10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

• Česko Deset důvodů, proč tě nenávidím (viac)

V prvý deň v novej škole sa Cameron (Joseph Gordon Levitt) okamžite zaľúbi do Bianky (Larisa Oleynik), krásneho dievčaťa svojich snov. Jediný problém je, že Bianka má zakázané chodiť na rande... až kým na rande nepôjde aj jej nevľúdna a neobľúbená staršia sestra Kat (Julia Stiles)! Cameron sa tento problém pokúsi vyriešiť a vytipuje si jediného chlapca, ktorý by sa ku Kat mohol hodiť: záhadného zlého chlapca (Heath Ledger), ktorý má tiež škaredú povesť. (Disney+)

CheGuevara

V rámci žánru je toto asi tím nejinteligentnějším, nejhravějším a nejzábavnějším, co jsem kdy měl možnost zhlédnout. PS: S dabingem to však nemá takovou šťávu. ()

H34D

Docela průměrná teen romantická komedie s dvěma sympatickými představiteli v hlavních rolích (H. Ledger + J. Stiles). Humor patří vzhledem ke svému žánru k tomu trochu inteligentnějšímu, jenže je ho ukrutně málo. American Pie (1-3) je sice výrazně nechutnější, ale nalejme si čistého, pobavíte se u něj mnohem více. Charaktery všech postav jsou příliš černobílé, škatulkované, vykonstruované, umělé a příběh (~scénář) stupidní a předvídatelný, proto zůstávám pouze u lepších 2 hvězd... 5/10 ()

Bebacek

Je rozdíl mezi mít rád a milovat. Boty Skechers mám ráda, ale batoh Prada miluju. - Já ale miluju Skechers !!??!! - Jenom proto, že nemáš batoh Prada..! ()

Djoker

Nejlepší teen komedie, kterou jsem viděl. Možná trošku odvážné tvrzení, ale na rozdíl třeba od Prciček si tento film nevypomáhá fekalitami. Dějová linie je vzhledem k žánru nečekaně zajímavá a hlavně tady jsou skvělé postavy, které do příběhu přirozeně zapadají. Musím vyzdvihnout dvě. Černošského učitele literatury, který ze sebe sype jednu hlášku za druhou a s černou elegancí stírá všechny studenty. Když byl na scéně, tak jsem se válel smíchy. Třešničkou na dortu je pak záhadný samotář v podání Heatha Ledgera. ()

Morien

Sakra, sestra mě donutila podívat se s tím, že je to klenot, a teď abych se jí bála říct, že mi to zase tolik jako klenot nepřišlo. V rámci žánru bylo Clueless určitě lepší. Tady je sice víc zajímavých herců, ale na mě to byla až moc romantická teen komedie a málo přesahu či aspoň zábavného špičkování. Asi kvůli tomu, že je tam víc hlavních postav a že film sleduje dva ústřední páry místo jenom jednoho, jsem měla dojem, že příběh nebyl moc rozpracovaný a tím pádem docela dost mělký. Raději bych znovu viděla takové to televizní zpracování s Brucem Willisem. ()

gudaulin

Napíšu to bez obalu - převážná většina tzv teenagerských komedií americké výroby jsou sračky, špatně obsazené, zahrané, vulgární a zoufale nenápadité, natáčené podle jednoho obehraného schéma. Když se to vezme věcně, není ani tenhle film nějaké terno, pracuje se známými klišé, chování postav je zcela předvídatelné a rozuzlení se dá uhodnout po deseti minutách. Na druhou stranu má příjemné a funkční herecké obsazení ( oba hlavní představitelé dokazují, proč se později stali hvězdami) a drží si určitou úroveň. Jednooký je prostě mezi slepými králem. Celkový dojem 45 %. ()

Psema

Kašlu na to. Deset důvodů... je jednou z nejlepších romantických komedií, jaké jsem kdy viděl a skrývá v sobě mnohem víc, než se z místních "usazených" hodnocení zdá. Vtipů má totiž víc než většina produkce posledních pěti let a herci jsou až příliš příjemní na to, abyste si je po pár minutách neoblíbili. Julia Stiles je jako kick-ass chick překvapivě kouzelná, Ledger nikdy nebyl tak "cool"a "cute" zároveň a hláškující černošský profesor je jednoduše geniální. 9/10 ()

genetique

Mladá uletená romantika podčiarknutá veľmi úsmevnými a presvedčivými výkonmi. Trošku rozpačitá réžia a dej zapadajúci prachom. Celé to od začiatku naznačuje len mierny nadpriemer, hlavne že to celé nenechali len na tú romantiku, pretože komédia je to hlavné, na čo sa film zameriava. 65%. ()

StarsFan

Celkem podařená teenagerská komedie (se slovem nejlepší nebo silně naprůměrná bych ale narozdíl od některých tady byla opatrná), která měla pár výborných scén, například Ledgerův zpěv na stadionu nebo taktika "klamání těla" přednášená Julií Stiles trenérovi. Jinak si ale nemůžu pomoct, ten vývoj byl šíleně prostej, předvídatelnej a místy i trochu nudnej. A to by se komediím stávat nemělo. ()

Falko

Celkom mila teenagerska komedia, avsak u mna je na jedno pozretie, pretoze som ocakaval trosku viac. Zaujimave bolo vidiet dvoch hercov z Nolanovych Batmanov a to Heatha Ledgera, ktory si zahral Jokera v TEMNOM RYTIEROVI (2008) alebo Josepha Gordona-Levitta, ktoreho som videl v trojke v ulohe policajta Blakea. Reziser Gil Junger natocil v roku 2009 aj 20 dielny sitcom presne pod tym istym nazvom o tom istom, ale samozrejme s inymi hercami. ________ Joseph Gordon-Levitt - (Cameron James) +++ Heath Ledger - (Patrick Verona) +++ Julia Stiles - (Kat Stratford) +++ Larisa Oleynik - (Bianca Stratford) +++ David Krumholtz - (Michael) +++ Andrew Keegan - (Joey Donner) +++ Susan May Pratt - (Mandella) +++ Gabrielle Union - (Chastity) +++ Larry Miller - (Walter Stratford) +++ Produkcia: Andrew Lazar +++ ()

castor

Hollywood po krimikomedii Two Hands zpozorněl a všiml si talentovaného australského herce. Ten se stane ústřední postavou ve „sváru“ dvou sester, kdy mladší oblíbenkyně chce randit, zatímco její starší sestra s ostrým jazykem má ráda feministickou literaturu, nekonvenčnost, nezávislou hudbu a po někdejším milostném zklamání o opačné pohlaví nestojí. Mladší podle zvláštního rozhodnutí otce-gynekologa může randit až poté, co si najde kluka i starší odměřená (samozřejmě jen na první pohled) semetrika. Rozseknout to tedy má údajný rebel s vítězoslavným úsměvem (který beztak snědl živou kachnu), kterému „jeden pitomec zaplatil, aby sbalil bezva holku. Jenže on to zvoral a zabouchnul se.“ Dvojice scénáristek do volné adaptace Shakespearovy hry Zkrocení zlé ženy nasypala spoustu vtipů a vznikla sice (hlavně z úvodu) docela nesouvislá, ale přesto milá a zábavná romance. Snad každý (kdo nemá rezavé srdce) si trochu zasteskl a rozpomněl na svoje trable s první, druhou... Výsledek si udržuje čilé tempo, chemie mezi Heathem Ledgerem a jízlivou Julií Stiles je výborná, sarkasmus hmatatelný, dialogy milé, učitelské figurky solidně hláškující a soundtrack velmi dobře poskládaný. Hlavně snad nikomu nechybí toho času oblíbené vyměšovací scény. Funguje to i bez nich. A když pak Heath na hřišti pomocí školní kapely zatančí a zazpívá... ()

viperblade

Jedna z nejlepších teenagerských komedií. Výborná a mladá Julia Stiles, neméně dobrý Heath a super David Krumholtz. Tuto komedii si budu pouštět častěji. Fakt jsem se dobře pobavil. ()

Rex Mundi

Niekde som čítala, že tento film od čias svojho vzniku pred 13-timi rokmi získal status kultovej tín-komédie... ale keď som si ju pozrela, mám dojem, že to musela byť halucinácia. Jediný dôvod blízky pravde (zato nie zdravému rozumu) by snáď mohla byť predčasná smrť Heatha Ledgera, ale inak neviem. Totiž aj to, čo sa spočiatku tvári ako aspoň štipku ironický pohľad na stredoškolské klišé s hubatou outsiderkou v hlavnej roli, sa rýchlo zmení na 1000x ošúchané "trápenie s láskou"... keď už niečo z tejto kategórie, tak hutnejšia, drzejšia a hlavne zábavnejšia bola Panna nebo orel (Easy A). ()

MM_Ramone

Slabota. Sklamanie. Vôbec som s tým nebol spokojný. Nemám žiadne predsudky voči americkým, teenagerským, romantickým komédiam. To iste nie. Rád občas zabrúsim aj do tohto lacného filmového subžánru. Ale tento snímok ma naozaj ničím nezaujal. Určite nenajdem desať dôvodov, prečo by som mu mal dať nadpriemerné hodnotenie. Nenajdem ich ani päť, ba ani len aspoň tri. Bolo to jalové, fádne, nudné. Nenašiel som si absolutne žiaden vzťah ku hlavným postavám. Nezaujal ma dej. Nepáčilo sa mi to. * ()

freddy

Shakespearovo Zkrocení zlé ženy jinak, moderně, originálně, z prostřední současné střední školy. A nutno dodat, že je to velmi povedená předělávka. Možná to byl odvážný nápad, natočit Shakespeara jinak, ale vyplatilo se. Já byl velmi potěšený celkovým výsledkem, to jsem absolutně nečekal. Sice to místy nemělo daleko k obyčejné teenagerovské komedii, ale nakonec jsem dospěl k názoru, že tohle není teenagerovská komedie, ale spíše normální komedie. A co dělá z této komedie tak úžasnou záležitost. Jsou to určitě výkony Heatha Ledgera (dnes už bohužel tragicky zesnulého) a Julie Stiles, kterou jsem zde viděl hrát teprve podruhé (poprvé jsem ji viděl ve snímku Zůstaň se mnou). A právě díky nim je můj celkový dojem více než pozitivní a dávám čtyři hvězdičky... ()

Spooner

Docela dobrá oddechovka.Jedna z prvních teen komediích a také jedna z nejlepších.Ještě ke všemu s charizmatickým Heathem Leadgrem a sexy Julií Stilesovou.Komedie která nikoho neurazí a občas i příjemně pobaví ()

Xmilden

Svižná romantika, kterou neustále žene kupředu kvalitní soundtrack a hlavně začínající Joker. Bylo chybou, že mě tohle v době vzniku minulo a rozhodně by si z podobné úderky měli vzít příklad dnešní tvůrci, kteří už neví čím vším mají svůj film natáhnout. 70% ()

-bad-mad-wolf-

Vcelku fajn teen-komedii s crazy nádechem brzdí nemálo předvídatelných vtipů a laciné romantické linky. To první omlouvá stejné množství vtipů povedených a to druhé... no a? Vždyť je to pro puboše. Co je důležité - tenhle film v žádném případě nenudí a má výborné herecké obsazení. ()

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (viac)