Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiálny text distribútora)

Daline

Miluji. Barevnou paletu. Kostýmy. Scénář. New Penzance a jeho přírodu i architekturu (tam chci bydlet, děkuji pěkně). Všechny postavy, včetně Social Services, všichni odvedli svou práci dokonale. Skauty. Hudbu, soundtrack. S Wesovým fandomem mám úzké styky, a tak vím, že tenhle film nepatří mezi nejoblíbenější ani mezi jeho americkými fanoušky, ale mě jednoduše dostal, pomáhá mi najít ztracený serotonin, kdykoliv je ho třeba. Funguje zaručeně. A mohu se na něj dívat znovu a znovu, což se o mnohých filmech říct nedá. ()

Dupac

Vtipnej a nesmírně milej pohled do duší odstrkovaných dětí, žijících ve vlastním světě. Typický Anderson, tady trochu říznutý Střihorukým Edwardem. K tomu vzdorující dětství v dysfunkční rodině, že by autografické prvky? 90 %, ()

Europa_1957

Příjemný film,který má v sobě od každého žánru něco :-) Ale 5 hvězdiček dát nemohu,poněvadž herečka Suzy mi přišla ne zrovna sympatická a její stíny už vůbec ne. ()

NewScream

Naprosto super záležitost. Kdo se tomu podá, nechá se vtáhnout do filmu, tak se bude smát více než by se na první pohled zdálo. A to myslím v dobrém ne posměšně. Oba 12 letí hlavní hrdinové prostě úžasní, že Edward Norton, Bruce Willis i Bill Murray jsou až za nimi (no mají i o kousek méně prostoru). Mraky hlášek. "Když máš žízeň, dáš si takhle oblázek do pusy a cucáš... Hmm, vzal jsem i vodu". ()

Jurcekk

Bavilo ma to. Viac vo chvíľach menej bizarných. Kľudne si to pozriem v niektoré nedeľné popoludnie znovu. Zábava. To si pozrite s deťmi v tom veku. ()

Welsiot

Ani vtipné, ani napínavé, ani milostné...o co v tomhle kousku šlo? Andersonův humor mi nejspíš zůstane navždy zapovězen. Mimochodem takhle promrhat účastí Billa Murrayho je ZLOČIN! 30% ()

Alvin

Moje čtvrté setkání s Wesem Andersonem a z těch hraných filmů zatím nejlepší celkový dojem. Vyzařuje z toho taková zvláštní pohoda a poznání, že děti si někdy vědí rady líp než dospělí a skauti jsou protivná banda khaki fanatiků. ()

HonziKaja

Anderson a jeho artová retro věc. Ona to ani není pohádka ani komedie ale spíše úsměvné drama v pastelových barvách spláchnuté deštěm. Zase jsem se přistihl že jsem ani moc nevnímal příběh jako takový, který je bezesporu vyveden velmi kvalitně, ale jenom seděl s otevřenou pusou a koukal na filmařinu v nejryzejší podobě, dělanou s láskou a úžasnou představivostí. Tohle je jeden z příkladů. Tady není jeden konec. Končí to mnoha konci. Jsou tam kouzla skrytá v obyčejných věcech. Je tam spousta skautů. Je to herecký koncert. A to nejdůležitější - je to nádherný film. ()

borys22

Je to vtipné a zároveň není. Je to drama a zároveň není. Je to pohádka. Nebo není? Je to prostě jiné. A to se mi líbí. Chtěl bych upozornit, že je to film, na který musíte mít specifický druh nálady. Jinak vás sežvýká a vyplivne s bolehlavem. ()

Pavlo

Režisér Wes Anderson si zobral na mušku bizarný príbeh, ktorý popretkával rôznymi vedľajšími epizódami. Využil pritom všetky potenciály, ktoré mal k dispozícii. Či už ide o hercov, prostredie... V tomto filme je taktiež vidno ako si režisér zakladá na precíznosti a detailoch, takže scény sú svojím spôsobom aj pastvou pre oči a hudba pre uši. Moonrise Kongdom je pre mňa príjemným prekvapením a si isto si ho znovu pozriem. Na záver chcem ešte upozorniť na jednu podstatnú vec, tento film nie je pre široké publikum. ()

ragtime

Vezmite si všetko čo milujete na filmoch Wesa Andersona a odmyslite si všetko, čo Vám na jeho filmoch vadí a dostanete Moonrise Kingdom. Po dopozeraní ma napadlo jediné slovo, ktoré vystihuje celé vyznenie snímku. Kúzelné. Obľúbený režisérov ansámbl hercov, perfektne obsadený Edward Norton a Bruce Willis + 2 mladé objavy. Kara Hayward mi pripomína mladšiu sestru Amy Adams a Samove očarenie sa dá úplne pochopiť. V jej pohľade, gestikulácii a dikcii je niečo, čo ma fascinovalo. Aj napriek jej veku z nej vyžaruje obrovský sexappeal. Jej budúca kariéra si určite žiada pozornosť. Film, ktorý ma potešil na niekoľko dní a rád si ho pozriem znovu a znovu. ()

Djflash

Až vyjde měsíc bylo mé první seznamení s tvorbou režisera Wese Andersona a bylo to seznamení přinejmenším zajimavé. Už od úvodních titulků ve mne hudba evokovala pocit že se tento film asi nebude odehrávat v ryzí současnosti. Zanedlouho bylo mé domnění potvrzeno nějakým starším pánem, který mi předal i dalších pár informaci o malém a malebném ostrůvku, kde se děj odehrává, a mohlo se jít na věc. Po dobu devadesáti minut sledujeme osud dvou dvanáctiletých dětí. Chlapce Sama a dívky Suzy. Oba hlavní akteři mají své určite problémy a jsou také dost často nepochopeni svým vlastním okolím, jelikož k sobě navzájem cítí hlubokou náklonnost tak se rozhodnou naplánovat a zrealizovat společný útěk, přitom se třeba i vzít a žit spolu bok po boku snad až do smrti(to jsou ty dětské ideály). Všechno to působí roztomie, ale také dětinsky a ujetě. Herecké obsazení si opravdu zaslouží pchvalu, a to jak Bruce Wilis, kterému role postaršího, místního policisty vyloženě sedla (v jeho případě to byla i příjemná změna) tak především hlavní dětské ženské roli v podaní Kary Hayward, která zde opravdu zazářila a možná ji čeká slušná herecká budoucnost. Problém s tímto filmovým počinem je, že se mi zdá jakoby byl snímek určen pouze pro úzký okruh diváckého obecenstva.Vlastně ani já sám nevím komu bych film doporučil jestli jen dětem nebo i dospělím (asi je to otázka vkusu). Možná jsem ještě zcela nepronikl do nitra filmu a dostatečně nepochopil jeho logku a osobitost, a proto dávam pouze tři hvězdicky. Možná až s postupem času ocením naplno kvality filmu a své hodnocení změním. Jisté, ale je že snímek má své kouzlo, které ale není na první pohled hned vidět. ()

karel63

Od tohoto filmu jsem nic moc nečekal, ale to co jsem dostal, byl velmi příjemný pocit, který moc definovat neumím. Pohodová atmosféra 60tých let suprově podtržená všemi hereckými výkony. Nikdo netlačil na pilu a originální komentář místního obyvatele obohatil film o dokumentárnost příběhu. Dost dobrá hudba - v závěrečných titulcích pěkně popsaná. ()

HMTD

Bavil jsem se dobře, občas jsem se přistihl při myšlence, "sakra proč já jsem v jejich věku neměl přítelkyni jako je Kara Hayward", mám s toho filmu takoví zvláštní pocit, přijde mi že bych ten příběh odvyprávěl za minutu, ale přesto v tom filmu je tolik drobností, které člověk nepostřehne snad ani při druhém shlédnutí. Willis a Murray byli skvělí, možná mohli dostat více prostoru. ()

ludena

Pekný film, Hlavne začiatok sa mi páčil . Zaujímavá atmosféra avšak ku koncu som sa už nudila nebolo to nejaké pestré vlastne od polky , čo je veľká škoda, pretože naozaj dobré obsadenie . Film na jedno pozretie , ale ináč celkom príjemné. ()

Airon

Mal som určite obavy, či už o scenári alebo dosadení role Bruce Willisa , Ale teraz musím pred Wesom Andersonom skloniť hlavu, že nezostal svojej režisérskej individualite nič dlžný ale oproti minulosti sa posunul o kus vpred ,nie každému jeho film sadne, ale to ako vyšperkoval tento príbeh si ma získal na svoju stranu . Hodnotenie 79 % ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

14.05.2019

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky