R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

• Slovensko R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov (viac)

Nick Walker (Ryan Reynolds) bol elitným detektívom, ktorý to schytal behom jednej akcie a v odchode na večnosť mu nezabránila ani nepriestrelná vesta. Namiesto Zubatej na neho ale čaká mimoriadne strohá policajná dôstojníčka (Mary-Louise Parker), ktorá mu ako bývalému skvelému policajtovi ponúkne prácu v R.I.P.D. Útvare rozhodne neživých agentov. V jeho radách sa vráti na Zem a bude ju čistiť od zloduchov, ktorí už dávno patria na onen svet, ale zubami nechtami sa definitívne bránia. Ako zelenáč je Nick pridelený k ostrieľanému šerifovi Royovi Pulsipherovi (Jeff Bridges), ktorý ho začne zoznamovať s chodom tejto originálnej policajnej jednotky. Dozvie sa napríklad, že pre pobyt na Zemi má každý mŕtvy policajt zmenenú identitu (Nickovi bola pridelená dokonalá vizáž čínskeho dôchodcu), aby náhodou nenarazil na vlastných pozostalých, a že mŕtvi zloduchovia môžu niekedy byť až nečakane živý a nebezpečný. Nick sa v pomerne morbídnom prostredí bude musieť veľmi rýchlo zorientovať, pretože celý tím stojí tvárou v tvár najväčšej bezpečnostnej kríze vo svojich dejinách. Mŕtvi stoja len krôčik od ovládnutia sveta živých a jediný, kto im to môže prekaziť, je práve R.I.P.D. (TV Markíza)

Figu

Vůbec jsem nevěděl co čekat o to příjemější bylo toto dílko sledovat. Rychlá svižná akční komedie ve které nebylo nouze o skvělé hlášky a hlavně zábavné scénky... Reynolds zahrál klasiku, Bacon nevýrazný, ale supr výkon Bridgese mě přinutil přišoupnout čtvrtou hvězdičku. Jinak jsem po několika X letech viděl rád zhruba o metrák a půl těžšího Buzze ze Sám doma a jednoznačný pozitivum filmečku byly policejní identity... Pro pobavení skvělej filmek... 75% ()

bourec

Když vemu,co všechno už Schwentke natočil,a jak všechno zabalil do průměrnosti sobě vlastní,a to včetně Redu,tak se ani nedivim,co z toho vzešlo.Asi nemá cenu si představovat,kdyby to a ono,a kdyby tvůrci přitvrdili.Prostě je to stejně sterilní jako byli Muži v černém.Nuda ani ne,chvílema i úsměv,ale jinak nic.Slabší průměr.50%. ()

cariada

Tak nák jsem nevěděl co od toho čekat, a nakonec je to v podstatě něco jako Muži v černém 4. Místy je to úplně stejné, jen tady nejsou mimozemštani, ale mrtvoly, které né a né zůstat na věčnosti. Celkem je to vtipný, ale chce to další projekci, abych tomu přišel na chut a nebo naopak. Ale jako pohodovka je to v pořádku. ()

Nach

"Tak muži v černém vážení producentští kolegové již netáhnou. Jak to tedy uděláme dál? Prodáme je HBO a počkáme jestli z toho nebude nová Hra o trůny? Ne! Na to zapomeňte! Mám jiný plán. Nedávno jsem chtěl na firmě na odpadky, aby mužům v černém vyrobila nové logo z víka na popelnice. Jenže jsem zapomněl, že neumí číst a psát a místo toho nám vyrobili tuhle RIPD kravinu. Tak co teď s ní? Jo... vyrobit film by šlo, ale jaký, když MiB netáhne? Ten samý, ale místo mimozemšťanů se tam budou řezat duchové? To se mi líbí. A do hlavní role dáme Reynoldse a Bridgese a ono se to u diváků nějak podá." R.I.P.D. - U.R.N.A. je v celku zábavný biják pro jednoduché fanoušky, kterým ke spokojenosti stačí hloupé žerty a přímočarý děj neděj. Počítačové efekty jsou slabé, monstra moc na duchy fyzická a logiku to ztrácí hned po prvních pěti minutách. Nebýt toho, že sami tvůrci vědí o jakou blbost jde, šlo by o odpad. Takhle díky své tuposti a vtipnosti slabý průměr. 60% ()

Crawler-D

URNA je vyprázdněná nádoba bez života, údivu a legrace, bez vnitřního světa a zákonitostí, jejichž odhalování by bylo větším dobrodružstvím než jakákoli honička s mrtvolami, které jsou digitálním nabobtnáním mizivé kreativity. Ryan Reynolds ničí už čtvrtý komiksový film. ()

C0r0ner

Co jsem čekal? Nic. Co jsem dostal? Taky nic. Tedy přesně to, co jsem chtěl. R.I.P.D. totiž spadá přesně do té kategorie filmů, na který se člověk podívá jednou, zanechá z většiny pozitivní dojem, ale se kterým se už v životě nemusí znovu setkat. Hodina a půl to byla strávená dobře, ač mi vlastně neposkytla nic převratného. 70% ()

epicek

Nadherná oddychovka, která pobaví všechny fandy akčních komedií :) Lze to přirovnat k Mužům v černém, ale ten mechanismus, který tady funguje je přece jenom trošku odlišný. Za mě 5* a přidal bych i 6tou za Roberta Kneppera :P ()

carly

príjemný film, ktorý zabavil, moc sa s tým nepáral a hrali v ňom naozaj zaujímavi herci. filmu jednoznačne kraľovali Mary Louise Parker a Jeff Bridges. Kevin Bacon nemal veľa priestoru, ale ja ho môžem vždy a všade. no a Ryanovi tá úloha toho upnutého z páru sadla. tak nejak som očakávala, že rovno pustia druhý diel. jedine, co ma trochu vyvadzalo z toku pribehu bola ta linka so zivymi ludmi, ktori su schopni vidiet "prevleky" tych mrtvych. prislo mi to nedomyslene, aj ked spracovanie bolo podarene. hlavne Theme Sng Jeffa Brigesa. ()

necisty

Já nevím jak vy dámy a pánové, ale mě se to přesně trefilo do nálady a požadavků. Ryan je pro mě super herec od dob Van Wildera (kde to ještě nebyl kdo ví jak převratný výkon) a tady už jede svoji ligu. Dostal jsem super nářez s haldou vtipných hlášek a zajímavou vizuální stránkou - po efektové stránce super, Jeff jako krásná blondýna, Ryan jako zeschlý japončík ("Nic mi není, rozejděte se" - ten banán mě rozsekal), skautka s rovnátky mě taky dostala do kolen. Opravdu jsem se tu smál mnohem častěji, než u kdejaké komedie a tady si kluci dokonce i zastříleli. Dobrá nebyl tam nějaký převratný děj, zápletka zkopírovaná jak z krotitelů duchů a dost mě tu nasrali tou ženskou. Kdy už je tam konečně přestanou cpát? Totálně zbytečné. Kvůli tomu jsem chtěl jednu ubrat, ale nakonec to dobře dopadlo. ... Denně umře 150 000 lidí, systém není na takové množství dimenzovaný. ... Jak chceš Roysihnusy. Roysyfus. Roysiflus. ... Leda, že by jste se vy dva domluvili, že ti vymaže porno z počítače, chápu. ()

Martrix

Srovnání s MIB a Duchem? Ale jo. Jen je potřeba dodat, že RIPD není originální, není vtipný a není ani tak svižný, jako MIB. A taky že, není romantický, jako byl Duch. Na druhou stranu.... Jeff Bridges a jeho postava Roye, zmírňují zmíněné nedostatky tak, že nesáhnu k výrazům jako: " bylo to načančaný béčko, úplně ve stejné kvalitě, jako Ghost Rider". A to je asi tak vše dobré, co by se o tomto filmu dalo napsat. PS: Pokud se vám Ghost Rider líbil...tak tomu jsem dal 1*, takže výše popsané považujte za doporučení...pro vás bude RIPD filmařská lahůdka. ()

Juto

Film má strážnu zápletku ,ale mne to vôbec nevadilo.Jeff Bridges ma veľmi pobavil. Nie je to také zlé ako to diváci kritizujú aspoň podľa mňa. Vizuálne efekty sú dobré, a mŕtvoly vyzerajú cool. 6/10 ()

c.tucker

Po rozležení mi po tomhle moc v paměti nezůstalo, asi jen to že Bridges měl výbornej buranskej přízvuk, Bacon je super záporák a Reynoldsovi ta role moc nesedla. Jo bylo tam pár hlášek a nějaké akční scény, ale nebylo to dobře sešroubované a nemělo to šmrnc. ()

Šimpy

Příjemné zpracování, příjemný nápad, nenáročná zábava, pár povedených vtípků....víc jsem ani nečekal. Neurazí, ale ani přímo neexceluje. Jeff Bridges hraje skvěle, má i zdatného sekundanta, ale tím myslím Kevina Bacona. Krátká stopáž filmu taky sluší. Škoda, že opakuje chyby některých inspiračních zdrojů....jako je skrytá podoba agentů, která nebyla plně ani dobře využita v seriálu Mrtví jako já. Prostě na jedno shlédnutí stačí. Jo, a mimochodem, kamera a efekty na úrovni, to zasejc jo. ()

arnybossy

Raz od casu sa tesim na nieco, co sa neskor premeni v jednu velku sracku. A hoci som vedel do coho idem, aj tak som do nej slapol. Zachranil to jedine Jeff Bridges a jeho frajersky cowboysky klobuk, ktory mu sice uletel, ale nakoniec mu ho nasli, narozdiel od tohto mojho :( ()

Jermann

Takto nestydatě vykrást Men In Black, nacpat je CGI modelovaným ve sketchupu a pak pustit ven jako novou pecku, to chce vážně odvahu. Škoda, že už nikdo neměl koule donutit Bridgese, ať tolik nepřehání ten zákus. Jenže i navzdory všem neduhům se R.I.P.D. nedá upřít hravý nekorektní humor a slušný spád. Příjemně jsem se před spaním pobavil a neurazil. ()

KajusaK

Perfektní složení hereckého obsazení včetně padouchů Kevina Bacona a Roberta Kneppera. Vtipné, napínavé a dokonalé zakončení. Jedno z těch lepších scifi :)) .. Musím si přečíst knihu. Mary jako prefektka opět nezklamala. ()

ivet.ka

Větší filmový průjem jsem už dlouho neviděla. Marně jsem se snažila nalézt něco pozitivního. Hnus. A jak to vypadá ve 3D s dabingem si radši ani nechci představovat. Vizuálně odporné, každé scény jsem se děsila, že bude ještě horší než ta předchozí. ()

spitr

Viděl jsem ukázky a přemýšlel jsem, jestli tento film bude stejně zábavný, nebo byly zobrazeny všechny "dobré věci" v traileru. No, jsem rád, že ukázky zachytily mnoho z podstaty filmu, ale film má sám o sobě mnohem více co nabídnout. Nevím, co někteří kritici očekávali. Shakespeare? Ale notak, to snad ne. Je to fantazie. Nedivím se, že má špatné umístění v dnešní zdrcující konkurenci. Celkový předpoklad nemrtvé policie je velmi elegantní, používají spoustu retro zbraní a mají některá opravdu podivná pravidla a nápady. Je to divný svět, kde indické jídlo způsobuje tuhoušum přeměnu v křiklavá monstra, která musí dostat řádně na prdel. Příběh je celkově velmi rychlý a kompaktní. Pokud jde o akce, je tam docela dost hromadného ničení a spousta přestřelek a bojů. Bohužel co se musí vytknout je ten karikaturní vizuál a podobný děj s Muži v černém. No prostě uvolněte se! ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)