Diktátor

• Česko Diktátor (viac)

Jmenuje se Aladdin a od smrti Kim Čong Ila je považován za posledního mohykána mezi diktátory. Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si po kazašském Boratovi a rakouském Brunovi navlékl mužný plnovous a spolu s ním masku neomezeného vládce zemičky jménem Wadiya, kterou chce ze všech sil zachránit před demokracií. Takového borce by chtěl mít za svého prezidenta každý. Dominuje ve všech oblastech lidské činnosti, a přesto je schopen večer po vladaření najít čas a energii na porci kvalitního sexu s libovolnou hollywoodskou herečkou, která je ochotná do jeho subsaharského ráje zavítat. Hvězda Transformers Megan Fox by mohla vyprávět. Ke svému lidu se chová jako milující otec, jenž ví, že je škoda každé rány, která padne vedle. I proto tak rád vynáší rozsudky smrti, většinou ve formě setnutí mečem. Tradice se musí dodržovat, i když se právě snažíte vyvinout vlastní jadernou bombu. Na světě jsou ale i země, které nebezpečí demokracie neodolaly, a jejich představitelé se rozhodli pozvat Aladdina do budovy OSN, aby mu vážně promluvili do stylu vládnutí. Aladdin, který se nikoho a ničeho nebojí, se k výzvě postaví čelem a vyrazí do Ameriky. Pro jistotu v doprovodu svého hlavního poradce (Ben Kingsley) a dvojníka, jenž je mu k nerozeznání podobný, až na tu mozkovou kapacitu (pasáček koz ji mít extra velkou nepotřebuje). Až ve stínu Sochy svobody Aladdin na vlastní kůži pozná, jak zhoubné zřízení ta „slavná“ vláda lidu může být. Než se se rozkouká, skončí vinou spiklenců polonahý a hlavně k nepoznání oholený na ulici, odkud může jen zoufale zírat, jak jeho imbecilní záskok zničí během okamžiku všechno, co vybudoval on, jeho táta, táta jeho táty a všichni předešlí tátové. Průvodce „džunglí“ normálního světa najde shodou náhod v člověku, od kterého by si jinak udržoval co největší distanc. V ženě (Anna Faris)! Mezi její další zásadní vady patří to, že je ortodoxní feministkou s chlupatým podpaždím, levicovou aktivistkou, vegetariánkou a nesnáší diktátory všeho druhu. Přesto se Aladdin s její pomocí pokusí pro svou zemi diktaturu a tyranii zachránit. (oficiálny text distribútora)

Laslo

Sacha Baron Cohen je to celkovo dobrý herec.Diktátor je dobrá komédia pre všetkých.Nechýba tam nič.Je tam veľa srandy a humoru.Režisér k tomuto filmu vymyslel vynikajúci scenár,je to dobrý režisér.U mňa plný počet % ()

damapo

Diktátor je plný zábavných scén, vtipů a gagů. Opravdu od začátku zhruba do 3/4 filmu jsem se moc dobře bavil. Ta poslední čtvrtina filmu byla o poznání slabší, ale tak už to často u komedií bývá. Na každý pád stojí za zhlédnutí a nudu spolehlivě zažene. Scéna z vrtulníku jedna z nejlepších komických scének, které jsem za celý rok viděl. ()

jamesbond120

skvělá komedie, Sacha Baron Cohen je nejlepší herec. Smál sem se jako malý když sem se díval na Borata a Ali-G a teď Diktátor. Dobrá sranda na účet USA ()

El_Barto

Nádherná politická satira, říkající pravdu, ale způsobem, který nemůže urazit, jeden vtip střídá druhý a většina je velmi povedená. Tento typ humoru se mi moc líbí :-) Akorát ta část, ve které se Admirální Generál Aladdin zamiloval tam být nemusela... ()

tomas070391

Po Brunovi zase klasický Sasha,ktorý vôbec nesklamal, práve naopak, briliantná komédia. Politicky nekorektná, urážajúca všetkých a všetko. Proste pre mňa naj komédia 2012. ()

matulik6

Tento snimok ma pobavil, rozosmial, dobre padol po tazkom dni. No viem si ho ako lahku a dobru komediu predstavit aj bez niektorych prehnanych a nevkusne vulgarnych momentov. ()

t.kavan

Film z produkce Sachy Cohena na téma cizinec ze země třetího světa jede do USA - mírně otřelé téma u tohoto režiséra. Nicméně je vidět, že i Cohen dospívá. Film nelze kritizovat za obsah - je to prostě komedie u které se má člověk zasmát a pobavit což splňuje v dostatečné míře. U Diktátora jsem se nenudil a ani mě neurážel jako Borat. Celkově 80%. ()

Road.Man

Do you wanna hear an Aladdin news or an Aladdin news? Hmm, Aladdin. Ok, you are HIV Aladdin. Po prepadáku a až trápnom Brunovi super komédia, na ktorej som sa smial tak, ako už dlho nie pri pozeraní komédií. ()

jujask

Neviem uprednostňujem iný typ komédií. Dalo sa to pozerať ale nemá to ten pravý náboj. Podla mňa podpriemerná komédia. ()

Johny_Blaze

Nedokážu se ubránit porovnávání s Boratem a za mě musím říct že Diktátor je, ač to zní sebedivněji, podstatně méně ulítlý. Kdo viděl oba snímky jistě ví o čem mluvím. Nehledě na to je ale i Aladeen sám o sobě naprosto mimo realitu což mu dodává 90% vtipnosti. Chvíle, kdy Cohen dostane střízlivou roli, nikdy nemůže nastat a proto se bude dál držet na špici bavičů. Vynikající a velmi vtipný film s obrovskou dávkou nadsázky ale právě to jak jsem psal z něj dělá tak skvělou komedii. ()

clubland

Uplna kravina, az na prejav na konci filmu, ktory uplne presne vystihuje dnesnu Ameriku a demokraciu. To bola jedina dobra vec v celom filme... ()

Vlad

Najlepší Sašov film, ktorým prekonal Borata - a to som si myslel, že sa mu to už nepodarí. Prechod k plne hranej forme podľa mňa naopak dal filmu vyniknúť, všetko sa dalo pekne skúšať až dovtedy, kým to nebolo na jednotku. Jednoducho Ali G in da Middle East. ()

BranuliQ

To bola neskutočná haluz. Často som sa dokonca pristihol pritom, ako sa z chuti rehocem až tak, že som si pripadal ako nejaký psychopat. Film bol ako taký úplne "cohenovský". Ale to nevadí, fungovalo to v Boratovi, fungovalo to aj tu. Dúfam, že sa čoskoro dočkám ďalšej jeho komédie, nie často sa totiž stretnem s tým, že sa doslova smiechom zrevem ako nejaká baba :D. ()

AndreiRanger

Naprosto šílená komedie sestavená z největších nesmyslů, parodující snad vše co lze i nelze parodovat. Pokud máte všeho pokrk a nevadí vám decentně necudný humor, pustě si Diktátora. Protože u tohohle bizardního kousku si můžete s lehkostí ulevit " polib mi zadel světe". Příběh a herecké výkony jsou odpovídající žánru. Za mě pět aladinů! ()