Domek z karet

• Česko Dům z karet (viac)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (viac)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Elanornegra

Tak toto ma dostalo, Kevin Spacey na vrchole. Genialne napisane, natocene aj zahrane. Este teraz mam z toho zimomriavky, neviem sa dockat pokracovania. Vrchol vo vsetkych oblastiach. Najviac mi ale imponuje Mr. Frank Underwood, a jeho nadcasove uvazonie, taktika, zmysle pre diplomaciu, cit pre spravne nacasovanie, proste vsetko, a jeho chladne riesenie situaci, zatial pre mna numero uno v serialovej scene, ze ma tam silnu konkurenciu, ale Kevin Spacey s jeho manzelkou, a nadpriemerna kazda jedna cast ma presvedcili. Zatial, Mr. President 102%……pozrete opäť v roku 2021. Skvele intro, výborne dialógy, nadčasové obsadenie. Prvé dve série, ktoré postupne Underwooda dostávajú  na vrchol, sú fakt top v seriálovom svete. 3. Séria je už o trošičku slabšia, zrejme preto, že je na vrchole a nie to až tak zaujímavé, aj keď súboje s Petrovom sú vynikajúce. Časť s hurikánom to však vrátila spat na vrchol. Škoda, že tam tlačia dopopredia až tak Claire, záver veľmi slušný. 95 ()

kovanda123

Bože můůůůj, to je pecka všech pecek. Miluju témata s politikou a tento seriál je Olympem zákulisních politických hrátek. Kevin Spacey zde exceluje. Obě dvě série mám z kouknuté několikrát a nemůžu se nabažit. Už se těším na třetí nářez v 2015. Vřele doporučuji. Špice, luxus, perfect. ()

maestrum

Takové výkony jsem nečekal. Spacey je excelentní a i přes původní nedůvěru k tématu seriálu (politika), mě seriál mile překvapil. ()

Vlaidmar

Po prvej casti sa neda poriadne hodnotit, ale mozem napisat pocity ake to vo mne po 1. casti vyvolalo. Naozaj som necakal, ze serial o politike ma takto krasne chyti.. bude zaujimave sledovat sled udalosti v dalsi castiach a mozem povedat, ze ma to bavilo a snad si udrzi latku vysoko. Kevin Spacey je ako robeny na tuto rolu, neskutocne mu sedí a uziva si rolu Francisa.. Tak sa teda pustme do dalsieho serialoveho dobrodruzstva. ()

QuietRioT

Najlepší serial všetkých čias sa treťou sériou odpísal do čiernej diery nespočetných výplodov hollywoodskej propagandy. Som strašne sklamaný aj keď chápem, prečo sa tvorcovia rozhodli ísť ľahšou cestov. Prvé 2 série 100% Tretiu som nedopozeral, prezident Petrov ma donútil vypnúť to. ()

pan_bohush

Tento seriál ma absolútne dostal. Skvelo spracovaný nápad a každá postava je precízne zahraná, ale Kevin Spacey úplne exceluje. Vo absolvovaní prvej série som sa obával, čo spravia s druhou sériou, ale tá v ničom nezaostáva za prvou. ()

Rock4ever

Ačkoliv tvůrce v tuto chvíli, několik minut po shlédnutí třetí řady, nenávidím za další rok nejistoty, který mám před sebou při čekání na rozuzlení, tak nezbývá než smeknout nad tím, jak konstantně vysokou kvalitu jsou schopní produkovat. Seriály zazáří a obvykle s dalšími sériemi pohasínají, ale House of Cards si setrvale a suverénně drží post nejlepšího seriálu současnosti. Co má člověk obdivovat dřív? Skvělé herecké výkony. Propracovaná psychologie postav. Jistý "realismus" politických kulis (kde v minulých dílech byla politickým protivníkem Čína, nastoupilo nyní Putinovo - pardon - Petrovovo Rusko - mimochodem cameo Pussy Riot musi opravdového Putina hodně bolet, Netflix asi expanzi do Ruska hned tak brzy nechystá). Jednou Franka a Claire litujete, abyste je vzápětí mohli z duše nenávidět. A tak to má být. Úspěšné seriály stojí na schopnosti vyvolat silnou (a ne vždy pozitivní) vazbu na hlavní hrdiny a to se zatím velmi dobře daří - S01 - 100%, S02 - 85%, S03 - 90%. ()

Dhanill

Se 3. sérií částečně odchází to operativní napětí...malé postavy mají méně prostoru, intriky jsou složitější, ubývá nečekaných zvratů. Jo a připadne mi, že velká politika, kdy už i člověk z Čech je schopen připodobňovat a vnímat souvislosti (více než jen u lokální US politiky) , také sérii nepřidala. První dvě série 95%, ta třetí 85%. ()

lukas.frydry

docela dlouho jsem se tomuhle seriálu vyhýbal a popravdě, nějakej seriál z prostředí politiky mě vůbec nelákal i přes takový hodnocení jaký má, nicméně minulej týden jsme začal a už jsme téměř u konce všech natočených dílů :D ano až tak mě to chytlo, Kevin Spacey se do té role naprosto hodí, a Robin Wright je naprosto excelentní případ mrchy, kterou tam aj tak prostě chcete :D 95% a to dávám vážně máločemu .. ()

LordLaser

O machináciách v politike v hlavnej roli s Kevinom Spaceym je sa na čo pozerať. Koho politická tématika neoslovuje, radšej nech ide ďalej. ()

Majkowski

Ze začátku jsem si myslel, že nějaké drama z amerického politického prostředí mě zkrátka nemůže bavit, ale teď, když už mám za sebou všechny tři série, musím říct, že jsem se v životě více nemýlil. Frank Underwood (Kevin Spacey) je dychtivý politik, který si jde za svým ať to stojí, co to stojí. Vydírání, intriky, korupce a pěkná nálož pochybných dohod se všelijakými lidmi nejen z politických sfér, to jsou jeho zbraně. Je to jasný "záporák" až do morku kosti, ale je to záporák, kterého si zamilujete a budete mi fandit, i když byste ho nejradši nenáviděli za jeho temné praktiky. Avšak nejen hlavní postava je tak zajímavá, okolo hlavního děje se odehrává plno dalších vedlejších dějových linií, které jsou kolikrát i minimálně stejně zajímavé, jako ta hlavní. | 1. Série - 95% | 2. Série - 90% | 3. Série - 95% | 4. Série - 95% | 5. Série - 90% ()

Kejxx

Chytlavý, zmanipulovaný a kontroverzní příběh. Imponuje mi především decentní uhlazenost představitelů a promyšlené machinace, které Frankovi vždy projdou. První série 90%. ()

joffreydepeyrac

Už to tu někdo psal - s každým dílem máte pocit, že se okrádáte o kus zbytku. Výtvarně brilantní dílo, scénáristicky na výši (eventuální nelogičnosti v jednání postav, stran i států jsou relativně umně skryty, nebo aspoň nerozpitvávány), herecky skvělé. Celé tři série jsem čekal, kdo vytáhne tu kartu z domečku a jak prudce se zřítí (od potupy po kriminál či smrt?), případně jestli náhodou na konci nezůstane stát. Všechny tři série za 100%. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (viac)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (viac)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

12.11.2020

Za tři týdny startuje na Netflixu výrazně stylizované životopisné drama Mank o postavě H. J. Mankiewicze, scenáristy legendárního snímku Občan Kane, a už nyní je jasné, že to nebude poslední… (viac)