Nočná mora v Elm Street 5: Dieťa sna

• Česko Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (viac)

V další z nočních můr se opět setkáváme s Alicí. Ta zjišťuje, že je těhotná. Toho Freddy využije a prostřednictvím snů ještě nenarozeného dítěte si vybírá další oběti. (oficiálny text distribútora)

Martin741

Nightmare on the Elm street 5 je asi tak na urovni 4 -ky : neviete, na co sa pozerate, ci na horor alebo na pokus o horor, alebo na zrucne natoceny fryler. Stephen Hopkins a jeho dielo je u mna asi tak na urovni Harlina. 67 % ()

Wiikii

Jako myšlenka je "Dítě Snů" vážně dobrý krok, kde jde o to, že by se Freddy mohl vrátit do reálného života skrze nový život, ale to zpracování je zase o ničem. .... HODNOCENÍ: 40% (2*) ()

raptorrr

Hopkins přidal v pátém díle na serióznosti, z chuchvalců deprese naštěstí čas od času vykoukne nějaký ten černý vtípek :-) ()

cariada

No opět stejný scénář ten kdo v jednom díle přežije v dalším na začátku zařve. Jinak poměrně blbost scéna v blázinci ,že tam nechají ty cvoky pohromadě , jelikož by se zákonitě povraždili a ještě tam mezi nima nechají chodit mladou holku (ošetřovatelku) a ty si jí nevšímají.... No ,ale jinak je to průměr ,který se nechá. ()

Petoss1

V 40 - tych rokoch pracovala v sanatóriu mníška menom Amanda Krueger, ktorá bola znásilnená cca stovkou najhorších bláznov a maniakov a výsledkom tohto grupáča sa stal Freddy ... syn, ktorý nepobral ani štipku talentu od jediného otca. 20% ()

Mefistofelle

The Dream Child je v podstatě pokračováním čtyřky, akorát se mu už nepovedlo udržet si laťku stejně vysoko. Ne, že by to bylo vyloženě špatné, ale předchozí díly (kromě dvojky) byly zkrátka lepší. Tento díl má pár zajímavých prvků - předně se na scénu vrací Freddyho matka a odhaluje se tak další část příběhu padouchovy minulosti. Jako další plus vidím některé dost haluzní snové sekvence (smrt Grety) a zakomponování kreslených komiksových sekvencí. A Freddy sám je pořád stejný charismatický sviňák metající suprové hlášky:). Jako mínus vidím závěr, který mi přišel celkově dost zmatený. Celkově se dá říct, že pokud neočekáváte moc, zklamaní nebudete. P.S.: U téhle série rozhodně oceňuji to, že ačkoliv je do každého filmu, včetně tohoto, zakomponováno množství komediálních prvků, nepůsobí to trapně. ()

-Bomba-

Pátý díl Noční můry v Elm Street je pořád stejně kvalitní jako všechny předešlé díly a oproti minulému čtvrtému dílu je tu méně hluchých míst. Masky jsou jako obvykle na vysoké úrovni a hlavní postava, Freddy Krueger, je opět skvělý. Tato část se trochu stylizovala do comicsových příběhu, což mě jako čtenáře comicsů potěšilo. Robert Englung jako by se pro postavu Freddyho narodil... ()

campix

''Nedovolím, aby se to stalo znovu. Přivedl jsi mě zpátky, abych ti dala život, ale teď ti jej zase vezmu. To si jenom myslíš štětko!'' Pátý Freddy je už docela průser. Prostě série měla skončit někdy u třetího dílu. Dá se souhlasit s tím, že některé efekty jsou na svou dobu zajímavé, a ten 80tkový feeling má něco do sebe. Ale ruku na srdce většina scén je už totálně přitažená za vlasy a celkově není děj nijak zajímavý ani strašidelný. Od dalších dílů se budu tedy držet v uctivém odstupu a časem se možná dokopu k novému remaku. Tímto jsem s Freddym a jeho noční můrou skončil. Alternativy: Krvavý Valentýn, Pátek třináctého. ()

WolfR

Tak tohle už bylo přepálené. Z Freddyho zrůdností je spíš sranda a celé to působí spíše komicky. Korunu tomu nasadil slabý scénář a nekonzistentnost. I když Englund se tak snažil, 2 hvězdy. ()

animaxis

Podle mě lepší,než minulý díl.Stal se zázrak a vrátili jsem se zpět k hororu a navíc se tu odhaluje Freddyho příběh.Vraždy se tu Freddymu povedly bohužel jen dvě,ale stojí to za to spíše kvůli Freddymu příběhu.Každý fanoušek Noční můry toto musí vidět! ()

dr.fish

Pan režisér si tentokrát těch prášků na spaní vzal asi moc. Navíc k tomu přibral i jiné prášky, takže je z toho místy hodně barevný, ale jinak dosti zmatený koktejl. 50% ()

Flyer

Tento díl se snaží o ozvláštnění svým comixovým pojetím, což ve výsledku nevyznívá špatně, navíc bych řekl, že Dítě snu je nejdepresivnějším dílem série. Ale upřímně řečeno, moc odvázaný s ním nejsem. Herci zde předvádí podprůměrné výkony, scénář mi přijde až moc překombinovaný a je znát, že tento díl už je natočen hlavně pro natáhnutí celé série (=> pro větší zisk). ()

Radiq

Kvalitativně srovnatelný se čtyřkou, ale režisér se až moc snaží zachovat hláškovitost a černohumornost. Celkem se mu to daří ("It's a boy!"), ale je to moc okatý. Scénář někdy dost zjednodušuje intelekt jejích kamarádů, ale aspoň na to pak má kdo doplácet. Smrti jsou z polovinu gut, z poloviny nicht gut. ()