Jeepers Creepers

• Česko Jeepers Creepers (viac)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiálny text distribútora)

KASUGI

Přes dvacet let mi tento film unikal. Tedy přesněji řečeno neunikal, já jsem ho záměrně ignoroval. Důvodem totiž byl rok vzniku 2001, tedy doba, kdy se začaly točit takové ty pubertální sračky, které, tehdy mladé týnejdžerky s oblibou označovaly, jako že jsou hodně na psychiku, na logiku. Až když jsem si to konečně v tv pustil jako kulisu, zjistil jsem, že se jedná o kousek, který si feelingem ještě hodně bere z let devadesátých i osmdesátých. Po asi dvaceti minutách mě to tak chytlo, že jsem přestal vykonávat činost a prvně plánovaná kulisa se změnila v plnohodnotné koukání. Za půlkou už to pomalu ztrácí dech a závěr už je vyloženě ve stylu: "Co bychom tam mohli dát na konec? Já nevím, tak třeba takhle to skončí.", nicméně  první polovina má úžasnou atmosféru a v záplavu dnešních hororů se jedná o takový lahodný zákusek ke kávičce. Jako kousek masíčka ze psí konzervy, kterou si s vařečkou a ubrouskem vychutná Maxův zajatec ve filmu Bojovník silnic. ()

pfa

Zapomeňte na hesla typu "nejlepší horor za posledních deset let", zapomeňte na to, že by vás z "nevídaných lekaček" snad něco trefilo a podobně! Tato nemístná a křiklavá "reklama" tomuto filmu jen a pouze uškodila. Nebýt ji, určitě by se na tento horor dalo pohlížet s trochou větší dávky nadšení. Jeepers Creepers má určitě v sobě něco jiného, něco neokoukaného, nuda se určitě konat nebude (tedy kromě samotného začátku), atmosféra i děs je dostačující. Toť ale vše. Nic víc, nic míň. Čili, neslibujte si od tohoto snímku nic nemožného a pak ten slušný zážitek od něj neztratíte... [6/1O] (Jeepers Creepers, USA+GER, horror) ()

jefff

Snad jediným plusem bylo povedené monstrum vytvořené starou trikovou školou s minimem počítačových triků. Tomu fandím. Ale jinak...Tak za prvé: totálně mě iritovaly hlavní postavy, které se chovaly tak debilně jak je to jen v hororech možné, naprosto stupidní jednání a chování, bože!!! Za druhé: po zajímavém začátku se děj odvíjel strašně podivně, jakoby bez myšlenky a hlavně ke všemu NUDNĚ. Za třetí: finále je dost dementní, ale to jsem v průběhu filmu tušil. Nechápu jak mohl mít tenhle horor kdy úspěch. Zatracené nepovedená záležitost. ()

solskjaer

Tuhle recenzi na tento film píši z odstupem několika let kdy jsem Jeepers Creepers viděl, a ač jsem hned po shlédnutí říkal, že je to docela slabota a čekal jsem víc, stále mám v hlavě vzpomínky a zvláštní pocit strachu když si na něj vzpomenu. ANO, je to slabé je to svým způsobem odfláklé a také nerealistické, ale při vyslovení tohoto filmu mě stále tak divně mrazí. Tudíž usuzuji, že film ve mě zanechal nějaké ohlasy a to je přece hlavní důvod proč se díváme na filmy.2 hvězdy za film , hvězda za atmosféru a hvězda za pocit, který prožívám když si na něj vzpomenu. ()

Anticque

Horror založený hlavně na atmosféře, která je zde opravdu mrazivá a dala by se krájet. Chvílema mi to připomíná Texaský masakr motorovou pilou, jak jedou autem opuštěným městečkem. Jinak je hezké pokoukání jak se ho policajti snažej zastřelit, a člověk vidí jenom jednoho policajta za druhým ve vzduchu jak poletujou sem a tam, nějakej nesmrtelnej netvor si z nich dělá panáčky... Nudu jsem zde nezažil, chvála tomuto horroru. ()

folklorman

Tento film se stal velkým zklamáním. Už v půlce filmu jsem si přál, aby to skončilo. Opravdu neznám důvod místního nadhodnocení. Už jsem viděl horší a tupější filmy, ale v tomto případě nedovedu vysvětlit důvod mého nezájmu. Snad ta směšná vizáž hlavního hajzla, který z (nepochopitelně trapných) důvodů pronásleduje dvě nesympatické osoby. Ty dvě hvězdičky dávám za vzhled toho sklepení. Nestává se často, abych film označil za absolutní nudu. ()

OughJay

Už moc dlouho je Jeepers Creeper to nejděsivější stvoření, který bych moh kdy čekat pod postelí. Teda pod postelí... Pokaždý, když se ocitnu někde na venkově a potkám starou stodolu, dostanu takovej ten zvláštní pocit, kdy mi srdce buší až v krku... :)) Jeepers je vážně skvěle natočenej horor s hlavní postavou, která i historicky něco mezi strašidlama znamená. Jediný mínus jsou takový opěrný berličky ve scénáři, kdy celej děj závisí na stupidních rozhodnutích ústřední dvojice sourozenců. Normální racionálně uvažující člověk by prostě jednal na 1000 % procent jinak. Ale jelikož chovám k Jeepers Creepers maximální respekt, tohle mu prostě musim odpustit. ()

herr_carter

Džastine, Džastine, nekoukej se do odpadních rur, mohl by ses utopit v hovnech, do kterých ty ale tak rád lezeš ! Jak tu melou všichni ostatní, začátek sliboval něco výjimečnýho, do poloviny si to drží určitý dekorum,ale takhle zabít ten potenciál v hlavním "strašidle", to je škody...takovej blbec..............moje hodnocení = 4 z 10. ()

sedm.1

Po dlouhé době jsem si zase splnil jeden ze svých filmových, konkrétně hororových, restíků, a ikdyž nejsem z Jeepers Creepers ve výsledku tedy kdovíjak odvázanej, tak jako taková „bubu“ jednohubka funguje dostatečně zábavně. Od začátku má film totiž fakt zatraceně dynamický spád, disponuje poměrně originálním „monstrem“, po většinu stopáže se zde tvůrcům dařilo vytvářet velmi působivé napětí a atmosféru a hodně mi sedla i ústředí sourozenecká dvojice, tvořená sympatickým Justine Longem a sexy Ginou Philips. Blbý na Jeepers Creepers ovšem je, že ikdyž většina hororů neoplývá zrovna geniálními scénáři, duchaplnými postavami a úplně smysluplnými dějovými procesy a člověk se to naučil už tak nějak u většiny případů tohoto žánru i tolerovat a i nad opravdu velkými hloupostmi přivírat oči, tak Jeepers Creepers tyto hranice soudnosti už hrubě překračuje a dělá ze sebe jeden z nejtupějších snímků svého druhu. Co zde totiž scénář nutí dělat postavy za imbecilnosti a iracionální rozhodnutí, to mě vážně vytáčelo k nepříčetnosti a tady bylo i vypnutí mozku málo, prostě hrozný. A neomluví to ani fakt, že kdyby se ústřední duo byť jen jednou jedinkrát rozhodlo normálním selským rozumem, tak by vlastně mohl film okamžitě skončit, to spíš jen naopak poukazuje na to, o jak slaboučký a silně nedomyšlený scénář ve skutečnosti jde. Jeepers Creepers tak zachraňuje opravdu jen skutečnost, že je to zkrátka řemeslně dobře zpracovaná a působivá podívaná. ()

Luciášek

Dokud jsem si myslela, že tím s kloboukem ve starém autě je ČLOVĚK, byla jsem vyděšená a moc se mi tento film líbil. Jakmile však došlo k odhalení totožnosti, byl se vším konec.Škoda, protože první polovina filmu se povedla!!! ()

BluT

Já se tak těšil dycky co se stane, když začlo hrát: "Jeepers, Creepers...". Pokud od toho nečekáte propracovaný horor, ale prostě normální příjemnou podívanou, budete se bavit. ()

darwin

Značně divergentní film. První polovina je výborná, atmosféra pustého venkova na diváka sálá stejně silně jako herecký projev vystrašeného Justina Longa, který úspěšně přenáší svůj vlastní strach na diváka. Krásná Gina Consolo v roli starší a klidnější sestry ho dobře doplňuje. Film se však v polovině zlomí, Creeper nám ukáže svou tvář, a od té doby už to jde ke dnu. Atmosféra žádná a z fajného hororu se stává tuctová ptákovina se smrdícím monstrem. Škoda. - 50% ()

NICOX

Já fakt netušim proč, ale dvojku sem viděla už asi před třemi lety a k jedničce sem se dostala až teď. A jo, líbilo se mi to, ten nehappy end taky jednou za čas potěší a hlavně byl tu. Kdo? Cejtila sem ten pocit, kterej tak nemáme rádi, ale doma u TV (hlavně u hororu) je vítan - strach. Slaboučký 4*. 70 % ()

-Dawe-

Tento snímek jsem viděl už před x lety a i teď, po takové době na mě působí velice kladně. Salva tak stvořil horror, na který jen tak nezapomenu, protože určitě patří mezi ty lepší. Děj je podle mě víc než dobrý a hlavně začátek, který mě krásně navnadil na zbytek filmu. Ani mi tak nevadilo přímé setkání s monstrem (jako tady uživatelům na CSFD), protože když vemu v úvahu rozpočet filmu, tak monstrum vypadalo víc než dobře. Když se lidí zeptam jestli znají tento film, tak většinou odpoví že ne a to je podle mě veliká škoda. Salva a jeho kvalita filmů pomalu upadá a já pevně doufám, že jestli dostane šanci na Jeepers Creepers Cathedral, tak se vytáhne s něčím, co bude alespoň na úrovni tohoto snímku. 75% ()

iXtr3m3

Videné v dobe vzniku v klasickom mestskom kine v ére, kedy multiplexy ešte neboli v kurze a bolo to fajn, zaujímavý záporák, bezvýchodná situácia a drsný záver. Najlepšia časť série. ()