Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiálny text distribútora)

Mr.KarlAdler

To mě omluvte, ale tohle mi vážně nesedlo. Koukal jsem jak paf. Divná tragikomedie - strnulý humor bez překvapení (jasně, možná jsem na to nedorostl) a vtipné jen ve chvílích, kdy to směle hraničí se směšností. Potěšil akorát tak Bill Murray (ostatně jako vždycky), který předvedl občas i něco nehodícího se do celé té trapňoučké koncepce. Ovšem Kara Hayward je vyspělejší herečka, než by se na její věk mohlo zdát. Svou roli ztvárnila parádně a budu se zájmem sledovat, jak se jí povede dál. Damn it - she's lovely! ()

headcrab

Čekal jsem, že to bude zvláštní film s velkou porcí legrace. Bohužel je to jenom zvláštní film s malou porcí legrace. Jinak ale každopádně nejlepší úvodní a závěrečný titulky z letošních filmů co jsem viděl. A slyšel. Nejdřív rozbor klasickýho orchestru "And finally the percussion family, all those drums and gongs and things you hit" v doprovodu perfektní kamery (která je super v celym filmu btw), a nakonec důkladnej rozbor hudby samotnýho autora soundtracku, jímž je skvělý Alexandre Desplat. Člověk si kolikrát ani neuvědomí, kolik různých hudebních nástrojů se schovává v klasickym soundtracku, tohle byla paráda, slast pro uši. Jinak ale další 2012 zklamání, opravdu jsem po trailerech čekal větší zábavu, takže čekání na pětihvězdu pro film roku 2012 pokračuje.... ()

Kacounek

Hrozně se mi líbily kostýmy a barvy i příběh mladičkého kamarádství mezi holkou a klukem. Příjemně mě překvapil Bruce Willis. ()

Killda

Výborné dětské dobrodružství plné skvělého situačního a místy i groteskního humoru. Navíc herecké obsazení dospělých postav stojí za to a dokážou vás bavit jen samotnými pohledy. Každého, kdo byl někdy na táboře, tenhle film musí na místě zasáhnout a pobavit. ()

drackula

Boli momenty, keď som sa neskutočne bavil. Na druhú stranu bolo tam aj niekoľko momentov, keď som sa sám seba pýtal, načo to ešte pozerám. Veľmi zvláštna komédia a pravdupovediac sa ani nedivím tým rozporuplným reakciám. Film to ale určite nie je zlý. Má svoju myšlienku a koncept a tej sa neochvejne drží od začiatku do konca. Projekciu určite neľutujem, ale opätovná nehrozí. Niekoho tento film určite poteší a niekoho dokonale znudí. Za mňa pozerateľný, lepší priemer. 65% ()

Autogram

Veľmi zvláštna exkurzia do skautského tábora, skautského myslenia, detských fantázií... Alebo je všetko inak a celé je to exkurzia do režisérovej hlavy, trošku popletenej, trošku úchylnej, hlavne v niektorých scénach s trinásťročnou nevestou. Na vtipné scény nie je film skúpy, ale nie je to taký príjemný humor, skôr sú tie scény smiešne, nie vyložene trápne, len zvláštne. Willis bez hlášok je ako akcia bez zbraní. Zvláštny filmový zážitok, ani neviem kam ho zaradiť. ()

Guzo

Dlouho jsem nemohl přijít na to, jak tenhle film popsat. Ale nakonec to slovo, které ho podle mě nejvíce vystihuje, je "výstřední". Možná to fanouškům Wese Andersona tolik nepřijde (a nebo právě ano), ale pro mě to byl jeho první film a od začátku do konce z něho kromě výstřednosti čišel obrovský nadhled a smysl pro detail. Každopádně jsem byl hned vtažený do děje a film se mi určitě vryje hluboko do paměti. Jen mi přišlo, že chvílemi se tvůrci až moc odvázali a bylo to spíš ku škodě. 7/10 ()

vyfuk

Tenhle film jsem měl dlouhá léta v hlavě. A nikdy jsem se k němu vlastně nedostal. A o moc jsem nepřišel. Tenhle film se pozná, že je Wese Andersona. Je natočen jen stejně jako Grandhotel Budapešť, že by to praštilo i filmového barbara. Problém je poté v tom, že ta střeštěnost jako Grandhotel Budapešť dávala tak nějak smysl. Ale tohle jde tak nějak ráz naráz. Neustále se příběh posouvá sem a tam a vy ani nevíte proč a tak nějak vás to donutí se ptát, proč to všechno? Podle mne je to zbytečný a filmu tu ubralo na jeho kouzlu. V každém případě, pohled na Nortona jako vedoucího a držící žváro bylo k nezaplacení. ()

jefff

Nejlepší film, uvedený na KVIFF2012. Ačkoliv asi nebyl pro každého, pro mě se jedná a jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Naprostá pecky jak vizuálně, tak herecky. Originální jako málo co, Anderson se zase ukázal jako talentovaný režisér dnešní doby. ()

Wbcko

První zkušenost s Andersonem a hned na začátek docela příjemná. Rotomilá, malinko šílená podívaná s vynikajícím hereckým obsazením v čele s Karou Hayward, o které určitě ještě hodně uslyšíme. ()

Pecival

Echt bizardní blbinka, kde jsem si po celou dobu říkal co to sakra... ale musím uznat, že po většinu času jsem měl úsměv na rtech, takže proč ne. Přestože salvy smíchu se nekonaly, docela jsem si to užil. Velká zásluha patří hercům, jmen je tam dost a svoje menší role si evidentně užili. Ta holka na 12 rozhodně nevypadá, malej maník taky hodně ostrej. Andersonovi filmy jsou fakt divný, ne všechny se mi líbi, ale tenhle beru na milost :) ()

Hollohlaway

Je to tak vizuálně naboostovaný film, že jen žasnete nad dalším a dalším záběrem. Střih, kamera, osvětlení...celkové ladění snímku do krásných 60. let...jedním slovem obrazové orgie. A skvělé výkony hlavních představitelů, samozřejmě hlavně Kara Hayward, která se ve třinácti dovede podívat tak, že by kvůli ní biskup vykopl kostelní okno. Moc bych se divil, kdybychom o ní brzo neslyšeli. Menší rolí potěšil výborný Bruce Willis a vedoucí tábora Edwarda Nortona je figurka k sežrání. Navíc originální a švihlý scénář plný opravdu nepředvídatelných okamžiků. ()

Philoun1

Velké zklamání pro mě, doufal jsem že Andersovkám přijdu na kloub, ale pořád nic. Vždy se nechám nalákat na zvučná jména herců a zajímavý obsah příběhu. Říkam si jestli je zdejší hodnocení filmu opravdu možné, že je se mnou asi něco špatně a nebo si ostatní hrajou na důležité a dělají, že tomu rozumí? :D Nakonec mi hodinu a půl dlouhý film přišel jednou tak dlouhý. Párkrát jsem se zasmál a aspoň za to dám dvě hvězdičky. ()

zuza99

Dlouho jsem neviděla tak vtipný a ujetý film. Připomínalo mi to Mikulášovy patálie. Hvězdný obsazení, který tam možná nemuselo být, protože tam perfektně hrály děti. Hodně jsem se nasmála. Při té závěrečné honičce jsem zase byla pěkně nervózní. Ze začátku trošku nudnější, ale konec výborný. Váhám jestli 4 nebo 5*, ale konec to mělo dobrý, k tomu spoustu dobrých herců, dětská láska, vtip, tak dám teda 5*. ()

voleman

Příjemná a rozhodně zvláštní rodinná komedie, která možná sice není pro široké masy diváků, ale za to je originální a výborně pobaví. Má to zajímavý nápad a je to opravdu pěkně natočené, navíc je tu mnoho opravdu kvalitních herců, kteří ani tady nezklamou. Zvlášt Bruce Willis, který je tu v pro něj netypické roli, která mu ovšem nadmíru sedla. A dokonce i hudba se mi k tomu líbila. 85% ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

14.05.2019

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky