Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Pikolik

Kdo neviděl, nepochopí. Krásný, křehký, poetický až pohádkový film plný dobré nálady, který je doplněný o jeden z nejkrásnějších filmových soundtracků. Krásné záběry Paříže. Kolikrát jsem použila slovo „krásné“? :) Amélii podle mě prostě nejde nemilovat :) ()

HeyHou

Prostě skvost se vším všudy. Herci, kamera, hudba, scénář,... Audrey je naprosto úchvatná, přímo žeru její panenkovsky šibalský úsměv a to, jak si vzala za cíl udělat hodné lidi okolo sebe šťastnými. Vždycky se na to s chutí podívám :) ()

Skytavka

Kdybych sem tak mohla napsat 120%. Film přesně podle mého gusta! Krom toho, že mu nemůžu nic vytknout (perkektní herci, scénář, hudba, zpracování.......), samotný příběh je naprosto okouzlující a do toho slunná, krásná a trošku starobyle působící Francie. Začátek je možná trošku zdivočelý, ale jak se do toho příběhu zakousnete, celé vás to pohltí a odcházíte nadšeni. To musíte vidět, ať chcete, nebo nechcete!;-) ()

nikkittka

Tak nějak nevím,od koho přesně se bere ta popularita Amélie z Montmartru,když většina lidí,které znám a trochu se zajímají o film,k ní má stejně vlažný vztah jako já.Amélie je ódou na optimismus,kterou v mých očích zabijí kýčovitá stylizace,se kterou mám ostatně problém ve většině Jeunetových filmů.Hřejivost,kterou Amélie prezentuje,může mít na diváka buď silně pozitivní nebo velmi odrazující efekt,právě kvůli ní jsem se pořád neodhodlala podívat se na tento film znovu.Pokud se k ní ještě někdy dokopu,půjde mé hodnocení nejspíš buď výrazně nahoru nebo naopak. ()

Fugito

Wauu, film , ktorý spĺňa všetky požiadavky kvalitného filmu. Zvuk, hudba,scénar, kamera, dej a najmä originalita, ktorá robí film kúzelným jedinečným. Jeden človek, ktorý vníma každý detail a tým pomáha ľudom roznych pováh, nálad, citov - úplne úžasné. Perfektne umelecky spracovaní snímok. PS: všimnite si , že keď v kaviarni píše na sklo - tak píše zrkadlovo. Zaujímavé :) ()

Limetka_M

Místy možná trochu (někdy i více) kýčovité, ale světe div se - vůbec mi to nevadilo. Vše do sebe zapadalo tak, jak mělo. Naprosto fascinující (pro mě) bylo všímání si maličkostí a zaměření na ně, hudba vše krásně dokresluje a podtrhuje nádhernou aromatickou atmosféru celého filmu. Navíc představitelka Amélie má neuvěřitelně krásné oči, ve kterých bych se topila klidně i tisíc let. :) ()

zdeci

Amálka bezvadná, boty o 3 čísla větší, oči jak náš pes (cavalier), celkově hodně divná, leč okouzlující, dalo by se říci. Však mě ten film prostě nenadchnul, nejvíc snad ty naschvály panu zelináři. Místy i kamera, která operovala jak v Rekviem za sen. Celkově mi to ale nesedlo. Zas ale lepší jak předvánoční úklid, ze kterého se mi zvedá kufr jak z Olmerovek :-) ()

natalie15

Prekrásna filmová rozprávka, s úžasným Montmartrom, starodávne vyzerajúcim obrazom, farebnosťou, rozprávajúcimi obrazmi a lampou a šibalskou "dobrou vílou" Améliou, ktorá má ušľachtilú túžbu - pomáhať ľuďom. Je to roztomilé, krásne, prehnané, precízne a Audrey Tautou je dokonalá. Jednoznačne ***** a 85%. ()

JuniorSrky

Byl, jsem a budu věčný snílek, což byla, je i bude Amélie. Proto se nemůže nikdo divit, že pro ni mám sentimentální slabost. Moje nejoblíbenější filmová bonboniéra, kterou ochutnávám v poslední době docela často. Ach, ty její kukadla. ()

BenchPress

Film po jehož shlédnutí bychom všichni páchali všude dobro a měli z toho dobrý pocit :) Amélie je krásná a citlivá dívka, kterou jsem si zamiloval. Skvělý scénář a perfektní evropská práce. Francouze prostě miluji. 4/5 ()

aknamor

Film, který jsem viděla snad stokrát a ještě pořád mě nepřestal bavit, pokaždé dokáže dobře naladit a vykouzlit na mně nablblý úsměv. Soundtrack skvělou atmosféru filmu jen podtrhuje, prostě není co vytknout. ()

KateVonTee

Film pro věčné romantiky a optimisty.Krásně pospojované,úžasně vypracované charaktery postav až do detailů.Vše o malých zázracích,potešeních a o zdánlivě přehlédnutelných věcích,které můžou změnit váš život.A taky o lásce.O lásce která je kolem nás i když si připadáme sami a nevidíme ji.A k tomu ta hudba.Ráj.A pokud ji necháte,Améli se zapíše i do vašeho srdce a budete ji mít moc rádi.A pokud ji necháte,najdete v ní kousek sebe. ()

shioo

Přiznám se, že Audrey Tautou jsem přiliš nemusela (nějak pro mě existuje jen jedna Audrey), ale po Amélii jsem si ji zamilovala (sice jen v tomhle filmu, ale i tak mě okouzlila převelice). Nenapadá mě nikdo jiný, kdo by ji zahrál lépe. To je jedna věc. Věc druhá je příběh samotný - strhující, kouzelný, úžasný no prostě skvělý. Věc třetí a myslím, že neméně důležitá než ty předešlé je Tiersenova hudba, kterou si zamiluje každý. Ne každý jako každý, jak se to chlácholivě povídá, ale opravdu KAŽDÝ. ()

BarVa13

Amélie je prostě lahůdka s krásným soundtrackem (Comptine D'un Autre été!) a kouzelným příběhem, jenž mě učaroval svou upřímnou laskavostí a nadchnul pro svou dobrosrdečnost. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta