Králové léta

• USA The Kings of Summer (viac)

Tři teenageři se rozhodnou prokázat svou nezávislost tím, že stráví léto stavbou srubu v lese a budou se živit tím, co dá matka příroda. (Filmbox)

kinghome

Film s hromadou chyb a debilním nedokončeným koncem, ale i přesto 4*. Proč? Protože to je úžasně uvolňující příjemná komedie, u které se skvěle zabavíte a skoro celou dobu se usmíváte a máte u toho dobrý pocit x) K tomu potěšila účast Gabriela Bassoa, kterej hraje stejně skvěle jako v Big C a potom menší role Alison Brie, to jsou taková malá plus, ale co jsem nečekal a strašně mě překvapil byl Moises Arias, kterýho si vybavuju jen jako Rica z Hanny Montany... ehm né že bych na to někdy koukal, ale no radši nic.... Prostě v Kings of Summer hraje naprosto úžasně a role naprostýho magora mu strašně sedí! Bavil mě celej film a hlavně díky němu 4*. ()

kaylin

Přesně ten typ filmů, co teď hodně letí. Nezávislé vážné komedie, které si plynou ve svém poklidném tempu, nemusí se každému zamlouvat, ale většinou asi až tak moc nevadí. Sranda to moc není, pokud se chcete opravdu zasmát, ale má to svoje kouzlo. Tohle je zrovna určitá snaha jít proti dospělým trochu jinou cestou. Ten film je dobrý, je nápaditý, má zajímavé scény, zajímavé postavy, Biaggio je naprosto výborný. Není to moc velká sranda, je to celkem vážné, ale líbí se mi filmy, které dokáží spojit dnešní svět s přírodou a nevyznívá to jako zbytečná agitace. ()

Flakotaso

Velmi dobré. Všechno šlape tak jak má - dobře vybraní herci, hudba, kamera (hlavně dlouhá montážní scéna s podmazem MGMT byla vynikající). Scénář taky není z těch tuctových a přináší pár příjemných odboček oproti běžným klišé. Přesto mi některé vztahy mi připadaly trochu nedostatečně vykreslené, možná by to chtělo tak 10-15 minut navíc. Tematicky silně spříznění belgičtí Velikáni Bouli Lannerse byli proto přece jenom o něco lepší, především tím, že šli v pití kalichu hořkosti ještě více na dřeň. ()

dr.horrible

Iné ako som čakal. Čakal som Stand by me a ono je to nakoniec skôr jak keby Wes Anderson točil Daydream Nation. Respektíve, jak keby sa šikovný seriálový režisér snažil natočiť Andersonovku a vyšlo mu niečo podobné Daydream Nation a tiež tak trochu teenagerská komédia. Alebo opačne. Skrátka sem tam klišé, sem tam rodinné hodnoty a k tomu náladový soundtrack a pekná réžia. Štvrtá hviezda za ňu, ale páčilo sa mi to skôr na tri. A Alison Brie je tu bohužiaľ len do počtu ()

J*A*S*M

Popravdě řečeno mi na filmu objektivně vadilo docela dost věcí (v čele s podle mého názoru nepříliš přesvědčivými dětskými herci - kluci z Mud od Jeffa Nicholse jsou o několik tříd výš), ale přesto má v sobě něco, čím jsem se nechal okouzlit. Příjemné nezávislé pokoukání. ()

• Natáčení probíhalo v amerických státech Severní Karolína a Ohio. (Terva)
  • Po úteku chlapcov z domu nastalo pátranie. Niektoré postavy to vo filme aj spomínajú. V takomto prípade ale nedáva zmysel to, že chlapci chodili na nákup do supermarketu a nikto ich nespoznal a nezalarmoval políciu. Ich tváre sa pravidelne objavovali napr. v správach. (Johnny.ARN)
  • Po záverečných titulkoch ešte nasleduje jedna krátka scéna s Biaggiom (Moises Arias). (MikaelSVK)

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

16.03.2015

Jordan Vogt-Roberts na sebe upozornil indie Králové léta a momentálně chystá dobrodružné retro Kong: Skull Island. Návratu nejslavnějšího opičáka se zúčastní třeba Tom Hiddleston (Avengers), Michael… (viac)

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (viac)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (viac)