Zásah

(festivalový názov)

Ishmael (Iko Uwais) jakožto mladík trpící úplnou amnésií s masivním poraněním na hlavě. Nepamatuje si absolutně nic, natož svojí identitu. Po ošetření od dokorky Ailin (Chelsea Islan)  vypukne spád událostí a Ish bude muset čelit minulosti, resp. lidem, kteří s ním zřejmě mají nevyřízené účty. A následuje násilí... (Ouwen)

topi

Akční krvavá rubanice, které by slušel, jak to napsat - vymazlenější (lépe zpracovanější) příběh a scénář. Vše vynahrazuje perfektní kamera, která snímá souboje, bitky a přestřelky s neuvěřitelnou precizností! K tomu výborný dynamický hudební podklad a tepe to jak sviňa! ()

Kaluž

Sympaťák Iko Uwais si zase jede to svoje. Tedy epesní mortal kombat fatality s lidskou tváří. A nic moc víc vlastně ani nepotřebujeme. Tak zas příště. ()

Dexter1

Tjahjantovi veľmi pomohla spolupráca s Garethom Evansom na Safe Heaven. Tima veľmi uznávam ako hororového tvorcu a veru ho uznávam aj ako akčného tvorcu. Od Evansa si požičal Ika, pridal tam trošku seagolovskej poetiky a primišiel tam samozrejme veľ krvi. Zážitok pri tejto stopáži nie je stopercentní a občas sa to pláca v romantickej linke bez nejakého väčšieho zmyslu, ale nabitá akcia a celková krutosť to plne vynahrádzajú. Timo sa bude ešte venovať akčným filmom, ale dúfam, že sa vráti aj k hororom. Každopádne ak máte radi spoluprácu Evans+Uwais smelo do tohto, aj keď Raid, či Berandal je o niekoľko stupienkov vyššie. ()

stuntmanMIKE

Tak tu mame zase raz jednu tamansku kung-pao hasenicu s nesmrtelnymi terminatormi z Indonezie. Ked si clovek odmysli vsetky tie prehnane kokotiny bollywoodskeho stylu, kde tamani supluju schopnostami Xmenov, Batmanov, Supermanov a Dominicov Torettov, odmysli "herecke" vykony a dialogy, tak dostane prijemnu, drsnu, priamociaru akcnu jazdu, kde je mozne vypnut mozog a uzivat si digitalnu krv, zlomene ruky a popraskane lebky. Zo zaciatku mi sice vadila roztrasena kamera, ale potom som to nejak skusol. Co ma bavilo bolo hlavne stupnovanie subojov, kde nas hlavny makak hlusi hierarchicky vsetkych ostatnych, az sa dopracuje k sefovi pavilonu. Na jedno pozretie...preco nie ? ()

bourec

Znovu hodně dobrá akce,taková neurovnaná,ale krvavá parádně.Příběh asi lepší než to ,co sem viděl od obou tvůrců asi před čtrnácti dni,ale pořád to ve scénářích dost dře.60%. ()

PavelVanekArt

Moc dobrá věc z Indonésie! Nečekal jsem Garethuv Raid a taky jsem ho nedostal. Dostal jsem čistokrevný béčko z rodu násilí a bolesti. Akční jízda plná šílených soubojů (v autobuse, který je plný mrtvých cestujících a ještě začne hořet je highlight filmu), přestřelek a modřin. Skvělá kamera, na můj vkus někdy zbytečné slow mo, dokonalá bojová choreografie po vzoru Raidu a i celkem fádní příběh je potěchou pro moje oči. Iko Uwais není bůh ví jaký prototyp hezkého hrdiny, ale hlavu Vám rozdrtí deseti údery. A to se vyplatí. 4* a.k.a 85% ()

zette

Obcas je fajn, pustit si neco exotictejsiho a uspesneho v jinych koncinach... Zasah je akcni naloz, mozna s trochu jednoduchym dejem, presto velmi vyzivna podivana. Vyborne zvladnuta choreografie bojovych scen. Vyborny zaporak. Ve svem zanru povedene dilo. ()

URBAN

Už je tomu dlouho co by mějáky film zaujal jako tento. Znázornění násilí má tu své opodstatnění a ve spojení s bojovým uměním je to pastva pro oči a i herci dokázali překvapit, kromě toho jsem se dočkal příběhu, který byl mírné klišé, ale do tohoto prostředí se náramně hodil. (11.3.17/PC) ()

chelseaman22

Kdyby Indonésané nechrlili každoročně několik krutopřísně zabijáckých filmů, tak bych byl spokojen. Avšak v návaznosti na výše uvedené jsem rozčarován ze zápletky, jejíž nedostatečnost se snaží překrýt frekventované potyčky šikmookých rejžožroutů. Samotným bitkám chyběla šťáva,. Natažená metráž filmu příliš nepomohla. 66% ()

cocrHeLL

Shlédl jsem až teď, kdy jsem si všiml, že se Headshot vyskytuje i na Netflixu (ach ta lenost!) a krátce po hrozné seriálové patlanině Wu Assassins, kde Iko Uwais taktéž hraje hlavní roli.... co k tomu dodat - Headshot je přesně taková rubanice, která Iko Uwaisovi sluší, aneb nekompromisní krvavá řežba za pomoci bojového umění Pentjak Silat, které jsem ochoten odpustit i nějaké ty logické chyby. Zkrátka a jasně, neměl by se pouštět do fantasmagorických pytlovin jako výše zmíněný seriál a zůstat si u své bojové exhibice a ze svého těla namísto terče dělat zbraň hromadného ničení, která škube maso, trhá šlachy, láme kosti a výrazně dopomáhá k asymetrii obličeje. ()

viperDavid

Jednou jsem viděl komentář k Tonymu Jaa, kdy nezáleží na tom, jestli v dobrém porno filmu šuká instalatér nebo čistič bazénu, ale jak šuká a Tony Jaa šuká nejlíp ze všech. V tomhle je to stejné Iko Uwais umí kurva dobře šukat, ale tvůrcům a i Ikovi uškodily nepromyšlené záběry. Jako fakt když někoho nakopneš neodletí 3 metry daleko a když někomu dáš hlavičkou o zeď rozhodně se nestačí oklepat a největší překvapení dne, když někoho propíchneš kůlem tak na 99% umře a nebojuje dál s abnormální silou. Ale i tak musím alespoň z nostalgie k minulým filmům dát 4 hvězdy. Iko je prostě jako Ikea. Nikdy na něj nezapomenete i když prodává sračky ()

Pajkenzi

Spokojená, tenhle film byl fakt skvěle natočený, a co se týče konfliktu bitek, rvaček tak jsem byla ohromena, jsem ráda že byli ukázány záběry do detailu. To mě potěšilo. ()

Yoshimitsu

Indonésie nezklamala hlavní hrdina i záporáci byli super, abych tomu dal 5 hvězd mi chybělo větší tempo, akce bez hraní na city s Ailin a malou holkou. Dávám 80% ()

Mishqo

70-75% ... Indonézia sa stala akousi matkou bojových akčných filmov. Po Serbuan Maut 1 a 2 prichádza ďalší zaujímavý snímok. Síce o triedu horší ako dva predchádzajúce spomínané, ale tie boli nebeskej kvality. Tu ma najviac znechutil až príliš sladký záver. ()

JohnSmith

Jen díky velice slušné akci dávám tomuto filmu 3*. Pokud jde o příběh tak je to hrozná patlanina a k tomu zbytečně roztahaná a místy nudná. ()

sedm.1

Sice ani jeden ze Serbuan Maut, jen tak, tak, nepřekonán, což ovšem nic nemění na tom, že se jedná o další neuvěřitelný, chci zdůraznit neuvěřitelný bojový NÁMRD, ve kterém řádí Iko Uwais. Moc nechápu jakoukoli kritiku místních všeználků, tohle je totiž film pro cílové publikum, které u toho musí chtě, nechtě slintat blahem a ti ostatní prostě budou jen blbě a nemístně prudit a samotný film shazovat a znehodnocovat. Do hajzlu s vámi. Headshot je každopádně nekompromisní, brutální, krvavá bojová jízda, řítící se rychlostí tornáda, kde samozřejmě prim hrají maximálně vrcholné souboje, tohle sledovat je prostě extáze, delikatesa, vrchol, který nemá smysl popisovat, tohle se musí vidět. Fantasticky nasnímané, choreograficky nápadité a dech beroucí, umění všech zúčastněních naprosto nezpochybnitelné, uff, jednoduše masakr. Příběhově pak sice krapet jednoduší, ovšem v žádném případě hloupé, či primitivní, je to tedy sice přímočařejší, ovšem o to více dynamičtější a našláplejší. Jinak atmosféra strhující, film doprovází i spousta emocí, vrcholících v opravdu působivém a silném finále, kurva tohle je zkrátka celý sekec mazec té nejvyšší úrovně, a já se s úctou klaním všem, kteří stáli za zrodem této ultimátní podívané. P.S. pokud Tony Jaa okamžitě nerestartuje svou kariéru, bude Ikem velmi brzy sesazen z trůnu krále bojových filmů. ()

iXtr3m3

Na neskutočný Raid to fakt nemá ani zďaleka, ale na druhú stranu je to film, ktorý prekvapil, nakoľko v žánroch je napísané len "akční" a ono je to pritom aj fest hutná dráma dokonca s čiastočnou romantickou linkou, aj keď takým svojským spôsobom. A to som nečakal. Ale je pravda, že mäso ako v prvom Raide, to bol iný level, iná dimenzia. ()

misstake

Začalo to tak, jak to máme s Asií rádi. Mix dramatu, lovestory, akce a brutality. Nakonec ale zůstala pouze neoriginální přespříliš brutální akce a absence příběhu i logiky. To radši Yip Mana... ()

Gray Wolfman

Indonesie má svého Bourna :-D Skvělá choreografie soubojů, skvělá kamera, flick nestihne ani na chvilku nudit. The Raid 2 sice nepřekonán, ale vidět to za to stojí ()