Štvanec

• Česko Štvanec (viac)
všetky plagáty

Michael Woods (Paul Walker), ktorého nedávno prepustili z väzenia v Spojených štátoch, chce začať nový život so svojou priateľkou niekde poriadne ďaleko - v Južnej Afrike. Po prílete do Johannesburgu si prenajme auto z požičovne a hoci dostane dodávku namiesto sedanu, je mu to jedno a vydá sa na cestu. Po chvíli nájde v aute telefón, nabitú zbraň a v kufri zviazanú ženu. Rachel (Naima McLeanová) mu prezradí, že ju uniesli špinaví skorumpovaní policajti a auto patrí im, lenže vtedy ju smrteľne zraní streľba policajtov zvonka. Michael je teraz navyše podozrivý z vraždy a špinaví policajti ho chcú zlikvidovať ako nežiaduceho svedka ich zločinov. Ak si chce zachrániť život, Michaelovi nezostáva nič iné, len verejne odhaliť pravdu o miestnej polícii a dokázať jej vinu. Ale musí to ale stihnúť skôr, než ho policajti zastrelia za volantom alebo zastavia s dodávkou, lebo stretnutie s nimi by neprežil. (TV JOJ)

Wysch

[SPOILER ALERT!] Takže, co tu máme? Paul Walker hraje... hraje? Hraje čerstvě propuštěného Amíka, co přiletěl do Jihoafrický republiky, aby se dal dokupy s ženou, kterou miluje, a která očividně pracuje na americkým velvyslanectví v Joburgu. První blbost, ta ženská maká na ambasádě a neví, že čerstvě propuštěný vězeň na podmínku nesmí vycestovat do zahraničí. A když už teda jako Paul Walker přiletí, celou dobu ho kéruje, že má zpoždění, že určitě chlastal a že hudry hudry. Frajer Paul Walker, ve filmu se jmenuje originálně Michael Woods, vyzvedne v autopůjčovně káru a na parkovišti zjistí, že dostal minivan a ne káru, co dostat měl. Hm, nevadí, zavolá na těch deset metrů mobilem do půjčovny, že dostal špatný auto, ale nakonec to odmávne rukou a vyráží. Po deseti minutách zjistí, že má volant vpravo, a tudíž nesmí jezdit po pravým pruhu silnice. Cestou rozbalí krabičkový pití a celý ho vyleje, sežere nějakou sušenku a objeví v přihrádce u spolujezdce mobil. A potom i bouchačku přímo pod sedadlem. Hm. Na mobil mu zavolá ošklivej jihoafrickej přízvuk, že se zamotal do nějaký policejní akce a že auto bylo připravený pro nějakýho policajta v utajení a ať to doveze do nějakýho skladiště. Tak jo, vyjede a cestou mu z kufru vypadne nějaká negerka, která se mermomocí chce dostat z auta. Po nějaký fackovačce s pistolí negerku sváže a vyrazí do toho skladiště. Tam ho ovšem přivítají střelbou a hrdinný americký trestanec si uvědomuje, že ho chcou ti negři zabít. Negerka mu vysvětlí, že má důkazy na nějakýho policejního šéfa a že ji má zavézt k nějakýmu soudci, jenže nejprv musejí na ambasádu, aby ochránili Michaelovu frajerku. Ale běda, negerka je tam postřelená a vykrvácí v nějakým parkovišti. Ještě, než dodejchá, namluví na telefon svoje svědectví. Než to nakecá, mohla bejt pětkrát v nemocnici. Paul, tedy Majkl, se vydává k tomu soudci, kam jako asi měli zajet nejdřív, jenže tam už jsou zkorumpovaní cajti a máchají po něm pistolí a nakonec ho i odbouchnou. Než vykrvácí, pustí zmatenýmu reportérovi, kterýho vzal jako rukojmího, ten záznam negerčinýho svědectví a se závěrečnými titulky je Majk provolanej jako hrdina.[/SPOILER ALERT] Ten film má tolik nelogickejch věcí, až to bolí, ale ve výsledku těží z pěknýho nápadu komorně vyprávěných dramat typu Buried nebo Telefonní budka, čili kamera až na výjimky nepouští Majkla z auta. Scénář nemá hlavu a patu, má tolik logickejch lapsů, že film nedoporučuji sledovat lidem s IQ vyšším než 120, protože se budou asi tak dvacetkrát drbat na hlavě a ptát se proč. Herecký výkony nejsou, že jo, Paul Walker se snaží, ale není žádnej Ryan Reynolds, aby utáhl herectví na jednom místě. Ostatní "herci" jsou tak trochu do počtu. Řemeslně je to zmáknutý asi průměrně, jsou tam scény přitažený za vlasy (hollywoodský exploze převrácených aut, že jo), takže ve výsledku ten film opravdu stojí jen na nápadu, kterej není špatnej, byť okatě čerpá z jiných filmů. Ale jako na scénáristickej debut to není špatný. ()

SaNcHeZ_cz

Hodně velká škoda. I přes v podstatě uzavřený prostor snímek nedokázal vytvořit dostatečné napětí aby nezačal nudit. Jedna velká přehlídka klišé, nucenosti a hodně špatných hereckých výkonů. Přičtěte si k tomu rutinní režii a máte Vehicle 19. ()

MikO_NR_1909

Spočiatku som sa zamýšľal, či náhodou nepozerám Fast and Furious a jej nejakú pokračovaciu misiu, ale Štvanec stojí na podobnej báze ako Collateral. Časté osadenstvo motorového priestranstva, množstvo symbolov a indícií, ale dej pôsobí dosť latentne a béčkovo. Väčšinou viem oceniť možno naivnejšie akčnejšie filmy, ktoré stoja viac na charakterizácii a krkolomnejšej úprimnosti, ale čo je moc, to je skrátka moc :). ()

kaylin

Mám docela rád tyhle one man show filmy, kde odpovědnost leží na jedno, herci a ostatní jsou opravdu jen vedlejší postavy. Paul Walker to zvládnul se ctí, i když je to prostě jen variace na "Rychle a zběsile" ve smyslu, že ten chlap uměl dobře řídit. Scénář není nic skvělého, ale snímek docela jede a jste zvědaví, jak to dopadne. ()

gegina31

Proč tak málo? Čekala jsem koninu, jako bylo Nehraj si s ohněm, ale tohle nebylo špatné. Walker byl dobrej, podle mě hraje přirozeně. Musím ocenit i to, že celý děj se odehrává v autě. Natočit tímhle způsobem film a udržet si pozornost diváka není lehký úkol. Ikdyž podle hodnocení si nejednoho diváka neudržel :) Určitě to mělo svoje mouchy. Např. se mu vybíjí mobil a musí mu být jasné, že ho bude ještě potřebovat a blbeček si ho dá do nabíječky až když je úplně kaput a najednou je životně důležité, aby se zapnul. To, že měl tu nabíječku mě opravdu překvapilo. Jak píše BMW12, český dabing byl opravdu děs, ale za ten ten film nemohl. :) ()

bourec

Průměrná vzpomínka na nebožtíka Walkera,jinak ale žádnej zázrak.Jednotvárnej příběh z auta,z kterýho vyleze snad dvakrát,konec pak bez gradace děje,tak nějak to vyšumí.Nic moc.50%. ()

PROCESOR

Propuštěný vězen, co má být hodný si na letišti vyzvedne rezervovaný vůz, který je samozřejmě plný nezvratných důkazů o zkorumpovanosti místní policie. Je to král v tom, být ve špatným čase na špatným místě. No, ale Walker se toho nebojí a začíná rychlá a zběsilá honička, někde v Africe. ()

Radiq

Tak jako dalo se to, píšu znuděným písmem. Né že by to byla nějaká extra umaštěná odpadní roura, ale nemělo to ten správnej drajv. Paul Walker je sice sympatickej tahoun, kterej ve filmech dycky byl ten dobrej článek, což koneckonců platí i tady, ale ten minimalistickej styl, jako že se to všechno odehrává jen v autě (který ani nevidíme), byl podle mě mínusem. Sice to tím bylo originální, ale z hlediska akce se to moc nepovedlo. I při těch automobilovejch honičkách se mi zdálo, že všichni jezděj jen na půl plynu. Při konečných titulcích si poslechneme Die Antwoord, ale je to jedna z jejich méně známejch písní. A takovej je i ten film - mohl to být pořádnej odvaz, ale byl to jenom takovej obvaz... ()

Honzek

No...Chybělo tomu dost věcí a hlavně logika. Neříkám, že si na ní potrpím, ale tady to bilo do očí. Škoda, kdyby si dali do kupy scénář, mohlo to být o hvězdičku více. Nicméně režisér si ho sám napsal, tak byl asi spokojen. Moc toho za sebou nemá, může to být i tím. Takhle jsem jen téměř slušně zabil odpoledne. Na doporučení to tedy nebude. ()

viperDavid

Chudáček Paul se nechal ukecat do takové hovadiny, kterou podtrhl naprosto otřesný český dabing. Měl mě varovat i český překlad názvu, ale ne já blb se na to musel podívat. Podprůměrný prý thriller, špatné hercké výkony, nedotaženej děj, hodně nedořešený a zbytečný 2* ()

Lachtaan

Walker jako by tušil, že jej čeká ve filmové sféře předčasný konec, a tak se upsal prapodivné akční jednohubce, u které ohromně lituju, že jsem ji neviděl v originále. Již tak podprůměrný snímek za ten strašlivý dabing vinit nemůžu, ale nikdy jsem neslyšel nic horšího, než hlas Pavla Šroma z Walkerových úst. ()

JohnSmith

Tohle bylo hodně slabý. Celkově nezáživný a okoukaný. Ani honičky nebyly nic moc. Prostě takový zbytečný filmeček. Nebýt sympaťáka Walkera, tak maximálně jedna hvězda. ()

Sany33

Prvoplánové filmy sú často krát to najhoršie možné, čo môže svetová kinematografia ponúknuť, aj keď niekedy sa nájde svetlá výnimka potvrdzujúca pravidlo. Bohužiaľ Vehicle to nie je! Od začiatku mätúce a príbehovo nie moc dotiahnuté. Celý dej sa odohráva v podstate v aute čo je teda mega debilina. Ani Paul Walker tomuto filmu nemohol zachrániť renomé aj keď sa ako chcel snažil. A najviac ma dojalo to sladké Americké poňatie konca, ako jedinec vyhrá nad celým korporátnym systémom a všetkým natrhne prdel úplne sám. 41% ()

VanTom

Jako experiment teoreticky zajímavé (kamera až na úplně poslední "poetický" záběr nikdy neopustí interiér vozu), jako akční napínavé béčko hodně slabé. To, jak vykonstruovaně se zpočátku kupí nepravděpodobnosti a jak se do nich hlavní (de facto jediná) postava vysloveně idiotsky zaplétá, to by zasloužilo návrat do scénáristické školy. Ani pak se snímek nijak zvlášť nerozjede, honička nás čeká vlastně jen jedna (a viditelně točená v nezávratné rychlosti a s nepříliš velkým umem), spíše se rozmýšlí, vyšiluje, tlachá po telefonu a vyhlídkově krouží po Johannesburgu. 3/10 ()

netahlo

Nekdo tady psal, ze je to "amaterska slatanina". To sedi do puntiku. (Mu)kunda Dewil by se na filmovani mel vysrat a jit radsi prodavat do MacDonalda. Ale on ma patrne pocit, ze je umelec a to je potom konec. Takhle ve sve roli bezradneho Walkera jsem jeste nevidel. Nechapu jak mohl na tenhle dementni scenar kyvnout. Korunu tomu divackemu utrpeni nasadil snad nejhorsi dabing, co jsem kdy slysel! ()

Lukoboss

Jestli to měl být pokus o další Telefonní budku, tak se nepovedl. Tady pro změnu strávíte s hlavním hrdinou celou dobu v autě. Začátek je dobrej, protože to diváka rovnou vtáhne do akce, nikdo neví, co se děje a čeká se aspoň trochu na nějakou indicii. Bohužel tady je jakákoliv nápověda marná, protože ať mačkáte, jak mačkáte, nic moc z toho nevymáčknete. Ve výsledku je snímek téměř nicneříkající... ()

KoRner

Námet mi znel celkom nudne, ale asi najmä kvôli príjemnej stopáži som sa fakt nenudil a film ma dosť zaujal. Paulovi tie autá proste prischli a dôjde aj na naháňačku, nie divokú ako F&F, ale myslím, že celkom slušne natočenú. ()