R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

• Slovensko R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov (viac)

Nick Walker (Ryan Reynolds) bol elitným detektívom, ktorý to schytal behom jednej akcie a v odchode na večnosť mu nezabránila ani nepriestrelná vesta. Namiesto Zubatej na neho ale čaká mimoriadne strohá policajná dôstojníčka (Mary-Louise Parker), ktorá mu ako bývalému skvelému policajtovi ponúkne prácu v R.I.P.D. Útvare rozhodne neživých agentov. V jeho radách sa vráti na Zem a bude ju čistiť od zloduchov, ktorí už dávno patria na onen svet, ale zubami nechtami sa definitívne bránia. Ako zelenáč je Nick pridelený k ostrieľanému šerifovi Royovi Pulsipherovi (Jeff Bridges), ktorý ho začne zoznamovať s chodom tejto originálnej policajnej jednotky. Dozvie sa napríklad, že pre pobyt na Zemi má každý mŕtvy policajt zmenenú identitu (Nickovi bola pridelená dokonalá vizáž čínskeho dôchodcu), aby náhodou nenarazil na vlastných pozostalých, a že mŕtvi zloduchovia môžu niekedy byť až nečakane živý a nebezpečný. Nick sa v pomerne morbídnom prostredí bude musieť veľmi rýchlo zorientovať, pretože celý tím stojí tvárou v tvár najväčšej bezpečnostnej kríze vo svojich dejinách. Mŕtvi stoja len krôčik od ovládnutia sveta živých a jediný, kto im to môže prekaziť, je práve R.I.P.D. (TV Markíza)

URBAN

Libový , ale nedotažený něco tam chybělo a ani nevím co né že bych nebyl spokojen s tím co je , ale něco chybělo . Postavy byly skvělý akorát Reynolds do toho mohl dát trochu více , k vizuální stránce a zpracování nemám co dodat je úžasný to sledovat . ( 30.8:13/MAC ) ()

panMartin

Ach jo, těšil jsem se. A za celou dobu jsem se třikrát pousmál. Tenhle film nemá nápad, nemá dobře zahranou jedinou roli, nemá dobrého snad vůbec nic. Slabé efekty, které nic nového nepřinesly. Vůbec to nevtáhne do děje, většinu času se nudíte. Nejhorším nápadem mi asi přišlo to Bridgesovo šišlání, chvílema mu nebylo rozumět ani slovo. ()

bk81

Kopie Muzu v cernem, od ktere dle hodnoceni jsem nic necekal, ale je to pohodova oddychova jednohubka. Asi jako MIB, i kdyz ti meli o hvezdicku nebo aspon pul vic. :-) ()

Prometheus69

Na tak krátkou stopáž... vcelku pěkný, ale koukatelný halůz. Kdybych teda mohl porovnávat.... tak určitě lepší než totální propadák MIB III který tvůrci absolutně nezvládli..... zde se aspoň něco dělo. I když, čekal jsem trochu víc záporáků, tedy podob.. to samí ústředí URNY .... mi přišlo takové divné, možná kdyby to udělali tvůrci víc ve stylu Beetlejuice. Jako že né, všichni zemřeli né zrovna přirozenou cestou, taktéž i né zrovna moc fungující posmrtný svět nazaujal... vcelku bez nápadů, moc strohé a jednoduché. Záporáci, nejspíš představovali 10 přikázání... tedy jejich zjev... taktéž i osobnost kterou byli za života... hřích a podobně, ale popravdě, moc toho věru nepředvedli. Jako že Fat elvis... toho předvedl pomalu víc než celé dosazenstvo i z hlavním záporákem na celé čáře. Že mě Hlavorozšťep.... teda zklamal hodně! Smysl Sloupu z Jericha" (dobrá poznámka" proč by to někdo vynalézal?" raději ani neřešímm. B) A však, přes všechny do očí bijící zápory... to aspoň funguje po humorné a vizuální stránce, i když v podstatě vše podstatné jsme již bez tak viděli v předešlém Traileru............ Tak si to člověk aspoň všechno dobře pospojuje. HÝÝÝÝHÁÁÁ.... Takže k hodnocení. 2 hvězdy za film+ pár vcelku vydařených scén... jako tahačka ve výtahu a honička po městě z nemrtvákem který by "údajně neměl ubližovat živím? :D Patří asi k nejlepším částem snímku+ množství takových možných mini blbinek co potěší oko. Mno a co třeba Sound? joo... Konichiwaa Pitches..... bych taky mohl jednu hvězdu přidat. :) .............. A myšlenka na závěr? Hodnotit množství nesmyslností kterých se tvůrci dopustily, by v tomto případě nemělo moc smysl. Ale snad aspoň ten co navrhoval desing sloupu by se měl naučit řezat.... nějak jsem si nevšiml že by tam v tom sloupu byl kulatý motiv podstavy, spíš to byl kosočtverec. Takže, kde se tam vzal ten Nickuv kus ... opravdu nechápu. To že na jeho místě vyrostl ten pomerančovník ani raději neřeším. Z věci která měla mít úplně jiný účel: ()

Sabrewulf

Jako pilot k seriálu by to bylo fajn, ale jako film do kina slabota. Je to strašně krátké (měl jsem pocit, že to trvalo jen hodinu) a triky jsou hodně chabé. Každopádně, na jedno podívání se to dá. ()

Khumbac

Futuramu, Muže v černém, a ke konci i Ducha se Svejzím, mi připomněl tento film. Zábava není špatná, i když v jednom momentu přehnanější než ve filmu 2012. Ale co, občas zazní i nějaké hlášky...i od mutantů :) Bridgesův přízvuk tomu dodal šťávu, zvlášť když byl taková kočka :-D ()

chelseaman22

Našel jsi během zátahu dvě kila aztéckého zlata počmáraného Nohy a Kerbery? Překonej svou poctivost a tento kus hmoty zakopej pod strom a partnerce namluv, že jsi tak nesobecký, žes jí koupil strom (a teď už jen to dítě). Naneštěstí tvůj business partner je PÍČA, což pořádně rozdýcháš až před notářkou TAM nahoře, kde tě bez problémů dokáží zmizet. A zbytek už je přísně klasický ergo se vyskytne potencionální možnost konce světa (počínaje zajebancem Flinnem Carserem se tenhle motiv opakuje stejně často jako neochota studentů vypracovat přes víkend DÚ). Vše dopadá neskutečně patheticky, což by kupříkladu Verne ocenil, avšak žádná krev s kombinaci s prapodivným "nenásilným" zabitím těžko uspokojí! 73% Celosvětový výdělek k 22. 9. 2013: $68,092,000, což je 0,52 násobek budgetu ()

rasttea

Ryana mám v komediích ráda, Jeffa a Kevina zbožňuju, ale tohle se hodně nepovedlo. Jakoby se scénáristé nějak nemohli dohodnout, jestli to má být komedie, akčňák, krimi, sci-fi, fantasy (ostatně jako je v popisku filmu), a tříská se to hlava nehlava. Ta scéna, kdy Ryanova postava "odchází" do Bostonu a z otevřených dveří "vstoupí" do úplně jiného světa, byla vizuálně asi nejlepší. Provedení CGI příšerek bylo na můj vkus hodně dětinské. Morální linku chápu, avšak nevidím přidanou hodnotu filmu. Tři hvězdičky má každý pan herec po jedné. ()

Liznic

Ryan Reynolds má sice cool jméno a možná má i charisma, ale jinak je nudný šupák. Zato Jeff... je jediná pozitivní věc na tomhle filmu. Další hlavní postava Mary-Luise Parker (wtf?!) nehraje, ale celý film se chová jako robot! Potěšil ještě režisér Schwntke, už to nebyla taková nezajímavá rutina jako u RED, občas zkusil i něco vymyslet. ()

ivan_drago

Hloupé, ploché, celé univerzum, stejně jako i jeho pravidla a specifika jsou neoriginální, nedodělané, atmosféra taky stojí za výkal a ani "westernový" Bridges to nezachrání... A Reynolds je normální otrapa a otrava... Filmem občas probleskne jakýs takýs nápad, náznak legrácky nebo i myšlenka, žel je těchto momentů zoufale málo a film se škaří ve vlastní šťávě až do definitivního konce... Ale hlavní problém filmu je v tom, že není zábavný... ()

st.jim

MIB vs R.I.P.D. ........ Přemýšlím, jestli nejsem už nějak moc náročný, protože......zasmál jsem se (několikrát), ale kdyby se mě někdo zeptal, jestli bych na to nešel ještě jednou..........řekl bych, že NE. ()

viperDavid

Zajímavá, ale ničím originální pohádka na dobrou noc. Trošku podobná s "men in black" což bylo úplně stejně duchapřítomné jako dílko Roberta Schwentkela. Už byli lepší filmy a nějak nedokážu pochopit že tohle lehce naprůměrné béčko si vystřihli takový formáty jako je Ryan Reynolds či Jeff Bridges. ()

ecceHOMMO

Alternatívny klon Muži v čiernom s dokonalým obsadením trojice: Reynolds, Bridges, Bacon. Najmä Jeff mi tam sadol skvele. Ako jednohubková zábava, prečo nie. ()

Johnny.ARN

Taká príjemná, ľahká oddychovečka, pri ktorej sa človek zabaví a ona neublíži. Bridgessa môžem, ten jeho štýl je skvelý. Reynolds sa snaží napraviť si pošramotenú reputáciu z Lantera, či úspešne, či nie, to uvidíme neskôr. Bacon dostal divnú úlohu, ktorá mu paradoxne sedela. A pre mna obrovské potešenie Knepper ktorý zase raz nesklamal. Celkom sa mi páčil nápad. Osobne so mto nebral ako mix MIB a iných týchto "ducharín". Samozrejme, nebolo to nič originálne, ale dalo sa na to pozerať. Vizuál miestami dobrý, niekedy až otravne digitálny. Nejakú hlbšiu charakterovku nehľadajte. 3 z 5 ()

LiborGondek

Na mě tyhle fantasy působí jak magnet na kovové šupiny. Už po shlédnutí trailerů jsem se na R.I.P.D. těšil jak malej kluk a neodradilo mě ani relativně špatné hodnocení. A po shlédnutí musím konstatovat, že rozhodně nelituji. Film se mi líbil moc. Ano je to blbost, ale je to blbost, na kterou se dobře kouká. Nechybí akce, ani vtip. Nejlepší na filmu je zkušený mazák Jeff Bridges, který na mě působí stejným dojmem, jako Tommy Lee Jones v Mužích v černém. Prostě bez něho by to stálo za prd. Ale s takhle? Jsem velmi spokojen. 75% ()

Mrkvič

Slušná zábava bez nějakého zapamatováníhodného okamžiku nebo hlubší myšlenky. Pobaví hlavně často originální nápady a vychytávky. Nemalou zásluhu na zábavě má i Jeff Bridges. Podle dojmů menších filmových nadšenců si film zaslouží dokonce ještě vyšší hodnocení, protože takovému divákovi film přijde ještě originálnější a zábavnější. Mě ale ke čtyřem hvězdičkám pořád něco chybí a těch digitálních triků, které v mých očích ubírají na zážitku, je až až. ()

psajko

Předělávka na MIB, ale místo vetřelců běhají po Bostonu mrtví. Takže se ve filmu dočkáte "nabušených" zbraní, nábojů, artefaktů a samozřejmě mrtvých, kteří vypadají stejně jako my. Jelikož toto všechno bylo i v MIB není nad čím žasnout. Místo akce, která vás má nakopnout vás uspí "ukecanost" hlavních hrdinů. ()

Dado

Zmes Mužov v čiernom (najskôr však najmenej vydarenej dvojky) a Ducha s jemnou príchuťou Skutočnej guráže plynúcej z postavy stvárnenej Jeffom Bridgesom. Príbeh teda za veľa nestojí, vizuálne efekty sú takisto pár rokov pozadu za dnešnou konkurenciou, no i napriek tomu sa jedná o film, ktorý najmä vďaka vtipným scénam a sympatickej ústrednej dvojici, ktorá má vždy poruke nejakú trefnú hlášku, uspokojí vaše predstavy o pohodlne strávenom večere pred televíznou obrazovkou. (55%) ()

Sokkk_y

..... aneb nádherný prototyp absolutně primitivní, nesložité, vygumující jakože krimi komedie (?) s prvky sci-fi, se suchým Reynoldsem a Bridgesem s rádoby very funny přízvukem. Cypovina na entou, jejíž světlou chvilkou nebyl nikdo jiný než Mary-Louise Parker. Na druhou stranu si ale alespoň můj mozek pročistil své závity mezi učením na zkoušku... ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)