Kon-Tiki

• Česko Kon-Tiki (viac)

Dobrodružný film o legendárnej plavbe Thora Heyerdahla. Nórsky moreplavec, antropológ a spisovateľ Thor Heyerdahl uskutočnil v roku 1947 spolu s piatimi priateľmi dobrodružnú a nesmierne nebezpečnú plavbu z Peru do Polynézie, aby dokázal svoju hypotézu o jej osídlení. Na plti z balzového dreva strávili spolu 101 dní a prekonali približne 6980 kilometrov. Na svojej ceste zažili mnoho dobrodružstiev i nebezpečných situácií. Film, ktorý Heyerdahl počas expedície nakrútil bol ocenený Oscarom a kniha s názvom Kon-tiki sa stala medzinárodným bestsellerom, preloženým do viac ako sedemdesiatich jazykov. Toto je jeho príbeh. (STV)

gezper

Originální dokument (z r.1950) jsem neviděl, knihu nečetl (do 70 jazyků, 50 mil. kopií), ale anabáze je to zajímavá. A to nejen díky úsměvným paradoxům: hlavní strůjce 9000 km dlouhé a nebezpečné výpravy balzovým vorem trasou, která se považuje za nemožnou neumí plavat (!?). Nebo třeba že z ostatní 4-členné posádky byl předtím na moři jen jeden. Jinak některé záběry osazenstva moře mi připomněli nedávno viděné Life of Pi (kosatka-žralok, žralok, létající ryby, medůzy). Jo a lacinou mini-linii s krabem si mohli odpustit, jinak docela spokojenost. [70%] ()

david666

Krásný dobrodružný film, který místy připomíná Life of Pi. Bez nějakých zvláštních efektů, jen pár chlapů a nádherné záběry přírody. Celkem šílené, že je možné mimo Hollywood v dnešní době natočit takový skvost - a asi i bez nějak velkého rozpočtu. ()

tucnakova

Nenazývala bych to hrdinstvím, ani šílenstvím. Když musíš, tak prostě musíš - a někdo to tak fakt má ... zajímavé ! Zvířátka byla opravdu do jednoho povedená ! Podívaná jako víno - já jsem se pomněla a kinosál tleskal. ()

wick

Zdařilý pohled na legendární výpravu Heyerdahla. Za svůj dokument, díky kterému Heyerdahl získal uznání (bez něho odmítly pomazané hlavy uvěřit, že se plavba podařila) dostal dokonce Oscara. Přestože prokázal, že před 1500 lety se mohli lidé plavit na takové vzdálenosti, stále vyvstává otázka, proč daleko bližší Galapágy ( 1200 km od břehů Ekvadoru) nebyly také osídleny? Je možné, že plavidla jako použitý vor v expedici se používal pro plavby podél pobřeží. Před časem se jeho synovi Uvemu podařilo urazit tuto vzdálenost za asi 70 dnů, ale s pomocí satelitní techniky a GPS. ()

fafejt001

Tak nevím , kniha výborná , záběry vydařené , Sverre Hagen velmi dobrý výkon , oceán klidný i bouřlivý , žraloci zlí , i napětí tam bylo , ale nějak to zůstalo ve třičtvrtině cesty . Takže musím to shlédnout jěště jednou . Zatím tři a půl hvězdy . Pí a trosečník měli něco navíc . Možná se pletu , ale i tak mohu kon-tiki vřele doporučit . Není to tuctový film a hlavně točit na voru dá zabrat . Jinak před Thorem klobouk z hlavy dolůůů . ()

ludovit14

FILM: rezolútne zachytáva výpravu ako akési vlastné chlapčenské dobrodružstvo, kompletný s exotickými živočíchmi, hrôza počasie a neďaleko tragédie.Dvojica nórskych režisérov nám pripravila skvelý filmový zážitok, že (Thor Heyerdahl ) nebral oceány ako prekážky,ale cestu.Vzhľadom na riziká, Heyerdahlová misia bola na hranici šialenstva.K spomínanej réžii nemám výhrady,skôr scenár mohol byť trochu kvalitnejší napr.:scénka so ŽRALOKOM (kde tak povediac holými rukami ulovili žraloka) nebola moc realistická.Ale vzhľad na nízky rozpočet ,som bol veľmi spokojný.Tu môžu Amíci ticho závidieť , že aj za málo peňazí sa dá urobiť veľká muzika! Oni by na takýto projekt potrebovali 150 mil. eur..HOD:84%....PS:dobrodružstvo tohoto typu už nie je vidieť na svete!!! ()

Ruadek

Velmi příjemný film, mapující první výpravu s Kon Tiki. Snímek dokumentárním stylem zachycuje výpravu a snaží se přiblížit Heyerdahla divákům. Pravdou je, že skutečné dobrodružství začíná až na voru, kde klidné chvíle souznění s mořskou hladinou kontrastním způsobem protínají divoké dramatické scény. Mezi nejkrásnější scény filmu patří setkání se skutečnými obry, kteří podplouvají plavidlo a míhají se kolem něj. Úžasně natočený snímek, který jsem si vychutnal o to víc, že jsem měl tu možnost být v Norsku v muzeu Kon Tiki a vidět mnoho z této výpravy na vlastní oči. **** ()

petronela86

Skandinávská parádička ve všech ohledech. Heyerdahl si určitě takovej film zasloužil. Klidně bych zvládla o hodinu delší verzi. Ještě natočit něco o Nansenovi a budu na vrcholu blaha, jo a klidně bych to svěřila Sandbergovi a Roninngovi zase! Dámy jistě potěší norská verze Ryana Goslinga - Pal Hagen, kterej předvedl minimalistický herectví, což já fakt můžu :) ()

kaukola78

Konečně po dlouhých letech se povedl film o kterém můžeme právem říct že je dobrodružný a navazuje na tradici filmů které byly natáčeny hlavně v 80.létech.Povedlo se to celé od začátku až do konce.Osobně jsem z filmu nadšený a nechybí mu vůbec nic.Všichni ti co dnes v této době točí nesmyslné dobrodružné filmy plný nesmyslných triků by jsi měli vzít z tohoto filmu veliký příklad!!! ()

Kozlowski8

Příběh legendárního norského mořeplavce a dobrodruha Thora Heyerdahla, proslulého svojí nebezpečnou plavbou z Peru přes Pacifik na tichomořské ostrovy, aby dokázal, že tichomoří bylo osídleno z východu. Právě tato jeho plavba na voru Kon-tiki je hlavním tématem filmu. Pěkně natočený snímek, velmi hezká kamera a celkově velmi dobrý dojem. Na druhou stranu mi chyběly silné momenty, které by se vryly do paměti a i po čase film připoměly. Nemohu se zbavit dojmu, že potenciál, jež se zde nabízel, mohl být využit lépe. 70%. ()

Dvorka96

Nejlepší cizijazyčný film (nepočítám angličtinu), co jsem viděl. Pokud chcete dokázat své hypotézy, tak je vyzkoušejte! A přesně tohle udělali muži, o kterých je tento norský epos, o dlouhé cestě na obyčejném balsovém voru. Jediné negativum je všudypřítomnost CGI žraloků. Takže celkově je to velké dobrodružství o dokazování toho čemu věříte, i když ostatní ne. ()

Lukys

Skvěle zvládnutý survival příběh i zároveň dobrodružná podívaná. Propracovanému vizuálu pomáhá dobrá práce s kamerou a díky tomu se tu najde i pár doopravdy památných scén. A i když někdy různé pasáže nevyzní tak silně, jak bych chtěl, najde se tu i pár napínavých a dramatických scén, které to napraví. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 4/5 HUDBA 3/5 VIZUÁL4/5 =15/20 ()

zigy

Vlasáči a jejich nuda na vodě aneb dokument by nám toho asi řekl víc za 15 min......záběry krásné, ale jen díky přírodě a duchu odvahy a dobrodružství nebudu mlaskat jako někteří ostatní. ()

moriero

Vizuálně překrásné... a tím nemyslím tu neúnosnou přehlídku vypracovaných prsních svalů dokonalých Árijců. Moře bylo stejně čarokrásně nasnímané jako u Pí a jeho život - ale chyběl tomu ten surreální nádech. Prostě realita až mrazí. A musím vypíchnout jeden z nejkrásnějších nájezdů (z opačné strany) kamery v dějinách kinematografie: Oddalování od voru... přes oblaka... až na Mléčnou dráhu - a zpátky. Skoro se mi z toho zatočila šiška. Luxusní filmový zážitek. Postavu Thora bych v reálném životě asi zabil, ale díky lidem jako on kráčí lidstvo kupředu. Za mě 90% ()

kolly13

Blonďáci na voru. Film se nepouští do propracovaného ztvárnění utrpení, bezmoc a psychologii na plavidle z "rákosí", což je strašná škoda. Nenáročné a sympatické, leč zůstane vzpomínka po pár dnech? ()

Sunwheel

Thor Heyerdahl je ikona, ktorú si mainstreamový svet akosi málo všímal, aj keď dokázal nemožné. Jeho príbeh je doslova povinnosť neustále točiť a ukazovať verejnosti. Napriek tomu je akosi v úzadí. Možno je aj dobre, že práve jeho domáci krajania sa rozhodli to zmeniť. Trošku nafúkli morské živočíchy, zdramatizovali udalosti a ukázali to svetu. Výsledný efekt je ako chlapčenský svet v uhladenejšom kabáte. ()

Orlando Bloom se vrací k pirátům

Orlando Bloom se vrací k pirátům

19.08.2015

Ano, k těm z Karibiku. Představitel Willa Turnera se totiž objeví v pátém díle úspěšné blockbusterové série, který ponese název Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales. Jack Sparrow s tváří… (viac)

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (viac)

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

12.08.2013

Jak jinak, může za to Osamělý jezdec. Největší komerční průšvih letošního léta čelí ztrátě v odhadované výši 160 – 190 milionů dolarů. Kvůli tomu teď šéfové studia Disney dávají pořádný záhul Jerrymu… (viac)

Piráti 5 mají režiséra, Depp si škrtá diář

Piráti 5 mají režiséra, Depp si škrtá diář

01.06.2013

Přesněji řečeno, dva režiséry. Byli favority Jerryho Bruckheimera od začátku, nyní s nimi studio Disney oficiálně sepisuje smlouvu. Norské duo Joachim Ronning a Espen Sandberg se prosadilo… (viac)