Legenda Korry

• Česko Avatar: Legenda o Koře (viac)
USA, (2012–2014), 19 h 56 min (Minutáž: 23 min)

Janet Varney, Jeff Bennett, Dee Bradley Baker, P.J. Byrne, David Faustino, J.K. Simmons, Seychelle Gabriel, Mindy Sterling, Logan Wells, Kiernan Shipka (viac)

Desítky let poté, co Avatar Aang zachránil svět přichází do moderního Republic City upřímná 17letá dívka jménem Korra, aby trénovala a poznala svůj osud. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa ricmont k tomuto seriálu (5)

Legenda Korry (2012)

Korra to rozhodně neměla lehké. Po Aangovi měl každý velká očekávání. A některé se povedlo naplnit a jiné ne. Co musím pochválit je to, že seriál si jde vlastní cestou ale zároveň ctí svého předchůdce. Co byl ale můj problém je to, že mi trvalo díl než jsem si postavy i okolní svět oblíbil. Ale na konec to stálo za to. ()

Kniha první: Vzduch (2012) (S01)

Legenda Korry je úplně jiný seriál než býval Avatar. A musel jsem si na to pár epizod zvykat. Ovšem v druhé půlce jsem se cítil v seriálu jako doma. A i když jsem Korru i ostatní postavy ze začátku nemusel tak si mě na konec získali. ()

Kniha druhá: Duchové (2013) (S02)

První polovina druhé série byla pro mě obtížná ke sledování. Přišlo mi, že se Korra nepoučila z děje první série a opět sledujeme tu starou Korru co si myslí, že ví vše líp. Pak ovšem přišla čas s prvním Avatarem. A vše zas bylo parádní. Jsem rád, že seriál odhalil původ Avatara. I samotné finále bylo parádní a konečně byl vidět nějaký větší posun ve vývoji postav i celého světa. ()

Kniha třetí: Změna (2014) (S03)

Tato série byla naprostá paráda. Korea konečně za mě funguje jako Avatar. Ostatní postavy mají dostatek prostoru. A hlavně je tu zaporák jehož motivace se dá pochopit a s jeho kroky i současné částečně souhlasit. ()

Kniha čtvrtá: Rovnováha (2014) (S04)

Poslední série je dobrá ale však nad těmi předchozími zaostává v jednom bodě. A to je hlavní nepřítel. Všechny předchozí sezóny měli úžasné zaporáky s parádní motivaci. A pak je tu Kuvira která touží jen po moci. A ne to že v posledních pár minutách jí dá příběh odůvodnění proč to dělá nestačí. Když po zbytek série ta motivace tam není. A však zbytek této sezóny jsem si užil. Korra byla za mě tady taková abych s ní mohl soucítit. ()