Diktátor

• Česko Diktátor (viac)

Jmenuje se Aladdin a od smrti Kim Čong Ila je považován za posledního mohykána mezi diktátory. Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si po kazašském Boratovi a rakouském Brunovi navlékl mužný plnovous a spolu s ním masku neomezeného vládce zemičky jménem Wadiya, kterou chce ze všech sil zachránit před demokracií. Takového borce by chtěl mít za svého prezidenta každý. Dominuje ve všech oblastech lidské činnosti, a přesto je schopen večer po vladaření najít čas a energii na porci kvalitního sexu s libovolnou hollywoodskou herečkou, která je ochotná do jeho subsaharského ráje zavítat. Hvězda Transformers Megan Fox by mohla vyprávět. Ke svému lidu se chová jako milující otec, jenž ví, že je škoda každé rány, která padne vedle. I proto tak rád vynáší rozsudky smrti, většinou ve formě setnutí mečem. Tradice se musí dodržovat, i když se právě snažíte vyvinout vlastní jadernou bombu. Na světě jsou ale i země, které nebezpečí demokracie neodolaly, a jejich představitelé se rozhodli pozvat Aladdina do budovy OSN, aby mu vážně promluvili do stylu vládnutí. Aladdin, který se nikoho a ničeho nebojí, se k výzvě postaví čelem a vyrazí do Ameriky. Pro jistotu v doprovodu svého hlavního poradce (Ben Kingsley) a dvojníka, jenž je mu k nerozeznání podobný, až na tu mozkovou kapacitu (pasáček koz ji mít extra velkou nepotřebuje). Až ve stínu Sochy svobody Aladdin na vlastní kůži pozná, jak zhoubné zřízení ta „slavná“ vláda lidu může být. Než se se rozkouká, skončí vinou spiklenců polonahý a hlavně k nepoznání oholený na ulici, odkud může jen zoufale zírat, jak jeho imbecilní záskok zničí během okamžiku všechno, co vybudoval on, jeho táta, táta jeho táty a všichni předešlí tátové. Průvodce „džunglí“ normálního světa najde shodou náhod v člověku, od kterého by si jinak udržoval co největší distanc. V ženě (Anna Faris)! Mezi její další zásadní vady patří to, že je ortodoxní feministkou s chlupatým podpaždím, levicovou aktivistkou, vegetariánkou a nesnáší diktátory všeho druhu. Přesto se Aladdin s její pomocí pokusí pro svou zemi diktaturu a tyranii zachránit. (oficiálny text distribútora)

Georgex

Nekompromisní jízda v podání jednoho z nejkontroverznějších komiků současnosti. Sacha Baron Cohen se rozhodně nebojí i těch nejbizarnějších témat a servíruje nám další vypilovanou postavu, tentokrát krutého diktátora smyšlené země Wadiya. Je až neuvěřitelné, jak se tento komik dokáže sžít se svojí postavou a jak dokáže přizpůsobit svůj vzhled a svoji řeč. Nejen, že Cohen dokáže dokonale ztvárnit kontroverzní postavu, on navíc dokáže svými rolemi bavit, což krásně dokazuje tento film, který je doslova napěchovaný všemožným humorem. Cohen si opět nebere servítky a útočí na všechny strany, ušetřeni nezůstanou židé, politici, ženy ani herci. Na začátku filmu se spustí lavina s humorem, která drtí bránici až do závěrečných titulků. Děj nás nejdříve zavede do smyšlené republiky Wadiya, kde můžeme pohlédnout na každodenní život Admirála Generála Aladeena, nutno podat, že se jedná o jednu z nejzábavnějších částí filmu. Poté se nekompromisní diktátor vydává na cestu do Ameriky, kde má promluvit před OSN, tím se odstartuje druhá část filmu, která je ještě bláznivější než Boratova cesta napříč Spojenými státy americkými. Film má parádní tempo a ani chvíli jsem se nenudil, což mohu říct o málo komediích z poslední doby. Samozřejmě nějaké scény jsou slabší, ale ve filmu jich je tolik, že si každý najde to svoje a některé gagy jsou opravdu nezapomenutelné, za zmínku určitě stojí scéna v helikoptéře, nečekaný porod, či závěrečný rozhovor na téma demokracie. Celkově hodnotím film jako jednu z nejvtipnějších a nejkontroverznějších komedií poslední doby, která potěší nejen fanoušky Cohenova humoru. Moje hodnocení 90%. ()

JančiBači

Sacha Baron Cohen nesklamal a po slabšom Brunovi ponúka silnejšieho Diktátora.Jeho Aladdin je skvele zahraný a dokonale pobaví a k tomu mu skvelo sekunduje Anna Faris a jej pazuchy :) Pobavia aj menšie camea Megan Fox a Edwarda Nortona. Ben Kingsley má bohužial priestoru pomenej. Vo filme je pre mňa jedno z najoriginálnejších vyznaní lásky " Kvôli tebe si aj pazuchy oholím" :D ()

ZinedineCR7

Odrezaná hlava Morgana Freemana, hovno zabijak, oceľové dildo, Japonec získavajúci do svojej zbierky hercov, Lincolnov tunel a trefné prirovnania(urážky). Pri Brunovi som asi až veľmi kritický, tak pri Aladeenovi nebudem. Samozrejme Cohen chce byť vtipný každou vetou, ale to k nemu patrí a ja mu dám خمس نجوم a nezoberiem ani jednu. :) ()

Pecival

Cohen opět hned ze startu nasazuje šílenou kadenci nekorektního humoru, který jde přes lajnu tak často jako je Vondráčková u soudu. A to je skvělé, takové filmy potřebujeme jako sůl (mluvím o politické nekorektnosti, některé lascivnější scény bych si klidně odpustil). Přesto je film výborný, některé scény jsou dokonalé (moje numero uno je let ve vrtulníku). 90%, které do budoucna možná přerostou v pět... imho nejlepší Cohenův film a naprostá pecka. ()

Aberforth

Sacha Baron Cohena mám veľmi rád, ale jeho humor treba pochopiť, mojim obľúbeným filmom bol Bruno a nečakal som, že by ho diktátor mohol predbehnúť, ale musím povedať že sa mu to skoro podarilo. Niektoré scény boli skutočne vtipné a scéna v kaplnke, pri realizácii plánu B ma donútila ísť cikať. Hudba v tomto filme bola skvelá, lepšia než v jeho ostatných filmoch. Takže dávam 80% ()

Specs

Hlášky: (Aladeen změnil více než 300 Wadiyanských slov na 'Aladeen', včetně slov 'pozitivní' a 'negativní'.) doktor: - "Chcete Aladeen zprávy nebo Aladeen zprávy? pacient: - "Aladeen zprávy?" doktor: - "Jste HIV-Aladeen." & generál Aladeen: - "Chci říci, není nic nudnějšího než mučitel amatér, ale v pohodě, pokračuj." Clayton: - "Je to skvělé nářadí!" generál Aladeen: - "To teda není. Je to jako ze sedmdesátých let." Clayton: - "Nebudeš takhle žvanit, až ti tohle strčím do prdele." generál Aladeen: - "To je Anální Deštník. Vážně šikovná hračka, ale kde máš ochranný štít proti cákancům? A to máš ještě bílou košili." & generál Aladeen: - "Zdáš se vzdělaná." Zoey: - "Ano, chodila jsem na Amherst." generál Aladeen: - "Líbí se mi, když ženy chodí do školy. Je to jako vidět opici na kolečkových bruslích. Nic ji to nedá, ale vypadá tak rozkošně." & Nadal: - "Jsem Génius v prodejně Macu!" generál Aladeen: - "A co tam děláš?" Nadal: - "Převážně čistím sperma z laptopů." & Zoey: - "Místní policie jsou takoví fašisti!" generál Aladeen: - "Jo, a navíc nesprávným způsobem." & generál Aladeen: - "Dej muži vagínu a uspokojíš ho na den. Nauč ho používat ruku jako vagínu a bude uspokojen do konce života." & Nadal: - "Když se vám myšlenka něčí useknuté hlavy zdá nepříjemná, pak je to láska." & (Aladeen právě pomohl s odrozením dítěte na podlaze v obchodě.) generál Aladeen: - "Mám špatné zprávy. Je to holka. Kde je odpadkový koš?" & generál Aladeen: - "Ať od vrcholků hor KLDR až po džungle Zimbabwe každý dětský dělník a každý otrok v manufakturách zvolá: 'Konečně zotročeni! Konečně zotročeni! Díky Aladeene, konečně jsem zotročen!'" & generál Aladeen: (na svou těhotnou manželku) - "A bude to kluk nebo půjdeš na potrat?" ()

BuryGol

Sacha prostě musí za každou cenu šokovat a na*rat co nejvíc národů a vír. A já mu v tom fandim. Po Alim, Boratovi a Brünovi je tady další paškál, tentokrát na diktátory. Trošku nudný scény naopak protínaly geniální a z rozhovoru ve vtulníku jsem si musel hodně hlídat trenýrky před znečištěním. Anna Faris mě naopak nijak nezaujala. Jsem zvědavej, jestli má Sacha ještě nějakou postavu v rukávu, nebo se zaměří na něco jinýho. Možná by se mělo v nejlepším přestat. ()

manonfire

Na půl cesty mezi slzopudnými kreacemi Borata a křečovitou nevtipností Bruna. Plusem je zmínka o Katy Perry a její permanentní svolnosti k "Alladén" na tvář (Pokud se ovšem tato informace dá brát jako seriozní)...která mile oživila mé masturbační scénáře s touto pěveckou divou. SPOIL: Když k tomu připočtu scénu ve vrtulníku, kdy naprosto odzbrojujícícm přízvukem Alladin předstírá, že je Američan jak poleno a už jeho dědešééék bojoval v américká vlastenéécká džihád. .....čtyři hvězdy dám. 80% ()

obivan568

Taková komedie tu chyběla. Komedie, která si na nic nehraje a ničeho se nebojí. Komedie, jejíž tempo a servírování vtipů během filmu nepoleví. Věty jako: -Co mu je? Má červy v kaďáku? nebo -Špatné zprávy. -Co je? -Je to holka. Kde je tady koš na odpadky? nebo -Jaktože mi nikdo nikdy nic neřekne? -Protože jste každýho, kdo vám něco řekl, popravil., si budete pamatovat ještě dlouho. ... Jedna z nejvtipnějších komedií všech dob. -70% ()

giovanni3

Hodně jsme přemýšlel zda dám 4* nebo "jen" 3*. V celém filmu je pěkná řádka luxusních hlášek, ale kdyby se vše sečetlo tak je zde i dost hluchých pasáží a celý příběh není nějak skvěle promyšlen, což ostatně nikdo ani nečeká. Suma sumárum nevím moc co víc psát a za trefné vtípky dávám slabší 4z5. ()

jenik71

Sacha Baron Cohen mě ani napotřetí nějak zvlášť nezaujal. Diktátor je o něco málo lepší než Borat a o dost lepší než Bruno. Stále je to ovšem taková zábava nezábava. U několika dialogů a scén jsem se sice zasmál, ale diktátor procházející duševní a názorovou proměnou, si u mě pro víc jak pro 3 hvězdičky nedošel. Tak snad někdy příště. ()

Norfice

Nuda a trapas v jednom kuse, dobrý snad jenom soundtrack... Místy sice něco vtipného, ale i tak byl pro mě tenhle snímek zklamání. ()

venca163

Já vim, že toho po Sašovi chci možná už moc (díky za něj!), ale mohl by ještě přitlačit na pilu. Chci víc tý jeho drzosti a nekorektnosti! =) Je to spíš takovej Ali-G styl, Boratovi se to svojí vtipnosti úplně nevyrovnalo. PS: Bacha na dabing, třeba celá scéna z vrtulníku postrádá v CZ verzi smysl. (80%) ()

P1tr

Třeskutá komedie, která rozesměje hned na začátku a z vysokého humorného tempa nepoleví až do konce. Diktátor je nedoceněným klenotem, kterému se po hříchu nedostává zasloužené pozornosti, neboť v posledních letech vzniklo málo podobně nabitých a funkčních komedií, které servírují humor ve velkém a téměř vůbec nemíjí cíl. Ve prospěch snímku hovoří také neobvykle krátká stopáž, která jen umocňuje komediální nabitost, ale přesto nezanechává pocit neúplnosti, či nuceného krácení. Pro fandy komedií je Diktátor naprostou povinností. ()

OughJay

Diktátor je nejlepší politickou a společenskou satirou od dob Borata. Sacha Baron Cohen tu vážně překonal jeho i sám sebe. Nebere si servítky absolutně před ničim a spoustu lidí by řeklo, že pomyslnou hranici společenský etiky mnohdy překračuje mílovejma krokama. Tuhle hranici má ale každej nastavenou jinak a já jsem se v kině fakt diktátorsky bavil. To, že Cohen je sám židovskýho původu a střílí tu teda i do vlastních řad z něj dělá člověka, kterej nepřekonatelně kombinuje nadhled se smyslem pro humor. Pod vztyčenym ukazováčkem domácí diktatury jsem byl sice nucenej dát místo pěti hvězdiček jenom čtyři, protože některý scény silně zavály trapností (např. ta kde si honí), ale jinak to je silně aladeen movie. Admiral General Aladeen nakládá všem a až na těch pár vyjímek to bylo vždycky aladeen... :)) ()