdu její a duo Carter - Cohen), zpěv jak u koho a vedlejší postavy mi jako u většiny filmů (neříkám u všech) přišli více zajímavé než ta hlavní. Valjean mě opravdu moc nebavil. ()

Unnamed

“Do you hear the people sing? Singing a song of angry men. It is the music of a people who will not be slaves again! When the beating of your heart echoes the beating of the drums, there is a life about to start when tomorow comes.” Ano, bylo to lehce dlouhé, ale je to pouze malá vada na kráse, když přihlédnu ke zbytku film, který byl jednoduše FANTASTICKÝ. Přeháním? Dost možná (nebo spíš určitě), ale film mě vážně dostal. Zpěv byl výborný (pár výjimek: Eddie Redmayne mě moc nepřesvědčil a Hugh Jackman, přiznejme si, že na to nemá hlas - Bring him home se vážně snést moc nedalo - ale i tak dali ze sebe všechno), největším překvapením pro mě byl Russel Crowe, kterého jsem si zpívat nedokázal představit ani ve snu a heleme se jak to zvládl, o Ann Hathaway a jejím I Dreamed a Dream nemluvě, ostatní méně známí herci/zpěváci až do posledního byli také velmi dobří (popravdě často i lepší než hlavní herci). Atmosféra úžasná, nestačí mi ani všechny prsty, abych vypočítal kolikrát jsem měl husí kůži. Několik vážně dojemných scén. O komickou stránku filmu se pak dokonale postaral Sacha Baron Cohen. Tedy hlavně ta všemi omílaná délka byla na škodu... ale upřímně, jak chcete vše odvyprávět během dvou hodin, když se to musí odzpívat. Další z vad byly scény, které nazpívané vyznívaly dost směšně a vážně mohly být jen řečeny (když už se tam mluvilo i tak). Přesto se není třeba moc rozmýšlet, za mě 5*. Prozatím tři kino zhlédnutí, soundtrack se nonstop protáčí přehrávačem a došlo již i na Les Misérables in Concert... :) ()

Maik22

I přesto, že muzikálům neholduji, odhodlal jsem se do kina na tento. Pěkné, opravdu pěkné, ale proč toho zpěvu je tak hodně? Sem tam by se pár slov či dialogů prohodit mohlo. Po hodině sledování jsem toho zpívání měl až,až... Navíc herecký, pardón, pěvecký výkon Russella Crowna byl bohužel více než žalostný. Naopak musím vyzdvihnout pěvecké výkony Hugha Jackmana a Anne Hathaway. Dalo by se říct maličkosti, nicméně tyhle maličkosti se mi "utnuly v hlavě" a pokazily celkový dojem dramatického muzikálu. ()

Mishqo

Nemám rád muzikály, kde keď si postava aj prdne tak to musí byť za doprovodu hudby. Nanešťastie sú Bedári práve takým muzikálom, kde sú prespievané aj také pasáže ku ktorým sa to vyslovene nehodí. Nie nadarmo platí, že menej je niekedy viac. K príbehu stačí povedať len toľko, že je veľmi silný a pekný, ale za to by som zásluhy pripisoval skorej Victorovi Hugovi. Ničmenej pesničky resp. hudba je nádherná a herci si zaslúžia tak isto pochvalu. A čo sa týka výpravy, kostýmov - proste celej vizualizácie filmu tak tá bola ozaj nádherná. Takých 8/10 ()

Krysa SPK

Dech beroucí podívaná. Jak jinak - Bídníci byli a stále jsou nejlepším muzikálem po všech stránkách, což platí i o jejich filmové verzi. Ovšem i přes přenádherné písničky stále zůstává největší zásluha panu Victoru Hugovi za jeho nadčasový a bez jakéhokoliv přehánění geniální román. ()

M.Habarta

Ne že by to byl bídný film, ale po nedávno zhlédnutém Djangovi, kde tři hodiny utekly neskutečně hladce, tady stejná stopáž dosahovala subjektivních rozměrů připomínajících ústa Anne Hathaway. V jiných slovech – přes zjevné kvality úmorně zdlouhavé! ()

IdentityS73

Na film jsem se hodně těšila a nezklamal mě. Možná je to tím, že jsem neviděla ani jednu z dalších adaptací a ani jsem knihy nečetla, i když už je mám doma a chystám se na to...takže asi nemám to porovnání, které má většina z vás. Možná jsem za to i ráda, protože pokud bych film zhlédla až poté, co bych přečetla knihy, asi by mě zklamal- nemám ráda, když se půlka věcí z knihy ve filmu vůbec neobjeví, ale tak je to většinou...Konec mě opravdu dojal, všichni v kině začaly šustit s kapesníky :D, ale co mi vadilo- neřekli tam skoro žádnou větu, normálně vyslovenou větou, kde by nezpívali...já mám hodně ráda muzikály, ale v muzikálech se i, pokud dobře vím, mluví...a také mohli občas trochu rozšířit záběr- ne pořád jen natáčet hlavu zpívajícího, ale to mi ještě tak nevadilo...Hudba byla krásná. I když má film své mouchy (možná spíš mušky), tak se mi hodně líbil a hlavně ve mně zanechal silný emocionální zážitek, takže pro mě je to tak 90%. Pozn.: přesto, že se mi film líbil, tohle je fakt vtipný: https://www.youtube.com/watch?v=IBYfA3zTxFE#t=241 ()

Beatle

Muzikál dlouhý jako samotný život na můj vkus ztrácí dech v druhé polovině, každopádně zpracování má opravdu jistý druh melancholie, kterou předvedl Tom Hooper i v THE KING'S SPEECH. Jsem ráda, že někdo konečně vzal pod dohled mého oblíbence Russella Crowe a jeho prazvláštní hluboký hlas a přehodil ho z popových skladeb, které sám soukromě zpívá, do něčeho trochu monstróznějšího a zajímavějšího :) Ale i celkově byly písně krásně zazpívané, především "I Dreamed A Dream" od Anne Hathaway je kulervoucí a dojemné. Zbytek je prostě hodně dlouhý, ubečený filmeček....mno...60% ()

Compadre

Vůbec jsem nevěděl, že jdu do kina na muzikál. Ale nakonec jsem rád, že jsem z kina neodešel :-) oceńuju celkový ztvárnění, výběr herců..prostě Bídníci se zase povedli. ()

Narya89

Tak tohle bylo nádherný a ještě pátý den po zhlédnutí mi zní v uších chytlavé melodie z Bídníků (no, možná je to i tím, že jsem si stáhla soundtrack a pořád ho poslouchám:)). Proč na mě film tolik působil? Tak především jde o jeho téma, protože mě vždycky dokáže dojmout špatná sociální situace jiných lidí, nespravedlnost, snaha pár jedinců změnit svět, i když šance nemají velké, to jsou silné věci. Takoví lidé jako byl Valjean, který přes svůj těžký život dokázal být dobrým a dávat druhou šanci i lidem jako Javert, který mu žádnou šanci nedal, ani mu neprokázal laskavost, jsou asi jen ve filmech. Každopádně mě tento film a události ohledně francouzské revoluce přiměly k zamyšlení nad tím, kolik hrdinů muselo být mezi lidmi, kteří padli za nějakou svou ideu, jedni z mnoha, ležící v neoznačených hrobech během válečných masakrů..myslím, že to číslo musí být ohromné a uvědomila jsem si, že právě těmto lidem vděčím za to, co máme dnes a co se může zdát samozřejmé, jako je dostupnost jídla, hygieny, tepla, a dalších věcí (o svobodě se zmiňovat nebudu, protože ta je relativní.) Smrt těchto lidí, jako je ve filmu Aaron Tveit, není bezvýznamná, protože vyvolá určitou odezvu, alespoň jsem o tom přesvědčená. Umřít pro pravdu a své osobní přesvědčení je nakonec myslím ta nejlepší z předčasných smrtí. A o tom jsou Bídníci - o síle ducha, o ideách spravedlnosti, svobody a rovnosti, o útrapách doby, ale i o lásce a přátelství. ()

hroubek

Na nové zpracování Bídníků jsem se moc těšil a moje natěšení stoupalo nahorů, když jsem si přečetl obsazení.A protože, jsem knihou neznalý(nic méně obsah znám), tak jsem byl hodně moc zvědavý jak tato muzikálová adaptace dopadne.Jelikož mám rád muzikály, tak mě nevadí, když se zničehonic začne zpívat, ale tady to bylo jiné.Věděl jsem, že ve filmu je minimum dialogů, přesto mě tam hodně moc chyběly.Samo osobě takhle natočit film je geniální nápad, ale těžko proveditelný, jelikož by časem mohlo začít nudit, že postavy normálně nemluví, což se stalo v mém případě.A jak už jsem psal, tak jsem knihou neznalý, takže neznám všechny postavy, přesto si myslím, že nůžky střihačů mohly závěrečnou třetinu mnohem více zkrátit.Po těch dvou hodinách mě prostě přišlo, že to zbytečně natahované, že některé okamžiky nepotřebují, aby se tam mluvilo a dokonce jsem byl rád, když se u bitvy mlčelo.Abych jenom nekritizoval, tak se narovinu říkam, že obdivuji režiséra Toma Hoopera, že do toho šel, že to dotáhnul do takové podoby jaké to je.Jelikož po technické stránce není filmu co vytknout, stačí si vzpomenout na úvodní scénu z galejí, která je perfektně natočená.Další věc, která je fajn je depresivní prostředí a špína, která vypadá jako pravá špína.A to všechno je dokonalé prostředí pro skvělé herce, kteří z toho dokážou vytěžit maximum.Nechci tím říc, že všichni herci jsou skvělí jelikož jich spousta nic nepředvede.Tím nejhlavnějším, nejcharismatějším a nejlepším je Hugh Jackman na něm stojí a padá film.Říkejte si cokoliv, ale každou svou scénu vytahuje nahorů a dělá z ní něco více.Něco podobného se povedlo i Russellu Croweovi jehož Javert je taky moc dobře zahraná postava.Anne Hathaway se na plátně moc nezdrží přesto její příběh dokáže probudit správné emoce.A nakonec jsem si nechal duo, které už spolu zpívalo v jiném muzikálu a to o Sweeney Toddovi Helena B. Carter a Sacha B. Cohen, kteří parádně zpívají a jejich písničky jsou příjemné vytržení z deprese.Muzikáloví Bídníci není vůbec špatný film, jen je zbytečně dlouhý a díky tomu se divák značne i nudit.Velmi těžké rozhodování, ale nakonec velmi silné tři, kdyby film byl kratší, tak je to o stupeň lepší. ()

jolanek

Pacilo sa mi, akuraz velmi dlhe, by som zosekal vsetky dialogy, kde namiesto 10 min namahaveho spievania sa rovno mohli spytat, kde si bol? ()

Sany33

Hneď na úvod by som rád povedal, že muzikál nie je práve môj najobľúbenejší filmový žáner a predsa ma bedári milo prekvapili. Film plynulo odsýpal a mal celkom pútavý príbeh. Samozrejme nemôže ísť o niečo svetoborné keďže hlavnou doménou tohoto filmu je jeho muzická a rytmická časť. Herecké obsadenie je jednoducho geniálne každý charakter perfektne sedí na svoju rolu a to je to čo je v podobných filmoch veľmi dôležité (teda aspoň pre mňa). Nemám čo vytknúť a teda 72%. ()

Ace.Anita

Jako největší "problém" Bídníků bych viděla, že jsou až příliš boží. Tři hodiny být jako strunka bez momentu na vydechnutí, to není žádná sranda. Ne, je. Nebo teda sranda to není, ale je to moc důležitý a i když jsem četla knížku, tak až při téhle adaptaci jsem měla pocit, že chápu, co je to ten Bůh. Krása veliká, řasenka všude. ()

pravdovravny

Najdojemnejší, najromantickejší, najkrehkejší, najúprimnejší muzikál ktorý existuje. 100% by som dal keby herci spievajú na playback, preto dávam 200% lebo všetok spev bol v danej chvíli ,,živý" a toto robí Veľkoleposť tohto filmu. Herci museli v danej chvíli hrať + spievať!!!! Poniektorý herci v ostatných filmoch sú radi keď zvládajú v danej chvíli aspoň obstojne hrať. Tak máte ktorý chcete aby sa stal skutočnosťou?:) ()

fabecc1222

Dříve jsem muzikály moc nemusel, ale tenhle film u mě na ně dost změnil názor. Těžko říct, jestli mám raději tuhle verzi, nebo tu s Neesonem a Rushem, ale ve výsledku to bude asi remíza, kdy obě mají hodně co do sebe. Jackman je tu výborný, a klidně by se místo hraní mohl živit třeba operou. Nejlepší písně: One day more: https://www.youtube.com/watch?v=Sv-BxH3SVS8 Do you hear the people sing?: https://www.youtube.com/watch?v=ojoC-Kbzpo8 Look down: https://www.youtube.com/watch?v=Gk2WMoxqNQ0 ()

blackJag

Bez prdele hard core muzikál. Mluvené slůvko aby člověk pohledal, stopáž jak kráva a pění jak hercům zobák narostl. Slavný muzikál jsem teď vlastně slyšel poprvé a musím přiznat, z drtivé většiny je napsaný chytlavě (což je v mých očích jediný důvod, proč tuto výrazovou formu nezavrhnout). Tato filmová verze má pak opravdovou výhodu ve výborném hereckém rozpoložení (snad kromě Seyfriedové, jejíž party, jako ona sama, jsou prostě o ničem), parádní výpravě a maximálně koncentrované režii. Až na několik málo slabších pěveckých míst (bez chytlavosti muzikálem hynu) jsem si tuto produkci bezezbytku užil. II Scénář: William Nicholson (adaptace stejnojmenného muzikálu, který byl napsaný na motivy stejnojmenného klasického románu francouzského spisovatele Victora Huga). 85% ()

Freddie Mercury si hledá holku

Freddie Mercury si hledá holku

25.03.2013

A taky režiséra. Kandidáty jsou Blake Lively a Tom Hooper. O jaký projekt vůbec jde? Biografický film o zpěvákovi legendární britské rockové skupiny Queen prozatím nemá název, ale hlavní roli už má… (viac)

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

17.03.2012

Právě v Británii natáčí muzikálové Bídníky, potom si nabrousí drápy pro The Wolverine a začátkem příštího roku se vrhne na thriller Prisoners. Jde o dlooooouho připravovaný film, kolem kterého se… (viac)

Crowe jde po krku Jackmanovi

Crowe jde po krku Jackmanovi

12.09.2011

Už víte, že natáčení The Wolverine bylo opět odloženo, protože Hugh Jackman si chce zazpívat. Konkrétně ve filmové verzi muzikálu Les Miserables, inspirovaném slavným románem Victora Huga. Není divu,… (viac)

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011

Už ten příběh znáte. Katastrofa v Japonsku, odstoupení Darrena Aronofského, přesun natáčení na podzim. Teď se situace opakuje. Když už se myslelo, že pokračování X-Men Origins: Wolverine, inspirované… (viac)