Mud

(festivalový názov)

Dobrodružné drama vypráví příběh dvou 14letých chlapců Ellise a Neckbonea, kteří na ostrově uprostřed řeky Mississippi objeví muže jménem Mud. Ten jim prozradí, že v Texasu zabil muže a pronásledují ho pomstychtiví nájemní vrazi. Na ostrově se má setkat se svou životní láskou Juniper, se kterou plánuje ujít. Pochybující, ale i fascinováni Ellis s Neckboneom mu přislíbí pomoc. Netrvá však dlouho a Mudovy představy se stanou skutečností. Chlapci v malém městě objeví nejen krásné děvče, ale i hordu zabijáků. (Bontonfilm)

Fr

,,SVĚT JE KRUTÝ, HOŠI. DOBRO, ZLO, SMŮLA, ŠTĚSTÍ. JAKO MUŽI MUSÍME VYUŽÍT ŠANCE, DOKUD TO JDE......“ /// Klukovský dobrodružství, ve kterým máme bejt spíš tím 14ti letým, než chlápkem, co z lásky zamordoval. Ellis zjišťuje, že láska je někdy ,,jen“ slovo a že je složitá. A že některý dobrodružství můžou bejt nebezpečný… Pomalej, roztáhlej festivalovej film, jenž si všechny dramata nechává na závěr, ve kterým čovek žasne, co všechno je možný. V Americe. Ne ve filmu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Je mi 14 a říkaj mi, že ženským nemám věřit (ser na to, mě je přes 40 a říkaj mi to taky!). 2.) Thx za titule ,,Nycklick“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

J*A*S*M

Inteligentní a nesmírně uvědomělý film o lidech, kteří myslí víc na ostatní než na sebe. Že to zdejší buranská klika absolutně nedává, je toho jen důkazem. Dokonalý film, po Take Shelter další vynikající kousek. Potlesk pro Jeffa Nicholse, Matthewa McConaugheyho a především pro výborné dětské herce. ()

Anderton

Jeff Nichols sa podobne, ako pri Take Shelter nikam neponáhľa, avšak tu mám pocit, že každý záber má svoj pevný význam v príbehu a chce nám ním niečo povedať. Mud je v podstate moderný western, kde sa osamelý hrdina ukrýva v malom mestečku, kam po čase príde partia zabijákov si s ním vybaviť nejaké tie resty z minulosti. Dôjde samozrejme aj na záverečnú prestrelku. Lenže to je len rámec, Mud je v skutočnosti o niečom úplne inom, je o mladom chlapcovi a jeho vyvíjajúcom sa vzťahu k ženám na základe pozorovania postáv zo svojho okolia. Ďalej o večnej otázke vzťahu mužov k ženám, na ktorú si nedokážeme uspokojivo odpovedať. Máme sa teda k nim chovať ako k princeznám, aj keď niekedy sú iba príčinou nášho nešťastia? Nichols neodpovedá, mladý chlapec musí nájsť odpovede sám vďaka skúsenostiam a možno je tým tmeliacim prvkom večných nesvárov a postupného odcudzenia práve dieťa, čiže napríklad aj on v jeho rodine. Vzťah otec a syn sa nakoniec ukazuje rovnako dôležitý aj v prípade postáv výborných McConaugheyho a Sheparda. ()

Malarkey

Matthew má, co postava, to unikát. Jsou tu ale určité momenty, které se neustále opakují. Například bažiny. Bažiny jsou místo, ve kterých se Matt snad narodil. Jinak si to neumím vysvětlit. Co film, to nějaká bažina. Také ale ten texaskej slang. Nevím, kde na to přišli, ale ta jejich mluva popírá veškerou anglickou mluvnici, co mě na škole učili. Nicméně i přes tohle všechno mě tenhle film bavil celých 131 minut. A na to, jak je jednoduchej, bych to popravdě vůbec nečekal. Nejvíc se mně ale líbilo, jak tvůrci prokombinovali svět dospělých a svět dětí. Ty děti tomu dejchli právě tu dost zajímavou atmosféru, u které jsem věděl, že nekoukám na špatnej film. Co se týče závěru, tam se opakuje třetí pravidlo Mattových filmů. Když už někde hraje, má kolem sebe kopu totálních vidláků, co by si mysleli, že slovo Česko je arabská nadávka. Ten závěr mě naprosto dostal. Oni po Mattovi jdou nějací lovci hlav a vystřílí kvůli němu barák, kde jsou dvě děti. Buď jsem divnej já a nebo v Americe už dávno překročili práh lidskosti. ()

Tuxedo

Velmi hutné a intenzivní dospívání po americku. Přátelství, první láska, rodiče a v tom všem zmatku a tíze si prostě jen najít nějaký dočasný cíl. Držitelka Oscara Reese Witherspoon a definitivně vzkříšený Matthew McConaughey jsou rozhodně ve formě, pořád však jen sekundují titulnímu hereckému debutantu. Tye Sheridan je podobným zjevením jako Tom Holland (Nic nás nerozdělí) a oba snad čeká zářná budoucnost. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho celé natáčanie prebiehalo v americkom štáte Arkansas. (MikaelSVK)

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu

11.11.2020

Letošní rok mělo do kin přijít pokračování hororového hitu Tiché místo od režiséra Johna Krasinskiho, nejspíš ale nemusím říkat, jak to dopadlo. Druhého dílu se tak s trochou štěstí dočkáme až 23.… (viac)

54. Zlín Film Festival startuje již 30. května 2014

54. Zlín Film Festival startuje již 30. května 2014

28.05.2014

Je to ideální datum, protože mimozlínšťané mohou využít k návštěvě Zlína především víkend. Nejedná se totiž jen o festival určený dětem a mládeži, zajímavé filmy z více než 55 zemí světa zde zcela… (viac)

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi

19.01.2014

Režisér a scenárista Jeff Nichols (1978) se řadí mezi nejtalentovanější tvůrce nastupující filmařské generace v USA. Jeho tvorba se zatím vyhýbá prestižním a sledovaným oceněním, ale již 3 filmy (z… (viac)