Legenda Korry

• Česko Avatar: Legenda o Koře (viac)
USA, (2012–2014), 19 h 56 min (Minutáž: 23 min)

Janet Varney, Jeff Bennett, Dee Bradley Baker, P.J. Byrne, David Faustino, J.K. Simmons, Seychelle Gabriel, Mindy Sterling, Logan Wells, Kiernan Shipka (viac)

Desítky let poté, co Avatar Aang zachránil svět přichází do moderního Republic City upřímná 17letá dívka jménem Korra, aby trénovala a poznala svůj osud. (SkyShowtime)

geimz

Po ôsmych epizódach to vzdávam. Legenda Korry ma jednoducho nevie dostatočne zaujať a opäť vtiahnuť do sveta Avatara, nech sa snaží ako sa snaží. V tomto seriáli nevidím nič iné než skrz naskrz rutinný priemer. ()

senyor

Avatarský svet sa zmenil, z pomyselného obdobia priemyselnej revolúcie sa posunul do medzivojnových rokov 20. storočia, svet brázdia vzducholode a prvé autá, mestá vyrástli a hrdinov Last Airbendera pripomínajú hlavne sochy v novom hlavnom meste sveta Republic City. Korra je dospelejšia než bol predchádzajúci avatar, jej postava teenagerky ponúka lepšie možnosti na rozvíjanie charakteru než tak trochu prvoplánovo napísany Aang a už prvé diely naznačili, že tvorcovia pochopili, že aj fanúšikovia pôvodného seriálu dozreli. Je pravda, že si seriál zachoval svoju hravosť a úprimnosť, ale dá sa tušiť, že nová séria bude ďaleko komplexnejšia a prepracovanješia po všetkých stránkach. Najväčší posun je jednoznačne v animácii, vízia moderného sveta vyzerá nádherne, uvidíme ako sa bude vyvíjať zápletka, ktorá v prvých 2 dieloch ustúpila na úkor predstavenia nového sveta a rozvíjania vzťahových súvislostí. Hodnotiť je zatiaľ zbytočné, počkám si kým sa "začne niečo diať", ale prvé dojmy sú mimoriadne pozitívne, potenciál prekonať svojho predchodcu tu určite je... ** Update po prvej sérii- po všetkých stránkach premakanejšie, vybrúsenejšie a lepšie ako pôvodný seriál. 95% ()

Eratashi

Zatím po 4 dílech nebudu hodnotit. Aanga jsem ohodnotila právem 5 hvězdičkami, Korra si je ještě bude muset zasloužit. Očekávám, že to bude v přibližně ve stejné délce jako původní anime a proto se vztahy teprve rozvíjejí. Zatím soudím, že jde o velice podobnou strukturu. Korra je stejně živá jako Aang, lítá z jednoho problému do druhého, je postavena před silnějšího nepřítele jako Aang, akorát je všechno trochu víc zrychlené. Korra už si dokonce našla dva přátele. No uvidíme :-) ()

sirien

Je to dobrý, ale bolí to. Je strašně cítit, že autoři nemají jasnou celistvou vizi, aby udělali další ságu a 12 dílů na sérii je málo - všechno to působí hrozně jako z rychlíku (zejména vztahy postav). Jinak to má všechny tradiční klady - zajímavé postavy (mnohé se mi dokonce líbily víc, než jejich "obdoby" z původního Aanga), promyšlený příběh, krásné vykreslení (dobově hodně posunutého) světa, humor, vážnost... jen je prostě hrozně cítit, že to je celé jen sbírka "útržků", což proti původní sáze těžko obstojí. Přitom některé nápady tam jsou úžasné a klidně by na celou ságu vydaly a spousta věcí (např. příběh stvoření Avatara) nádherně dokreslují původní sérii. ()

Grizzly

Nejsem sice zadny vriskajici fanousek Avatara, ale puvodni serie mne celkem bavila. Byla vtipna, hrava, dobre napsana a mela vyborne postavy i atmosferu. Korra postrada uplne vsechno. Je to sice hezky nakresleny, ale temata i postavy jsou uplne debilni a Korra je navic blba pubertalni krava. Cely je to teenage kokotina pro holky. Ale asi je to tak i mysleny. Mozna kdybych byl nekriticky milovnik "ohybacu", tak to asi zvladnu. Pro mne je ovsem bender jen jeden. Bender Rodriguez. ()

Ten_Geek

Tento seriál má teměř nemožnou roli a to udržet kvalitu seriálu jako u ATLA, což se mu ani nepodaří, protože je to téměř nemožné. Seriál nás dokáže vzít zpátky do světa Avatara, udělá to perfektně, představý nám nové postavy a i ty staré. Záporáci zde mají lepší důvody proč dělají, to co dělají (kromě v druhé sérii) než v ATLA.  Ukazuje nového Avatara Korru, která je přesný opak Aanga, Bojácná, Nemá chladnou hlavu a agresivní. Pojetí tohoto typu charakteru jsem si užil více, než Aanga. Vedlejší postavy jsou též perfektní, syn Aanga, Tenzin je perfektně vyzobrazenej airbender, je to jako dospělý Aang, téměř. Dabing rozhodně není pozadu, v téměř hlavní roli je J.K. Simons, který má vždy perfektní dabing, stejně jako Dee Bradley Baker a ani ostatní také nezaostávaj. Jedno z několik mínusech je druhá série, která je otřesná. Seriál je téměř perfektní pokračovaní, samozřejmě nemá na originálního Avatara, jeden z nejlepších seriálů jak pro dospělé, tak i pro mladistvé. Seriál velmi doporučuju jak pro nové, tak i staré fanoušky Avatara. ()

Radek.SCH

Tak původního Airbendera jsem měl radši, ale po čtyřech dílech je asi ještě brzo na nějaké ortely (ale tuším že tak dobré postavy jakou byla Toph Bei Fong se už asi nedočkáme). Takže zatím ne zklamání, ale spokojenost taky ne. Uvidíme.... UPDATE: Poslední dvouepizoda to posunula o ligu výš, škoda jen, že vše předešlé byla jen epizodní výplň jarní sezóny na Nicku. - 60 % ()

gumbo

BOOK 1: Moc nepřesvědčilo. Ikdyž by to na první pohled nemuselo být vidět, je zde vše o něco "lacinější" než v Aangovi. Největší ústup je v dialozích a dabingu. Dialogy jsou teď strašně ploché, jednoduché a zkratkovité a nevýrazný dabing tomu také nepomáhá. Postupně jdeme nahoru, ale i tak to není úplně ono. Slabší odvar z Avatarského čaje - 60% BOOK 2: Tohle je už jiná káva. Je vidět, že tady se nasypalo víc peněz do všeho, od scénáristů po animaci. Zápletka je zajímavá i dobře podaná. First Avatar vyloženě potěšil. This is the Avatar spirit - 80% ()

Smejdik

Na původního Avatara se Korra sice dosáhnout snaží, ale nezvládá. Animace je příjemnější a lepší než u Aanga, přesto ale zachovává původní atmosféru. Prostředí velkoměsta celou sérii trochu omezuje a je škoda, že se málo věnují výuce airbendingu. Oproti Aangovi je tu taky slabší "psychologično" u postav - chybí tu nějaký pořádný zmrd jako Azula v Avatarovi. Ale pořád je to zábava, nechybí napětí a elementy! Ach ty elementy! :) ()

Hapretor

Je to vlastně jen recyklace Avatara Aanga, ale pořád dost zábavné a nápadité. Bitky na animák velmi dobré. Ksichtíky (šklebení) taky povedené. Zabavilo kvalitně. - Ok, jsem infantilní. ()

Sorry

Avatar vyrostl, svet zasahla prumyslova revoluce a misto "svetovych" valek zde delaji problemy mensi strety. Az na konec. Je LoK lepsi nez TLA? Ne. Ale neni horsi. Je mene epicke zato vyvoj postav ma vetsi prostor a ten zaver... Jo a Korrasami! ()

loki5

Takhle se má dělat pokračování. Není to ždímání známého světa ale jeho rozvíjení a posun. Uplynulo 70 let a svět se změnil vyspěl a z čistě fantasy světa je ten tak trochu stempunkový svět. A i když se postavy z předchozí série objeví mají jen minimum prostoru a jen doplňují děj. Avatar Korra je úplně jiná než byl filosofující pacifista Aang. Je naivnější více zbrklá a chvílemi i nesnesitelná, ale i tak jí prostě fandíte. Hodně pomohla uzavřenost všech sérií. Nejzajímavější na tom celém je to, že Korra sama vlastně nezabila jedinou zápornou postavu tak jako to neudělal Aang. 90% p.s Hudba obou seriálů je famózní. ()

Azurovydrak

Hlavní problém Korry vidím v tom, že při nevyhnutelnému srovnávání s legendárním Last Airbenderem tahá trochu za kratší konec stébla. Přitom samostatný příběh je vysoce nadstandardní výtvor animované produkce, který dokáže skvěle fungovat v rámci avatarského světa. Má dobrý námět a nápady, velmi slušně zvládnutou akci, skvělé záporáky (to je třeba podotknout) a původnímu seriálu dělá ve většině případů (krom jednoho) čestnou poklonu. Animace s dobou pokročila a je čistší, plynulejší a dává lépe vyniknout živlobojům. Příběh se od Aanga liší v přístupu, namísto obří osudové linie Korra dávkuje čtyři relativně uzavřené řady. Děj je tedy plošší, zkratkovitější a nechává méně času na vývoj, což není vyloženě špatně, spíše to závisí na subjektivní preferenci. Oříšek jsou postavy, které jsou hlavním „kamenem úrazu“. Korra samotná začíná jako zajímavá, slibná protagonistka, kterou jsem si oblíbil. Problémem je, že časem se zhoršuje, a není sama. Mako po první řadě ztratí pointu a stane se nepotřebným otloukánkem. Asami, už z principu nudné postavě, jsou neustále podsouvány druhořadé zápletky, aby se udržela v příběhu, a nakonec je degradována na LGBT milostný objekt. Bolin jediný má uspokojivý vývoj, kdy charakterově i živelně dospěje a shodí roli jednoduchého vtipálka. Krom zahozených arců postav Koře podráží nohy i kvalitativní výkyvy, tj. průměrná druhá a vyloženě nepovedená čtvrtá řada. Ta první a třetí jsou fajn oddechovým dobrodružstvím, které perfektně vyváží humor a osudovost. Pořád si nicméně stojím za tím, že veškeré výtky trochu neférově pramení ze srovnávání s Aangem. Korra samotná je velmi dobrý seriál a rozhodně stojí za váš čas - 90% ()

Vorima

Slušný následník Aanga. Zajímavý příběh i zápletka a dobré (a semtam i nečekané) zvraty. Bohužel, úplný závěr posledního dílu to pro mě osobně zabil :-( Vypadalo to na dobré vyvrcholení a přípravu na další sérii se slušnými možnostmi pro pokračování a pak si asi scénaristé vzali volno a konec dopsala uklízečka za pět minu mezi dvěma cigaretama. Chjo. Do posledního dílu ****, celý poslední díl, kromě posledních 3 minut *****. A pak se to pokazilo. Další série skutečně přišly. Druhá veskrze na **** a třetí zatím také. ()

P. J. D.

Tento seriál jsem měl možnost shlédnout krátce na to, co jsem dokoukal jejího předchůdce - Avatar: The Last Airbender. Musím podotknout, že díky tomu jsem měl objektivnější možnost hodnocení, tudíž moje srovnání mělo větší cenu, než kdybych jej marně a zbytečně odkládal. Oproti němu totiž postrádá jisté prvky v ději a postavách, jenž předtím měly daleko větší potenciál zaujmout člověka a donutit je tak si je oblíbit. Tady to kouzlo již nebylo. Příběh navíc nemá onu hloubku porozumění. Hlavní postava si zde prožívá spíše jakési milostné pouto, než-li životní stezku poznání. Animace byla samozřejmě výborná, postavy byly zahrány taktéž dobře, ale jak říkám - nebylo to ono. Proto po dlouhém zvažování a přemítání dávám nakonec čtyři hvězdičky z pěti. ()

Karmin

Tak jsme se konečně dočkali velkolepého finále první série. Sice ne tak epického, jako konec Aangovy třetí knihy, ale s koncem první knihy celkem srovnatelné. A fanouškům Zuka se vyplatilo čekat...na konec desátého dílu :-) ()

Withree

Hrdinové jsou starší, chybí zde cestování mezi kontinenty, namísto toho tu máme průmyslovou revolucí zmítané Republic City, ve kterém se odehrává drtivá většina děje. Záporák Amon zdá se být velmi mocným a vyrovnaným protivníkem Avatarovi a jeho společníkům. Celá ta linka kolem zrovnoprávnění všech osob sice není nijak zázračně originální, ale v dětském cartoonu to funguje celkem přesvědčivě. Navíc má příběh větší hloubku a zvraty jsou překvapivější, i když stále nijak originální ("velmi křehké vztahy"). Velmi pěkné jsou i prostřihy do nedávné minulosti, kde se potkáme například s minulým Avatarem Aangem (fajnový beard) nebo "slepotou" Toph. Atmosféra je i přes nižší počet fórků na srovnatelné úrovni s Last Airbenderem, takže nezbývá nic jiného než plácnout tam 5 hvězd. ()

Navrus09

Korra působí mnohem lidštěji, tím pádem dělá chyby jako každý člověk. Určitě velká změna po Aangovi. Příjemná změna animace i vyspělejšího prostředí působí skvěle, avšak některé scény mi přijdou zbytečně zdlouhavé a nic neříkající. První série má zajímavý děj i poutavou zápletku s hlavním záporákem. Druhá série mě zaujala až v momentu, kdy nám byl ukázán první avatar Wan a byl vysvětlen počátek Avatarů. Od té scény jsem každý díl hltal víc a víc. Těším se na třetí a čtvrtou knihu. ()