Legenda Korry

• Česko Avatar: Legenda o Koře (viac)
USA, (2012–2014), 19 h 56 min (Minutáž: 23 min)

Janet Varney, Jeff Bennett, Dee Bradley Baker, P.J. Byrne, David Faustino, J.K. Simmons, Seychelle Gabriel, Mindy Sterling, Logan Wells, Kiernan Shipka (viac)

Desítky let poté, co Avatar Aang zachránil svět přichází do moderního Republic City upřímná 17letá dívka jménem Korra, aby trénovala a poznala svůj osud. (SkyShowtime)

IMHeS

Někdo se změnami vyrovnává těžko ale já je naopak miluju. The legend of Korra je úplně jiné než původní Avatar a za to sem rád. Dobrá práce, těším se na další výborné díly. ( mimochodem vzhled Korry se grafikům vážně povedl ) ()

Frisbeeman

Po vyrovnaném a klidném Aangovi nastupuje Korra, 16-letá příslušnice ženského pohlaví, která je impulzivní, prostořeká a pokud se jí dotyčný nelíbí, nebojí se dát mu pořádně po hubě. Tam, kde byl předchozí seriál místy až příliš dětský a dějově rozvolněný, nastupuje novinka již od prvního dvojdílu s nekompromisním tempem. Tím, že první série má pouhých 12 dílů, v seriálu téměř absentují hluchá místa a i navzdory (povinné) romantické lince se s každým dalším dílem posouvá děj dopředu přímo raketovým tempem. Tam, kde si Aang líně poletoval po světe a seznamoval se s jeho obyvateli, Korra vrthne do Republikového města jako uragán, hned si najde nové přátele a nepřátele, zapojí se do profesionálního bendingu a ještě si stihne najít čas na to, aby se aktivně zapojila do politického dění ve městě a pokusila se potlačit nadcházející vzpouru Ekvalistů. Ač je seriál stále primárně cílen především na dětské publikum, sympatická je tu i jistá míra intrikaření a ne úplně jasné motivace některých postav. ()

Deeus

Mrtě moc skvělých vedlejších postav, poněkud převztahovaná první série, zato svižnější a drsnější ty další, bezvadné zasazení a kupodivu pomalé dorovnávání kouzla starého Legend of Aang. Zatímco původní Avatar byl víc dětský a černobílý, Korra je šedá, pochmurná a bezútěšná, ale nezapomíná na humor a ksichtíky, které jsou pro tenhle seriál typické. Pokud vám chybějí staré (a teď nejen metaforicky) postavy z roku 2005, určitě na Korru mrkněte aspoň ze zvědavosti, ale varuju - chybí tu "dokončené" epizodky s menším dějem, tady máte jednoho záporáka na každou sérii, a někdy se to vyvíjí a schyluje k finále trochu zmršeně... Funguje to hlavně na postavách, které mi z větší části původně přišly jako vyvařená voda z těch původních, přijdou mi tak pořád, ale docela se to lepší (Tenzin a jeho děcka) a nějak mi to vůbec nebrání čekat docela napjatě na další epizody. ()

Syrachta

Seriál mě potěšil především po své vizuální stránce. Animace je vážně bombovní, podoby světa taktéž. Co mě zamrzelo byly postavy: až na několik světlých výjimek (Zhu Li! Bei Fongové!) byly ploché, byly spíše karikaturami na hrdiny než skutečnými hrdiny. Takové postavy se snesou na vedlejších liniích, ne však v nejužším kruhu hlavních postav (Mako, Bolin...!). Ještě o fous více křičela nepropracovanost postav na záporácích: Amona jsem žrala dokud neodhalil svou pravou tvář (protože tím zahodil logické motivace ke svému konání), Unalakovy motivace jsem taky úplně nepobrala (chci být zlý, protože chci být zlý...? Chci splynout s největším zlem a ztratit tak sebe sama? Proč?!), anarchista Zehír se prakticky z noci na noc stal elitním vládcem větru, který hravě ovládne to, na co mnichové přicházejí desítky let... no jediná Kuvira pro mě byla záporák s nějakou motivací a vývojem. Nechci ale seriál hanět – v tom se tady vyřádili jiní. Korra je úžasný seriálový počin příběhem, obrazem, hudbou a spoustou dalších věcí. Jako velké plus z hlediska světa chci ocenit větší pružnost ve vládě živlů – ukázka toho, že být vládcem země neznamená vládnout jen kamení. Bez ohledu na mouchy za mě 5 hvězdiček a domácí zlatý fond. ()

Ronkar

Proboha, nepouštějte si tohle než zkouknete ATLA! Mohli byste si pokazit krásný zážitek prvního seriálu. Korra není ani dospělejší ani temnější než ATLA. Je to generická záležitost, která těžší úspěch ze svého předchůdce, ale přitom ničí jeho stěžejní myšlenky, odkaz i skvěle promyšlený svět. Úžasné charaktery s bohatou backstory a osobním vývojem nahrazuje plochými, nudnými figurami, které nejsou sympatické. Korra je psychopat: agresivní, arogantní, blbá a bez sebereflexe. Skvěle vystavěné prostředí vystřídal přízemní „New York“ z počátku 20. století. Mystérium, morální rozměr a duchovní svět nahrazuje materiální rovinou beze smyslu, kde jsou důležitější boje, než podstata sdělení a logika. Velmi důležitá součást ATLA = z chyb se člověk učí a díky nim roste, tu nefunguje a vlastně ani není přítomná. Celému příběhu i jednotlivcům chybí kontext a směřování. Myšlenka reinkarnace, duchovního učení a zkušeností předchozích vtělení, je zničena a nahrazena stupidním nápadem, že Avatar je vlastně posedlý nějakým duchem, který žije uvnitř něj. Korra ztratí i další atraktivní rovinu příběhu – tedy kontakt s předchozími Avatary. Všechny problémy hrdinky vždy vyřeší jakési deus ex machine. Humor je v 90 % nefunkční, chybí nadsázka a hravost. Romantická linka je otřesně stupidní a nezajímavá. Pro dost lidí "dospělejší" očividně znamená temněji vystavená fásada a víc akce. Jistě, genocida celého národa v ATLA není moc dospělé téma, což? A zatímco v Avatarovi se s hrůznými důsledky jednání zla museli hrdinové skutečně vypořádat, v Koře se vše napraví mávnutím kouzelného proutku (čáry máry a máme všude po světě vládce větru... uf). A tak je to tu prakticky se vším. Korra se nikam nevyvíjí jako charakter... zůstává příšernou lidskou bytostí a i když drobnou změnou nakonec projde v 4. sezóně, je to zatraceně málo, aby ji člověk mohl fandit. Pro mě "dospělejší" znamená myšlenkový rozměr a to, co příběh divákovi předá... u Korry a ATLA je to neporovnatelný rozdíl. Zatímco Aang byl pot tíhou událostí a blížící se katastrofou nucen stále se posouvat vpřed jak ve svém učení, tak v boji s vnitřními démony, Korra se točí na místě a nemá vlastně skutečný cíl. Její příběh jde odnikud nikam. A stejně divně jako začíná, také končí. Nelíbí se mi to a už se k tomu nebudu vracet. Naopak, ATLA si velmi rád pustím ještě mnohokrát. Tam jsem s hrdiny skutečně dýchal, bál se o ně, když čelili nepřátelům, nebo svým vnitřním pochybám a strachům. Rostly každým dílem, stávaly se lepšími lidmi. Rozuměl jsem jim, chápal jsem čím si prochází a díky tomu prožíval jejich radosti i strasti a držel jim palce, aby vše dobře skončilo. Korra? Nic. Jen hezká fasáda bez hlubšího sdělení nebo emocionálního napojení. Ty dvě hvězdy dávám za zpracování, protože přes veškerou kritiku, je po audiovizuální stránce velmi kvalitní a hudba nádherná. Líbili se mi některé boje a zajímavé využívání elementu vody, libíla se mi postava Lin, Tenzina a Jinory. Líbilo se mi prvotní tajemno kolem Amona, Rudý lotus a pár fórků malých vládců větru... toť vše . 50% () (menej) (viac)

Rughar

Hodnotím jako velký fanoušek Avatar: The Last Airbender. Nehodnotím to vysloveně špatně. Pár vedlejších postav se vysloveně povedla (duo Varrick & Zhu Lin, Toph). No dobře, nebylo jich moc. Zuko byl hodně divný a zprvu zajímavý mistr Tenzin prakticky od půlky seriálu přešel do módu "jistě pane Avatare", kde ne jediná vybudovaná postava šla naprosto do pozadí. Jak postava avatara, tak ústřední záporaci měli značně sestupnou tendenci (no co si budeme... mocný Firelord z původního avatara ten scénář taky neměl zrovna nejbohatší, ale nějak to tam nevadilo). Moc tomu nerozumím. Byla snaha udělat avatara jako realistického 20ti letého člověka, kterého můžete stěží vystát, tak zkombinujete namyšlenost, totální neschopnost cokoliv vymyslet, naštvat se kdykoliv mi někdo sebere hračky, nějak cílová? Abychom to měli komplet, tak se do toho ještě přidala mentální nevyrovnanost. Já nevím, ale aby to fungovalo jako seriál, tak podobná snaha ukázat lidem, že i avatar může mít negativní lidské stránky, šla jistě ukázat způsobem, že by diváci ve skutečnosti mohli k ní nějakou tu sympatii snad i cítit. Celý seriál mi bohužel nedal jedinou berličku jak pochopit jedinou akci hlavního hrdiny. Nakonec k vyššímu hodnocení mě zvyklala hláška "Will you do the thing for the rest of our lives?", která byla vyvrcholením nejlepšího side příběhu celého seriálu. ()

Eaton_Hunt

Úctyhodné pokračovaní legendárního seriálu Avatar. Největším úspěchem jsou především záporáci, kteří mají motiv, přesvědčení že dělají správnou věc a jediné co je liší, je jejich posedlost v prokázání služby lidstvu (světu), že zabijí avatara, ale už bez morálních zábran, je neskutečně dobře propacované a bezchybné, že to přestává být seriál pro děti, jako to bývalo u Avatara Aanga. Pořád je to seriál pro děti se spousty dospělými myšlenkami ohledně psychiky, odhodlání a etiky. Objevuje se tu velké rozvinutí celého světa, který byl v zásadě jenom úvodem v Avatarovi Aangovi, a ne jenom v lokacích, ale také v nových ovládní živlů a jejich historii (viz. 3 season). No prostě neuvěřitelné jak toto pokračování tak proslulého seriálu je úžasné a inovativní, že to není možné. Jediné fakt jediné v čem je Avatar Aang lepší je, že má "uzavřený" a naplněný konec a to se bohužel o Koře říct nedá, pro mě trochu zklamání. 9,9/10 ()

ricmont

Korra to rozhodně neměla lehké. Po Aangovi měl každý velká očekávání. A některé se povedlo naplnit a jiné ne. Co musím pochválit je to, že seriál si jde vlastní cestou ale zároveň ctí svého předchůdce. Co byl ale můj problém je to, že mi trvalo díl než jsem si postavy i okolní svět oblíbil. Ale na konec to stálo za to. ()

Gamer169

Hodnotím teprve první díl, ale i tak mohu bez nadsázky říci, že mě mile překvapil a příjemně osvěžil. Kvalita animace přesahuje původní série avatara sice jenom o jednu či dvě příčky, ale i tehdy to byla velmi vysoká kvalita a v dnešní době je na to radost pohledět. Nechybí zde nadsázka ani humor a doufám že další díly budou minimálně stejně dobré. Dávám 5* ve vzpomínce na Aanga a nové milé postavě jménem Korra ... Ať už jsou tu další díly ... ()

Paulie2

Hodnocení po první sérii: Slabší pokračování skvělého seriálu. Příběh mě vůbec nenadchl a lehká modernizace světa "benderů" a "non-benderů" mi přijde jako naprosté zničení atmosféry. Co se mi líbilo bylo víc akce už takřka od prvního dílu a posunutí věkové hranice avatara z dítěte na teenagera. Chyběla ale tak výrazná postava jako např. Sokka, strýček Iroh, ctižádostivý Zuko ... prostě někdo, koho bych si oblíbil (za zmínku stojí snad jenom dcera Toph). Zápletka by mohla být trochu složitější, ale záhadná postava Amona byla vcelka dobře provedená. Jako fanoušek dávám seriálu něco mezi 3 a 4 hvězdičkami. ()

Capy

Pro mne velmi očekávaná záležitost, a zatím mne nezklamal ani jeden díl, v podstatě se bavím s každým dílem. Znatelně poskočila úroveň animace, a myslím že i hudebního doprovodu, který mi chvílemi bral dech. Každopádně LoK je pojata poněkud jiným stylem, který je osobitý, ať už se jedná o přidání tech záležitosti, či Capital City které mi chvílemi stále připomínalo kombinaci New Yorku a San Francisca. Výborné jsou i odkazy na LA, které fanouškům dovolí v duších zaplesat. Po shlédnutí první Knihy dávám zatím za 5. ()

misimus

1. série: 4*. Animace, atmosféra, příběh (až na ten přehnaný happy end) si drží vysokou kvalitu. Horší už je to s hlavními hrdiny, kteří nejsou ani z poloviny tak sympatičtí jako v původním Avatarovi. Jediná Korra se imo tvůrcům celkem povedla. ()

Anime2

Korra pěkné pokračování aanga už pro starší tím myslím 11-14.Je jen škoda že přeskočili celý její výcvik vody ohně a země.Je tam méně vtipných scén a víc lásky .Nevím jaký je dabink ale v originále to bylo moc pěkný.Těším se na book 2. ()

serpencia

Zatím mi nepřijde lepší než Aang a možná ani nebude, ale i tak je to zajímavá záležitost, která má spád. Book ONE: 80% Druhá série jiná než první (což by mohlo být u více seriálů :-)), příběhem a dějem lepší. Book TWO: 90%. Obecně seriál zdařile naráží na současný svět s jeho plusy i mínusy, těším se na zbývající dvě části. Book THREE: 90%. Tak a konec, snad ne navždy. Book FOUR: 80% | Celkem 85%. ()

Rigo

Dobrý oddychový animák, který si troufnu tvrdit s dalšími díly se zlepšuje. 3. série mi přijde nejlepší včetně skvělého finále. Uvidíme, jak bude vypadat 4. série. ()

Tess92

Avatara jsem milovala, tak Korru nesnáším. Nechápu, co je na ní tak úžasného. Je arogantní, chová se jako kráva a jediná sympatická postava, kterou jsem ve 4 dílech viděla, je maskovaný zločinec (jméno nevím). Furt dokola se jede rovnost a utlačování. Prostě skvělá americká propaganda. Bohatě mi stačí 4 díly, víc tím nebudu ztrácet čas... ()

DannyBurino

Celkem skvělý seriál ( tedy první série ), ale nelíbí se mi tam jak na Korru tlačí a jak se Korra změnila ke konci první série jinak ten seriál je super. ()

Tawtute

Po shlédnutí první série za sebe dávám plný počet. Kdybych porovnávala s (poněkud infantilní - z mého pohledu) legendou o Aangovi, tohle se mi zdá povedenější. Jednak se mi líbí, že postavy nejsou malými dětmi, jako tomu bylo předtím, pak mi připadá dobrá i postava Amona jakožto hlavního záporáka a sympatická mi byla i avatarka Korra. Co se týče finále, nemělo chybu ;) ()

Bohdan55

No po první sérii musím říct že jsem zklamán líbili se mi postavy ale to že se příběh po první sérii vlastně uzavřel mě dost zklamalo. Měním ze 4 na 3 * ()