Krnac

Vďaka tejto a predchádzajúcej sérii sa seriál drží v červených číslach (hodnotenie nad 70%), keby že je celý seriál na úrovni sérii 3 a 4 rozmýšľal by som nad piatimi hviezdami ako u Aanga, obe série proste už urobili všetko správne, dej sa konečne zameriava viac na vedľajšie postavy čím konečne vznikli naozaj dobré vedľajšie dejové linky a niektoré nakoniec ovplyvnia celý dej a to platí aj u záporných postavách ktoré majú tiež dobrý dej ale je to slabšie ako u Aanga ale to je zlým rozbehom prvých dvoch sérii. Úprimne ak sa Netflixu live-action Remake na Aanga osvečí a natočia aj Korru tak chcem vidieť na mieste režiséra Ian Grahama, človeka ktorý režíroval tieto posledné dve série, ()

BrooksW.Here

"You think your power has limits; I say i’ts limitless." _____________ Ešte pár minút po dopozeraní som zostal v nemom úžase... Lepšieho záveru som sa naozaj dočkať nemohol a v konečnom dôsledku som spokojný najviac, ako sa len dá. V rámci epickosti síce stále vyhráva finále Aanga, ale Korra jednoznačne vedie po emocionálnej stránke. Posledné minúty ma emočne úplne rozje*ali, neubránil som sa ani slzám dojatia a s istotou môžem povedať, že zakončenie Korry bolo pre mňa rovnako úderné ako to Aangovo (ak nie aj trochu viac...)! Okrem toho ma neskutočne potešil aj návrat Toph, ktorá si narozdiel od ostatných postáv z ATLA zachovala svoju pôvodnú povahu a do príbehu vložila slušnú dávku drzosti a cynizmu (ak sa to tak vôbec dá nazvať 😅), pri čom som si vychutnával každú jednu scénu, v ktorej sa objavila... V skratke, poslednú kapitolu celého Avatarského univerza som si mimoriadne užil a s radosťou sa do tohto sveta vrátim znovu... Toto nie je iba obyčajný animák, toto je príbeh o páde na úplné dno a následnom povstaní a znovuzrodení ľudskej duše... Jeden z najlepších príbehov, aké kedy vznikli!!! Finálnej sérii Legendy Korry dávam 9,5 mechanických obrov z 10, naozaj si neviem predstaviť iný koniec... ()

Azurovydrak

Je to za námi. Jeden z nejlepších příběhů nejen animované tvorby za poslední dekádu se přehnal přes moji obrazovku za necelý týden a mně je velmi smutno, že už dobrodružství týmu avatar vážně končí. Čtvrtá série původně neměla vzniknout (ale to ani druhá), nakonec ale spatřila světlo obrazovek jakožto sága o dobyvatelství národa kovu v čele s diktátorkou Kuvirou. Ta má charisma a ví, co dělá, ale úrovně Zaheera a Amona bohužel nedosahuje. Stále ale dokáže ústřední partě pořádně zatopit. Mezitím se Korra zotavuje z následků strašlivého zranění a vyrovnáná se s přízraky z minulosti. Úvod má grády a třeba hned druhá epizoda Korra Alone je právem považována za nejlepší epizodu série, potažmo i celého seriálu. Ostatní se nicméně dostávají tak trochu na druhou kolej a to je moje hlavní výtka. První a zejména třetí série dokázaly předvést úžasný a ohromující hlavní příběh, avšak nezanedbávaly i vedlejší charaktery a všem dopřávaly rovnocenný prostor, čímž působily uceleně. Čtvrtá série ale bohužel kašle na spoustu postav jako třeba Mako, Tonrak, Tenzin, Kai, Bumi nebo Kya (ta se snad ani neobjevila). Místo toho se horko těžko snaží o novou poutavou linku s princem Wu, jenž je nezajímavá a humor v ní nefunguje. Celkem mě to mrzí, jelikož třeba takový Kai dostal snad dvě věty za celou sérii, a to se z něj v třetí knize rýsovala zajímavá postava. Zachraňuje to linka Bolina s Varrickem, která je fantastická po všech stránkách. Kniha s názvem Rovnováha moc rovnovážná opravdu není, krkolomně spěchá do epického finále, které sice ohromí, ale samotná ta cesta pak vyzní tak nějak do ztracena. Celá série působí jako mnohem kratší než třeba třetí řada, dokonce i samotná Korra mi připadá, jako by dostala méně prostoru - přitom z hlediska počtu i délky epizod vše sedí. Líbilo se mi, jak zde Korra dospěla, a i když jí nový účes dle mého teda zásadně nesluší, musím uznat, že se zde její charakter vyvinul víc než ve všech předchozích sériích dohromady. Proto je trochu škoda, že na tohle vše zbyla jen jedna řada, jelikož všechen ten trénink a dostávání se zpět do kondice působí, jako celá série, zrychleně. Přesto palec nahoru. Jako celek sérii považuji za uspokojivé zakončení, i když kvalit Rudého lotosu nedosahuje. 70% ()

stepankoby1

Book Four: Balance - 35 %: No, pokud je něco po téhle sérii jasné, tak že dvojice scénáristů je na svoje dílo opravdu pyšná a myslí si, že odvedli dobrou práci. A já s tím dost zásadně nesouhlasím. Kořřin charakterový (ne)vývoj je naprosto příšerný a v totálním nesouladu se vším, co se nám tvůrci snaží podstrčit v dialozích. PTSD po souboji na konci třetí série mělo obrovský potenciál v ní vzbudit zamýšlení se nad sebou samotnou a svými rozhodnutími, místo toho ZASE dostáváme jen "bojíš se být sama sebou, tedy dokonalá a bezchybná". Z Korry se opravdu nestala královna empatie a kdybyste si po finální epizodě pustili první, nevšimnete si rozdílu. Krom toho tu samozřejmě máme klasicky záporáka nenavazujícího na předchozí dění, kterého si scénáristický tým vytáhl z rukávu, aby série měla vůbec nějaký konflikt, brutálně nezáživné momenty postav a nevtipný humor. A aby toho nebylo málo, povinné epické završení vztahů tu vůbec nedává smysl vůči předchozím třem sériím (drazí scénáristi, kritika toho megatrapného queerbaitingu opravdu nepramení z homofobie, ale z faktu, že máme oči a uši). Od nálepky nejhorší série tak čtvrtou sérii zachraňuje jen stará Toph, která je přesně taková, jakou si ji pamatujeme, a dokonale kontrastuje změně ostatních postav z původního seriálu na staré páprdy. Děkuju alespoň za to. ()

ricmont

Poslední série je dobrá ale však nad těmi předchozími zaostává v jednom bodě. A to je hlavní nepřítel. Všechny předchozí sezóny měli úžasné zaporáky s parádní motivaci. A pak je tu Kuvira která touží jen po moci. A ne to že v posledních pár minutách jí dá příběh odůvodnění proč to dělá nestačí. Když po zbytek série ta motivace tam není. A však zbytek této sezóny jsem si užil. Korra byla za mě tady taková abych s ní mohl soucítit. ()

• Během tvorby čtvrté série byl tvůrcům odmazán značný kus rozpočtu, což způsobilo, že by museli kvůli nedostatku financí propustit některé členy štábu, aby s penězi vystačili na dokončení původního plánu. Michael Dante DiMartino a Bryan Konietzko ale odmítli tento radikální krok učinit, což vedlo ke vzniku epizody Remembrances (2014). (Azurovydrak)